A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ügyfélkapu !
Tudom, nem nyugtat meg Klári, de sajnos nem csak a te gondod. Hátha sikerül visszakapnunk a régi megszokott nyugta formákat.
Válasz idézéssel
Bocs!
Nem csak az én bajom!

Ez előtt 20 perccel jelent meg:

2016. június 29., szerda 16:22

A Magyar Könyvelők Országos Egyesületének közleménye
Budapest, 2016. június 29., szerda (OS) - Levélszemét árasztotta el az ügyfélkaput!

Az elektronikus közigazgatás magját jelentő ügyfélkapu tárhelyét ma reggeltől levélszemét árasztotta el. A jelenleg még önálló KEKKH és a fejlesztés informatikai feladataiért felelős NISZ Zrt vezetői úgy gondolták, hogy széles körű egyeztetés nélkül, egyetlenegy elektronikus hivatali beadványról rögtön 3 választ küldetnek vissza. Külön e-mail érkezik a feladásról, az átvételről és a letöltésről. Ezen kívül még keletkezik egy nyugta is, sőt ezt még az adóhatóság meg szokta fejelni ezt egy sikeres feldolgozásról szóló saját értesítéssel is. A fentiekről se a KEKKH, se a NISZ nem tartott egyeztetést egyetlen civil szervezettel, de széles lakossági körben se végeztek felmérést. A NISZ főtanácsadója szerint jelenleg is jellemzően a 1818-as kormányzati ügyfélvonalra érkező panaszokból tájékozódnak, de ő se tudott előzetes egyeztetésekről beszámolni. Az elektronikus közigazgatás jó és hasznos dolog, mindaddig, amíg a megrendelő a magyar emberek érdekeinek megfelelő fejlesztéseket tud elérni. Sajnos jelenleg úgy tűnik, hogy kicsúszott a kormány kezéből ez a terület! Az MKOE tiltakozik a jelenlegi levélszemetet eredményező fejlesztés ellen és azzal kapcsolatosan azonnali, elektronikus úton történő egyeztetéseket javasol! Első lépésként az ügyfélkapu 10 éve változatlan formájú tárhelyét kellene fejleszteni, amely jelenleg semmilyen szűrést, keresést, rendezést nem engedélyez, a tartós tárhely bővítését pedig a KEKKH letiltotta.

Kiadó: Magyar Könyvelők Országos Egyesülete
Válasz idézéssel
Barátaim!
Ti értitek mi történt tegnap? Mindenféle értesítések jönnek, egy beadott bevallásról vagy 5 mert még arról is küld hogy valamit letöltöttél. Felszólit ha nem töltesz le valamit 3 napon belül. Szóval a tárhelye egy nagy katyvasz. Esküszöm egy nyugata megszerzése minimum fél óra. Olyanra kapok felszólítást amit beadtam vagy 3 példányban. Belegondoltam, hogy mi lesz akkor, ha elküldjük a 08-asokat, meg az 58-asokat, kirázott a hideg.
Úgy érzem, hogy megbolondultam. Ma éreztem először, hogy nekem ezt abba kell hagyni. Ha ez így marad felteszem a kezem és elismerem, hogy ez már nem az én világom!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Már végre én is, de most meg nem jön a folyószámla-kivonat!
Lehet, hogy 12-én nem is kellene dolgoznunk! :roll:
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia!
Én be tudtam most lépni!

Válasz idézéssel
Ti be tudtok lépni az eBev szolgáltatásokba?
Nekem mindig ezt írja:
Technikai hiba történt a belépés során. Kérjük, jelentkezzen be újra!
Válasz idézéssel
Jelentem nekem most sikrtült zoóökkenő nélkül. Gyorsan megcsináltam 3 oldalnyit és letöltöttem. Majd megnyitom, meg nyomtatom amikor kell.

Válasz idézéssel
Drága Erzso, már nem akarom megtanulni, egyébként már sikerült a folyószámla lehívás. Az a baj,hogy gyorsan le akarom tudni a dolgokat és sajnos már ahogy öregszem. annyira vagyok türelmetlen.
Zsóka
Válasz idézéssel
Na ezt elkiabáltam! Egyáltalán nem működik nálam... :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!

Az is egy böngésző,mint az Expoler, Crome,amivel belépsz a netre...
Ez már nem annyira új! :oops:
Jó pihenést,már ne tanuld meg,de ha sokat netezel nem árt.Pl. a Crome hétvégén olyan virust engedett be,ami nem engedett tovább lépni.A Mozilla kiszűrte.Még jó,hogy nem dolgoztam,unokám játszott az egyik gépen.
Már nagyon érik bennem is,hogy elég volt.47 éve lesz nyáron,hogy dolgozom,ebből 35 könyvelés. :!: Fáradok!
Válasz idézéssel
Ebből is látszik,hogy itt az ideje a nyugdijnak, mi a fene az a mozilla?
Zsóka
Válasz idézéssel
Engem most vágott ki! :twisted: Sőt vissza sem enged!

Válasz idézéssel
Most már nekem is behozta.
Válasz idézéssel
Monik!
A történelem ismétli önmagát! Emlékszünk még amikor úgy 2009 körül azt is láttuk amit nem kellett volna!
Nekem most mozillával megy rendesen. :oops:
Válasz idézéssel
Van aki,m azt mondja az RLB-én,hogy neki a Chrommal megy, nekem is ez van. Van akiaek a mozillával megy, nekem ilyen nincs. Viszont az elfogadó nyugták jönnek sorban.
Zsóka
Válasz idézéssel
Nekem sem megy
és furcsa dolgokat is látok a jogosultságoknál.
Válasz idézéssel
Boldog újévet kedves fórumozó társaim. Próbálnék adófolyószámlát lekérdezni,de meg sem mozdul.
Valakinek sikerült már?
Zsóka
Válasz idézéssel
Ja így hogy a Klári a kínairól lefordította magyarra mostmár én is értem, és én is erre gondoltam. Meghajlok mindig azok előtt akik a számítástechnika világát értik, én sajnos csak felhasználó vagyok és nem igazán értem a működést. Szégyenlem is magam e miatt. De ha ehhez is értenénk, akkor a számítógépesek miből élnének.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Fordítok! Big Grin
Keress egy informatikához, gépekhey jobban értő embert aki feltelepíti Neked a JÁVA olyan verzióját amivel megy. Nekem a fiam ezt csinálta. Mi mint mezei felhasználók nem aértjük + nem merjük ezeket a dolgokat megcsinálni. Egyábként Placebo valmi ilyesmire biztogatott. Big Grin

Válasz idézéssel
Köszönöm,
én sem értem amit Placebo írt.

Valószínűleg a Windows-zal van valami baja, meg kell nézetnem a gépemet.
Válasz idézéssel
Monik! Nekem elég "kínai" amit Placebo ír, bár biztosan hasznos info.
Mennie kellene, nekem is XP van és működik.
Válasz idézéssel
Hello!
Menni kéne neki de nem biztos az oracle szerint mennie kell bár az xp-t a microsoft már nem támogatja,az xp-ben is vannak serive packok sp 3 lehet az nincs fent

K: Lehet telepíteni JDK 8 Windows XP? Működni fog?
A: Igen, amíg telepíti JDK 8 frissítés 25 vagy újabb. Korábban frissítések a JDK 8 volt telepítő kérdés, amely megakadályozta a telepítést a Windows XP.

<!-- m --><a class="postlink" href="https://translate.google.hu/translate?sl=en&tl=hu&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fblogs.oracle.com%2Fhenrik%2Fentry%2Fthe_future_of_java_on&edit-text=&act=url">https://translate.google.hu/translate?s ... t=&act=url</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Letöltöttem a JAVA 8-at és nem működik XP-n az ANYK.
Csak ebből jöttem rá!
Válasz idézéssel
Ezt nekem is kiírta, a NAV honlapján van erről egy jó tájékoztatás, oda navigál ahonnan le lehet tölteni a 1,8 verziót, és utána minden rendben megy, én már megcsináltam. Mindjárt megkeresem a linket ahol ez található
Ez a tájékoztató:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/data/cms373654/Tajekoztato_Java_RTE_1.8.pdf">http://www.nav.gov.hu/data/cms373654/Ta ... TE_1.8.pdf</a><!-- m -->

A legfrissebb verziót ahogyan a tájékoztatóban is szerepel:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.java.com/en">http://www.java.com/en</a><!-- m --> -rő lehet letölteni.
Válasz idézéssel
Szia! Most konzultáltam meg a számítógépes fiú kollégáimmal, azt mondják, hogy a win2000 után volt még a Vista, majd utána jött az XP.
Biztos vagy az véleményedben? Meg kellene kérdezned tőlük.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég