A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyéni vállalkozás szüneteltetése
Szia Sata!
A 30 nap igaz!
Add be a bevallást a 17HIPA nevün. Elég fafejüek egyébként.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kedves Klári!

A 2018. jnauár 1-jétől szünetelő egyéni vállalkozónak milyen határidővel kell elkészítenie az iparűzési adó bevallását 2017. 01.01-12.31. időszakról?
A helyi önkormányzat szerint 2018.január 30-ig kellett volna beadni.
Levelében az art. 2017.évi CI.tv. 52. § (1) bekezdés e) pontjára, valamint a (2) bekezdésre hivatkozik, tehát soron kívüli bevallást kellett volna beadni 30 napon belül.
Ezek szerint ha az e.v. év közben többször is szünetelteti a tevékenységét, akkor minden alkalommal ipa bevallást kell beadni?
Megszűnés esetén a soron kívüli bevallás ok, de a szünetelés esetében is így kell értelmezni? (50.000 bírság)
A hab a tortán, hogy amikor februárban az szja-t csináltam az ipát is be akartam adni, de még nem volt nyomtatvány és közölték velem, hogy ne türelmetlenkedjek, majd áprilisban lesz.

Szerinted jól értelmezik?
Válasz idézéssel
Szia!
A szünetelés alatt nem, de a szünetelést megelőző nappal 01,08,58 (még ha üresen is) de kell. Na mega 65 ha Áfá-s.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó 2018. január 1-jétől szünetelteti az egyéni vállalkozását (mindenhová bejelentettük).
Az egyéni vállalkozónak szüneteltetés alatt kell-e beadni 2018-ra bármilyen bevallást, pl. 1858 vagy 1808?
Van 36 órás főfoglalkozása.

Köszi
Válasz idézéssel
Kedves Fórum!

Olyan kérdéssel fordulok hozzád,hogy elég a webes ügysegéden keresztül szüneteltetni a vállalkozást,vagy ki kell tölteni a NAV-os adatlapot is?
üdvök:
Lackó
Válasz idézéssel
Hello!
Májusban még biztositott a teljes hónapban a -szüneteltetésnél nincs a 45 napig még biztosítása - 06.01 szüneteltetti a katást innentől kell fizteni a napi összeget ha NINCS MÁSHOL BIZTOSITÁSA CSAK AKKOR!! ha van nem kell a 1011 nyomtatványon jelenti be.
Válasz idézéssel
Szép napot Mindenkinek!

Ismét KATA-s EV vállalkozással kapcsolatban kérdeznék. 2016 május 10-től szünetel párom egyéni vállalkozása, májusra még befizette az előírt járulékot (50eFT). A napi 235Ft egészségbiztosítási járulékot csak június 10-től kell fizetni? NAV-nak kell jelenteni?

Segítségeteket előre is köszönjük!

Mekkelekné
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó /főállású/ 5 évig szünetelt, majd 5 év elteltével az Okmányiroda megszüntette a vállalkozást.
Azt szeretném kérdezni, a NAV-hoz milyen nyomtatványokat kell beadnom és milyen időponttal?
Az SZJA az tiszta, amit majd 2017-ben fogok beadni, mert május 2-vel szüntették meg.
A NAV-nál a törzsben még nem látszik.
Köszi.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék Kata szüneteltetéssel kapcsolatban.

2016. Április 11 napjától szüneteltetem a tevékenységemet, úgy tudom, hogy akkor április hónapra még meg kell fizetnem a tételes adót, mivel megkezdtem a hónapot, de ez még nincs rajta az Ebev folyószámlámon. Mi a teendő?

Illetve hogy a Nav felé Június 1-12ig kell beadnom a szünetelést 16T101E-n, hogy májusra nem keletkezett tételes adófizetési kötelezettségem? Több hónapig szeretnék szüneteltetni, mást nem kell beadnom? Köszi előre is!!
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a gyors választ!
Válasz idézéssel
Hello!
Meg kell sajnos a teljes 50e fizetni ha csak egy nap is van,a 16T1011 kell jelenteni és napi 235ft a kitöltésiben benne van hova kell utalni..
Válasz idézéssel
Üdv Mindenkinek!

Több kérdésünk is lenne KATA-s egyéni vállalkozás szüneteltetésével kapcsolatban. Ma intéztem a webes ügysegéden, holnaptól kezdődik a szünetelés, igazoló lap megvan.

1. Mivel hóközben indult, a havi járadékot (50.000Ft) még be kell fizetni erre a hónapra?
2. Ugye, a NAV-nak már nem kell külön jelenti?
3. A társadalombiztositási járulékot, 6.810Ft-ot mikortól kell és hova utalni?

Gondolom, a szakértőknek egyértelműk a válaszok, nekünk nem, ezért kérünk segítséget Smile

Előre is köszönjük!

Mekkelekné Smile
Válasz idézéssel
Szép napot Mindenkinek!

Segítséget szeretnénk kérni, párom egyéni vállalkozását holnapi naptól, 2016. 05.10-től szüneteltetjük. Ma intéztem webes ügysegéden keresztül.
Több kérdésünk is lenne.
- Május hónapra kell-e még fizetni a havi járulékot, illetve mikortól kell a 6.810 Ft-ot utalni és hova?
- NAV felé ugye nem kell jeleznünk továbbá?
- Mivel több hónapra szeretné szüneteltetni a vállalkozást, 1 hónap a 14T101E nyomtatványt kell kitölteni vagy lehet a hosszabbítást is intézni a webes ügysegéden keresztül?

Lehet nektek egyértelmű a válasz, nekünk nem, pont ezért kérünk segítséget!

Előre is köszönjük!

Mekkelekné Smile
Válasz idézéssel
Szia Miki!
2015 októbertől mindent ügyfélkapun keresztül az ügysegéd felületén lehet az EV-k nek intézni. Nincs nyomtatvány, A felületen <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.nyilvantarto.hu/ugyseged/">https://www.nyilvantarto.hu/ugyseged/</a><!-- m --> megkeresed az EV-kkel foglalkozó részt ezen belül a módosításokat, gyönyörűen végigvezet a teendőkön. Mire végére érsz két perc múlva aktív vállalkozó leszel.
Sok sikert!

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem főállású KATA vállalkozásomat tavaly márciustól szüneteltetem. Akkor egy JH10 (okmányiroda felé) és egy 15T101E nyomtatványt kellett kitölteni és beadni.
Most azonban vissza kellene kapcsolnom ezt. Kérdésem, hogy milyen nyomtatványokat kell kitöltenem, beadnom?

Köszi,
Miki
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Szerintem is jól gondolod!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszod.
Úgy jól gondolom, hogy ha 2016.03.01-től katásként (jelenleg nem katás) szeretné újraindítani a vállalkozást akkor
02.29-én kell a webes ügységéden elindítani a kérelmet és még ezen a napon beadni a
T101E-t a KATA bejelentkezéshez? A bejelentést követő napon indul elvileg a vállalkozás, legalábbis remélem.
Válasz idézéssel
Bényiné!

Azt nem szabályozzák, hogy hány nap után lehet újra szüneteltetni, csak a szüneteltetés max. és min. hosszát! Nálam volt már, hogy 3 nap után újra szüneteltetett!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Abban kérem a segítségeteket,hogy ha egy egyéni vállalkozó most 4 év szüneteltetés után újra indítja a vállalkozást
akkor ha kb 2 hónapot fog dolgozni , akkor majd ismét szüneteltethet 5 évig? Nem találok erre semmi eligazítást, hogy
mennyi időt kell ismét folyamatosan fenntartani a vállalkozást ahhoz, hogy ismét szüneteltethessen.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elnézést az amatőr kérdésért, de a könyvelőmmel egy kicsit tele lett a hócipőm, így eldöntöttem, hogy magam veszem kézbe a vállalkozásom.
Jelenleg szüneteltetve van, de a következő hónaptól (2016 március) újra szeretném aktiválni.
A webes ügyfélsegéden nem látok aktiválási opciót, csak szüneteltetést. Ebben az esetben az adatmódosítási részt kell kitöltenem?
Illetve a 101E nyomtatvánnyal pedig újra be kell jelentkeznem az adóalanyiság alá?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Főállás melletti mellékállású KATA-t szüneteltettem a teljes múlt évben. Az lenne a kérdésem, hogy meddig kell leadnom az adóbevallásomat? Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
A kata szüneteltetésről be lett küldve 15T101E?
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Talán tud valaki segíteni, - 2015. 01.30-tól szünetel Katás vállalkozásom. Most viszont kaptam a "kedves" NAV-tól egy dörgedelmes levelet, hogy fizessek be egy zsák pénzt. Az azóta eltelt időre is kiszámolták a tartozásomat, holott szüneteltem. A januárt még természetesen befizettem, sőt elképzelhető, hogy volt egy túlfizetésem, (duplán fizettem a Januárt). A szünetelés ténye az ügyfélkapun (törzsadatokban) is látható, nem tudom, hogy miért tekintik úgy, hogy nem szünetelek. Most mi a túrót csináljak, hogy a szünetelés hónapjaira ne kelljen befizetnem az említett nem kevés összeget? Köszi előre is a jó tanácsokat!
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Laci!
Az NY-et azért érdemes küldeni, mert ezzel jelzed, hogy nincs semmi amit akár kifizetőként vallani kéne (bérlemény).
Ma már 1041 és 101 nem kell, de nem árt ha beadod (ördög nem alszik) én be szoktam adni akár "feleslegesen" is.
Ugye 15KATA-ra gondoltál? Azt be kell adnod. A 16KATA ráér jövőre ha addig múködsz.

Szia Gugu!

Köszönöm az információkat, nem akarlak feleslegesen zavarni a kérdésekkel, de még annyi lenne, hogy a 16T1041-es lap 13-as pótlapján az A - B oszlopban a biztosítási jogviszonynál nekem melyiket kellene kitölteni, mert csekken fizetem folyamatosan az EÜ járulékot. Köszönöm.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég