A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Érdeklődni szeretnék....
Egyéni vállalkozó, terményeket forgalmaz. Általában kis tételben vásárolja fel, a kör széles, másik vállalkozótól, cégektől. Csak egy cégnél van a számlák mögé tüzve a mérlegelési jegyek, mert azok nagyobb tétel vásárlások. Azt mondja, telefonon rendel, és telefonon beszéli le az ügyletet. Tehát ha irásos megrendelés kéne, irásban az nincs. Egy általános ellenőrzés keretében kérik a vásárlások szállitóját, mérlegelési jegyét stb...Mi erre a megoldás szerintetek?

Köszönöm a válaszokat.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha a társasági adón lévő 300ezer Ft többletet szeretné kiutaltatni egy társaság, milyen ellenőrzésre számítson? Alvó cég, nem várható bevétel.
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Dolgozóknak nyújtott kedvezménnyel kapcsolatban kérném a segítségeteket. A vásárlások végösszegéből minden dolgozó 10% engedményben részesül
Van ennek valamilyen szja, eho, áfa fizetési kötelezettsége? Mely jogszabályok alapján, hogyan adható ez adómentesen?

Köszönöm a válaszokat.
Üdv: Orsi
Válasz idézéssel
A 16T1041-es lapon bejelentettem egy őstermelő jogviszonyának végét. FOG0153-as hibaüzit kaptam: Nyilvántartásunk alapján a javítani, változtatni vagy törölni kívánt jogviszony - a megadott jogviszony kezdet és jogviszony kód alapján - nem beazonosítható. Megjegyzés: 13.pótlap 1. lap Biztosított adóazonosító jele és neve:XXXX

Sajnos nem értem mi a hibás, mert az ebevből letöltöttem a "Biztosított adatok biztosított részére" helyről az adatokat és az alapján a megszüntetni kívánt jogviszony kezdet és jogviszony kódot jól írtam be. Annyi kis eltérés van, hogy most a törléskor megadtam a 13.pótlap 6. sor A oszlopában a FEOR számot is, de az a bejelentéskor nem volt kitöltve.

A 13.pótlap 1. lap-ot meg nem is töltöttem ki, de hibaüzit is írt ki mikor ki akartam tölteni, mert azt jogviszony megszűnésekor ki sem kell tölteni.

Próbáltam a NAV honlapján hibakódok magyarázatát keresni, de nem találtam semmit. Még a gugli sem volt a barátom.

Szerintetek mi a hiba?
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Köszönöm a megerősítést.

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Kriszta!
Tökéletesen érzed! Én hagynám fenébe és a palackot leselejtezném és a kártérítést a 96-ban lekönyvelném.( Sajna a nem jelentős határt ma már elég magasra kell tenni.)
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Vásároltunk gázpalackokat egy Palackforgalmazó cégtől. Egyik hibás volt, ezért visszaküldtük. Vártam a jóváíró számlát, ehelyett egy levelet küldtek, hogy megvizsgálták a palackot, valóban hibás volt, ezért kártérítéskén átutalnak X Ft összeget, a levelet meg tekinthetem számviteli bizonylatnak.

Utánna néztem: akkor kártérítés a dolog és ÁFA-Mentes, ha jogellenes magatartásra vezethető vissza, és akkor kártalanítás és ÁFA-köteles, ha nem jogellenes magatartásra vezethető vissza.

Miért érzem úgy, hogy szerintem az a normális, ha a megvett-visszaküldött termékről jóváíró számlát kapok? Pláne, hogy a számlán szereplő ÁFA-t visszaigényeltem?

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Klári, nagyon szépen köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Én külön nem, de amikor - mint ahogy írod is - "elharapódzik" átszámolom főállásúvá és megemelem vele a havi díjat. Van fagyizóm! Nyáron tele vannak a szezonális és a fix üzletei "alkalmival". Bizony igen jelentősen nagyobb a díj májustól - októberig mint máskor.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy Ti kértek-e külön pénzt az egyszerűsített foglalkoztatottak ki-és bejelentéséért? (Építőipari kft,elég nagy a mozgás.)
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Köszönöm. Mèg most szeretnèm bejelenteni ezèrt kèrdezem hogy mit es hogy kell jelölnöm.
Válasz idézéssel
Az a kérdés, hogy bejelentkezett a tételes kata alá? /bejelentkezéskor, vagy változásként február 15-ig kellett beadni/. Amennyiben ipa tekintetében ezt az adózást választotta, nem kell bevallást adni egyáltalán, bármennyi is volt a jövedelme. Amennyiben nem ezt az adózást választotta választhatja hogy 8 millióig a bevétel 80% az adóalap, vagy tételesen levezeti a szokásos módon.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Megtudnátok nekem mondani hogyan kell jòl kitölteni egy kata-s egyéni vállalkozó vidéki iparűzèsi adójàt? Hova kell tenni az x-et? Mert ezen konkrètan nincs ùgy rajta hogy budapesti v tételes kata? Nekik mi a jò valasztas a fix 2*25000 ft? Ekkor hova teszem az xet?

Köszönòm a segitsèget
Válasz idézéssel
Könyvelés72!

Köszönöm a megerősítést! Még gondolkodom, hogy ne írjunk levelet a NAV-nak, ahol bejelentjük, el lett cserélve a számlatömb, és nem javítunk semmit! A szig. számadású nyomtatvány nyilvántartásában feltüntetjük a másik cég számláját is. Ez egyszerűbb lenne, talán büntetést sem von maga után. Adót nem érint!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok! Önkormányzat áfa ügyben valaki jártas? Beruházásra adott előleg áfáját vissza lehet igényelni? :roll:
Köszönöm előre is....
Válasz idézéssel
Szia Tamás,

szerintem jó a levezetésed.
Válasz idézéssel
Most derült ki, hogy ügyfelem egy másik cég számlatömbjébe állított ki számlákat. A következőket csinálom, remélem jól:
1. Ahol tudják visszakérik az eredeti példányt (2014-15. évi számlákról van szó)
2. Minden számla helyett újat állítanak ki, a teljesítési időpont a régi számla időpontja, a számla kelte 2016. április (ekkor vettük észre, akkor készült a jegyzőkönyv), a fizetési határidő a számla kelte!
3. Ahol nem tudják visszaszerezni az eredeti példány, vagy cégnek lett kiállítva (általában magánszemélyek a vevők), ott stornó számlát készítenek (telj. időpont a régi számláé, a számla kelte 2016. év április, fiz. határidő a számla kelte), majd új számlát kiállítani 2. pont szerint dátumokkal!
4. Ajánlott levelet írnak (mellékelve a stornó és az új számla), ahol nincs meg az eredeti példány, vagy cég a vevő!
5. Törlöm a könyvelésből a rossz tömb számláit! A program megengedi ezt, így nem lesznek benne a könyvelési listákban (főkönyvi kivonat,kartontok), de a törölt listában igen!
6. A kp-s számlákat a pénztár miatt nem a számla kelte alapján könyvelem, hanem a régi számla kiállításának időpontjában, a számlához mellékelem a jegyzőkönyvet!
7. Utalásos számláknál sem a számla keltének dátumával könyvelek, hanem 2014. vagy 2015.12.31-vel, szintén mellékelve a számlához a jegyzőkönyvet!

Ezekkel a lépésekkel nem lesz ÁFÁ-t önellenőrzés és az eredmény sem változik! Egyedül a bizonylatok könyvelésének kelte más, mint ami rá van írva! A rossz számlatömböt átadás-átvétellel visszaadom a jogos tulajdonosnak! Remélem minden, amit csinálok szabályos és nem köt bele a NAV.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszi Tamás, de-bár nem részleteztem-de nem ilyen egyszerű a történet.
Válasz idézéssel
Abdul!

Adjon a tulajdonos "A" KFT-nek tagi kölcsönt, hogy ki tudja fizetni a tartozást! Szerintem ez így egyszerűbb. Ennél biztos nincs adóvonzata, csak legyen miből adni a kölcsönt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
"A" cég tartozik (szállítói tartozás) "B" Kft-nek. "B" Kft tulajdonosa is "A"cégnek.
Átminősíthető a szállítói tartozás tulajdonosi kölcsönné? Van valamilyen adóvonzata ennek?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Áfa bevallás 19 sorába a nettóra a 27% áfát kell felszámolni, vagy a kibocsátó cég országának áfa kulcsát?

Előre is köszönöm Tongue
Válasz idézéssel
Sziasztok! Köszönöm a segítséget. Én is ezt olvastam ki abból a nav tájékoztatóból.
Szép Napot! Smile
Válasz idézéssel
Hello!
Végső fogyasztónak ad el jöv terméket nem kell jöv.engedély de ő csak nagykerestől vehet jöv.terméket akkor tudja igazolni a származást, az étterem nem vehet jöv.terméket a kiskereskedőtöl mert azzal a számlával nem tudja igazolni honnan származik ...
Válasz idézéssel
Szia!

Akkor próbáld meg az első vásárlásnál,kérnek-e jöv. engedély számot,mikor cégre vásárolsz.
A lényeg,hogy alkalmas legyen a beszerzési számla a jöv.termék igazolására.Ugyanis én nagyon sok számlát nem fogadtam be anno,mert az volt rá írva,jöv. termék igazolására nem alkalmas.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok! Az 58-as füzetben én azt olvastam, hogy nem jövedéki engedélyes kereskedelmi tevékenységnek számít, ha végső fogyasztónak értékesítjük a terméket. De olyantól kell vásárolnom akinek van jövedéki engedélye, hogy én igazolni tudjam a származását.
Akkor ez így van vagy nem? :roll:
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég