A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Közösségen belüli szolgáltatás
Igérem , ezután megnézem,mielőtt válaszolnék...nehogy valakit félrevezessek....nem áll szándékomban......
A túlzott segiteni akarás tette.
Szolgáltatásnyújtások esetében milyen ÁFA szabályok vannak?

A szolgáltatásnyújtás (is) akkor esik általános forgalmi adó alá, vagyis keletkezik utána áfa kötelezettség, ha a teljesítési helye belföld. Fő szabály szerint a szolgáltatás teljesítés helye belföld, ha a szolgáltatásnyújtó székhelye, illetve teljesítéssel legközvetlenebbül érintett telephelye belföld, tekintet nélkül arra, hogy a teljesítés ténylegesen hol történik, illetve attól is függetlenül, hogy a megrendelő másik tagállamban vagy harmadik országban nyilvántartásba vett adóalany-e. Vagyis a belföldi adóalanynak minden szolgáltatásnyújtása után, amely nincs nevesítve a következőkben részletezett kivételek között, a belföldi áfa kulcsot (5%, 20%, tárgyi mentes) kell felszámítani. Ha a belföldi adóalany nem szolgáltatásnyújtói, hanem megrendelői pozícióban van, e szolgáltatások után biztos, hogy nem kell szolgáltatásimport címén sem áfa-t fizetnie.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kicsi!

Köszi,hogy javitottál.Ha még ezen kivűl valamit kell tudnia Johannának kérlek ird meg.
Évek óta nem volt ilyenem,nem nagyon tudom a részleteket.
Nehogy összezavarjam!!..
Válasz idézéssel
Bocsánat, hogy bele kotyogok, de a negyedéves összesítőkön csak a közösségen belüli termék beszerzést és a termék értékeítést jelentjük, a szolgáltatást nem

Az unión belüli szolgáltatások alapesetben ÁFA mentesek !
Ugyanúgy mint a termék , jó néhány kivétel azonban van, a teljesítés helye miatt, a különböző ÁFA tv.-ben felsorolt szolgáltatások miatt, a megrendelő székhelye miatt, amikor mégis ÁFA-as kerül kiállításra a számla.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Johanna!

A 2.számu mellékletet töltöd ki,mert Ti áfa mentesek vagytok.
Egyébként Áfásan számláznak a közösségi adószámosok is,nem azért van a negyedéves áfa összesitő,?ahol számlánként vallod be mennyi a közösségen belüli beszerzés,szolgáltatás.
És beteszed mindkét oldalra az áfa bevallásban.
Válasz idézéssel
Johanna Írta:Sziasztok!

Kérlek benneteket, segítsetek, mert minél többet olvasok utána, annál homályosabb lesz a dolog.
Van egy TAM tevékenységet végző bt, akinek nemrég kértünk közösségi adószámot.
Egy francia partnernek fog számlázni szolgáltatást (SZJ72.19 természettudományi, műszaki kutatás, fejlesztés), nekik is van közösségi adószámuk. A szolgáltatást (kutatás) Magyarországon végzi a bt.
A következő levelet kapták egy közreműködő cégtől:
"Kérem, legyen szíves megadni cége közösségi adószámát is, ez elengedhetetlen feltétele az ÁFÁ-val növelt kifizetésnek.
Amennyiben ÁFÁ-val növelt összegről (1000 EURO+20%ÁFA=1200EURO)
kéri az átutalást, az 1.sz. dokumentumot töltse ki és küldje vissza.
Ha ÁFA nélkül kéri a kifizetést (1000 Euro), kérem a 2.sz dokumentumot írja alá és küldje vissza."
Most akkor nem ÁFA nélkül kell számlázni, ha mindkét cégnek van közösségi adószáma?

Senki nem tud segíteni?
Johanna
Válasz idézéssel
Csak előrehoztam a kérdésemet, mert sürgős segítségre lenne szükségem.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérlek benneteket, segítsetek, mert minél többet olvasok utána, annál homályosabb lesz a dolog.
Van egy TAM tevékenységet végző bt, akinek nemrég kértünk közösségi adószámot.
Egy francia partnernek fog számlázni szolgáltatást (SZJ72.19 természettudományi, műszaki kutatás, fejlesztés), nekik is van közösségi adószámuk. A szolgáltatást (kutatás) Magyarországon végzi a bt.
A következő levelet kapták egy közreműködő cégtől:
"Kérem, legyen szíves megadni cége közösségi adószámát is, ez elengedhetetlen feltétele az ÁFÁ-val növelt kifizetésnek.
Amennyiben ÁFÁ-val növelt összegről (1000 EURO+20%ÁFA=1200EURO)
kéri az átutalást, az 1.sz. dokumentumot töltse ki és küldje vissza.
Ha ÁFA nélkül kéri a kifizetést (1000 Euro), kérem a 2.sz dokumentumot írja alá és küldje vissza."
Most akkor nem ÁFA nélkül kell számlázni, ha mindkét cégnek van közösségi adószáma?
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok! Látom több hozzászólás is érkezett. Hát engedély, plusszban semmilyen sincs. Pedig a munka tartós, megtart egész évben.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Hajnalné Írta:Közösségi adószám már van, és lentebb van egy szöveg magyarul és angolul is, azt ráírtuk a számlára. Remélem így jó lesz.
Üdv: Jolcsi

Majd az áfa bevallásban a 102 és 103 sorokba is be kell írni ezt a szolgáltatást.
Üdv.Andicsek
Andicsek
Válasz idézéssel
Áfa tv 38.§: a teljesítés helye az a hely, ahol az ingatlan van.
Ha magyar cég vagytok, nem tudom nem kell-e előzetesen engedélyt kérni erre a munkára, hogy Hollandiában szabályszerűen végezhessétek.
Gondolom a Gazdasági Minisztériumtól.
Nekem egyszer volt ilyen, a cég nem mehetett Ausztriába építeni, amig a szükséges engedélyeket be nem szerezte. Akkormég ugyan nem vultunk az EU-ban.
Válasz idézéssel
Hajnalné Írta:Sziasztok! Segítsetek légyszi. Hollandiába kellene tetőépítési munkálatokról számlát kiállítani. Az ingatlanok Hollandiában vannak. Magyar cég számlázna hollandiai cégnek.
Először előlegről, aztán pedig a végszámlát is. Hogyan kell egy ilyen számlát megírni? EUR-ban lenne az összeg meghatározva.
És ÁFÁ-t kell rá számolni? Az ÁFA tv.nézegetve mindenhol csak termékről beszél.

Előre is kösz Mindenkinek

Jolcsi

Célszerű utána érdeklődni, hogy a cégnek nem kell-e bejeletkeznie Hollandiában.
Ha egyedi, egyszrei munka, akkor valszeg nem, de ha folyamatos, vagy ismétlődő, akkor lehet, h igen, s akkor már más lesz a leányzó fekvése is.
Válasz idézéssel
Közösségi adószám már van, és lentebb van egy szöveg magyarul és angolul is, azt ráírtuk a számlára. Remélem így jó lesz.
Üdv: Jolcsi
Válasz idézéssel
Hát, EU-s adószámot kérjetek, és a számlára azt is véssétek fel, hogy az áfát a megrendelő fizeti. Itt lentebb vannak már jó sztenderd szövegek megfogalmazva. Más nem jut eszembe. Ne aggódj, mindíg olyan jön, ami még nem volt.
Üdv,
Pazsbi
Válasz idézéssel
Pazsbi! Köszi, nem késő sohasem. Még soha nem volt ilyenem, most kezdem. Félek tőle, nem tudom mik benne a buktatók!
Jolcsi
Válasz idézéssel
Szia Jolcsi!
Mivel az ingatlanok Hollandiában vannak, ezért véleményem szerint a szolgáltatás teljesítési helye magyarországi ÁFA körön kívüli. Én ÁFÁ-t nem számítanék fel rá, a számlában jelezném az "áfa körön kívüli szolgáltatás" gyógyszöveget. Bevallásban a részletező adatok közé kerül.

Remélem, még nem késő a válasz.
Üdv,
Pazsbi
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítsetek légyszi. Hollandiába kellene tetőépítési munkálatokról számlát kiállítani. Az ingatlanok Hollandiában vannak. Magyar cég számlázna hollandiai cégnek.
Először előlegről, aztán pedig a végszámlát is. Hogyan kell egy ilyen számlát megírni? EUR-ban lenne az összeg meghatározva.
És ÁFÁ-t kell rá számolni? Az ÁFA tv.nézegetve mindenhol csak termékről beszél.

Előre is kösz Mindenkinek

Jolcsi
Válasz idézéssel
Köszi Kávé!

még nem teljesen kaptam választ, de nagyon köszönöm a segítséget!
Szép estét neked!
Andicsek
Andicsek
Válasz idézéssel
andicsek Írta:
andicsek Írta:
andicsek Írta:Sziasztok!
Segítséget kérek ismét!
Téma: Alanyi mentes kőműves váll. Közösségi adószámot kért és kapott 2007 október hóban..Ekkor indult a vállalkozása is.
Külföldön vállalt el egy munkát, amelyet szolgáltatásként ki is számláz a Francia cég felé. 2007 évi kiszámlázásról van szó!!!
Kérdésem: Mint alanyi adómentes, ugyanúgy számláz, "áfa ter.hatályán kívüli" a az "áfát a vevő fizeti" feliratokkal??? (mivel ingatlanhoz, kapcs. szolg. ezért az ingatlan fekvése számít telj helyének)
Alanyi mentesként közösségi adószámot kapott, akkor már nem "mentes"ként funkcionál, nekem ezt mondta tegnap az Apehos hölgy, hogy akkor ő már nem alanyi, ha kapott közösségi adószámot, és hogy ugyanúgy kell áfa bevall. is adni, mint az ált. szabályok szerinti áfa körösnek, meg számlázni is..
Várom a hozzászólásokat! Köszönettel:
Andicsek :!:
Cry Cry Cry

:oops: Cry

Szia!

Próbálok valamilyen segítséget adni neked, lehet hogy a csatolt állásfoglalások közelebb visznek a megoldáshoz.

Üdv.Zs
Válasz idézéssel
andicsek Írta:
Segítséget kérek ismét!
Téma: Alanyi mentes kőműves váll. Közösségi adószámot kért és kapott 2007 október hóban..Ekkor indult a vállalkozása is.
Külföldön vállalt el egy munkát, amelyet szolgáltatásként ki is számláz a Francia cég felé. 2007 évi kiszámlázásról van szó!!!
Kérdésem: Mint alanyi adómentes, ugyanúgy számláz, "áfa ter.hatályán kívüli" a az "áfát a vevő fizeti" feliratokkal??? (mivel ingatlanhoz, kapcs. szolg. ezért az ingatlan fekvése számít telj helyének)
Alanyi mentesként közösségi adószámot kapott, akkor már nem "mentes"ként funkcionál, nekem ezt mondta tegnap az Apehos hölgy, hogy akkor ő már nem alanyi, ha kapott közösségi adószámot, és hogy ugyanúgy kell áfa bevall. is adni, mint az ált. szabályok szerinti áfa körösnek, meg számlázni is..
Cry Cry Cry

:oops: Cry
Andicsek
Válasz idézéssel
Segítséget kérek ismét!
Cry Cry Cry
Andicsek
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget kérek ismét!
Andicsek
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A múltkori válaszokat nagyon köszönöm!
Lenne egy újabb gondom: alanyi adómentességet választottam Magyarországon és a közösségi adószámot is megkértem. Ausztriában történő vásárlásnál, fizethetek én csak nettó árat, ha felmutatom a közösségi adószámos papíromat? Állítólag igen. De az apeh arra nem tudott egyértelmű választ adni, hogy ha alanyi adómentes vagyok, akkor ez ugyanígy érvényes-e. Hol találok valami jogszabályt erre vonatkozóan?

A válaszokat előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Vagyúgy, értem már a próblémádat.
No én azt gondolom, hogy azt veszem bevallási időszaknak amikor a pénzügyi teljesítés megtörténik, elméletileg a számlának azzal egyidőben kellene elkészülnie, hogy sajnos éppen még nem ér ide csak később az nem olyan nagy baj, esetleg faxolják le, vagy csatolják email-ben scenner. De mindenképpen azonos összegről és azonos teljesítés keltével kell hogy legyen !!!

Emiatt tényleg nem lehet fizetendő ÁFA-d, ezért visít az Áfa bevallásod

Üvd.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok! Köszönöm, hogy ebben a rázós időszakban is foglalkoztok a témával. Az én problémám azonban nem a sorok eldöntése hanem, hogy a közösségi beszerzésre utalt előlegről még nem érkezett meg ugyanabban az időszakban a számla és úgy gondolom,hogy nem állíthatom be a 64.sorba levonható áfaként. Pl. ügyfél utalt 20.000PLN előleget,de számla csak 8.000 PLN-ről érkezett én csak a 8000 áfáját helyeztem levonásba,de 20000 áfáját fizetendőbe beállítom. Következő időszakban megérkezik a számla a 12000 előlegről is. Ekkor beírnám a 64.sorba, de a nyomtatvány figyelmeztető jelzést küld, hogy a 64.sor nem lehet több mint a 16.sor. Bocsi a terjedelemért.
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!

Így rendben van!
Tényleg sokat kell molyolni, mire kivadásszuk a jogszabályokból és a kitöltésikből, hogy a gyakorlatban mitévők legyünk. És ez a legnagyobb segítség, ha valaki már "kitaposta az utat" és szívesen átadja, amit tud.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég