A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cégalapítás
Erzsó, köszi mindent.
Johanna
Válasz idézéssel
Oké Johanna!
Ez eddig nem derült ki,mi van a feleséggel.Neki is lesz máshol ezek szerint munkahelye.Akkor tiszta sor,itt nem kell fizetni,mert mindenki megfizeti máshol.
Akkor az egyéni vállalkozásnál írsz egy papírt a feleség majd hoz egy papírt,hogy a járulékok megfizetve./lefűzöd és rendben van.
A többi elégséges amiket össze szedtél.Azért nem árt,ha most alakuláskor ezek benne vannak a T.szerződésben,mert bármi történhet,ne kelljen újból ügyvédhez futkosni sok-sok pénzért.Mostanság nagyon fontos,hogy rendelkezzen a T. szerződés munkaviszonyról,ne tagi jogviszony legyen.

PM
Subject: Munkaviszony

Ez a kérdés hangzik el mostanában a leggyakrabban azok körében, akik a 2010-től érvényes tevékenységre jellemző kereset helyett a munkaviszonyban érvényes munkabér alapján szeretnék a járulékukat teljesíteni. De lehet-e egy társaság tagja munkaviszonyban? A következőkben egy APEH állásfoglalást olvashatnak arra vonatkozóan, hogy az egyszemélyes kft tagjai miként tudnak munkaviszonyt létesíteni.

Kérdés:A GT 22§-ának szabályai szerint a bt-k beltagja, illetve az egyszemélyes kft tagja tevékenységét munkaviszonyban is elláthatja, ha ezt a társasági szerződés megengedi.
Kérdésem, hogy például az egyszemélyes kft tagja tevékenységének ellátására kötött munkaszerződést kivel köti? Elképzelhető-e az a munkaszerződés, ahol a munkáltató és a munkavállaló aláírása ugyanaz, és a munkáltató 100%-ban tulajdonosa a cégnek?
Ha nem, akkor milyen esetre vonatkozik a GT szerinti munkaviszony létesítése?
Kivel létesíthet munkaviszonyt az egyszemélyes kft tagja?

Válasz:A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény 22. § (3) szerint a vezető tisztséget - ha a társasági szerződés eltérően nem rendelkezik - nem láthatja el munkaviszonyban az egyszemélyes gazdasági társaság tagja, illetve a közkereseti és a betéti társaság üzletvezetésre egyedül jogosult tagja. Ebből a megfogalmazásból egyértelműen következik, hogy ha a társasági szerződés kifejezetten arról rendelkezik, hogy az egyszemélyes társaság tagjamunkaviszonyban látja el a vezetői tisztséget, akkor az munkaviszonynak minősül.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
A feleség most még gyesen van, májusban megy vissza dolgozni.
50-50 % lesz a tulajdoni hányad.
Nekem utoljára 2006-ban volt alakuló cégem. Köszi, hogy foglalkozol a kérdésemmel.
Johanna
Válasz idézéssel
Azt jól gondolod,csak 1 helyen kell megfizetnie.
Nekem a feleséggel van a gondom,Ő is ott fizet?
A megfogalmazást az ügyvéd majd tudja....ha Ő lesz a munkáltatói jogok gyakorlója,a feleségnek aláírhatja a munkaszerződését.De ha a T. szerződésben benne van,az nem árt.Még az is lényeges lehet mennyi a tulajdoni hányad.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Az egyéni vállalkozása megmaradna, továbbra is ott fizetné a járulékokat, ezért gondoltam, hogy a cégben ő legyen a vez. tisztségviselő.
Nem tudom, hogy ilyen esetben a társ. szerződésben hogyan kéne megfogalmazni a személyes közreműködést.
Jól gondolom, hogy a cégben akkor nem kellene járulékot fizetnie?
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna!

Én úgy érzem valami nem kerek.Társas vállalkozás tagja, nem lehet mellék foglalkozású.Ha máshol/a feleségre gondolok/nincs 36 órát meghaladó munkaviszonya,akkor itt a legkisebb minimálbér után kötelező neki fizetni.Ha a T.szerződésbe bele írják,hogy munkaviszonyban látja el,akkor munkaviszonyban,ha nincs benne, akkor tagi jogviszony.
Létezik egyszerűsített,sőt ezt teszik az ügyvédek,mert ez pár napon belül be van jegyezve.Aztán másik lépcsőben írják bele a kitételeket./munkaviszony,osztalék,pótbefizetés,stb/.
Eddig ilyenekkel találkoztam,pedig mindig kértük volna elsőre.Egyszerüsitett cégeljárást imádnak az ügyvédek.
Vagy valamit félre értettem?..a rokkantakat is főállásúra tették,nem hinném,hogy a tag megúszná minimálbér alatt!
Válasz idézéssel
Kérem, valaki segítsem a lenti témában, sürgős lenne. Köszi.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha volt valakinek mostanában alakuló cége, kérem segítsen. Az egyik ev-m a feleségével most készül alapítani egy kft-t.
Nem tudom, hogy működik-e még az egyszerűsített társasági szerződés, de én lebeszélem róla.
Mi az, amire ügyelni kellene már a társ. szerződés megírásánál (legyetek szívesek egészítsetek ki)?
1. Ev. lenne a vezető tisztségviselő, mert ő a vállalkozásában már megfizeti a járulékot. A feleségnek ilyen esetben mi lesz
(mi legyen) a státusza.
2. Kikötni, hogy vez. tisztségviselő a személyes közreműködést mellékfoglalkozásként végzi, a másik tag pedig nem kötelezett
személyes közreműködésre?
3. Munkáltatói jogokról kell még rendelkezni a szerződésben?
4. Vez. tisztségviselő megbízatása határozatlan időre szól.
5. Rendelkezni az osztalékelőleg-fizetésről, pótbefizetésről.
Van még valami? Köszi.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy ÁFA-s családi gazdaságom (férj-feleség), akik most kft-t alapítanának. A tevékenység itt is mezőgazdaság lenne.
A csg. vezetője egyéni vállalkozó. A csg. ugyanúgy megmaradna.
Kérdésem a következő lenne: van-e valami akadálya annak, hogy ők ketten céget alapítsanak. Gondolok itt ilyenekre, hogy pl. ha
a csg. pályáz valamire, nem lehet-e ott kizáró ok, ha cégben tulajdonos, vagy hogy pl. az őstermelő nem választhat kompenzációs felárat,
ha cégben 25 %-nál nagyobb a tulajdonrésze.
Ha van ilyen irányú tapasztalatotok, kérlek osszátok meg velem.
Johanna
Válasz idézéssel
1032-es nyomtatvány!
Válasz idézéssel
czida Írta:Szia Lilla!
Igen, a KSH-hoz be kell jelentkezni.

Köszönöm Ida!
Erika
Válasz idézéssel
Szia Mónika !

Nem csak az új cégeknek, hanem a " gazdálkodó szervezet "-nek , nem tagdíj, hanem " kamarai hozzájárulás , fizetni a tárgyév március 31-ig kell fizetni. Lásd :2011.évi CLVI. tv. 407. § -a amely a Gazdasági kamarákról szóló 1999.évi CXXI.tv. -t egészíti ki a 34/A §-sal MK.140.sz. 33532 oldal. :roll:

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Most olvastam az egyik hírlevélben hogy az új cégeknek 2012-től kötelező kamarai tagság lesz évi 5.000.- Mit tudunk erről???
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Lilla!
Igen, a KSH-hoz be kell jelentkezni.
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Már régen volt új cégem, most van egy kilátásban, de már nem tudom, hogy milyen nyomtatványokat kell leadni.
Először is regisztrálom T180-on, majd 11T201T bejelentem az iratőrzést, meg esetleg tevékenységet a főtev-en kívül, alkalmazottakat és üv-t a 1041-en, IPA-ra Önkormányzathoz és még van valami? KSH-hoz létezik még bejelentés?
Erika
Válasz idézéssel
Kedves Vica és Kicsi!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :-)

Puszi Nektek, Kitty :-)
Válasz idézéssel
Nincs különbség a cégalapításban, nekem német ügyfelem pont 1 hónapja alapított céget Magyarországon. A bejelentéskor arra ügyelj, hogy kérni kell neki magyar adóazonosító jelet. A kézbesítési megbízott dolog csak úgy működik, ha székhelyen tudja átvenni a levelet (ezt mi is végigzongoráztuk), nem hajlandó a NAV máshová küldeni.

Üdvözlettel: Vica

Kitty Írta:Sziasztok,

Segítsetek Nekem légyszi abban, hogy hogyan lehet Magyarországon céget - mondjuk kft.-t - alapítani úgy, hogy a tulajdonos külföldi vagy cég, vagy magánszemély lesz? Még nem tudom, mi a pontos elképzelés, de azt igen, hogy külföldiek itt szeretnének magyar céget létrehozni. Én ilyenben még nem vettem részt, és nem tudom, hogy ugyanúgy működik-e, mint a magyar tulajok általi cég alapítás, vagy van benne más dolog, amire figyelni kell? Az alapítás költségei, a cégbejegyzés időtartama (pl. ez is olyan gyors-e, mintha magyar tulajok általi céget jegyeznének be), az ügyvédi költség ilyenkor drágább-e, stb. Bármi érdekel, ami ezzel kapcsolatos. Mi van akkor, ha az ügyvezető külföldi tulajdonos? Ilyenkor hogyan kell eljárni? Pl. ügyfélkapu, hivatalos iratok átvétele, stb., stb. tekintetében? Hogyan lehet egy ilyen céghez hozzáfogni?

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdvözlettel:

Kitty :-)
Válasz idézéssel
Szia Kitty !

Az általad vázolt esetben semmi különbség nincs a vállalkozás alapítására vonatkozóan. Ugyanúgy ügyvéd társasági szerződés, vagy alapító okirat. Ami más, a székhely problémája, van-e lehetőség saját ingatlan, bérlés, de ha semmi nincs akkor sincs gond, mert az ügyvédi irodák foglalkoznakszékhely szolgálattal. Azt gondolom, hogy célszerű lenne tájékozódni az olyan ügyvédi irodáknál akik ilyen cégalapítással is foglalkoznak, hasznos lenne az árak összehasonlítása miatt is. Nem gondolom, hogy az ilyen cégeket drágábban kellene alapítani. A cégbírósági eljárás sem hosszab mint egyébként. Ha a tulajdonos állandóan külföldön tartózkodik, akkor általában kijelőlnek egy kézbesítési megbízottat is. Az ügyfélkapu ugyanúgy működik a társasági szerződésben meghatározott képviseletre jogosult tud meghatalmazni. Bankszámlát ugyanúgy lehet és kell nyitni.
Ha konkrétabb kérdésed is van akkor nyugodtan kérdezz, ha tudok válaszolok ( vagy a többiek )

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Segítsetek Nekem légyszi abban, hogy hogyan lehet Magyarországon céget - mondjuk kft.-t - alapítani úgy, hogy a tulajdonos külföldi vagy cég, vagy magánszemély lesz? Még nem tudom, mi a pontos elképzelés, de azt igen, hogy külföldiek itt szeretnének magyar céget létrehozni. Én ilyenben még nem vettem részt, és nem tudom, hogy ugyanúgy működik-e, mint a magyar tulajok általi cég alapítás, vagy van benne más dolog, amire figyelni kell? Az alapítás költségei, a cégbejegyzés időtartama (pl. ez is olyan gyors-e, mintha magyar tulajok általi céget jegyeznének be), az ügyvédi költség ilyenkor drágább-e, stb. Bármi érdekel, ami ezzel kapcsolatos. Mi van akkor, ha az ügyvezető külföldi tulajdonos? Ilyenkor hogyan kell eljárni? Pl. ügyfélkapu, hivatalos iratok átvétele, stb., stb. tekintetében? Hogyan lehet egy ilyen céghez hozzáfogni?

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdvözlettel:

Kitty :-)
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Nem ír a Gt. összeférhetetlenségi szabályt, tehát egyszerre lehet mindkettő. Ezt írja:

167. § (1) A társaságot egy tag is alapíthatja, illetve ilyen társaság létrejöhet úgy is, hogy a már működő társaság valamennyi üzletrészének tulajdonát egy tag szerzi meg (a továbbiakban: egyszemélyes társaság).
(2) Egyszemélyes társaság alapításához alapító okirat elfogadására van szükség. Az alapító okirat tartalmára és alakszerűségére a társasági szerződésre vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.
(3) Egyszemélyes társaság alapítása esetén a cégbírósághoz történő bejelentés előtt a nem pénzbeli hozzájárulást a társaság rendelkezésére kell bocsátani, illetve a pénzbeli hozzájárulás tekintetében a 115. § rendelkezéseit azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy az alapító okirat ilyen rendelkezése esetén elegendő százezer forint pénzbeli hozzájárulásnak a cég javára történő befizetése.
168. § (1) Az egyszemélyes társaságnál a taggyűlési hatáskörbe tartozó kérdésekben az egyedüli tag dönt, és erről a vezető tisztségviselőket írásban köteles értesíteni.
(2) Ha az egyedüli tag természetes személy, egyszemélyes társaságnál az alapító okirat úgy is rendelkezhet, hogy a tag jogosult az ügyvezetésre és a képviseletre.
(3) Az egyszemélyes társaság és annak tagja közötti szerződés érvényességéhez a szerződés közokiratba vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalása szükséges.
169. § (1) Egyszemélyes társaság a saját üzletrészét nem szerezheti meg.
(2) Ha az egyszemélyes társaság az üzletrész felosztása vagy a törzstőke felemelése folytán új tagokkal egészül ki, és így többszemélyes társasággá válik, a tagok kötelesek az alapító okiratot társasági szerződésre módosítani.
170. § Egyebekben az egyszemélyes társaságokra a többszemélyes társaságokra vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Az egyik ev. ügyfelemnek azt mondta az ügyvéd, hogy alapíthat egyszemélyes kft-t, reménykedjünk benne, hogy jól tudja.
Johanna
Válasz idézéssel
Megerősítést kérek: jelenleg főállású egyéni vállalkozó egyszemélyes Kft-t alapít. Ugye a kettő nem zárja ki egymást, csak Bt. beltag nem lehet az egyéni. Szinte biztos hogy így van de valaki mondja hogy igen!
Válasz idézéssel
Szia!
Küld el a cég adószámát priviben!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem így gondoltam!
Lekérem például a cégadatokat, ahol a mai állapot látható/ csak a tulajdonosok érdekelnek/
Hogyan lehet hivatalosan olyan adatokhoz jutni, hogy előzőleg kik voltak a tulajdonosok?
Ami változott, például tulajdon átruházás okán.
Harakiri
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég