A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Szia Tamás!
Gondolom a decemberi bevallásokat (08,65,01,71) V1-e adod le. A januáriakat 2-vel és a februári zárók menek V3-al. Ne feledd az IPA-t bejelenteni és dec 31-el bvallani most.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klári!

Az első dolgom a 19T201T benyújtása volt. Azóta nem csináltam semmit. Csak gondoltam, 01.30-án mindent megcsinálok, majd 01.31-én újra mindent beadok és befejezem a végelszámolást! De megfogadom a tanácsodat, 02.28-ig várok! Köszönöm a segítséget!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Ha 150 napot meghaadja a VA akkor átfordul normális va-vá. Ugye a 201T-t benyújottad? Én várnék 02.28-ig, mert A közzététel a CB dolga és ők nagyon lassúak.

Válasz idézéssel
Most kezdődött egyik ügyfelemnél az egyszerűsített végelszámolás. Kezdő időpont 2019.01.01. Most benyújtom a 1865, 1808, 1801, 1871 sz. bevallásokat, elkészítem a mérleget. Kell valamire várni? Mikor fejezhetem be a végelszámolást? Nincs tartozás, kivéve a tagok által befizetett pótbefizetések. Két éve nem is működött a cég. Lehet 2019.01.31-vel befejezni? Sehol nem találtam határidőket, csak a fenti bevallásokat el kell készíteni a végelszámolás kezdetétől számított 30 napon belül. Van valami várakozási idő, NAV vagy esetleges szállítói tartozások miatt? A normál végelszámolásnál megjelenik a Közlönyben, majd 30 nap áll rendelkezésre a szállítóknak, benyújtani az igényüket. Itt is van ilyen idő?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári a válaszod!
Nem hajlandóak változtatni rajta.
Közben rájöttem, hogy a 3. kérdésre egyértelmű a válasz - ahogy Te is írtad-, készítettem hozzá egy jó kis táblázatos levezetést.
Csak azért aggódom, hogy a Cégbíróságon át fog-e menni, hogy van más kötelezettség is az adókon kívül...  de majd megírom a tapasztalatokat, hátha másnak segít majd.
Arra viszont rájöttem, hogy az ügyvédnek halvány lila fogalma sincs, hogy mit és hogyan kell tenni... Smile
Válasz idézéssel
Jaj Vica, ey úgy baromság ahogy van! Nem tudod meggyőzni Őket? 

1., Én bekönyvelném a későbbi számlákat költségként és kötelezettségként. Persze rögtön keletkezik fel em osztható vagyon is.
2., Jól gondolod. A záró 08-adba beállítod és persze csak később kerül átutalásra és a vagyonfelosztásban is így szerpel.
3., Mive az 1 pont syerint az 1 M-t lekönyvelted csak 9 M-ról lehet szó.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni NEM egyszerűsített végelszámolásban. Eddig 3 cég végelszámolását készítettem el, minden gond nélkül, de ott minden esetben társaság volt a tag és nem magánszemély. Ezen tapasztalatok mentén és utánaolvasva próbáltam eljárni jelen esetben is - itt több magánszemély tulajdonos van, ráadásul többen külföldiek is -, azonban kissé elbizonytalanodtam. Ha valaki segítene, nagyon megköszönném.
A végelszámolás 2018.02.01-jén kezdődött, év közben értékesítették amit kellett stb. A megkérdezésem nélkül döntött a taggyűlés arról, hogy 12.15. lesz a va. befejező időpontja. A közüzemi számlák (telephelyet értékesítették, az órákat persze nem íratták át időben) telefon stb. persze nem érkezett meg addig az időpontig és kiegyenlítésükre sem került sor. A befejező dátumon már nem akarnak módosítani.
Kérdéseim:
1. Ezen számlákat és azok kiegyenlítését - annak ellenére, hogy dátumuk a záró dátum utáni - bekönyvelhetem-e a záródátum előtt (12.15.), hogy a beszámolóban már szerepeljenek? Vagy csak a vagyonfelosztási javaslatban kellene szerepeltetni?

2. A saját tőkén felül jelentős vagyon van, ez kerül felosztásra, amit számfejtünk ahogy kell. A járulékok átutalása sem történt meg a záródátum előtt, ez probléma? Én azt gondolom, hogy ha erről szintén a vagyonfelosztási javaslatban rendelkezünk, akkor nem lehet gond.

3. De ami leginkább kérdőjeles nekem, bár lehet, hogy már én bonyolítom túl: ha pl. 10 MFt a felosztható vagyon, de tudom, hogy még felmerül a záródátum után 1 MFt költség, akkor a 10 MFt-ot kell felosztani és utána járulékozni, vagy a 9 MFt után?

Köszönöm előre is, ha valaki szán rám egy kis időt!
Vica
Válasz idézéssel
Szerintem az OBHGEPI  > az nonprofit szférában használatos, vállalkozásokhoz nem jó. A SZÜF portálon kell keresgélni a cégekhez ai minta okiratot,(de a 21/2018. (VII. 4.) IM rendelet mellékleteiben is megvan, ha "közlönyállapot" szerint jeleníted meg, vagy más módon:

A 21/2018. (VII. 4.) IM rendelet beépült a 21/2006. (V. 18.) IM rendeletbe. Természetesen a mellékletek számozása módosult.
a 21/2006. IM. rend 11.§ (8) bekezdése meg is nevezi:
(8) * Az egyszerűsített végelszámolás esetén használható mintaokiratokat a 13-18. számú melléklet tartalmazza.

https://szuf.magyarorszag.hu/ > itt beírni a keresőbe  
„egyszerűsített végelszámolás befejezése”

https://szuf.magyarorszag.hu/szuf_foolda...e22aa8519d
Megjelenik az ügyleírás, s azt legörgetve alul a kapcsolódó dokumentumok, abból kell kiválasztani a megfelelőt, azt  gépedre mented (doc kiterjesztésű, szerkeszthető). Ezeket saját céged adatai beleírva értelemszerűen kell véglegessé formálni.  Ha ez megvan, azután vissza kell térni a SzÜF portálra, be kell jelentkezni  ügyfélkapus azonosítással.
A  beküldés  hasonló, mint az e-papir.gov.hu-n
https://szuf.magyarorszag.hu/szuf_foolda...e22aa8519d
  az űrlap kitöltése után csatolható a szükséges dokumentum, hitelesítés, beküldés az "Elektonikusan"  feliratra kattintva.
Válasz idézéssel
Beszéltem a Cégbíróság dolgozójával. Annyit tud csak elmondani, ameddig Ő is bele tud menni a rendszerbe.  szuf.magyarorszag.hu, azon belül " vállalkozás", majd "egyszer.végelsz.befejezése" menü. Itt találunk egy bejelentő lapot, amihez csatolni kell a vagyonfeloszt.javaslatot és a végesz. befej.-ről szóló határozatot. Ezt tudjuk ügyfélkapun keresztül elküldeni.   Amint sikerrel jártam, írom.
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagyon köszi, én is írom ahogy eljutok addig.
Most ott tartok, hogy leadtam a bejelentést és zárom az évét és küldöm a bevallását /eva és ipa/, mert 2018-ban evás volt 2019 januárban pedig végelszámolást kezdett.
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm!

Egyszerűsített végelszámoláshoz: Engem sürgetett az üzletvezető, dec. 31-ig le kellett zárnunk az egyszer. végelszámolást, így bejelntettük 18T201T-n), hogy dec.27.-én végeztünk.  Úgy olvastam, 60 nap van rá, hogy mindent leadjunk (beszámoló, bevalások,...)                                                                                                                   Amit eddig kiderítettem:   Az abevjava-ban van két nyomtatvány, ami ügyfélkapun keresztül elküldhető (OBHGEPI_PK-149, ez törlési kérelem és az OBHGEPI_VPK-03, ez vagyon felosztási javaslat), mást nem találtam. A taggyűlési határozatot ez utóbbihoz kellene pdf-ben csatolni?  Az OBHGEPI_VPK-03 kitöltésénél már az elején elakadtam, kér egy cégbírósági ügyszámot, de nekem még semmilyen iratom nincs a cégb.-tól, íg ynem tudok mit beírni.     Holnap hívom a cégbíróságot, bármit megtudok, leírom nektek.

Eddig eljutottam:  https://szuf.magyarorszag.hu/szuf_foolda...e22aa8519d

Néhány nyomtatvány, csatolom, hátha segít.

Csatolt fájl(ok)
.doc   Egyszerűsített végelszámolás - VAGYONFLOSZTÁSI JAVASAT.doc (Méret: 37 KB / Letöltések: 58)
.doc   Egyszerűsített végelszámolás - TAGGYŰLÉSI JEGYZŐKÖNYV.doc (Méret: 55 KB / Letöltések: 55)
.doc   Egyszerűsített végelszámolás - ÜLÉS TARTÁSA NÉLKÜLI (ÍRÁSBELI) HATÁROZATHOZATAL.doc (Méret: 46 KB / Letöltések: 30)
Válasz idézéssel
Sziasztok! nekem is zavaró ami a levélben van, mert én is úgy tudtam nem kell kérni már a nyb-tól a járulék igazolásokat.
A nyomtatványokat csatolmányokat a levélből én nem tudtam letölteni /biztos nem vagyok ott tag/ azért.
Így továbbra is van a homály a törlési kérelem formájával kapcsolatban a fejemben.
Az új tv szerinti végelszámolást csinálom, de sok kérdésre sehol nem kaptam választ.
Azért leírom azt amit én csináltam eddig hátha valakinek több már a tapasztalata e téren kérem ossza meg.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Klári!

Én is így gondoltam, de Zara László levelében nem ez olvastam. Nem egy régi levél ez?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Attól függ. Ha egyszerűsített a VA akkor ügyvédnek nincs dolga hanem Neked. Ha sima, akkor olyan, mint rége.
A Nyug.Int-től már nem kell kérni az igazolást, hogy a NYenyi-K le vannak adva. Elvileg a NAV intézi.

Válasz idézéssel
Ugye nem jól olvastam Zara László levelét? Nem kell adatot szolgáltatni a nyugdíjbiztosítási adatokról? Nekem most kezdődik egy végelszámolás. Mi lesz az ügyvéd dolga?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen jót tudod!

Válasz idézéssel
Hello!
Ugy tudom ha végelszámolás van a be/változás jelentést a jogi képviselőnek kell beadni a cégbírosághoz ha viszont egyszerüsitett végelszámolás van akkor a végelszámoló a NAV-al van kapcsolatban neki küldi az íratokat és majd a nav küldi a cégbírsághoz.
Válasz idézéssel
Nagyon köszi. Nekem 3 van folyamatban és jövő évben szintén lesz 3 .
Megírom én is a tapasztalataim , de eddig semmi jó, keveredik a régi törvény az új senki nem tudja mit kell tenni cégbíróság nav egymásra mutogat agyrém az egész.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!
Az Egyszerűsitettnél mi.(Hogy szakadjon rá a budi aki kitalálta). Én 10-én fejezek be egyet majd leírom a tapasztalatot. Bár ha valki már fejezett be ú módi szerint akkor biztos beszámol itt. Ide csatolok egy pár cuccot amit nekünk kel kitölteni és még amit mondtak róla.

Csatolt fájl(ok)
.doc   Zara levél.doc (Méret: 48.5 KB / Letöltések: 62)

Válasz idézéssel
Sziasztok! A végelszámolás esetén a cég törlése iránti kérelmet kinek kell beadni a könyvelőnek vagy az ügyvédnek? Van erre vonatkozó nyomtatvány?
A cég 2019.01.01 től fogja kezdeni a végelszámolását.
A bejelentőt beadtam a nav fele 18T201T-t.
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!
A Jegyzett tőkén felüli vagyon lesz adókötelet. A végelszámoló vagyonfelosztási javaslata szerint  kell elárni, azaz az adóköteles részt leszámfejted (Szja+EHO 18-ban) és a záró 08-asba (V3) beállítod, és bevallod.  Kifizeted az utolsó napon és átutalod az adókat minimum az adott bevallást szerinti kötelezettség teljesítésénrk határidejéven.
A NAV a CB feé a törlési engedélyt csak ez után fogja megadni (hetek), tehát nem várhatsz sem a kifizetéssel, sem a bewvallással, sem az adófizetéssel.

Válasz idézéssel
Köszönöm.  Ezt már a cég törlését követően kell befizetni a bt bankszámlájáról?
Válasz idézéssel
Hello!
Az vállalkozásból kivont jövedelem lesz szja+eho? jövőre szocho a cég levonja és neki kell befizetni,bevallani.
Válasz idézéssel
Segítséget kérek!  Bt egyszerűsítettt végelszámolását szeretném lezárni. Az eredménytartalékban van 944.000,- Ft, a pénztárban 937.000,- Ft, a bankban 7.000,- Ft.  Az eredménytartalékban kévő összeget fel kell osztanom a tagok között és osztalékként ki kell adni a részükre? Ez után a bt-nek kell megfizetni az szja-t és eho-t vagy - mivel a bt-nek erre már nem maradt pénzeszköze - a 2 tag átvállalhatja helyette?Ezt a lezárás előtt le kell "zongorázni" vagy a záró beszámolóban látszani kell osztalék előírásnak vagy már csak az adófiz. kötelezettségnek?  Nagyon szépen köszönöm!
Válasz idézéssel
Nagyon köszi a hasznos infókat!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég