A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Közösségen belüli szolgáltatás
Sziasztok!
Segítséget kérnék az alábbiakban.
1.  Magyar e.v. , alanyi mentes romániában végez ingatlanon légtechnikai gépek karbantartását, mint alvállalkozó.
   A megrendelő magyar  e.v. , aki tovább számláza ezt egy szintén magyar Kft-nek, de a Kft mint generál kivitelező romániai adószámot igényelt.
Tehát az én kis e.v. ügyfelem ugyan kint dolgozott, de  magyar adóalanynak számlázna, de hogyan??
Van valami különlegesség ebben az ügyletben??? Kell  nekünk  közösségi adószám???
Kérlek aki járatos e témában segítsen már, nagyon köszönöm előre is ha foglalkoztok  kérdésemmel!
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!

Köszönöm segítségedet és megerősítésedet!

Üdvözlettel:

Gaga
Üdvözlettel:

Gaga
Válasz idézéssel
Hello!
Alanyi adómentes de ilyenkor nem járhat el adómentesként igy bevallása lesz a 65 -n és a A60-on ,de két számlád lesz a google és face-n is lekérheted a számlákat , kell az A60-is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Új vagyok még itt, a segítségeteket szeretném kérni:
Alanyi mentes Kft, Google Adwords-ön és a Face-n keresztül hirdet cégeknek.
Ez közösségen belüli szolgáltatás igénybevétele.
A Google Ft-ban is és EUR-ban is feltünteti az árat a számlán, ebben az esetben ezt az összeget is fel kell tüntetnem a 18. sorban, vagy csak a Face-s összeget, ami USD-ben van feltüntetve a számlán, de természetesen Ft-ra átszámoltam? A 2006/112/EK irányelv mindegyik számlán rajta van. Közösségi adószám van, MNB bejelentve.
Összesítő is kell?

Köszönöm,

Gaga
Üdvözlettel:

Gaga
Válasz idézéssel
Placebo! Nem győzök neked megköszönni mindent. Tongue
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
A fizetendő adó a 18-as sorba adószámos adóalanytól ha levonható is 67.-ik sorba is.
Válasz idézéssel
Közösségből igénybevett szolgáltatást az áfa bevallás melyik sorában kell szerepeltetni? :oops: ugyanúgy mint a termék beszerzést a 14. és 66. sor???
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Gajda! Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Macsai ! amikor kifizetted , annak az időszaknak a bevallásában szerepeltetheted. Akkor lehet visszaigényelni.
70. sor-ban kell feltüntetni és a 2 lapot is ki kell töltened
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kérnék segítséget két kérdésben.
1, Magyar kft - közösségi számmal rendelkezik - szolgáltatást vett igénybe, áfa körbe be nem jelentkezett Angol kft-től.(közösségi száma nincs)
Web lap szerkesztés a nyújtott szolgáltatás.
Kérdésem: Be kell-e vallanom, ha igen fordítottan az áfában? Összesítő nyilatkozat kell?

2, Magyar kft megbízott angol kft-t termékbeszerzéssel. Az angol kft Kínából szerezte be az árút, és onnan közvetlen Magyarországra szállíttatta DHL csomagküldővel.
Pénzügyi mozgás: Magyar cég bankja utalt Angol cég bankszámlájára
Számlázás. Kínai cég az angol cég nevére (ezt is megkaptam) és angol cég a magyar cég nevére (ezt is megkaptam) az adatok tökéletesen "fedik" egymást.
Ugyan akkor kaptam vámpapírt amin vámköltség és a kivetett áfa is szerepel. Vámolás M.o-n a Liszt Ferenc reptéren történt.
Nem tudom mi az ésszerű megoldás. Vámolt, tehát import. Ugyan akkor a magyar cég nevére uniós (angol) számla van kiállítva.
Segítsetek: hogy könyvelem, hogy vallom?

Köszönöm: Magdi
Válasz idézéssel
Segítsen valaki légyszi. Német tulajdonú gépalkatrészeket kell szállítani magyarország területén, o áfás számlával kellene a német cégnek leszámlázni. Szabályos ez így???
Válasz idézéssel
Sziasztok !

A véleményeteket kérném az alábbiakban:
Alanyi adómentes egyéni vállalkozó nem csak itthon, hanem Németországban is végezni akar szolgáltatási tevékenységet ( magánszemélyek részére végezne tetoválást ).
Kell-e közösségi adószámot kérnie? A számlát hogyan kell kiállítania ( euróban ) , mit kell feltüntetnie rajta ?
Elég-e, ha nyugtát állít ki a szolgáltatásról, ezen mit kell feltüntetni ?

A segítségeteket előre köszönöm.

Ági
Válasz idézéssel
skorpio74 Írta:Sziasztok!
Lehet, hogy nem a legjobb helyen írom, de nem találtam jobbat.
A következőben kérném a segítségeteket: Egy magyar cég(ÁFA alany, közösségi adószámmal rendelkezik) Németországból venne egy autót(a német cég közösségi adószámmal rendelkezik). Ezt az autót nem akarja értékesíteni, hanem beruházásként a cégnél marad. Mi a helyzet az Áfával ha:
-cégautóként használja
vagy
-bérbe adja bérautóként
Van elképzelésem, de szeretném kikérni a Ti véleményeteket is.
Előre is köszönöm!
Valakinek Ötlet? 8O
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lehet, hogy nem a legjobb helyen írom, de nem találtam jobbat.
A következőben kérném a segítségeteket: Egy magyar cég(ÁFA alany, közösségi adószámmal rendelkezik) Németországból venne egy autót(a német cég közösségi adószámmal rendelkezik). Ezt az autót nem akarja értékesíteni, hanem beruházásként a cégnél marad. Mi a helyzet az Áfával ha:
-cégautóként használja
vagy
-bérbe adja bérautóként
Van elképzelésem, de szeretném kikérni a Ti véleményeteket is.
Előre is köszönöm!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Ha az MNB árfolyamot választja 15 napon belül be kell jelenteni,addig nem használhatja.De az a legjobb.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszönöm. A UPC az valami MÁS. Majd utánanézek. Azt szeretném megkérdezni, hogy: jobb az, ha az MNB hivatalos árfolyamát választja, és arról bejelentést tesz? Ha a választott pénzintézetét választja (OTP) akkor ott naponta többször is változnak az árfolyamok, ez sem tűnik barátságosnak.
Válasz idézéssel
Remélem nem írok butaságot a fáradtságtól.
Luxemburg unios ország. Ha luxemburgi vállalkozásnak,/ aki rendelkezik közösségi adószámmal / értékesíti a híradástech. cikkeket , akkor azt áfa mentesen teszi a magyar vállalkozó, a számlán feltüntetve áfa területi hatályán kivüli. A számlát pedig euroban kell kiállítani. Lehet, hogy én értem félre és akkor bocsi, de a szolgáltatásokról a Luxemburgi UPC-nek miért Ft-ban állítja ki a számlát? Az apeh-nak ment bejelentő lap, hogy milyen árfolyamot kívántok használni?

Üdv:
Anita
Válasz idézéssel
Sajnos még nem foglalkoztam ezzel a témával, holnap megnézem, majd az ÁFA törvényben, de azért leírom: termékértékesítés EU belül. Nemzetközi adószáma van. UPC bekötésekkel is foglalkozik, és a UPC nek Luxemburgba állítja ki a számlát forintban. Áfa mentesen.
Most terméket értékesítene ( híradástechnikai cikkek). Azt kérdezi, hogy ő aki eladja az árut eurós számlát állíthat-e ki. SZerintem igen. És ez a számla is áfa mentes lesz-e? Köszönöm.
Válasz idézéssel
ibcsi2 Írta:Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Egy vadászati közösségnél osztrák bérvadászat lesz.
Még nem tisztázott, hogy magánszemélyként, vagy közvetitő cégen( osztrák) keresztül.
A mi vadászati közösségünk alanyi mentes.
Tudnátok abban segíteni, hogy ilyen esetben az áfa hogy működik? Mindkét eset érdekelne, mint magánszemélyek, és mint adóalanyok? Kell e nekünk köz.adószám? Kell-e ezt az összesítőn jelenteni???
Esetleg akinek volt már ilyen!!??

Valaki????
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
ibcsi2 Írta:Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Egy vadászati közösségnél osztrák bérvadászat lesz.
Még nem tisztázott, hogy magánszemélyként, vagy közvetitő cégen( osztrák) keresztül.
Tudnátok abban segíteni, hogy ilyen esetben az áfa hogy működik? Mindkét eset érdekelne, mint magánszemélyek, és mint adóalanyok? Kell e nekünk köz.adószám? Kell-e ezt az összesítőn jelenteni???
Úgy gondoltam,hogy ha magánszemélyként veszi igénybe a szolgátatást akkor simán leszámlázzuk, alanyi mentesen.
Ha mint adóalany, akkor kérni kellene köz.adószámot, és az össz.jelentést beadni?
Ha lehet írjatok!Jó így???
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia Andicsek!

Nekem is van egy ehhez hasonló ügyem, szerintem valahogy jelölni kell az Áfa bevallásba, de várjuk meg a többiek válaszát is!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Németországból autót bérel a cég! Elvileg ügye fordított Áfásan könyvelem és az EU összesítőben is vallom, de autóbérlés után nem vonhatok áfát Magyarországon, és elvileg meg kell fizettetnem az ügyféllel az autóbérlés Áfáját! Jól tudom?

Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Sziasztok itt is :O)!
segítséget kérek itt is eligazodni...
1.
francia egyéni vállalkozó magyarországra nyújt nyelvórákat. skypeon.. vevő magyar adóalany kft.
a francia állítja,hogy neki nem kell közösségi adószám,mert ő ott kinn nem áfaalany.
Szerintem akkor is kell közösségi adószámot kérnie,ha unios szolg. akar nyújtani. jól gondolom?
apeh honlapon a különleges adózói körnél találtam a 2010.jan.01 től hatályos változásokban.

2. teljesítés helye magyarország,tehát az itteni szabályok alapján adózik. ,de mivel hálunk a magyar szabályozás szerint, ez a számlázás egy akkreditált oktatáshoz kapcsolódik, ezért az mentes a 85 par.alapján.tehát mentesként kezelem,tehát nem kell az áfa bevallásban vallani és az A60on jelenteni.jól gondolom..
???

előre is köszönöm
Andicsek
Válasz idézéssel
Köszi a megerősítést Anita!
Külföldiek mindent szeretnek megbonyolítani Sad
Én is jobban örültem volna egy feljegyzésnek, mint egy mínuszos szállítói számlának.
Mikor magyar szolgáltatón keresztül történt, ők elutalták a pénzt, küldtek mellé egy "igazolást", azt ennyi.
Itt meg ki kellett bányászni belőle, hogy mi is a bevétel tulajdonképpen.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég