A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Szia Klári!

Jaj de jó, hogy leírtam a gondomat! :oops: Pénztári kifizetést még tudom javítani! Köszönöm Klári!
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A végelszámolás befejező napját a végelszámoló dönti el. (Addig nem lehet befejezni, mig ismert követelés vagy kötelezettség van amelyről a vagyonfelosztási javaslat nem rendelkezik.)Ezzel a nappal le kell zárni könyveket és elkészíteni az Szt szerinti beszámolót, a zárómérleget, a zárójelentést valamint a vagyonfelosztási javaslatot és elő kell terjeszeni a végelszámolást elhatározó testületnek döntésre.
Vigyázat Suresz! a felosztott vagyont csak a CB törlést követően lehet kiadni.
Egy zárómérleg formát feltette a segédletekbe.
Szerintem olyan állapotba vagytok, hogy most már az ügyvédet kell hajtani, hogy mondja meg mit kér még és csinálja már me a záró taggyűlési jkv.-t, jelentést, stb.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Erika!

Ugyanezen tipródom én is!
Eltelt a 90 nap a végelszámolás kezdete óta. Tulajdonképpen minden rendben van: tartozások, követelések nincsennek; a pénztárban és a bankban lévő pénzt is kivették a tulajdonosok - csinálhatnám a nullás mérleget. DE! Meg kell-e várnom, hogy az Ügyvéd beadjon valamit a CB-hez??? Az Ügyvéd még nyaral, tehát megkérdezni nem tudjuk. Úgy érzem hiányzik még egy láncszem, hogy elfogadják a záró bevallásokat az APEH-nél is.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
A végleszámolás záróidőpontját a végelszámoló határozza meg. De melyik az az időpont?
Már a Körny.véd.Felügy. igazolásán kívül minden megérkezett, mindenkit értesítettem. Meghatározhatom mondjuk Aug. 31-re a végelsz. záró dátumát és erre az időpontra készítem a zárómérleget és vagyonfelosztási javaslatot?
Erika
Válasz idézéssel
elküldtem a változásbejelentőt. Azóta már a folyószámlámon látszanak a feldolgozott bevallások, a túlfizetésemet vissza is utalták. Már kezdem remélni, hogy talán hamarosan vége lesz....
Válasz idézéssel
Nálam meglett a hiba oka. Felhívtam az Apeh-ot és a változásbejelentőt még nem dolgozták fel. El kellett faxolnom a cégközlönyben megjelent hirdetést, majd újból elküldeni a bevallásokat, s így már elfogadták.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Flowstone!
A végelszámolás kezdetéről beadtad a 07T202T változásbejelentőt?
Én már jártam úgy, hogy benyújtottam az összes bevallást csak éppen a változásbejelentőt felejtettem el. Addig viszont nem dolgozták fel a bevallásokat míg ezt nem pótoltam.

Balu
Válasz idézéssel
Nekem is visszadobták a 0708-asomat, telefonon nem tudták megmondani mi a baj. Végül talán itt olvastam valahol az ötletet: beadtam egy javítást ugyanazokkal az adatokkal, azonnal feldolgozták. Semmi hiba. A többi bevallásomat érdekes módon nem dolgozták még fel, pedig azokat a 0708 előtt hetekkel adtam be. Hm.
Válasz idézéssel
Szia Lilla!
Én úgy emlékszem, hogy a végelszámolásnál 0708- as bevallás nem tudja jól kezelni a dátumokat.
Ha Klári erre jár talán Ő megerősit, hogy a szolnoki Apeh nyílt napon ezt felvette, de érdemben semmi válasz nem jött rá. / ha keverném valamivel , bocs../
Katla
Válasz idézéssel
Értesítést kaptam a 0708-as bev.-ról azzal, hogy nem jó az időpont.
Ha a végelszámolás kezdő időp-ja 2007. 07. 10, akkor az egyik 0708-ast 07.01-07.09-ig kell, amásikat 07.10- 07.31-ig kell leadni nem?
Nem tudom, hogy mi lehet a baj!!
Erika
Válasz idézéssel
Nekem is azt mondták a bankban, hogy csak ha töröltek, akkor írjak egy papírt amiben kérem a bankszámlám megszüntetését és ha személyesen beviszem, akkor abban a pillanatban meg is szüntetik.
Válasz idézéssel
Így van, a másodpéldányt az ajánlott szelvénnyel együtt kell beküldenie az ügyvédnek. A jogi képviselet kötelező a cégeljárásban. Ezzel igazolod, hogy ezt is elintézte végelszámoló. (Mint említettem lehet, hogy elcsúszik és nem fogja kérni a cégbíró, nincs rá egységes gyakorlat.)
Válasz idézéssel
Kata!

Ezeknek az értesítéseknek a másodpéldányát kell beküldeni a cégbírósághoz?
Csak azt kell bizonyítanom, hogy én ezeket postáztam, igazolás csak az Apeh-tól, a VPOP-tól, az önkormányzattól kell?
Erika
Válasz idézéssel
Persze, hogy csak akkor akkor kell az általam felsorolt helyekre elküldeni, ha a szükséges, tehát ha van a társaságnak ingatlana az illetékes földhivatalhoz...stb.
Viszont amit írtam törvény írja elő, tehát szerintem például a bankszámlát vezető pénzintézethez el kell küldenie a végelszámolónak, mert bankszámlára biztos van. Ha nem küldi el a végelszámoló ezeket a bejelentéseket törvényt sért. Egyébként a Cégbíróság (bár cégbírója válogatja) ezeket kérni fogja.
Válasz idézéssel
A nyugd. biztosítónál és a banknál azt mondták, hogy majd akkor menjek, ha már vége a végelszámolásnak. A bank ennek alapján megszünteti a számlát. A nyugd.b. pedig azt mondta, hogy van amikor a cégbíróság egyáltalán nem is kéri az igazolást, úgyhogy várjak.
Erika
Válasz idézéssel
A földhivatalt csak akkor, ha van a Bt tulajdonában ingatlan, legalábbis nekem ezt mondták, az illetékhivatalt sem értesítettem.
A Bt beltag viszont biztosított marad a végelszámolás végéig.
Erika
Válasz idézéssel
A végelszámoló a végelszámolás közzéátételétől számított 15 napon belül szükség szerint értesíti a végelszámolás megindításáról
- a cég ingatlanának fekvése szerinti földhivatalt,
- az illetékes Vámhatóságot,
- illetékhivatalt,
- nyugdíjpénztárat, ha cég engedélyköteles tevékenységet végez, az engedélyező hatóságot,
- a területileg illetékes állami munkerőpiaci szervezetet,
- az illetékes környezetvédelmi felügyelőséget,
- a cég bankszámláit vezető valamennyi pénzintézetet,
- a cég vagyoni részvételével működő jogalanyok vezető tisztségviselőit,
- a cég által vagy ellen indított ügyekben hatóságokat és bíróságot.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végelszámolás kezdetről mely hatóságokat kell értesiteni? apeh és önkormányzat, onyf ezt tudom, de ezen kivül? és mégegy kérdés: ha a beltag lesz a végelszámoló, és nincs heti 36 órás munkaviszonya, akkor kell járulékolni a végelsz időszaka alatt avagy nem?
előre is köszi

Kriszta
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van végre közzétételre mintám, remélem jó is lesz.
Az érdekelne még, hogy ellenőrzés terén van-e valami tapasztalatotok, mit néznek azon a kötelező ellenőrzésen?
Válasz idézéssel
Vagyonfelosztási javaslat.
Válasz idézéssel
Most végig olvastam amit írtatok, hát tényleg faramuci helyzet, hogy semmi sincs letisztázva.
A vagyonleletárra van valami formátumotok? De azért tényleg megkérdezném, hogy minek is vesz fel az ügyvéd közel 80 ezret, ha a könyvelő csinál mindent.
Válasz idézéssel
Kedves Verocs!

Tudnál abban segíteni, hogy ugye a 0703-ason vallom a szakképzésit, ugyan nem engedi bontani, csak 04.01-után blokkba írhatok, s most néztem, hogy a 0771-esen is kéri a szakképzésit, ott viszont csak az első blokkba enged írni, március 31-ig. Ezen a bevalláson egyátalán be kell írni a szakképzési összegét? Vagy valamit én néztem el, de a kitöltési számomra egyátalán nem egyértelmű.
Válasz idézéssel
Bocsánat! És az ügyvéd mia bánatot csinál a pénzéért :twisted: ? A gépükben benne van a forma szöveg? A végelszámoló csak alá szokta írni!
Huh! kifújtam magam!

Klári
Válasz idézéssel
a helyzet egyre szomorúbb. közzé kellene tennem 8 napon belül az egyszerűsített végelszámolás megkezdését, de sehol nincs minta, hogy pontosan hogyan is néz ki egy ilyen közzététel. A honlapon az megvan, hogy mit kell tartalmaznia, de ők nem szerkesztik, nem javítják, tehát pontosan úgy kell megírni ahogy közzétehető.
Tudna valaki segíteni?

Ja és úgy nézem, hogy változásbejelentőt is le kell adni az apeh felé.
És az önkormányzatnál a néni nem tudta mi az a végelszámolás.
le kell adni ott is záróbevallást és egy változásbejelentőn majd a megszűnést.
Engem is érdekel majd a vagyonfelosztási javaslat és társai!!!

Jaj de utálom ezt az egészet Sad
Válasz idézéssel
Röviden:
0771
vagy 0701 vagy 0703
0708
0765

Ha adsz priviben fax v e-mail elérhetőséget akkor elküldöm a leírást, az egy kicsit bővebb :wink:
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég