A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Tibor!

Itt nézd meg, nem rég volt róla szó:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=3725">viewtopic.php?f=2&t=3725</a><!-- l -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Ja rosszul írtam tagi kölcsön elengedés lesz ami követelés elengedésnek minősül --magyarul.
Min kell ezt bevallani bejelenteni, melyik nyomtatványon ?
1571-?? Nem láttam rajta
Válasz idézéssel
sziasztok

Követelés miatti tagi kölcsön elengedés lesz itt nekem, ahogy kitárgyaltuk már illetékköteles és be is kell jelenteni.
Tudja e valaki milyen nyomtatványon kell bevallani és bejelenteni ezt az illetéket ?
Válasz idézéssel
Szia Ivettke!
Köszönöm.
Válasz idézéssel
potyi Írta:Szia Gajda!
Köszönöm.
Ott tartok még, hogy leadtam egy záró bevallást , mérleget ipát, 1401-et, 1471 -etés áfát a végelszámolás előtti időszakról.
Konkrétan 2014. 01.01-2014.08.31 ig
Könyveltem tovább egy új néven "va" 2014.09.01-2014.12.31-ig
erről leadom az ipát, 1401-et áfát, 1471-et, mérleget.
Nyitok 2015 01.01el és addig lesz a következő időszak amíg a végelszámolásnak nincs vége vagyis
megint mérleg, ipa, áfa, 1501, és 1571 a 20115.01.01-2015.02.15-ig/mert akkor szeretnék lezárni/.
a bevallásokon feltüntetem, hogy "VA" ja és még 1508-at is le kell adnom.
Jól gondolom?
Köszönöm
A végelszámolás időszaka egy üzleti évnek számít (ha egy év alatt nem fejeződik be, akkor évenként kell leadni a mérleget).
Konkrétan:
a mérleget 2014.09.01 - 2015.02.15 időszakra,
a 1571-et szintén 2014.09.01 - 2015.02.15-ig
A 1401-et: 2014.09.01 - 2014.12.31
a 1501-et 2015.01.01 -2015.02.15
Az áfát a gyakoriságnak megfelelően, a 08-ast havonta.
Az iparűzési adónál 2014.09.01 - 2015.02.15.
Válasz idézéssel
Szia Gajda!
Köszönöm.
Ott tartok még, hogy leadtam egy záró bevallást , mérleget ipát, 1401-et, 1471 -etés áfát a végelszámolás előtti időszakról.
Konkrétan 2014. 01.01-2014.08.31 ig
Könyveltem tovább egy új néven "va" 2014.09.01-2014.12.31-ig
erről leadom az ipát, 1401-et áfát, 1471-et, mérleget.
Nyitok 2015 01.01el és addig lesz a következő időszak amíg a végelszámolásnak nincs vége vagyis
megint mérleg, ipa, áfa, 1501, és 1571 a 20115.01.01-2015.02.15-ig/mert akkor szeretnék lezárni/.
a bevallásokon feltüntetem, hogy "VA" ja és még 1508-at is le kell adnom.
Jól gondolom?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Az üzleti év alatt nem jan.1-dec.31. közti időszakot jelenti végelszámolás alatt !

A végelszámolás kezdő napjával új üzleti év kezdődik, ennek megfelelően a végelszámoló nyitó mérleget (és leltárt) készít, a főkönyvi nyilvántartásokat megnyitja (mintha év eleje lenne).
A végelszámolás időszaka alatt a végelszámoló a Számviteli Törvényben meghatározott üzleti évenként a gazdálkodóra előírt Számviteli törvény szerinti beszámolót és az adóbevallást köteles elkészíteni, annak feltűntetésével, hogy a társaság végelszámolás alatt áll.
Ezen a fórumon sok hasznos infót találsz, visszalépegetsz pl. 2012-es év elejére, s onnan olvasgatod. Továbbá:
60.Nav info füzet A végelszámolással kapcsolatos legfontosabb tudnivalók
Válasz idézéssel
Szia Mónik!
Köszönöm!!
Akkor 2 mérleg, gondolom 2 regisztrációs díj......2 ipa.
Válasz idézéssel
2006. évi V. törvény

a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról
104.§. (3)
"Ha a végelszámolás a megindításának évében nem fejeződik be, a végelszámoló a számviteli törvényben meghatározott üzleti évenként köteles elkészíteni a számviteli törvény szerinti beszámolót és az adóbevallást annak feltüntetésével, hogy a cég végelszámolás alatt áll."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csináltam már de olyan régen volt, hogy nem emlékszem.
Egy KFT megkezdte a végelszámolását 2014 évben és 2015 évben fejezi be ebben az esetben lezárom a 2014 évet, mérleg,ipa..., majd 2015 évben a végelszámolás befejezéséig újra mérleg, ipa , vagy egyszerűen egy mérleg 1 ipa és a dátum 2014...-2015... ig, nekem ez rémlik, de nem vagyok benne biztos.
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Hát nem eccerű a könyvelők élete, köszi megtaláltam a beszámolót megnyugodhatok hogy beküldtem. A számlát a közzétételről meg külön igényeltem még egyszer, hogy küldjék ki
Válasz idézéssel
tibor200 Írta:Beküldött dokumentumok, beadott bevallások állapota, adószakmai üzenetek-----az ebev ben itt próbáltam lekérdezni a beküldött beszámolót hogy mikor küldtem be, a nyugtát róla illetve az elektronikus számlát le akartam tölteni , de sehol semmi nyomát nem találtam. Hol lehet vajon?
e beszámoló - ott kell nézni
Válasz idézéssel
Akkor én lehet hogy az üzleti évet és naptári évet kevertem. Bocsánat, de szerintem más is aki nekem is igy mondta...

A beszámolóról a visszaigazolást az értesitési tárhelyre küldik csak ki és a számlát is.
A beszámolót megtudod nézni az elektronikus beszámolók oldalon, hogy rendben van -e . Elég hamar közzéteszik.
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Beküldött dokumentumok, beadott bevallások állapota, adószakmai üzenetek-----az ebev ben itt próbáltam lekérdezni a beküldött beszámolót hogy mikor küldtem be, a nyugtát róla illetve az elektronikus számlát le akartam tölteni , de sehol semmi nyomát nem találtam. Hol lehet vajon?
Válasz idézéssel
A 2015-ös információs füzetből :
" Pl. amennyiben a végelszámolás kezdő napja 2015. március 1., akkor az adózónak a
tevékenységzáró bevallásokat 2015. január 1-től 2015. február 28-ig terjedő időszakra kell
benyújtania. Ha a végelszámolás egy év alatt nem fejeződik be, úgy az első üzleti év 2015.
március 1-től 2016. február 29-ig tart ............."
....................." Ha a végelszámolás a megindításának üzleti évében nem fejeződik be, a végelszámoló a
számviteli törvényben meghatározott üzleti évenként köteles:

12 Ctv. 108. §
13 Ctv. 99. § (5)-(6) bekezdés
14 Art. 1. számú melléklet I. pontja
15 Art. 31. § (6) bekezdés4
- elkészíteni a számviteli törvény szerinti beszámolót;"

Tehát akkor nem naptári évenként kell a beszámolót leadogatni, hanem üzleti évenként.
Válasz idézéssel
Klári! Már késő! Ugyanebben vagyok benne. Mi már beadtuk a 17-est az szja egymás közötti átvezetésre. Viszont összességében túlfizetésünk volt áfán, ezért - vagy egyelőre - , nem kaptunk hitelezői igénybejelentést. Viszont az áfát várhatjuk, mert majd a 17-es feldolgozását, szja rendezését követően 75 napra utalják ki az áfát.
Egy vicc!!! Amikor végelszámolás van.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Jól felbosszantottam magam! Egyszerűsített végelszámolást befejezett Bt. a kiz Szja-ját nem a 290-es adónemre utalta, hanem a 103-ra. Beadtam a levelt, hogy adják ki az igazolást. Erre föl nem igazolást kaptam, hanem egy hitelezői igénybejelentést az Szjara, alevélhez hozzácsatolták a 0-lás folyószámlát. Felhívom az ügyintézőt, mondja, hogy őt nem érdekli a túlfizetés. Ha 1 peták hiány van valahol akkor ő hitelezői igényt jelent be. Fizessünk, esetleg átvezethetem.

Csak azért írom, hogy nehogy Ti is hasonló gondba essetek.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Megkérdeztem az apeh-nav nál a végelszámolással foglalkozó hölgyet akihez tartozik a cég ő azt mondta, hogy a közzétételtől számítva kell eltelnie a 40 napnak és akkor lehet befejezni a végelszámolást. Végülis ő válaszolt a kérdésemre is hogy melyik bevallást hogy kell leadni: a 1465-öt és 1401-et 2014.11.01-2014.12.31 ig majd a 2015-ös időszakra külön.-----a 1571-et pedig 2014.11.01--2015.01.20-i időszakra .
Most még azt nem tudom a számviteli beszámoló az két időszakos e .
Válasz idézéssel
Én úgy tudom, ha a végelszámolás nem fejeződött be akkor az évvégi zárót igen be kell adnod...

Nem tudjátok 12.31 -el lezárni és befejezni ?? Mi úgy csináljuk . 11.01- től szerintem benne van a 40 nap...
Válasz idézéssel
Hello!
A lezáró beszámoló fordulónapját követő max 60napon belül kell letétbehelyezni a beszámolót és ekkor kell az összes adóbevallást is beadni.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/data/cms224706/60_A_vegelszamolassal_kapcsolatos_legfontosabb_tudnivalok.pdf">http://www.nav.gov.hu/data/cms224706/60 ... ivalok.pdf</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
A végelszámolás végén le kellene adnom a 1501,1565,1571 bevallásokat.
A végelszámolás kezdete 2014.11.01---vége 2015.01.20 . Egy egyet kell leadnom ezekből a bevallásokból vagy kettőt , az időszak a kérdéses ugye . 2014.11.01-2014.12.31 2015.01.01--2015.01.20 ig két bevallás két időszakra ?
Válasz idézéssel
A végelszámolás befejezdőhet immár letelt a 40 nap a közzétételtől. Úgy működik, hogy kijelölünk egy napot a végelszámolóval amikor befejezzük a végelszámolást és arra a napra adjuk le a bevallásokat ? Nem kötelező ugyanaznap leadni a bevallásokat amikor a végelszámolás vége napja van?
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Ne feledd a "szabad formátumú" levelet az illetékes felszámolási, végelszámolási főosztálynak amiben kéred az igazolást, hogy minden adatszolgáltatási és bevallási kötelezettségednek eleget tettél. Ezt is a NAV adja ki. Nem elég a Nyug.Bizt levele.

Ezt kivételesen nekem az ügyvéd intézte.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ne feledd a "szabad formátumú" levelet az illetékes felszámolási, végelszámolási főosztálynak amiben kéred az igazolást, hogy minden adatszolgáltatási és bevallási kötelezettségednek eleget tettél. Ezt is a NAV adja ki. Nem elég a Nyug.Bizt levele.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Tudjátok végigolvasgattam az előző hozzászólásokat és azt hiszem megvilágosodtam valamennyire. :lol:

Köszönöm, hogy foglalkoztatok velem.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég