A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Ha jó a dátum, várj egy pár napot, még nem látják a beszámolót, nekem is volt már ilyen esetem. Később kaptam egy értesítést, hogy a bevallásokat lekönyvelték, teendőm nincs.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia!
Ellenőrizd a napok helyességét. Ha jó, hívd fel a hibás bevallásos értesítőt kiadó osztályt. Valószínű Ők még nem tudják, hogy az eljárás befejeződött.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az alant olvasható hibajelzést kaptam a NAV-tól. Abban kérnék sürgős segítséget, hogy mit kezdjek vele???
Az összes végelszámolást lezáró bevallást beleértve a záró beszámolót is egyidejűleg beküldtem.
1565,1571,1508,1501,
A záró beszámolóról a visszaigazolást is megkaptam, hogy közzétételre került.
Most várjak hátha észreveszik hogy fölöslegesen hiányolták vagy mit csináljak.
A kiegészítő melléklet tartalmazza a végelszámoló nyilatkozatát is a zárásra vonatkozóan!

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Tisztelt Ügyfelünk!
Értesítjük, hogy címünkre 2015.11.05. napján beérkezett 1571 jelű bevallás a következő hibákat
tartalmazza:
Hibakód Hibaüzenet
R436
[Főlap] A bevallás típusa/fajtája V3 és a bevallási időszak végén az adózó állapotkódja
6, egyeztetni szükséges az adózóval, hogy a bevallási időszak vége dátum azonos-e a
végelszámolás lezárásának dátumával. (A végelszámolást lezáró beszámoló
záródátumával, mérlegfordulónapjával) Jóvá kell hagyni vagy felül kell bírálni a
bevallási időszak vége dátumot.
Elektronikus beszámolója hiányzik.
Válasz idézéssel
Köszi!

Ezt is meg az" Az a biztosnál" kapott választ is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Jól érzed! Az adóhatóság értesítése alapján törölnek. Az ügyvéd mindent beküld a CB-nak a CB meg elkezdi várni a NAV törlési engedélytét. Ez lehet egy év de ha szerencéd van akkor csak egy hónap. Igazgatósága válogatja. Legutóbb dél-pesten nem volt egy hónap, megyében meg a tizedik hónapnál tartunk és semmi nem történt. Ilyenkor szoktak hajánál fogva előrángatott hiányt előkapni pl, hogy 12-ben nem adtál be egy 01-et, holott a NY bent van. Nem vitatkoztam, beadtam. Az ü.i. megspórolta a fegyelmit én meg meg kaptam soron kívül a törlési engedélyt.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha megcsináltam a záró bevallásokat és beküldtem a végelszámolást
lezáró beszámolót is, akkor a törlésre vonatkozó kérelmet
a cégügyben eljáró ügyvéd terjeszti elő, avagy az adóhatóság
értesítése alapján töröl a cégbíróság???

Köszi előre is!
Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Era!
Akár VA akár nem minden egyéb paraméter (adó, cgj, stat) azonos. Én VA-val szoktam a befejezőt a tev.zárót csak simán.
Én egyébet szoktam.
A végelszámoló jelentésének elfogadási dátumát szoktam 0rni és persze ez ezen a napon az első határozat.
Ezt a jelentést csatolom a besz-hoz mint "kieg.mell." . A revízió nagyon szereti.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Végre megvan minden dokumentum a tev. záró beszámoló beküldéséhez, tölteném ki a 15EB űrlapot.
De itt is elakadtam :-(

A cég neve itt még simán VA nélküli, vagy már VA-s?
Én VA nélkül írnám, de akkor hogyan kap számlát VA-ként, mert már csak úgy kaphat, igaz?

A beszámoló típusa, itt is marad "egyszerűsített éves"?
Esetleg közbenső mérleg vagy egyéb, amikre tippelnék.

Mivel nincs legfőbb szervtől határozat, és száma sem lesz, azért a beszámoló elfogadásának lesz időpontja vajon?
Mert mérlegkészítési időpontom van csak.

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
A tev.zárót szoktam közzé tenni és az ügyvédnek a beszámolót meg a visszaigazolást küldöm meg Pdf-ben. Innemtől a NAV sem szokott zaklatni a vizsálatok alkalmával, mert Ő is látja a beszámolót. Az ügyvéd intézi a továbbiakban a CB felé a bejelentéseket ennyivel szoktam kiszolgálni első körben a legvégén egy jelentést meg a záró vagyonmérleget kapja meg.

Válasz idézéssel
Még egy kérdés felmerült, és lehet, hogy az ügyvédet hiába is kérdezem emiatt, mert csak a saját részét ismeri alaposabban.
A tevékenységet záró beszámolót nekem ugyanúgy közzé kell tennem, mint a májusban beküldött sima éves beszámolókat?
Valaki azt mondja, hogy igen, valaki meg azt mondja, hogy ezt már csak az ügyvéd intézi, mert a cégközlönyben is közzéteszi a cégbíróság.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári a sok segítséget! :-) Confusedax:
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Én is abba a sorba szoktam a 0-át írni. Ha a cég könyvvizsgálatra volt kötelezett, vagy választott (önkéntesen) van, akkor valóban auditáltatni kell a tev.zárót.

Válasz idézéssel
Köszi Klári! :-)
Akkor lassan összeáll a kép, már csak a könyvvizsgálót kell intézni, azt mondta, az ő jelentése szükséges a beszámolóhoz.
A 01-esben elég, ha az első lapon biggyesztek egy nullát a rehabhoz (bevallás oka: 2)? Ennél üresebbet nem enged küldeni. :-(
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!
A 01-es kell. Taggyűlési határozatot én nem szoktam mellékelni, mert a végelszámolás kezdetét a CB-nál pont határozattal jelentették be.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Köszi a segítséget! Adóalanyosok megerősítettek, tulajdonképpen mindenkinek él tovább a jogosultsága egészen addig, míg ő maga vissza nem vonja.
Ügyfélkapun annyi történt, hogy átírták a cég nevét, és a jogosultságok megmaradtak.

Kérhetek még egy kis segítséget?
1508, 1565, 1571 amit eddig kitöltöttem, illetve megcsináltam a záró napra a beszámolót a tört évről, iparűzési adóbevallást.
Ezeket mind beküldöm, kell még valamilyen bevallás? 1501-et nullásan gondolom még be kell.

Ehhez a tevékenységet záró beszámolóhoz ugyanúgy kell taggyűlési határozat?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!
Ezért mondom, hogy Igazgatósága válogatja. Azt javaslom, hívd fel az illetékes "adóanyt", kérdezd meg, hogy mit tegyél az ügy érdekében. Akarnak-e új "egykét", mert se Te se a főnök személye nem változik, csak a titulus.
A tevékenység záró bevallásokat én még be szoktam adni a régi regivel, mert mire felébrednek, hogy valami történt addigra minden bevallás bent van hibaágon és onnan szokták elővarázsolni és felkönyvelni.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Akkor azt mondod, hogy a V.A. előtti nappal készült (09.30) zárókat se az én nevem alatt küldjem?
Vagy a zárót a V.A. zárókra értetted?

Ha a végelszámoló a jelenlegi vezető tisztségviselő, és a NAV generált neki korlátlan jogosultságot idén a céghez, akkor az a jogosultsága vajon meddig érvényes?
A 09.30-i zárásig? Mert a tisztsége azzal a nappal megszűnik, de ugyanaz a személy látja el 10.01-től a végelszámolói feladatokat?
Skrizofén egy állapot... Mert beadom neki az Egykét 10.01-től, aztán majd sikít a gépezet, hogy már van neki meghatalmazása :-(

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Igazgatósága válogatja!
Én be szoktam a 180-ast (Egyke) adni a végelszámolóra és az Ő ügyfélkajuján keresztül hajigálom el a záró bevallásokat.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végelszámolás kapcsán olyan gyakorlati kérdésem lenne, hogy általam könyvelt cégnek a záró bevallásait és a V.A. cég új bevallásait is beadhatom könyvelőként a jelenleg meglévő ügyfélkapus regisztrációmmal?
Vagy a V.A. céghez újra regisztrálnom kell, esetleg csak a végelszámoló jogosult erre?
A végelszámoló a jelenlegi vezető tisztségviselő lesz.

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most először csinálok végelszámolást és próbáltam a neten utána olvasni, hogy mindent jól csinálok-e, de arra jutottam, hogy az a biztos, ha kérdezek.
Szóval 2015.04.15-től kezdődött az egyszerűsített végelszámolás, így a napokban be kell fejezni (szept. 12-ig).
- Az első (lehet rém egyszerű) kérdésem az, hogy ugye a végelszámolást lezáró mérleget a könyvelő teszi közzé és emiatt be kell fizetni a 3eFt-ot? Az ügyvéd a napokban küldött egy e-mailt a tagoknak, amelyből úgy tűnik, hogy ő adja be, de én úgy tudtam, hogy a könyvelőnek kell.
- A második kérdésem az, hogy ha az iratőrzést bérleti díj fejében vállalja a cég régi ügyvezetője, akkor a részére kifizetett bérleti díjat ugye bevallhatom már az augusztusi 1508-as bevallásban, nem kell vele megvárnom a záró bevallást? Mert akkor most át is utalnák az SZJA-t.
- A harmadik kérdésem, hogy társasági adón május 31. után 7eFt túlfizetése volt a cégnek, de jelen pillanatban tartozása van 1 eFt összegben, mivel előírták a 2015.07.20-i előleget 8eFt értékben. Jól gondolom, hogy ha beküldöm a záró 1571-est, amiben nem lesz társasági adó fizetési kötelezettsége a cégnek, akkor az előírt 8eFt-ot törlik és marad ott túlfizetésként a 7eFt?
Segítségeteket előre is köszönöm.
üdv, Kiki
Válasz idézéssel
Szia!
A CB-gal csak az ügyvád komunikál, + hatóságok. Mi nem!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Még nem volt végelszámolásom és szeretnék ezért egy kis segítséget kérni Tőletek. A hitelezői igényekről készített jegyzéket kinek kell beküldenie a cégbíróság felé? könyvelő vs. ügyvéd
Válasz idézéssel
Köszönöm! utána nézek a doksik között.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Ágica!
Ezt láttad?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/data/cms224706/60_A_vegelszamolassal_kapcsolatos_legfontosabb_tudnivalok.pdf">http://www.nav.gov.hu/data/cms224706/60 ... ivalok.pdf</a><!-- m -->

Beillesztettem a kérdésedet ide, mert itt hosszasan tárgyaltuk a témát. A dokumentumok között is találsz ütemtervet!

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég