A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Mónika!

Cégkapuról tudsz valamit? Sad Bosszantó,hogy év végére mindig kapunk baromságot.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Azt a "bejglievős" mindenit a fejlesztőknek. Ugye nem gondolják, hogy majd minden beküldendő nyomtatványtál kilépünk az ANYK-ból, fellépünk a magyarország.hu-re, onnan kikeressük a küldendő állományt........ hát ez most megint nagyon felbosszantott. Sikerült feltölteni, megint jött egy feladási igazolás, letöltési igazolás......... ha ez így marad jó nagy baj lesz!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika egyszerre írtunk, szerintem így.

Pmarcsi

Az új keretrendszert használod 2.79.0 verziót, mert ott kell  úgy feltöltened mint ahogyan leírtad kérdésem, ez volt az útvonal:
C meghajtó/felhasználók/abevjava/eKuldes/KR/kuldendo, a kezdetek kezdetén is valahogy így keresgéltünk,
A NAV honlapon van egy abevjava_install.jar fájl (a főoldal tetején). Ha ezt futtatjátok, akkor visszaáll a 2.78-as verzió, és tudtok a régi rendszerben dolgozni. (ÁNYK-ból küldeni)

az "új" értesítési tárhelyen az új üzenet-re kell kattintani, aztán tallózással kiválasztani a küldendő kr file-t és úgy feladni.
Válasz idézéssel
Ibcsi! Én is szeretnék beadni egy 17T101E KATA bejelentkezést, de nekem sem sikerül. Leírnád pontosan hogyan küldted be?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ibcsi!

Az új keretrendszert használod 2.79.0 verziót, mert ott kell  úgy feltöltened mint ahogyan leírtad kérdésem, ez volt az útvonal:
C meghajtó/felhasználók/abevjava/eKuldes/KR/kuldendo, a kezdetek kezdetén is valahogy így keresgéltünk,
A NAV honlapon van egy abevjava_install.jar fájl (a főoldal tetején). Ha ezt futtatjátok, akkor visszaáll a 2.78-as verzió, és tudtok a régi rendszerben dolgozni. (ÁNYK-ból küldeni)

Cégkapuról valaki? Huh

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Hello!
Cégkapu??? Mai naptól úgy összekevertek mindent, hogy nem tudok feltölteni .Átirányít a KAÜ azonosításhoz, ott pedig nem történik semmi.
Nektek sikerült ma a  feltöltés? Lehet hogy én bénázok??

Sikerült!
Az értesítési tárhely új felületén, az új üzenet alatt lehet feltölteni. Remélem  meg kapják, mert az áfa  mentesség választását akarom beadni 31-ig.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Emlékszem, hogy a fórum leállása előtt beszéltünk a cégkapuról. Dec.31. az új határidő ,nincs valami új módosítás ez ügyben?
Beszéljük már újra körül ezt a témát,köszönöm ha megosztjátok velem az infókat.

Pmarcsi

Szóval ezt találtam. Exclamation most már teljes a zűrzavar,képzésen kihangsúlyozták ne használjuk még a cégkaput! Huh

A cégkaput kell használniuk január 1-jétől a gazdálkodó szervezeteknek
  • MTI
2017.12.25., 16:06 Frissítve: 2017.12.26., 13:20 1

A Belügyminisztérium közleményben hívta fel a figyelmet arra, hogy a gazdálkodó szervezeteknek január 1-jétől kötelező a cégkapu szolgáltatás használata. A vállalkozások a cégkapun keresztül lesznek online kapcsolatban a hivatalokkal, illetve a hivatalok a vállalkozásokkal.
A BM az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a vállalkozások minden hivatalos iratukat egy helyről, biztonságosan érhetik majd el.

Kiemelték: a cégkapu használatára kötelezett gazdálkodó szervezetek ide nem értve az egyéni vállalkozókat elektronikus ügyintézésére a jogszabály kizárólag arra vezet be átmeneti időszakot, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (NAV) kapcsolatot tartsanak. Vagyis a gazdálkodó szervezetek adóügyeikben jövőre még az eddig megszokott módon, képviselőik ügyfélkapu-tárhelyén keresztül is kapcsolatba léphetnek a NAV-val, azonban január 1-jétől minden más hivatalos ügyüket a cégkapun keresztül kell intézniük.

A tárca közölte: a gazdálkodó szervezetek a cegkapu.gov.hu oldalon pár perc alatt elvégezhetik a regisztrációt.

Az érdeklődők további információkat a http://ekozig.mo.hu/cegkapu weboldalon olvashatnak.
Válasz idézéssel
Szia !

Köszi, megtaláltam. A Ptk. 3:112& gondolsz, ugye? Ebbe írja, hogy a társasággal kötött megállapodás. A megállapodás nem a társasági szerződésre utal? Néztem társaségi szerződés mintát és ezen egyértelműen nyilatkozni kell a 11.pontban erről.

Köszi: Lara
Válasz idézéssel
Szia,

PTK-t kellene megnézni. Korábban már valamelyik hozzászólásban be is másoltuk, talán Társas vállalkozás vagy járulékfizetés címszót írd itt be a keresőbe és felhozza.

lara Írta:Sziasztok !

Ha nem probléma át tudnátok küldeni a törvényi hivatkozást?

Köszönöm:Lara
Válasz idézéssel
Hello!
Ez van róla:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ugyvezeto.hu/cikk/107261/a-vezeto-tisztsegviselo-munkaviszonyanak-nehany-kerdeserol?area=166">http://www.ugyvezeto.hu/cikk/107261/a-v ... l?area=166</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Ha nem probléma át tudnátok küldeni a törvényi hivatkozást?

Köszönöm:Lara
Válasz idézéssel
Így ahogy Klári írja, már nem kell társasági szerződésben rögzíteni, elég taggyűlési jegyzőkönyv is ( saját magának saját magával megszavazza. ) :-)
Válasz idézéssel
Szia!
Lehet egy taggyűlési határozat is.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Egyszemélyes kft-nél és bt. beltagnál nem a társasági szerződésben kell rendezni, hogy tagi vagy munkaviszony?

Lara
Válasz idézéssel
Szia,

mind az ügyvezetést mind a személyes közreműködést lehet munkaviszonyban is végezni, nem kötelező főfoglalkozású társas vállalkozói jogviszonyban. Munkaszerződést kell kötni ( a PTK lehetőséget ad erre mind az egyszemélyes kft-nél mind a Bt beltag esetében is).

harakiri Írta:Sziasztok!

Főfoglalkozású társas vállalkozót " átminősíthetek" munkaviszonyossá???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Harakiri !

Szerintem ha nem vezető tisztégviselő és nem ő gyakorolja a munkáltatói jogokat, akkor simán lehet vele munkaszerződést kötni.

Lara
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Főfoglalkozású társas vállalkozót " átminősíthetek" munkaviszonyossá???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Kriszta !

Szerintem attól még maradhat áfa mentes mert a németeknek számláz. Sőt nem tudom, hogy egyáltalán más lehet-e. Ha már előtte is számlázott bérleti díjat és áfamentesen jelentkezett be akkor év közben nem tud módosítani. Tudomásom szerint év közben csak új tevékenységnél választhat áfa módot.

Lara
Válasz idézéssel
Szia lara!

Köszönöm a segítséget.

Jön még egy csavar. A cég német vevőnek végez bérmunkát. Eddig a kész termék és a selejt is visszaküldésre került, most a német vevő kérésére itt kerül megsemmisítésre, ennek a költségeit tovább lehet felé hárítani. Ehhez viszont nagyobb raktár kell. Német vevő még abba is belement, hogy a nagyobb raktár többletköltségét is továbbhárítsák feléje. Innentől ez közösségi szolgáltatás, de mivel az ingatlan Magyarországon van, a teljesítés helye is itt lesz, vagyis az ÁFA-t itt kell megfizetni. Innentől viszont szerintem be kellene jelentkeznie. Már csak azért is, mert drágáim ÁFA-san állították ki a számlákat, be is fizették és nincsenek bejelentkezve.

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia gkriszta !

Nem kötelező bejelentkeznie, de ha Ő áfa mentesen fogja továbbszámlázni, akkor figyelnie kell arra hogy a bejövő bérleti díj számlájának az áfáját nem tudja teljes egészében levonásba helyezni, hiszen egy része adómentes bevételhez fog kapcsolódni.

lara
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Raktárbérlet továbbszámlázásával kapcsolatban vagyok gondban. Bérel a cég egy raktárt, a bérbeadó bejelentkezett ÁFA alá, így ÁFA-san kapjuk a számlát. Ha a cég ennek a bérleti díjnak egy részét tovább akarja hárítani egy harmadik felé, neki is be kell jelentkeznie a 88.§ szerint?

Minden segítséget köszönök!
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hello!
Mi az az axvi 2 alfejezet meg Gpont???
Válasz idézéssel
Sziasztok

Tudnátok abban segiteni hogy van egy személygépjármű kereskedelmi cég aki az áfafizetést az általános szabályok szerint állapitja meg, de viszonteladóknt a axvi.2 alfejezetinek rendelkezéseit alkalmazza ez a G pont, ilyenkor az áfa levonható a költségekből vagy sem? nem minden hónapban hoz be és ad el autót.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Világos, hogy a "sima" 17-et!

Köszi!
Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Világos, hogy a "sima" 17-et!

Köszi!
Harakiri
Válasz idézéssel