A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tárgyi eszköz
Szia Csöre!
Ez a vállakozás értékesítése. Ne engedd, hogy nem legyen, mert a céget is meg a magánszamély is megrángatják nagyon. Tudod a jogtalan gazdagodás. Hogy mennyit ér ez a beruházás rész az más lapra tartozik. A környékbéli ingatlanközvetítők által megadott árnál biztosan kevesebbet, mert nincs más mint csökkentő tényező egy ilyen esetben.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van egy cégnek magánszemélytől bérbe vett ingatlanon elvégzett felújítása(2008-ban),
amit a 12. ingatlanok között tart nyilván.

Ha a bérleti szerződés megszűnne vagy ha nem szűnik meg de rendeltetésszerűen
nem használja a cég az ingatlant, akkor hogyan lehet "elbánni" vele?

Ha megszűnik a szerződés akkor terven felüli écs-t kell elszámolni a 86-ba és kivezethetem?
Vagy ez vagyonkivonásnak számít? (A veszteségének még jót is tenne, de a magánszemély adózna...)

Ha nem szűnik meg akkor átsorolom készletté? A terven felüli écs-t akkor is el kell számolnom
ha jól tudom....hogy jár jobban?
(8 milla a Bruttó, 2 milla az eddig elszámolt écs)
A vállakozó azt szeretné ha eltűnne a könyveiből....
Szerintetek hogy csináljam?
Nagyon aranyosan rám bízta, hogy oldjam meg..... :oops:

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Móni és Klári, köszönöm a gyors választ. Nem aktiválom. Jobb lesz így, ezekre a marketinges dolgokra egyébként is eléggé ugranak az ellenőrök...
Szép napot
Vica
Válasz idézéssel
Csak egy halk megjegyzés!
Az ilyen tanulmánok aktíválásával - egyéb esetben is - nagyon vigyázni kell. Inkább ne aktíváljuk, mint hogy - nem a felmerülés évében hanem későbbi évekre - adóhiány keletkezzen. Ha a markeding tevékenység több évet érint akkor az elhatárolás kerülhet előtérbe.

Válasz idézéssel
Szia !

Hasonló cipőben járok, a pályázati elszámolás utolsó részének elfogadására várunk.
A beruházás kezdetekor az egész elszámolásra vonatkozóan kérdést tettünk fel szakértő részére.
Mi azt a választ kaptuk, hogy az új termék piaci bevezetéséhez, jövőbeni értékesítéséhez kapcsolódó (pl.reklám) költségeket nem lehet aktiválni, azokat a felmerüléskor költségként kell elszámolni.
Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok,
lenne egy gyors kérdésem, mert elbizonytalanodtam:
volt egy nagyon nagy értékű berházás, sok-sok számlával. Az eszközre ráaktiválom, amit kell. De... van egy szintén elég nagy érkétű "üzleti marketing készítés" szövegű számla is.
Ezt is rá kell aktiválni vagy nem? Egyébként a számlák teljesen rendben vannak, pályázatból valósult meg, a pályázati elszámolást elfogadták.
Vica
Válasz idézéssel
Szia Manka!
Igen pontosan arra, meg egy levélre, miszerint a harmadik fél által történt átvállalás miatt a Te adósságod megszünt!

Válasz idézéssel
Köszi a segítséget.
Szerződés van, egyéb elszámolás nem történt. Mire gondolsz (lehet hülye kérdés), mit kellett volna még kapnom? esetleg egy helyesbítő számlát?
nagyon köszi,
Manka

gugu7 Írta:Szia Manka!
Ha átvállalja a törlesztést, akkor erről készült a cég, a lizincég és a volt munkavállaló között egy szerződés. Ennek alapján a lizing cégnek veled el kell számolni aminek alapján a hosszú-lejáratú kötelezettség kifut.
Válasz idézéssel
Szia Manka!
Ha átvállalja a törlesztést, akkor erről készült a cég, a lizincég és a volt munkavállaló között egy szerződés. Ennek alapján a lizing cégnek veled el kell számolni aminek alapján a hosszú-lejáratú kötelezettség kifut.

Válasz idézéssel
ok, köszi!
ez az eszköz része. és mi a helyzet azzal a törlesztési kötelezettséggel, amit a továbbiakban már a mvállaló a saját pénzéből fizet, de szerepel a cég kimutatásaiban?
köszi,
manka

gugu7 Írta:Szia Manka!
Olyan nincs, hogy nem kérünk semmit a munkavállalótól. (Revizor meglátja, rögtön dörzsöli a tenyerét) A maradványt piaci áron Áfásan ki kell kiszámlázni és elengedni a követelést, adóalapot növelni. Vigyázzatok, óriási csemege neki. Gondolj bele a béren kívüli juttatások következményeibe.
Válasz idézéssel
Szia Manka!
Olyan nincs, hogy nem kérünk semmit a munkavállalótól. (Revizor meglátja, rögtön dörzsöli a tenyerét) A maradványt piaci áron Áfásan ki kell kiszámlázni és elengedni a követelést, adóalapot növelni. Vigyázzatok, óriási csemege neki. Gondolj bele a béren kívüli juttatások következményeibe.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megszűnt a jogviszonya egy munkavállalónak. Volt egy céges telefonja, aminek a törlesztése még nem ért véget, de a telszám átírással együtt ez is automatikusan átment a saját kötelezettségévé. A cég kimutatásaiban a hátralévő kötelezettség megszüntetése (leírása) egyéb/vagy rendkívüli bevétel? És ez tulképpen köt. átvállalás, elengedés, vagy csak sima leírás? Hú, remélem nem bonyolult, ahogy ezt leírtam... : )
Ezzel együtt ki kellene vezetni az eszközök közül. Azt milyen címen kell ebben az esetben? (nem kérünk érte semmit a mvállalótól).

Köszönöm előre is!
Manka
Válasz idézéssel
Új vagyok az oldalon: Üdvözlök Mindenket!
Kérdésem a tárgyi eszköz áfa arányosítával kapcsolatos.
Ha mentesen értékesítem, mert magánszemély a vevő, az arányosításnál a beszerzéskor levont áfát kell arányosítani.
De: a beszerzés után több éven keresztül fejújítás történt, amit különböző időpontokban aktiváltunk, az áfát levontuk.
Az értékesítéskor ezeket az áfákat is arányosítani kell?
Minden aktiváláshoz új áfa arány tartozik?
Köszönöm a választ előre is.
Anikó
Válasz idézéssel
a kiküldetési rendelvény formátumát már letöltöttem- azt értem- csak pl. ha nekem 15 e-t kell fizetnem- akkor a kiküldetési rendelvényen szereplő összeggel csökkentem,- vagy ez hogy van? Ez az ami nem világos. Jó lenne ha valaki leirná nekem.. :roll:
Tilili a kis tanuló
Válasz idézéssel
Az EV esetében én is így csinálom. Kivéve, azt, hogy a könyvelő nem folyik bele. Csak az EV saját nevében leírja a selejtezés tényét, okát, hasznosítható-e, aláírja, és kész.

TILLI!
Köszönöm a kocsival kapcsolatos témában a válaszodat. A cégautóadót természetesen megfizeti majd.
Kiküldetési témában nem vagyok járatos, nekem ilyen nincs. De mintha azt olvastam volna, hogy akkor nem is kell cégautóadót fizetni, mert kiváltja. De majd akinek van ilyen biztosan válaszol rá.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
én nem tettem különbséget- mert az egyéni vállalkozónak is lehet raktára...stb- ezt a formátumot használtam....nem is tudok ilyenről- hogy különbözne...

Tilili
Tilili a kis tanuló
Válasz idézéssel
Szerintem felveszel egy sima jegyzőkönyvet, melyben jelen van az ev. és a könyvelő.
Ebben pontosan leírod, mely eszközökről van szó, milyen értéket képviselnek, ezeket hasznosítod vagy nem és mit csinálsz velük.
Aláírjátok és kész.
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csatlakoznék a tárgyi eszközök selejtezésének témájában.
Egyéni vállalkozó tárgyi eszköz selejtezése hogyan folytatható le?
A dokumentumok közé feltett jkv. nagyon jó de az társaságokra vonatkozik. Az EV. egymagában felelős.
Várom véleményeteket, gyakorlati élet tapasztalatait.
Üdv. Juli
Üdv. Juli
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is selejtezem ugyanúgy a kisértékűeket is- és a jegyzőkönyvben is feltüntetem..felraktam a dokumentumok közé a mintát. A kockás füzet szisztémáról nem nagyon hallottam...
A kocsi dolog szerintem működőképes, de cégautóadó fizetési kötelezettséggel fog járni - igaz Bt-t nem csinálok.
A kiküldetési rendelvényt csak simánt kitöltöm- és utána az értéke csökkenti az adómat, vagy hogy kell figyelembe venni?
Köszi Tilili
Tilili a kis tanuló
Válasz idézéssel
Szia Doska!
Szerintem a kis értékűeket is ugyanúgy kell selejtezni, mint a többi tárgyi eszközt. Azért mert kis értékű, még tartósan szolgálja a vállalkozás érdekét. Én ugyanúgy jkv-et készítek róla, a többi eszközzel együtt selejtezzük.

Segítségeteket, véleményezéseteket kérném:
Bt. beltagja januárban vásárolt személygépkocsit a saját nevére. Most március 31-ével adás-vételivel eladja a Bt-nek, vagyis cégautó lesz belőle. Utána már tudom, hogy mit csináljak vele, csak azt véleményezzétek már, hogy az adás-vétel így jó-e, vagy bele lehet kötni.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok! A kis értékű, 100.000 ft. alatti eszközöket, ( valahol olvastam) önselejtezéssel is kivonhatom a vállalkozásból. Akár egy kockás füzetben is lehet a selejtezési jegyzőköny, és két tanú aláírása. Ez igaz? Véleményeteket kérem, az egy. vállalkozónál ezt lehet alkalmazni? Ezek a dolgok már nem hasznosíthatóak, nem lehet mit kezdeni velük, egyszerűen a kukában végzik. Ezt a jegyzőkönyvben hogy tüntessem fel. Köszönöm.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Szia Tilli!

Tedd fel légyszi a dokumentumokba a jkv mintát!

Válasz idézéssel
én pont mostanában selejteztem- van selejtezési jegyzőkönyv mintám, ha érdekel valakit. Külön ki kellett jelölni selejtezőket- és meg kellett benne nevezni -hogy mi lesz utána a tárggyal- el lesz adva- megsemmísitve- hulladékként...stb. És erre is ki kellett jelölni egy személyt, aki ezért lesz majd felelős. 8O
Tilili a kis tanuló
Válasz idézéssel
Szia, Klári!
Nagyon szépen köszi a gyors választ!
Válasz idézéssel
Szia Anka!
A selejtezésről még akkor is kell jegyzőkönyvet készíteni, ha a könyvekben értékkel nem szerepel.

Őszíntén megmondom, hogy én a lomtalanitás alkalmával taszem ki a cuccot és ezt a megsemmisítési záradékban fel is tüntetem. Ez alól a veszélyes anyagok (roncs számítógép, monitor) a kivétel, ezeket speciális udvaroknak szoktam átadni.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég