A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Évvégi záráshoz
Fejlesztési tartaléknál nem feltétel, hogy új legyen az eszköz.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm Monik!
Még azt szeretném kérdezni, hogy a fejlesztési tartalékban lekötött össszeget csak új tárgyi eszköz vásárlására lehet felhasználni, ha használt tárgyi eszközt szerez be a vállalkozás az is jó???
Válasz idézéssel
Icuska, ezt olvasd el:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=2809&p=64634&hilit=negat%C3%ADv+eredm%C3%A9nytartal%C3%A9k+fejleszt%C3%A9si+tartal%C3%A9k#p64634">viewtopic.php?f=2&t=2809&p=64634&hilit=negat%C3%ADv+eredm%C3%A9nytartal%C3%A9k+fejleszt%C3%A9si+tartal%C3%A9k#p64634</a><!-- l -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni, hogy a KFT mérleg szerinti eredményével szemben lehet e lekötött tartalékot képezni? Vagy csak az eredménytartalékkal szemben??
Mivel az előző évi eredménytartaléka nagyon minimális, viszont a mérleg szerinti eredménye pedig nagyon nagy nyereséget mutat ezért szeretném ezt megtudni , hogy fejlesztési tartalékot képezhetek e a mérleg szerinti eredmény terhére, és így csökkenthetném az adóalapot is? Vagy csak az eredménytartalék terhére?
Válasz idézéssel
Nekem is szoktak hibák lenni, nyomtasd ki, vagy nem tudom hogy szoktad a kartont, kiderül belőle mi nincs a helyén, mert akkor biztos, hogy más főkönyvi számládban is van hiba. felcseréltél bevitelnél egy számot, én már csináltam olyant is hogy a főkönyvi szám helyére a munkaszámot írtam be véletlenül.
Vagy előfordulhat, hogy feladásnál rosszul paramétereztél be valamit.
Válasz idézéssel
Szia Erikám !

Az 56-oknak bizony nagyon meg kell egyezni a bevallásokkal, csupán annyi eltérés lehet, hogy oda FT-ban könyvelünk a bevallások pedig Eft-ban történnek és kerülnek fel a folyószámlára. Ha valóban " nagyon -nagyon " nem egyeznek okvetlen derítsd ki az okát, mert ezek ugye eredmény tételek, s mint ilyenek igencsak hatással vannak az eredményre, a társaságiadó alapra.
Ha egy kicsit nyugodt körülmények között végig gondolod akkor Te is látod, hogy egyezni kell, hiszen mit könyvelünk oda az adott havi példádnál maradva nyugdíjbiztosítási járulékot és egészségbiztosítási járulékot amit ezzel egyidőben be is vallunk.

Erikám, nem lehet hogy az eltérések okai, hogy esetleg összességében egyeztettél ( értem alatta hogy mind a vállalkozást terhelő, mind pedig a levonásos járulékokat együtt ) nézted. Mert ugye van egészségbiztosítási járulék amit a munkáltató fizet és van amit a munkavállalótól vonunk le. A folyószámlán egyben jelenik meg (124, 125 adónem ).Ugyanez igaz a nyugdíjbiztosítási járulékra is. Az 56-ba csak a vállalkozást terhelő járulékokat számoljuk el, a levonásosakat csak a jövedelem elszámolási számlával szemben könyveljük.

És nyugodtan kérdezz ha bizonytalan vagy megbeszéljük.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Elnézést, most úgy jártam mint az egyszeri ember: azt látja, amit látni akar. (ha lottóznék bajban lennék) Szeretném megkérdezni, ha már úgyis átneveztelek, nem keresztelkedünk meg? :lol: (Legközelebb jobban figyelek...)

Pontosítok: az 5 eFt nem az 56-on van. Ez egy önálló kérdés lett volna.

Áfa: ez az az eset, amikor a kedves hatóság közli vedd ki ezt, meg ezt a számlát tedd ide meg ide = önellenőrzés. Azért lesz egy újabb, mert mégsem abban az időszakban kellett volna figyelembe venni = stornó számlák, helyesbítő számlák = önellenőrzés = ami ezutáni. Az önellenőrzések egyébként a folyószámlára fel vannak könyvelve.

Pontositok: 2006-ról elkészitették a bevallást, én csak azután érdeklődtem, hogy idén kellett volna-e 07084-et, vagy helyette valami mást?

Egyedül csak az 56-aim nem jók. Az egészségbizt. és nyugdij.bizt.-oknál nagyon-nagyok az eltérések. Ezért kérdeztem, hogy muszály megegyeznie a bevallással, nem lehet, hogy azért nem egyezik, mert nem minden után kell ezeket a járulékokat befizetni? Hűha megint hülyeséget kérdeztem. :evil:

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Ó, elnézést, nem figyeltem, hogy csak idén januárban utalták a béreket.

A többiben egyetértek a vastag betűs szöveggel. A kerekítések miatti eltérés rendben van, de helytelen, vagy rossz számlára történő könyvelés miatt lehetett volna nagyobb eltérés is. Az 5 ezer Ft-ot már mindenképpen keresni kell.
Válasz idézéssel
VnéErika Írta:Szia Politika!

471-el kapcsolatban írjam elő követelésként idei utaláskor?
46-47-ek tökéletesen passzolnak a bevallás soraihoz. De nem úgy az 56-ok. Kerekitsek, hogy ugyanaz legyen?
Könyveltek 5000 Ft egészségpénztárba való utalást. A kv azt mondja, ha nem tudom mi az vezessem át. Hova?
nem kéne a 56-osokat kerekíteni, inkább meg kéne keresni, hogy ki és miért pöttyintett oda 5000 Ft-ot bevallás nélkül.
Áfa: nálunk ez elég bonyolult eset. Elég ha kieg.mellékletben leírjuk röviden, hogy még határozatunk nincs?
önellenőrzéshez jkv. meg nyílvántartás kell. Ez APEH revízió?
Ide nem illő kérdés: Éves bevallónak most kellett volna vallania szakképzésit? És 2006-ra kellett küldeni 06084-est. Ezt most pótolja valami? Bocsi a tudatlanságomért.
Úgy emlékszem eredetin lehet pótolni
Válasz idézéssel
Erika, te tényleg Polika keresztanyja lettél( ugyanis nem Politikának hívják, de akárháyszor így nevezed, én mindig jót nevetek, és ezt köszönöm neked).
Bocsánat, nem bántásból írtam, remélem nem haragszol meg.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Politika!

471-el kapcsolatban írjam elő követelésként idei utaláskor?
46-47-ek tökéletesen passzolnak a bevallás soraihoz. De nem úgy az 56-ok. Kerekitsek, hogy ugyanaz legyen?
Könyveltek 5000 Ft egészségpénztárba való utalást. A kv azt mondja, ha nem tudom mi az vezessem át. Hova?
Áfa: nálunk ez elég bonyolult eset. Elég ha kieg.mellékletben leírjuk röviden, hogy még határozatunk nincs?

Ide nem illő kérdés: Éves bevallónak most kellett volna vallania szakképzésit? És 2006-ra kellett küldeni 06084-est. Ezt most pótolja valami? Bocsi a tudatlanságomért.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én egy kicsi másként gondolnám. A munkavállalókkal szemben december 31-én fennálló kötelezettség adott, azt nem befolyásolja az a tény, hogy a fordulónapot követően tévesen utaltak. A téves utalást majd korrigálja a munkáltató a következő kifizetésnél. gondolom Polika te is ezt akartad írni csak kimaradt a "ne" szócska.
Az 56-os számlák egyenlegei valóban a tárgyévben vallott járulékokkal kell megegyezniük kivéve az APEH még le nem könyvelt, de már benyújtott önellenőrzéseket. Erre is vonatkozik Polika által az Áfára jelzett eltrés.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Erika!
A dolgozőknak történt téves utalást tudjátok rendezni a következő havi utalásnál, ezért ezt vedd figyelembe a 471-es számla évvégi egyenlegénél.
Az 56-osokat én speciel szoktam egyeztetni, sőt még a megfelelő 46-47-essel is.
Gondolom az áfáánál az önellenőrzést érintő bizonylatok könyvelve vannak. Emiatt figyelembe kell venni, de amit még az APEH nem dolgozott fel, az eltérésként fog mutatkozni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy adott adecemberi bér. Bér átutalásakor 2008.januárjában az egyik dolgozónk 215 Ft-al, a másik dolgozónak 9 eFt-al utaltak többet. Mi a teendő, Érinti a tavalyi évet?

Másik: Az 56-os számláknak meg kell egyezniük az apeh folyószámlának a bevallási oldalával?

Adott tavaly évre a 466, 467, 468. Kétszer önellenőrzés volt decemberre, még lesz egy önellenőrzés, nem tudom mikor zárul le az ügylet ebből a szempontból az apehhal. Az utolsó bevallásnak a soraival meg kell egyeznie a folyószámla végével?

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég