A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ügyfélkapu !
Sziasztok! Nem arról volt szó, hogy augusztus 1-től nem kapjuk ezt a sok-sok szemetet e-mailben, hát még most is jön minden mozzanatról értesítés. Miért van erre szükség?? :evil:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Attól vagyok kiakadva már én is,hogy az Ügyvezető átküldi amit kap,hiába mondom én is kapom. Tényleg a hajam az égnek áll.Kapok a NAV-tól mindenről,nem átvett,átvett... stb.....,mindez duplán....Nehogy valami kimaradjon az életemből.
Már nincs erőm hadakozni. Ő meg kétségbeesve,hogy kell átvennie, a nem átvettet,de még az életben nem volt benn az ügyfélkapujában. :mrgreen:
Tűnődöm,mi szükség volt erre??? :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha jól olvastam, a sitt ezután is jön majd, csak az Ügyfélkapunál tudok állítani, hogy milyen típusú üzenetet akarok látni.
Nem lehetne mindjárt az Ügyfélkapunál beállítani, hogy melyik szervezettől kérek levelet és milyen típusút? A mai világban, amikor a mosópor is intelligens, egy programnak ezt is tudnia kellene...
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hajmeresztő!

Engem tegnap hívott egy nagy cég vezérigazgatója, hogy nagy baj van, mert meghiúsult valami.
Alám van regisztrálva a cég, de mivel neki is van ügyfélkapuja ő is kapja a szemetet. Ne tudjátok meg hányszor írtam már le az EV-nek, hogy ne ijedjenek meg ha kapnak 6 szemetet, nem történt semmi, csak elküldtem a 58-sat. Ebből arra a következtetésre jutottam, hogy ha lesz szűrés akkor pld ennek a vezérigazgatónak is meg kell csinálni a beállítást különben továbbra is jön a sok sitt.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A nyavalya rám tört, amikor tegnap este egy át nem vett dokumentum értesítőt küldtek. Szöveg:
"Tisztelt Ügyfelünk!
Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy a tárhelyére korábban hivatalos irat érkezett, amelyet még nem vett át.
Amennyiben ezen értesítést követő 5. munkanapon sem veszi át a küldeményt, abban az esetben, tájékoztatás céljából Meghiúsulási igazolás kerül kiállításra.
Kérjük, hogy a dokumentum letöltéséről haladéktalanul gondoskodni szíveskedjék!"

Gyorsan megnéztem, hogy mit nem vettem át: 20 percig keresgéltem, mire megtaláltam a sok szemét között egy értesítést, hogy a 15M29-et rendben lekönyvelték. Ennek örömére gyorsan küldtek három újabb értesítőt, hogy elolvastam végre.

Csak öt percet szeretnék háborítatlanul azzal, aki ezt kitalálta....
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia Mónika, ugyan ez a problémám, én már hogy haladjak, az ügyfélkapu- lekérdezések- üzenetek lekérdezése pontja alatt, dátumra lehívtam az elfogadó nyugtákat.
Válasz idézéssel
Én addig nem bírom ki amíg visszaállítják a régi rendszert. Minden sz...... jön, de a nyugta nem, bogarászgatok a sok-sok ökörség között, és a lényeg hiányzik. Áfa bevallásnál már a hibátlan bevallásról az értesítés is megjött, de a nyugta az aztán sehol. Szóval jó lenne ha mihamarabb történne valami...... :oops: Nem tudom, hogy kinek okoz ez a sok értesítés örömet???
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adokamara.hu/hirek/olvas/augusztustol-a-felesleges-ugyfelkapu-uzenetek-megszunnek.html">http://www.adokamara.hu/hirek/olvas/aug ... unnek.html</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/2016/07/05/nem_hiaba_akadtak_ki_a_konyvelok_atalakitjak_a_levelszemetelo_ugyfelkaput/">http://index.hu/gazdasag/2016/07/05/nem ... yfelkaput/</a><!-- m -->

És meghallgattatott az imánk! Big Grin
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Reméljük, lehetővé teszik, hogy le lehessen állítani ezeket az értesítéseket.
Az ÁBT leveleit hol lehet letiltani?

Érdemes megnézni az ügyfélkapu/ saját adatok / beállításoknál, hogy mely dokumentumok ne kerüljenek a tartós tárba.
Tele volt a tartós táram 08-as bevallások nyugtáival, amit a rendszer automatikusan átmásol, ha a beállításoknál ki van pipálva ez a szolgáltatás.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia Alba!

Egyre járt az agyunk,én is megköszöntem a sok levélszemetet. Írtam ezt nem kérjük.. Tongue :oops:
Válasz idézéssel
Azon gondolkodom, hogy nem lehet-e visszaküldeni ezeket a leveleket a feladónak? Talán ha az ő postaládájuk is tele lesz ezzel a szeméttel, akkor újra gondolják!

Megpróbálták, jó ötletnek tűnt, de nem lett jó!
Kérünk rajta változtatni!

Ui: meg is tettem. Válaszként köszönetet küldtem. Ennyi.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Nos, nekem is jött ma elfogadó ebev nyugta. Egy db 1041-es-hez 6 db mindenféle értesítés érkezett. Szuper :evil: ez aztán megint egyszerűsíti az életünket.
Válasz idézéssel
Egyetértek Monik!

Ez egy akkora melléfogás,nem is tudom volt próba nap?? Hmmm...

Képzeljétek,ma reggel találtam a régi ELFOGADÓ NYUGTÁT,amit tegnap este 7-kor küldtem,arról.
Válasz idézéssel
Akik ismernek, tudják, hogy türelmes vagyok, sokszor túlságosan is.
De most.....

AZ NEM LEHET, HOGY EZ ÍGY MARADJON!!!!
Válasz idézéssel
Mónika!
Szerintem nem lesz,ott középtájon találsz olyat,hogy NAV egyik oszlopban./feladó neve/
Azt töltsd le,ez az új neve. A többi nekünk nemigen kell. :!:
Válasz idézéssel
Monik! Nem igazán értem, mit írsz. Értesítési táhelyen mit nézzek? Most akkor lesz elfogadó nyugta valamikor vagy nem? Azt olvasom a tájékoztatóban, hogy 5 napon belül kell letölteni a visszaigazolásokat mert különben......... már nem is tudom mi lesz.
Válasz idézéssel
Eddig gondolkodtam, hogy jövőre ha elmegyek nyugdíjba, dolgozzak -e tovább? Mostmár nem gondolkodom, csak kibírjam addig. Sajnálom azokat akiknek még sokáig kell elviselni ezt a sok ökörséget.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ez egy agyrém! :oops:
Válasz idézéssel
Mónika!
Az értesítési tárhelyen a küldőt nézd!
Az e-bev nyugta a NAV-tól jön,
az összes értesítőt feladásról/átvételről/letöltésről az ÁBT küldi.
Válasz idézéssel
És akkor most az " elfogadó EBEV nyugta" új neve "átvételi lehetőség értesítő" vagy még jön ebev nyugta is? /Ma küldtem egy 1041-est és most látom csak micsoda újdonságok vannak/
Válasz idézéssel
Hát alig lehet eligazodni benne!
Ezeknél a förmedvényeknél a küldő az ÁBT,
a lényeget a NAV küldi. Talán így lehet majd szétválogatni.
Jó lenne, ha valahol be lehetne jelölni, hogy ezt mind nem kérjük, csak a nyugtát!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ez egy rémálom!
A legnagyobb baj, hogy az rohadt sok üzenet között elveszik a lényeg. Mi a bánatnak küld arról értesítést, hogy megnyitottam, meg arról, hogy letöltöttem. :evil:
Ma jártunk úgy, hogy tegnap előtt kértünk egy külföldi anya részére a leányról illetőség igazolást. Küldött tegnap 4 üzenetet és közte volt az is, hogy mehetünk a kirendeltségre. Nem nyitottuk meg abban a nagy káoszban. Ma kerestük és nehezen találtuk meg a szemét között. :twisted: :twisted: :twisted:
Kétségbe vagyok esve! a nevem alatt küldünk rengeteg 08-at. Itt az ősik járulékbevallása. Mi lesz 12-én?!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
"A hatékonyabb ügyintézés érdekében továbbfejlesztettük és egységesítettük az igazolások kezelését valamennyi szolgáltatásunknál."

Most ezt komolyan gondolták?
Valahányszor valamit "fejlesztenek", azt mi szívjuk meg! :evil:

Ja, és nem kaptam nyugtát, azt az e-bev szolgáltatásoknál tudtam csak letölteni.
Válasz idézéssel
Megérkezett a nyugta és hozzá még egy levél. De legalább van nyugta !!!!!
Tündi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég