A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyvelő program
jula Írta:Sziasztok!

Egyszeres könyvvezetéshez szeretnék programot vásárolni. Lehet, hogy kicsit buta a kérdésem, de meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség a pénztárkönyv és a naplófőkönyv között? Melyiket érdemes megvásárolni?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Judit

Szia Judit!

Nagy a különbség...
A naplófőkönyvben tudsz követeléseket, kötelezettségeket, pü-i eredményt stb. könyvelni. Alapítványok, egyesületek - amelyek nem kettősek - ilyenbe könyvelnek. Nem egyszerű...
Azt vedd meg ami az előírás. A naplófkv. szerintem kiváltja a pénztárkönyvet, ha csak egyet akarsz venni.

B.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyszeres könyvvezetéshez szeretnék programot vásárolni. Lehet, hogy kicsit buta a kérdésem, de meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség a pénztárkönyv és a naplófőkönyv között? Melyiket érdemes megvásárolni?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Judit
Válasz idézéssel
-----Törölve
Megtalálható a program hivatalos oldalán .
---------(Lunda)---

Ennyibe. Big Grin
Válasz idézéssel
Vicus Írta:Én is az RLB-t használom. Az idén kezdtem el dolgozni vele. Nagyon jó a progi az ára meg mesés.
Vicus

Miért mennyibe kerül az RLB?

----
Zsannie
Válasz idézéssel
zsannie Írta:Mivel negyedévente 40ezer plusz áfa volt a dosos bér és főkönyv program díja,.

Ezért mondtam, hogy nézőpont kérdése Big Grin Big Grin Big Grin
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Maresz Írta:[De javaslom, hogy töltsd le a demo verziót és próbáld ki.

Két dologra azért figyelni kell a KS progik telepítésénél.

1. Izmos gép kell hozzá az MSSQL-szerver miatt (és nem szereti nagyon, ha másik ilyen szerver van rá feltelepítve)
2. Csak C: meghajtóra tudsz vele telepíteni
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
rwinke Írta:
zsannie Írta:nem is olyan drága a bérleti díja.

Hát azért olyan barátinak nem mondanám, bár ez nézőpont kérdése

Mivel negyedévente 40ezer plusz áfa volt a dosos bér és főkönyv program díja, amit a régi cégnél hazsnáltunk, és nem volt frissítése több a főkönyvnek csak évente 1. Ezért gondoltam, hogy nem olyan rossz a bérleti díja.
Válasz idézéssel
Freedom Írta:Szia Maresz!

Nekem a Megastaros programban az tetszik, hogy naplóra könyvelek és mindig fél lábat kell csak kontírozni (kivéve a vegyes tételek). pl 100 as napló a bejövő szla és akkor mindig csak T ktg stb. kell, mert a K 4541 adott, illetve egy kóddal jelzem az áfakategóriát.

Ez lehetséges a kulcs softnál?

Köszi
Reni

Itt is naplóra könyvelek. De javaslom, hogy töltsd le a demo verziót és próbáld ki. Mi is sokat kipróbáltunk. Mindenkinek más és más igénye lehet egy programmal kapcsolatban. Szerintem ez nagyon felhasználó barát.
Maresz
Válasz idézéssel
zsannie Írta:nem is olyan drága a bérleti díja.

Hát azért olyan barátinak nem mondanám, bár ez nézőpont kérdése
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Szia Maresz!

Nekem a Megastaros programban az tetszik, hogy naplóra könyvelek és mindig fél lábat kell csak kontírozni (kivéve a vegyes tételek). pl 100 as napló a bejövő szla és akkor mindig csak T ktg stb. kell, mert a K 4541 adott, illetve egy kóddal jelzem az áfakategóriát.

Ez lehetséges a kulcs softnál?

Köszi
Reni
Válasz idézéssel
Freedom Írta:sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ki ismeri a kulcs főnyv programot?
Le akarom váltani a mostani Megastáros dos alapú programomat és kiváncsi vagyok a kiszemelt új progival kapcsolatos tapasztalatokra.

Köszönöm
Reni

Szia!
Mi 2003 óta használjuk kulcs softos főkönyvi programot. Meg vagyunk vele elégedve. Előtte már elfogyasztottunk egy párat, mire erre rátaláltunk. Ha valami kérdezni valód van nyugodtan írd meg privibe.
Maresz
Válasz idézéssel
Szia Zsannie!

Köszi a tanácsot, letöltöma demot és kipróbálom. Azért gondoltam a kulcs-softra, mert a bér programukat használom.

Köszi
Reni
Válasz idézéssel
Szia!

Én ugyan nem ismerem a kulcs főkönyvi szoftvert, de engedd meg, hogy ajánljam neked a hessyn-t. Az a program egy álom. Felhasználóbarát, rendkívül könnyű kezelni, alkalmas akár több cég egyidejű könyvelésére és a tudásához képest nem is olyan drága a bérleti díja. A könyvelési tételeket egyből bevallási kódra gyűjti, a bevallási adatokat át tudja adni az abev06-nak. Alkalmas pénztárazásra, áfa bevallás készítésre, mérleg és eredménykimutatásra is és még sok egyéb hasznos dologra. Évenként nem kell új programot nyitni, az aktuális évből elérhető az előző év. Szerintem érdemes letölteni belőle akár a demo verziót is kipróbálásra, mert nagyon jó program. Csak dícsérni tudom. Előtte én is a dos alapú Progadat Kft által készített fkv fantázianevű programot használtam kettős könyvelésre. Ahhoz képest ez - játék. Smile Ráadásul, a főkönyvi kivonat azonos számú tételsor esetén a Progadattal 42, a hessyn-nel 4 oldal. Áttekinthetőbb...

Zsannie
Válasz idézéssel
sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ki ismeri a kulcs főnyv programot?
Le akarom váltani a mostani Megastáros dos alapú programomat és kiváncsi vagyok a kiszemelt új progival kapcsolatos tapasztalatokra.

Köszönöm
Reni
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég