A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Köszönöm szépen Klári!

Sajnos igyekeznek a könyvelőre nyomni ezt a munkát, de határozott leszek ,  a mérleg alapján csinálják meg. Smile Smile Smile
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Allj!!!!
Ne hogy már az ügyvéd feladatát vedd magadra! Igen neki kell a tájékoztatót megírni, Te legfeljebb a mérleget adod neki. Beszámolót Te készíted és teszed közzé 365 naponként, de a magyarázkodás az Övé meg a végelszámolóé!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Éven túli végelszámolás témában kérnék segítséget.
Végelszámolási témát átolvasva nem találtam választ a kérdésemre.
 Van egy Kft  végelszámolás alatt, nem fejeződött be egy év alatt,  2018.02.28-án letelt az egy év.
Úgy tudom  beszámolót kell készíteni kell, és közzé is tenni erre  150 nap van talán?
Most kaptunk a Cégbíróságtól levelet, hogy a cégbíróságot is tájékoztatni kell   a kezdő naptól évente,( erre 20 nap határidőt adtak)  e tájékoztatóban be kell mutatni a végelszámolás alatt álló cég helyzetét, annak okát hogy az eljárás befejezésére miért nem kerül sor.
Azt írják elektronikusan.
A kérdésem az lenne készített e már valaki ilyen tájékoztatót, milyen részletesen kell itt beszámolni?
A másik kérdésem ezt  mi hogyan küldjük elektronikusan, vagy ezt is az ügyvéd küldi el?
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egysz. végelszámolással kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a végelszámolást lezáró záró mérleget( a 40 nap  febr. 23.án telik le) fel kell-e tölteni az OBR-re,   vagy az ügyvédnek kell-e   adni?   Kell-e  kieg. mell. is?   Mivel az adatokban változás nem-igen lesz,  már megcsináltam a záró bevallásokat,  vagyonfelosztást,  08-at is a fizetendő járulékokról. Azt nem tudom, hogy erről a két hónapról , amiben szinte semmi nem történt, az IM-re ugyanúgy fel kell -e tölteni mindent mint a tev.zárónál?    A 01-es bevallást minden  évben NY-on küldöm el mert nincs semmi amit ki kellene tölteni rajta. Most megpróbáltam a  nyomtatványt V3-al  0-san megcsinálni de  ahogy beírom valahova a 0-át már több adatot is kérne. Tehát ez nem megy .  A tev.zárónál  is NY-ot adtam be utólag tudom, hogy  így nem jó de nem is jeleztek vissza miatta? Mi van ha  nem adok be 01-est?
Köszönettel: Elza
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget.Üdvözlettel Elza
Válasz idézéssel
Kedves Elza!

Az iparűzési adót se felejtsd el!
A kamarai díj is megy erre az évre.
A megbízási szerződésed most már a végelszámolóval kötendő meg, a korábbi szerződések nem érvényesek.

A végelszámolási időszakban is be kell adni a bevallásokat, mint normál esetben a szokásos bevallásokat, jelölve a kódokban, hogy végelszámolási időszak alatti bevallások.

A 40 nap kivárása után, a legutolsó végelszámolási napon kell megtenni a vagyonfelosztást és meghatározni a vállalkozásból kivont jövedelem adóit (14% ehot ne felejtsd a 15% szja mellett), ha van ilyen. Majd ezeket bevallani a 08-on és megfizetni a NAV-nak. A tagok részére a kifizetni a nettó váll. kiv. jövedelmet, jegyzett tőkét.

A cég adószáma úgy sem "törlődik" olyan hamar. A cég bankszámláját sem tudod előbb megszüntetni a végelszámolás utolsó napjával, csak azután, ha a cégbírósági törlés meglesz. Addig lesz még banki költség, esetleg kamat. Szóval rendelkezni kell a vagyonfelosztási javaslatban, hogy a további költségeket ki viseli és esetleges egyéb bevételekkel ki rendelkezik. Ha ebből jövedelem keletkezik, akkor azt be kell majd vallani az érintett magánszemélynek a köv. évi szja bevallásában.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
Több hozzászólást végignéztem, mégsem vagyok biztos benne, hogy első egyszerűsített végelszámolásomnál  amely egy Bt. mindent jól csinálok.
2018.01.01-től végelszámolunk, közzététel befizetve, cégközlönyben megjelent,  08, 65, 71 tev.záró bevallásokat  V1-el, plusz T18201T változásbejelentőt,     01.03.-al beadtam a NAV.-nak
IM. -nek a beszámolót 01.03-al feltöltöttem.    Az ügyvéd azt mondta, hogy most 40 nap a várakozási idő. Nyitó mérleg van,  követeléseink, kötelezettségeink   adókból származnak, minimálisak.
Amit nem tudok, hogy a végelszámolás befejezése dátum (amit a végelszámoló megjelölt) előtti napon kell-e a vagyonfelosztást (csak pénz van) és annak járulékait bevallani?
A bevallásokat időközben  0-an is be kell-e adni havonta  pld. januárra? A végelszámolás záró napját megelőző napon végelszámolást lezáró
V3-al,   be kell-e adni   08,  65, 71, 01.    (záró mérleg cégbíróság?)
Az ügyvéd nagyon rendes, de úgy látom, hogy ő is, inkább csak a saját területét ismeri.  Nem szeretnék semmilyen kötelezően előírt dátumból kicsúszni így is elég macerás.
Kérem, hogy aki tud rám időt szakítani és tud segíteni, legyen szíves válaszoljon és segítsen.
Előre is köszönöm
Válasz idézéssel
Kedves Könyvelés 72!

Nagyon köszönöm a segítséget!

Sokat segítettél, így járunk el.

Mami10
Válasz idézéssel
Én is végelszámolok egy Bt-t. 
A tartozása a cégnek 710 000 Ft, melyből az átnézésem után megállapítottam, hogy a tartozás késedelmi pótlékból, mulasztási bírságból és illetékből áll. 225000 Ft  illeték kötelezettség 2013.jan.2.-án keletkezett.
Ez elévül 2018-ban?
A székhelyen már 1 hónapja kinnt jár a NAV behajtani a tartozást, de nem talált senkit, ezért az adószámot felfüggesztették, amelyet,  megfellebbeztem és visszaállították.

A cég végelszámolásának kezdő napja 2017 december 15. a végelszámoló azt mondte, hogy a cég kezdje visszafizetni a tartozásokat.
Kérdésem: végelszámolás alatt lévő cégnél is behajtanak?
Undecided Undecided
Válasz idézéssel
Kedves Mami10!

Igen, az ügyfelemnél így járt el az ügyvéd, végelszámolás záró időpontját ez alapján állapította meg: " Ha nincs semmi követelés akkor az elhatározást követő 45 nap lesz a végelszámolás zárónapja?" 
Válasz idézéssel
Sad 
(2017-12-10, 20:22)Kedves könyvelés72!Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Átolvastam a linkhez kapcsolódó összefoglalót. Még "rágom " egy kicsit, mert így első olvasatra még mindig nem tudom biztosan, hogy akkor most mi lesz a végelszámolás záró időpontja. Letelt a követelés benyújtási határidő .Ha nincs semmi követelés akkor az elhatározást követő 45 nap lesz a végelszámolás zárónapja?Elnézést, hogy ilyen határozatlan vagyok, nem csináltam még ilyet. It is új vagyok, még nem igazán tudok jól keresni a menükben. Köszönöm a segítséget!Mami10 Írta:
(2017-12-09, 16:59)Kedves Mami10! Adózónán találtam egy jó kis összefoglalót.Belinkelem az oldal elérését, hátha segítségedre lesz. Mami10 Írta: Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni EVAs bt egyszerűsített végelszámolásával kapcsolatban.
Taggyűlési határozat, ügyvédi cégbírósági beadás megtörtént. Cégközlönyben megjelent.
Nav-hoz bevallás a változásról bement, kivártuk a 45 napot, nincs senki, akinek bármi követelése lenne. Eva záróbevallás is bement, nyitómérleg készen van. Nem nagy dolog, csak kp van és saját tőke. Nav-hoz kérelem, hogy a tagoknak nincs adó és járulék tartozásuk bement, de még nincs válasz.
Na a további teendők sorrendjében nem vagyok biztos.
Most a NAV fog majd adni egy végzést a felszámolás dátumával automatikusan, vagy ezt kérni kell valamilyen nyomtatványon ? Utána lehet beadni az összes záróbevallást gondolom azzal a nappal ami az apeh határozaton van, vagy  amikor a cégbírósági határozat is megvan ?  A folyamat legvége a bankszámla megszüntetése. Most itt tartok a várakozás közepén és nem tudom nekem kell e valamit, valahová beadnom.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.
Mami10

http://adozona.hu/altalanos/Ha_lehuzna_a...zig_Y5Z2WW
Válasz idézéssel
(2017-12-09, 16:59)Kedves Mami10! Adózónán találtam egy jó kis összefoglalót.Belinkelem az oldal elérését, hátha segítségedre lesz. Mami10 Írta: Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni EVAs bt egyszerűsített végelszámolásával kapcsolatban.
Taggyűlési határozat, ügyvédi cégbírósági beadás megtörtént. Cégközlönyben megjelent.
Nav-hoz bevallás a változásról bement, kivártuk a 45 napot, nincs senki, akinek bármi követelése lenne. Eva záróbevallás is bement, nyitómérleg készen van. Nem nagy dolog, csak kp van és saját tőke. Nav-hoz kérelem, hogy a tagoknak nincs adó és járulék tartozásuk bement, de még nincs válasz.
Most a NAV fog majd adni egy végzést a felszámolás dátumával automatikusan, vagy ezt kérni kell valamilyen nyomtatványon ? Utána lehet beadni az összes záróbevallást gondolom azzal a nappal ami az apeh határozaton van, vagy  amikor a cégbírósági határozat is megvan ?  A folyamat legvége a bankszámla megszüntetése. Most itt tartok a várakozás közepén és nem tudom nekem kell e valamit, valahová beadnom.

Mami10

http://adozona.hu/altalanos/Ha_lehuzna_a...zig_Y5Z2WW
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Mami10
Válasz idézéssel
Sziasztok!

09.30-al adnám be az összes záró bevallást+a beszámolót. Mi a teendőm ezen felül?

A beszámolót, ha 2015.11.30-2016.09.30. közötti időszakról van szó, a 15EB05-ösön adjam be, vagy be lehet a 15EB02-esen is?

A vagyonfelosztási javaslat elfogadása milyen dátummal történjen? Milyen igazolásokat, és honnan kell beszereznem?

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki válaszol, sokat segítene....

Kriszta
Válasz idézéssel
Természetesen az illetékes (megyei)NAV-hoz küldöd a kérelmet. A Nav csak a CB-ot értesíti.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Milyen NAV címre küldöm a törlési engedélyre vonatkozó levelet??
Nekem küldi meg a NAV avagy a cégbíróságnak???

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia az ONYF-től kell kérni K32 nyomtatvány által 3000 Ft ellenében igazolást az NAV-tól meg egy általános vállalkozás által írt kérlemet (nincs illetéke) kell beadni és kérni hogy nincs akadályozva a cég végleges törlése erre adnak ki ők igazolást.
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!
Szabad fogalmazású levél kell amiben kéred a CB felé a törlési engedély kiadását!

Szia Era!
A végelszámolás befejezésének napjával kell minden bevallást beadni (06.30)
A záró mérlegben nyugodtan lehet kötelezettség a tagokkal és az állammal szemben (08, 65) amit a pénzeszközök fedeznek, valamint lehet az állammal szemben még követelés is amit majd átvezetnek. A 71-es sem tartalmaz mást.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Gyorsan közbekérdeznék...
Ha minden bevallás, beszámoló bement a végelszámolás zárására vonatkozóan
akkor a NAV hivatalból értesíti a C. Bíróságot, hogy részéről a törlésnek nincs
akadálya, avagy külön kell kérni erről igazolást..és ha igazolást kell kérni
akkor hogyan???

S.O.S

Harakiri
Válasz idézéssel
Lenne még egy kérdésem, bár itt lent más kolléga is hasonló dilemmával küzdött, de nem találtam rá egyértelmű választ.

Most lenne egy másik végelszámolásomnak teljesen vége.
De nekem ezek az időpontok nem állnak össze, hogy most mi alapján mit küldök be.

Dátumaim:
06.30-ra (végelszámolás zárásának elhatározott időpontja) csináltam egy mérleget, ami alapján fel lehet osztani a vagyont.
07.20-ra jönnek a tagok elfogadni ezt a vagyonfelosztási javaslatot.

Ez a mérleg alapján kell a beküldeni a záró 71,08,65,01 bevallásokat, vagy csak a kifizetés megtörténte utáni adatokkal?

A mostani 07.20-i határidővel beküldendő 65-ös ÁFA lehet akár a záró ÁFA bevallásom is?
Mert 06.30 után nem lesz már számla mozgás, csak kifizetés a vagyonfelosztási javaslat után.

A 01-es is nullás bevallás az sem okoz talán gondot, de a záró dátuma 06.30 lenne?

71-en ugye nem mindegy, milyen adat kerül az ottani mérlegbe és eredménykimutatásba.
A végelszámolás alatt keletkezett veszteség, adódhat elvárt adó miatt adófizetési kötelezettség stb.
Illetve az eszköz és forrás oldal is más a 06.30-i mérleg és a kifizetés utáni mérlegben.
Melyik állapotban kell a záró 71-et beküldeni? 06.30 vagy kifizetés utáni?

Illetve itt az utolsó 08 esete:
van magánszemély és nem magánszemély tag is. A magánszemély esetében le kell vonnom az szja+EHO-t a kifizetésnél. Ezt az utolsó 08-on kellene szerepeltetni? Addig ne is küldjek záró 08-at, míg a legutolsó kifizetés meg nem történik? legalább 20 magánszemélyről van szó, és nincs meg mindenkinek az adata a 08-hoz. Lehet, hogy egy időintervallumra be sem fér a kifizetés. Vagy várjuk meg az összes adatot, és egyszerre fizessünk, amikor már mindenkié itt van?

Több helyen olvasom, hogy a kifizetéseket a Cégbírósági törlés után lehet elkezdeni.
A 08-on kívüli bevallások mehetnek a törlés előtt is? Ez nekem olyan róka fogta csuka esete, vagy csak túlkomplikálom :-(

Köszönöm a segítséget, biztosan több ilyen esetetek volt a gyakorlatban mint nekem, akinek ez az első.
De ha ezen túl vagyok, a többit már remélhetőleg simábban zárom :-)
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Közben találtam egy ilyen cikket:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Kelle_fizetni_tbt_a_vegelszamolo_utan_Itt_a_2OZ39M">http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/ ... t_a_2OZ39M</a><!-- m -->

Ez alapján semmit nem kell utána fizetni.
Ő tényleg teljesen külsős, nem tag, még ha korábban ő is volt az elnök, akkor is külsős elnök volt.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Egészség szolg. járulékot.08-on vallani és fizetni kell.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végelszámolás alatt álló szövetkezet végelszámolója a korábbi elnök.
A végelszámoló öregségi nyugdíjas, jövedelmet nem vesz fel a megbízásért.
Ő maga nem tagja a szövetkezetnek.

Ez esetben kell-e valamilyen járulékot fizetni utána?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítsetek kérlek mert nagyon elakadtam a végelszámolással.Egyszerűsített végelszámolással szűnik meg egy KATA Bt, azt már elkészítettem hogy vissza került a TAO-ba, Sajnos van neki társasági adóelőlege, amit befizetettem vele, de ha beadom a társasági záró bevallást, az "o"-ás lesz. A NAV-ba egy hölgy azt tanácsolta hogy fizessük be és a záró bevallásnál 17-esen vezessük át az Szja, EHo-ra. Ugyanis van eredménytartaléka és pénzeszköze is a jegyzett tőkén felül. A kérdésem az lenne a záró mérlegben mi szerepelhet?- az szja és eho előírást mivel szembe könyvelem le? A bankban lévő pénz után is kell adót fizetnie?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Ide hoztam a hozzászólásaidat, mert itt erről már volt szó.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég