A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyesület
Hello!
A klímát mit adományként kapott eszközt kell halasztott bevételként elszámolni igy nem növeli a bevételt majd az écsvel kell visszavezetni igy az eredményt nem érinti
45. § (1) *  A passzív időbeli elhatárolások között halasztott bevételként kell kimutatni az egyéb bevételként vagy a pénzügyi műveletek bevételeként elszámolt

c) *  térítés nélkül (visszaadási kötelezettség nélkül) átvett eszközök, továbbá az ajándékként, a hagyatékként kapott, a többletként fellelt eszközök piaci - illetve jogszabály eltérő rendelkezése esetén a jogszabály szerinti - értékét
Válasz idézéssel
A 100 db könyvből már csak 16 db van ,a többit elosztották vagy eladták, ezért gondoltam a 261-re rakni.
Nem értem ezt a halasztott bevételt 2017-ben kapta, most adták ide a adományozási szerződést Angry ,beszámoló előtt,félek, hogy sok mindent átfognak könyveltetni,gondolom ,holnap fogják az elhatárolásokat hozni.az a fő problémám, hogy 7-én jönnek a KPGM könyvvizsgálói állítólag adományként fogják megnézni a könyvelésüket.A 2016 évet más könyvelőiroda könyvelte,nem is értem miért jöttek át hozzánk tavaly áprilisban,mindent újra kellet könyvelni,ez az első egyesület a könyvelőirodánál,hát megnyertem magamnak Angry .

Köszönöm, hogy segítesz Smile 

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Hello!
Nem vágom az egyébb szervezeteket de ha ez is kettősbe van könyvelve ugyanúgy kell.Most a könyveket kéne tudni mi a szándék vele ha megtartja 1 évnél tovább lehet tárgyi eszköz mehet T161 K96X ba valahova aztán mivel 100E ft alatt van a egyedi beker érték lehet az Écs elszámolni egyből.Aztán a kilma meg ezek a könyvek a K96X halasztott bevétel lesz T96x K483 és az écs elszámoláskor szünteted meg az időbeli elhatárolást.
Válasz idézéssel
Placebo köszönöm,de sajnos lövésem nincs közhasznú egyesület  számviteléhez,kérlek segíts a kontírozásba, ígérem megtanulom

Köszönöm.
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Hello!
A könyvek nem maradnak az egyesületnél 1 évnél tovább mert lehet az is tárgyi eszköz kisértékű egybe elszámolni az écst?
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni.

Közhasznú egyesület adományozási szerződéssel kap 2 db mobil klímát felhasználásra és 100 db könyvet átvételi elismervény van róla a könyvnek fel van tüntetve az ára.

Jól gondolom, hogy ezek mind egyéb bevételeknek minősülnek.

Jól gondolom a könyvelését RLB vegyes napló: -T161-K96 majd eszköznyilvántartó felvétel állományok közé.-T261-K96 majd az elfogyott könyv kivezetése 5-ös valahol a maradék marad a 261-en.

Köszönöm a segítségeteket.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
sziasztok,
egy olyan kérdésem van, hogy adott egy ifjúsági egyesület (a fiatalok segítésére létrehozva), és az általános iskola. Az iskolában papírt gyűjtöttek, amit az átvevő nem az iskolának fizet ki, hanem az egyesületnek, mondván neki így könnyebb. Az egyesület hogy tudja visszaadni az osztályoknak a pénzt?
Válasz idézéssel
Lehet, hogy azért, mert az egyesület személyegyesítő civil szerveződés, az alapítvány pedig célvagyont működtető szervezet?
Nálam is járt egy idén alakult egy egyesület és nincs szó az egyesületi alapszabályban.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
ismét segítségre szorulok. Kaptam egy egyesületet, ami 2015-ben alakult, persze könyvelése nem volt, most gyorsan kellene egy beszámolót összedobni.
Könyvelek egyesületet, nagyjából tisztában vagyok a tennivalókkal.
DE... lehet induló tőke nélküli az egyesület? Vagy az egyik tag által rendelkezésre bocsátott "hozzájárulás"-nak nevezett összeg az induló tőke vagy az inkább támogatás?
Szóval tanácstalan vagyok, nem szeretném már az elején rosszul indítani. Nem értem egyébként, hogy miért nem lehet ezeket a fontos dolgokat nevesíteni az alapszabályban, a befizetést alátámasztó dokumentumokban - pedig több ügyvéden is keresztülment minden -?
Hálás köszönet minden segítségért!
Válasz idézéssel
Szia Harakiri,
nekem olyan alapítványom van, ahol csupán 10-20% a vállalkozási bevétel, de minden számlának az áfáját levonjuk. ellenőrzésen is voltunk, minden rendben volt vele, de itt NKA támogatásból származik bevételük nagyrésze, és ott nettó módon számolnak el a felhasznált összeggel.
a telefon áfáját itt ugyan úgy kell számolni mint gazd. társaságnál.30-70% (amennyiben áfás adószáma van, de feltételezem igen.)
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Sziasztok!

Lett egy Egyesületem.
Horgász egyesület, mely vállalkozási tevékenységet is végez, /napijegyes horgászat/
Annyit ugyan tudok, hogy a kiadásokat meg kell bontani a vállalkozási tevékenységhez
köthető kiadásokra és ami nem köthető hozzá, ami a tagdíjakból fedezendő költség.
Az Áfa a nagy gondom, minden számla Áfája visszaigényelhető, ami az egyesület tevékenységéhez
köthető, avagy csak a vállalkozási tevékenység költségeinek Áfája???
Az éves tagdíj és vállalkozási bevétel kb. tízmillió Ft 50-50% elosztásban.

Köszi előre is!
Harakiri
Még egy kérdés, a telefonnál itt is van magáncélú használat és 30% 70 % Áfa levonhatóság???
Válasz idézéssel
Köszönöm,Monik!!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lett egy Egyesületem.
Horgász egyesület, mely vállalkozási tevékenységet is végez, /napijegyes horgászat/
Annyit ugyan tudok, hogy a kiadásokat meg kell bontani a vállalkozási tevékenységhez
köthető kiadásokra és ami nem köthető hozzá, ami a tagdíjakból fedezendő költség.
Az Áfa a nagy gondom, minden számla Áfája visszaigényelhető, ami az egyesület tevékenységéhez
köthető, avagy csak a vállalkozási tevékenység költségeinek Áfája???
Az éves tagdíj és vállalkozási bevétel kb. tízmillió Ft 50-50% elosztásban.

Köszi előre is!
Harakiri
Még egy kérdés, a telefonnál itt is van magáncélú használat és 30% 70 % Áfa levonhatóság???
Válasz idézéssel
Közhasznú szervezetek figyelmébe ajánljuk

2015. máj. 28. - 13:54, OBH-Admin-1

Tájékoztatjuk a 2011. évi CLXXV. törvény alapján közhasznú jogállást szerzett szervezeteket, hogy a minden év május 31. napjáig teljesítendő beszámoló letétbehelyezési kötelezettségükkel egyidejűleg nem kell minden évben ismételt kérelmet benyújtaniuk a bíróságon a közhasznúság megújítása érdekében. A bíróság az Országos Bírósági Hivatalba letétbehelyezés céljából megküldött beszámolók alapján vizsgálja, hogy a szervezet továbbra is megfelel-e a közhasznúság feltételeinek. Amennyiben azt állapítja meg, hogy a szervezet a feltételeknek nem felel meg, a szervezet közhasznú minősítésének megszüntetéséről és az erre vonatkozó adat nyilvántartásból való törléséről határoz
Válasz idézéssel
emese51 Írta:Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni tőletek, ha egy közhasznú civil szervezet a két éves mérlege alapján nem felel meg
a közhasznúság követelményeinek, akkor a bíróság kiértesíti őket, hogy ezentúl nem közhasznúak vagy nekik kell
beadni valamit! Kérlek benneteket segítsetek ilyenkor mi a teendő!!
Üdv. Emese

Senki????????????? :roll:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni tőletek, ha egy közhasznú civil szervezet a két éves mérlege alapján nem felel meg
a közhasznúság követelményeinek, akkor a bíróság kiértesíti őket, hogy ezentúl nem közhasznúak vagy nekik kell
beadni valamit! Kérlek benneteket segítsetek ilyenkor mi a teendő!!
Üdv. Emese
Válasz idézéssel
Emese és Monik, köszönöm a gyors választ!
Szép napot!
Vica
Válasz idézéssel
Emesét még annyiban kiegészíteném, hogy a magánszemélynek is számlát kell adni az átutalással fizetett tagdíjakról.
Válasz idézéssel
Szia Vica!
Nem kötelező! De ha kérik adni kell!
Szervezeteknek, cėgekenek adni kell, magån személyeknél elég az åtvételi elismervény vagy a bevételi pt. bizonylat.
Ebből tudsz adni a befizetőnek nyugtát a befizefėséről.
Üdv. Emese51
Válasz idézéssel
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni. Egyesületnek a tagdíjakról kell/kötelező-e számlát kiállítania? Hol tudnék utánanézni?
Köszönöm előre is.
Vica
Válasz idézéssel
Holnap megprobålom felrakni a dokumentumok közė! Ha nem jön össze akkor kérek egy email cimet privátba ės küldöm!!
Válasz idézéssel
Szia!
Köszönöm.
Még az a kérdésem, hogy milyen igazolást adjak a támogató cégnek van erre valami minta?
Köszi
Válasz idézéssel
Szia potyi!

Ha jól értelmezem a kérdésed, akkor a TAO tv. 3 mell. A. 13 pontja és a B.17 foglalkozik ezzel!
Támogatást kaphat, a mérleg készítéskor nyilatkozni kell, hogy nem lett, vagy negativ lett az eredménye.
Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Esetleg valaki aki ezzel foglalkozik, vagy hol nézzek utána?
Nagyon köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy cég szeretne utalni egy olyan egyesületnek ami eddig közhasznú volt , de 2016 évben még a cégbíróság nem jegyezte be a beadott iratai alapján a közhasznúságát.

Milyen jogcímen utalhatnak neki?

Úgy tudom egyesület nem kaphat adományt akkor támogatás címén?

Milyen igazolást állíthatok ki a cég részére van erre valamilyen minta esetleg?

Még egy dolog nem világos, ha az egyesületnek bevétele abból van, hogy támogatják akkor az a szabály, hogy a támogató cég adóalapját meg kell növelni akkor ha a támogatott egyesület a támogatás nélkül nem lehet veszteséges, hogy érvényesül?
Támogatást kap cégektől abból fedezi a kiadásait amik cél szerinti kiadások támogatás nélkül veszteséges lesz , mert nincs más bevétele.
Remélem érthetően fogalmaztam, mert már belegabalyodok a számomra értelmezhetetlen jogszabályokba.
Akkor csak az a megoldás, hogy minél előbb közhasznú legyen?
Nagyon köszönöm.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég