A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RLB megoldások
Addikt!
A leírásod alapján arra tippelek, hogy RLB-vel könyvelsz!
Nyomtasd ki a hibalistát, amit az eredménykimutatás készítésénél alul kis gomb megnyomásával tudsz elérni!
Nézdd meg, hogy melyik főkönyvi számokat hozza, ezeknek nézdd meg a főkönyvi beállításait, pontosabban, mi van kijelölve mérleg sorra, ott lesz a hiba! Nekem is volt ilyenem, napokat tipródtam, mire rájöttem!
Rossz a főkönyvi törzs beállításod!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
addikt Írta:Nem egyezik a mérleg eszköz és forrás oldala eltérés... Ft) Ellenőrizze a könyvi törsz beállításait.
Az eltérés a MSZE, ami negatív.
Ötlet, hogy hol a hiba?

Akkor az eredmény vagy a 491-en maradt, vagy az a 4-es szla ahol a helye van nincs hozzárendelve mérlegsorhoz.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Hibát hoz, ha a mérleget, eredménykimutatást akarom megcsinálni. Ki sem tölti az eredménykimutatást.

Nem egyezik a mérleg eszköz és forrás oldala eltérés... Ft) Ellenőrizze a könyvi törsz beállításait.

Az eltérés a MSZE, ami negatív.

Ötlet, hogy hol a hiba?
Válasz idézéssel
Én is kipótoltam tavaly az 59-esekkel, hasonló módon, de záráskor törölnöm kellett, mert az automata zárás során problémáim voltak.
Most hirtelen nem tudom megmondani hogy jöttem rá, de a mintakönyvelésben próbálgad.
Mérleg-eredménykimutatásban jelölés: főkönyvi törzs kezelése, alul a mérleg eredménykimutatás sora, kiválasztod, anyag......
Válasz idézéssel
Hogyan jelöljem az eredménykimutatásban?
Válasz idézéssel
addikt Írta:Az RLB programját használóktól kérdezem:

Az alábbi alábontásokat csinálom, jó-e a beállítás?
81. Anyagjellegű ráfordítások
Egyik sem, Összesítő
811. Anyagköltség
Egyik sem, Egyéb
59. Költségnemek átvezetési szla
Egyik sem, Összesítő
5951 Anyagköltség átvezetési számla
EGyik sem, EGyéb

Szerintetek így jó lesz?

igen, jó
csak az eredménykimutatásban lévő szerepét is jelöld be
Válasz idézéssel
Az RLB programját használóktól kérdezem:

Az alábbi alábontásokat csinálom, jó-e a beállítás?
81. Anyagjellegű ráfordítások
Egyik sem, Összesítő
811. Anyagköltség
Egyik sem, Egyéb
59. Költségnemek átvezetési szla
Egyik sem, Összesítő
5951 Anyagköltség átvezetési számla
EGyik sem, EGyéb

Szerintetek így jó lesz?
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Anita!

A nem rendszeres jövedelemnél nyiss egy új jogcimkódot.
Sajnos csak magad tudod kiszámolni,de az összeget ha beirod,mindent kiszámol.

Aha, köszi!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Köszönöm, sikerült!
Válasz idézéssel
Igazad van, a kontírozás előtt kihagytam ezt a szót, hogy módosítom
Válasz idézéssel
vagy "módosít"-od!! :wink:
"Ne foglalkozz a kihívások elkerülésével. Idővel a kihívások úgyis kitérnek előled" (J.Adams)Blo
Válasz idézéssel
Bemész a naplókba, kiválasztod a vesző-szállító naplót, kijelölöd a rossz tételt, és előjön egy olyan ablak, mintha könyvelni. Ott kiválasztod a kontírozást, törlöd a rossz kontírszámot és kielölsz helyette egy másikat.
Vagy törlöd az egész tételt és újrakönyveled.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most kezdtem el használni az RLB progiját.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha rosszul kontíroztam ki egy tételt, de már lementettem, akkor hogy tudom javítani. Konkrétan vevőról van szó.
Köszi
Válasz idézéssel
Én az idén kezdtem el használni. A régi progim is jó volt, de nagyon drága. A bér és könyv.progi évente 120000,- Ft- volt. Nagyon megterhelő volt számomra ez a magas ktg. Ezt a progit rendkívül jónak találom. A prosija mindig előttem van ,hiszen járatlan vagyok benne, de még eddig mindenre találtam megoldást. Csak ajánlani tudnám. Az ára meg Confusedag: Confusedbo:
Vicus
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én több éve használom az említett progit, nagyon meg vagyok vele elégedve. Csak a havibéresekt kezeli, viszont klasszul be lehet állítani a rendszeres és nem rendszeres jövedelmeket, a nem adózókat..stb.
Gondolom a demo-t már letöltöttéktek.... Smile
"Ne foglalkozz a kihívások elkerülésével. Idővel a kihívások úgyis kitérnek előled" (J.Adams)Blo
Válasz idézéssel
Akkor minden szuper!
Ha segítségre lesz szükségem, majd kérdezek Tőletek!

Köszi: Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem is nagyon hamar válaszolt tegnap este Lauber Attila az áfa-arányosításos kérdésemre.
Johanna
Válasz idézéssel
Polika!

Én is úgy gondoltam, ha csak bérszámfejtésre használom egyelőre, az is jó lesz. Megbízási díjat tud számfejteni?

Tündi
Válasz idézéssel
Én tavaly júliusban vettem meg, még mindig találok benne új dolgokat.
A béreseknél valóban csak állandó bért kezel, de erre a megrendeléskor fer módon fel is hívták a figyelmet.Mivel nekem ilyenek vannak, illetve van egy cégem, ahol a presszó kétműszakos, de megoldottam átalányban.
viszont mostmár tudja kezelni a szakmunkástanulót, a csak bérleti dijasokat is. És roppant gyors így a bérszámfejtése. Nekem is nagyon tetszik, hogy tényleg nagyon gyorsan választkapok, ha valamit nem értek. A program váltást úgy oldottam meg, hogy az új cégeket már az RLB-ben kezdtem meg, a régieket pedig idéntől viszem át. A bérnél viszont viszonylag kevés munkával át lehetett térni, főképp, hogy a régi programomhoz nem volt béres rész.
Válasz idézéssel
jula Írta:Sziasztok!

Egyszeres könyvvezetéshez szeretnék programot vásárolni. Lehet, hogy kicsit buta a kérdésem, de meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség a pénztárkönyv és a naplófőkönyv között? Melyiket érdemes megvásárolni?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Judit
Szia Judit! Egyéni vállalkozó pénztárkönyv vezetésére kötelezett alapból. Ha alapitványnak stb. is könyvelsz, akkor naplófőkönyv. Tudom ajánlani az RLB progijait, olcsó és nagyon jól használható, meg nagyon segitőkészek a programozóik. Jó munkát.
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel
hocipo Írta:Áfa nélkül és egy céges illetve több céges árt is van. Pontosan a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu">www.rlb.hu</a><!-- w --> weboldalon találod

Köszönöm a kimerítő választ. Smile Én is gondolkodom itthonra egy jó progi beszerzésén. Átgondolom mindenképpen. Smile

-----
Zsannie
Válasz idézéssel
Áfa nélkül és egy céges illetve több céges árt is van. Pontosan a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu">www.rlb.hu</a><!-- w --> weboldalon találod
Válasz idézéssel
Én is RLB-s vagyok, és az sem hátrány, hogy nagyon segitőkészek, Az RLB-s fórumon pedig nagyon sok segitséget kap az ember.
Válasz idézéssel
Én is az RLB-t használom. Az idén kezdtem el dolgozni vele. Nagyon jó a progi az ára meg mesés.
Vicus
Válasz idézéssel
Én is az RLB-t használom,szerintem nagyon jó és mindig naprakész a frissités.
A bér is nagyon jó és egyszerű.
üdv: Erzsó
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég