A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ingatlan bérbeadás
Szia Zsuzsa!
Javaslom rágd át a konkrét "kettős adóztatást elkerülő egyezményt". Valószínű az ingatlan fekvése szerinti adózás lesz, de nem biztos.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem ott adózik! :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék az alábbi témában kérni:
magyar állampolgár tulajdonában Spanyolországban lévő ingatlan bérbeadásáról szeretnénk többet megtudni, van-e valakinek tapasztalata, hogyan működik?
Köszönöm szépen
Hermanné Zsuzsanna
Válasz idézéssel
Kedves Zsófi!
Javaslom itt nézz körül. Ha nem lelsz válaszra segítünk!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
A férjem egyszemélyes Kft.-je otthonunk egyik szobájában üzemel . A lakás az én nevemen van.
A Kft-ből szeretnénk pénzt kivenni a legkedvezőbb módon.
Lehet-e visszamenőleg bérleti díjat kérnem és rezsiköltségek egy részét felszámolnom? A NAV felé eddig ez ügyben nem jelentettem be a bérbeadást.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Zsófi
Válasz idézéssel
Nos, felhívtam a NAV-ot és valóban az adószámos magánszemélynek kell ügyfélkapu, ha nem akar venni jó pénzért online pénztárgépet, akkor be kelle jelentenie azt, hogy nyugtát nem, hanem csak számlát bocsát ki (PTGSZLAAB nyomtatványon), majd hetente a következő hét csütörtökig be kell jelentenie a számla számot, vevőt, összeget a PTGSZLAA nyomtatványon.
Ebbe csak az a dühítő, hogy nekem könyvelőnek sem volt fogalmam erről és elvileg március 17-ig kellett volna ezt a tényt bejelenteni, különben 200.000 Ft-ig terjedő a bírság.
Most nem is tudom, hogy milyen dátumokkal csináljam ezt a nyomtatványt. Márciusban ráadásul lett kiállítva számla. Van valakinek esetleg ebben tapasztalata?
Erika
Válasz idézéssel
Köszi Gajda! Tényleg, ez már a fáradtság jele. A NAV honlapon akartam lekérdezni, persze ott nem tudtam.

Bodza! Pár lakóért nem érdemes pénztárgépezni, ezért is nem értem ezt az egész mizériát!
De hát ne is akarjam!
Erika
Válasz idézéssel
ezzel kapcsolatban nagy a KÁOSZ.
552006 volt, amelyet 559001-re módosítottunk, majd kiderült hogy a KSH szerint ide csak a diákszállás tartozik. Most ott tartunk hogy vissza kéne módosítani 5520-ra, ami valóban pénztárgép használatra kötelezett.
A jövő héten lesz valami tájékoztató a szállásadóknak, addig várunk.
Válasz idézéssel
Adószámos magánszemélyre is lekérdezhető a KSH-nál a tevékenységének Teáor száma

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ksh.hu/statisztikai_szamjel">http://www.ksh.hu/statisztikai_szamjel</a><!-- m -->

Középen van :

statisztikai számjel lekérdezése - erre katt !

S azután az adószám első nyolc számjegyét beírni
Válasz idézéssel
Hát nem tudom, már nagyon régi az adószáma és ügyfélkapuja még nincs, úgy hogy nem tudom megnézni.
Erika
Válasz idézéssel
A kormányrendelet mellékletében az van hogy TEAOR 55.1-55.3 szerinti szálláshelyszolgáltatási tevékenységet folytatóknak kell a pénztárgép. Beleesik?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Én most teljesen kiakadtam. Most hallottam, hogy annak az adószámos magánszemélynek is online pénztárgépet kell vásárolnia, aki kiadja a szobáját olykor-olykor.
Ha nem köteles nyugta kibocsátására (tehát nem kell pénztárgép), akkor számlát köteles kiállítani minden esetben és ügyfélkaput nyitni és egy valami PTG nyomtatványon hetente csütörtökig jelenteni a NAV felé. Ez valóban így van? Nem akarom elhinni.
Annak a nénikének, aki kiadja a szobáját 3500 Ft/éjszaka ügyfélkaput kell nyitni és könyvelőt kell fogadni, mivel ő maga tuti nem fogja tudni megoldani ezeket a dolgokat?

Ez számomra hihetetlen! Meg tudja valaki ezt erősíteni, vagy cáfolni?
Vállalkozónak, aki panziót üzemeltet teljesen logikus, na de egy adószámos magánszemélynek?
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Icuska!

Én mentesen számláznám,ha nem vagytok külön bejelentkezve áfa alá bérbeadáshoz.
Sokszor előfordul a gyakorlatban,hogy évekig nincs lakhatási engedély,stb..,mégis rendeltetésszerűen használják az ingatlant.
/bejegyzés nélkül/. Adózik utána,bele kötni nem nagyon lehet. :oops:
Válasz idézéssel
Tudtok nekem az előzőben segíteni?
Válasz idézéssel
Egy KFT.-nek van egy tárgyi eszköze, melyet könnyűszerkezetből (thermopanel) készítetett, én ezt az ingatlanok közé soroltam be. De a földhivatalnál nincs ez bejegyezve,mert ahol ez az épület van az a tulajdonos udvara. Ezt a könnyűszerkezetes épületet ő bérbe adhatja mint ingatlant? Ezt a bérbeadást mentesen kell kiszámláznia?
Válasz idézéssel
Magyarországon mentes az ingatlan bérbeadása.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
lehet, hogy FAD-os lesz, nézd meg az ÁFA-tv 142. par-át
külföldi adóalany (a pontos szöveg miatt nézd meg az ÁFA-tv-t)
akkor a szolgáltatást igénybevevő kötelezett az adófizetésre

mivel ingatlanhoz kapcsolódó, ezért a telj helye Magyarország
van ilyen sor az ÁFA-bevallásba, hogy külföldi adóalanytól igénybevett szolgáltatás után fizetendő ÁFA
Válasz idézéssel
szat-ing Írta:és TAM-os, vagy ÁFA-s?

Nincs a számlán ilyen jellegű jelölés!
A dátum, számla sorszáma, a szolgáltatás ( szállás)
és a számla összege, HUF és GBP.
Semmi több!!
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Mónika!

Az RLB-ben felviszed az alkalmazotti törzsbe.Ott be tudod állítani a bérbeadást,/10% költséghányaddal is/
Utána ugyanúgy adod át a többi dolgozóval együtt és vallod a 08-on..
Én havonta kapok számlát,havonta vallom.A levont SZJA-t kell bevételezni a pénztárba,mert nettót kap.Év végén kiadom az M 30-ast.
Ha negyedévente számláz,akkor úgy....Szerződés szerint,.
Okosnak nem érzem magam,de ezt gyakorlom... :oops: :oops:

Erzsó! Köszönöm a segítséget, mindent értek, havonta kapja a számlát! /Jövök Neked egy segítséggel, vagy többel :wink: /
Válasz idézéssel
és TAM-os, vagy ÁFA-s?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyik ev. 2 napja juttatott el hozzám ingatlan bérléssel kapcsolatos szerződéseket és számlákat.( 2013.évi teljesítés)
Az ingatlan amit béreltek Magyarországon van, a bérlő egy magyar Kft.
A bérbeadó egy angol cég, angol székhellyel. Magyarul állított ki számlát,
magyar forint kiegyenlítéssel.
Én még nem láttam ilyen számát, nem volt dolgom ilyen esettel. Van e valamilyen tenni valóm ezzel kapcsolatban azon kivűl, hogy le könyvelem?
Ez 4 db. számla külön külön időszakra vagyis egy-egy alkalom.
Segítsetek legyetek szívesek!!
Válasz idézéssel
Mónika!

Az RLB-ben felviszed az alkalmazotti törzsbe.Ott be tudod állítani a bérbeadást,/10% költséghányaddal is/
Utána ugyanúgy adod át a többi dolgozóval együtt és vallod a 08-on..
Én havonta kapok számlát,havonta vallom.A levont SZJA-t kell bevételezni a pénztárba,mert nettót kap.Év végén kiadom az M 30-ast.
Ha negyedévente számláz,akkor úgy....Szerződés szerint,.
Okosnak nem érzem magam,de ezt gyakorlom... :oops: :oops:
Válasz idézéssel
Ha valakinek lesz ideje elmondaná nekem hogyan megy az ha egyéni vállalkozó magánszemélytől üzlethelyiséget bérel.
Tudom hogy az egyéni vállalkozó mint kifizető levonja a 16%-ot, de milyen rendszerességgel, hogyan kell bevallani? /Nem volt még ilyen, február 1-től lesz az egyik egyénimnek és nem vagyok képbe. Igérem hogy utána fogok olvasni, csak most annyi más dolgom van, ti pedig minannyian olyan okosak vagytok :oops: :wink: /
Válasz idézéssel
Igen kell az M lap,abból derül ki kiért fizetünk annyi SZJA-t...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég