A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Sziasztok !

Egyszemélyes kft-nél és bt. beltagnál nem a társasági szerződésben kell rendezni, hogy tagi vagy munkaviszony?

Lara
Válasz idézéssel
Szia,

mind az ügyvezetést mind a személyes közreműködést lehet munkaviszonyban is végezni, nem kötelező főfoglalkozású társas vállalkozói jogviszonyban. Munkaszerződést kell kötni ( a PTK lehetőséget ad erre mind az egyszemélyes kft-nél mind a Bt beltag esetében is).

harakiri Írta:Sziasztok!

Főfoglalkozású társas vállalkozót " átminősíthetek" munkaviszonyossá???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Harakiri !

Szerintem ha nem vezető tisztégviselő és nem ő gyakorolja a munkáltatói jogokat, akkor simán lehet vele munkaszerződést kötni.

Lara
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Főfoglalkozású társas vállalkozót " átminősíthetek" munkaviszonyossá???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Kriszta !

Szerintem attól még maradhat áfa mentes mert a németeknek számláz. Sőt nem tudom, hogy egyáltalán más lehet-e. Ha már előtte is számlázott bérleti díjat és áfamentesen jelentkezett be akkor év közben nem tud módosítani. Tudomásom szerint év közben csak új tevékenységnél választhat áfa módot.

Lara
Válasz idézéssel
Szia lara!

Köszönöm a segítséget.

Jön még egy csavar. A cég német vevőnek végez bérmunkát. Eddig a kész termék és a selejt is visszaküldésre került, most a német vevő kérésére itt kerül megsemmisítésre, ennek a költségeit tovább lehet felé hárítani. Ehhez viszont nagyobb raktár kell. Német vevő még abba is belement, hogy a nagyobb raktár többletköltségét is továbbhárítsák feléje. Innentől ez közösségi szolgáltatás, de mivel az ingatlan Magyarországon van, a teljesítés helye is itt lesz, vagyis az ÁFA-t itt kell megfizetni. Innentől viszont szerintem be kellene jelentkeznie. Már csak azért is, mert drágáim ÁFA-san állították ki a számlákat, be is fizették és nincsenek bejelentkezve.

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia gkriszta !

Nem kötelező bejelentkeznie, de ha Ő áfa mentesen fogja továbbszámlázni, akkor figyelnie kell arra hogy a bejövő bérleti díj számlájának az áfáját nem tudja teljes egészében levonásba helyezni, hiszen egy része adómentes bevételhez fog kapcsolódni.

lara
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Raktárbérlet továbbszámlázásával kapcsolatban vagyok gondban. Bérel a cég egy raktárt, a bérbeadó bejelentkezett ÁFA alá, így ÁFA-san kapjuk a számlát. Ha a cég ennek a bérleti díjnak egy részét tovább akarja hárítani egy harmadik felé, neki is be kell jelentkeznie a 88.§ szerint?

Minden segítséget köszönök!
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hello!
Mi az az axvi 2 alfejezet meg Gpont???
Válasz idézéssel
Sziasztok

Tudnátok abban segiteni hogy van egy személygépjármű kereskedelmi cég aki az áfafizetést az általános szabályok szerint állapitja meg, de viszonteladóknt a axvi.2 alfejezetinek rendelkezéseit alkalmazza ez a G pont, ilyenkor az áfa levonható a költségekből vagy sem? nem minden hónapban hoz be és ad el autót.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Világos, hogy a "sima" 17-et!

Köszi!
Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Világos, hogy a "sima" 17-et!

Köszi!
Harakiri
Válasz idézéssel
Szia,
a 1617-es nyomtatványt töltötted? Mert a sima 17-es már nem jó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek az ANYK frissítése után miért utasítják el a 17-es nyomtatványt mondván , hogy nem az aktuálist
töltöttem ki?

Esetleg az átvezetésire született valami másik nyomtatvány??

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek az ANYK frissítése után miért utasítják el a 17-es nyomtatványt mondván , hogy nem az aktuálist
töltöttem ki?

Esetleg az átvezetésire született valami másik nyomtatvány??

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia! Ha nincs valutapénztárad, akkor a forintosban kell elszámolni.
A nyomtatványok közé már tettem fel ilyen külföldi költség elszámolási nyomtatványt.
Ld.itt: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=5559">viewtopic.php?f=32&t=5559</a><!-- l -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az alábbi ügyben kérném a segítségeteket, most először futok bele egy ilyen ügybe Smile nem nagyon volt szerencsém eddig a valutákkal és árfolyamokkal. A cégtől megy ki egy alkalmazott külföldre, akinek kiadunk 100 000 Ft előleget. A kiadott előlegből vásárol eurót, majd kinn költ ami marad azt visszaváltja és behozza a számlákat + a visszaváltott és visszamaradt forintot. Hogy kell elszámolnom az előleggel? Mire kell figyelnem? Számviteli politikánkban a MNB hivatalos árfolyam szerepel. Összesen 2 számla lesz egyébként.
Válasz idézéssel
Na engem meg mindig megzavar az egyéni vállalkozó.Olyat én nem csinálok. :oops:
Mivel 1608-as,ami nekem T. Váll. ez bezavart! Bocsi
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia!
Szerintem, most akkorát csapsz a homlokodra, hogy nyoma marad! Big Grin
Igen a 1653-as vélhetően 16-os lapján fogjuk a eg.szolg.járulékot negyedéves összegekben vallani. Úgy is kell fizetni.
Előírás nincs. Én - jobban bírja a Kft. ott szoktam vallani (08) és fizetni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Éreztem, hogy turpisság van mert saját magára vonatkozóan /egyéni vállalkozó/
nem enged 1608-at kitölteni:
Vagyis remélem jól értettem, utalom a 7050 Ft/hó és jövőre bevallom a 1653-ban???

Még egy kérdés, ha az egyéninek van egy Kft-je az eg bizt járulékot csak egy helyen kell fizetni azt tudom,
de van előírás, hogy hol? Avagy ahogy döntök??

Köszi előre is!
Harakiri
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Sziasztok!

Ha a nyugdíjas egyéni vállalkozónak eg.bizt. járulékot kell fizetnie /7050 Ft./ milyen
nyomtatványon kell bevallania??
A 1608-ba rendesen betöltődött, csak feltett az ellenőrző program kérdéseket
a szakképzésire vonatkozóan amivel nem tudok mit kezdeni.

köszi előre is!
Harakiri

majd a 1653-ason vallod be
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia!

Bejelölöd,előlegbevallás,a szakképzési sorba teszel egy nullát. Én a Társasoknál így szoktam évek óta.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha a nyugdíjas egyéni vállalkozónak eg.bizt. járulékot kell fizetnie /7050 Ft./ milyen
nyomtatványon kell bevallania??
A 1608-ba rendesen betöltődött, csak feltett az ellenőrző program kérdéseket
a szakképzésire vonatkozóan amivel nem tudok mit kezdeni.

köszi előre is!
Harakiri
Válasz idézéssel
Akár 5 évre visszamenőleges átfogó ellenőrzésre, hogy valóban túlfizetés történt-e.[/quote]

Köszönöm!
Válasz idézéssel
horvathkata1983 Írta:Sziasztok!
Ha a társasági adón lévő 300ezer Ft többletet szeretné kiutaltatni egy társaság, milyen ellenőrzésre számítson? Alvó cég, nem várható bevétel.
Köszönöm szépen!

Akár 5 évre visszamenőleges átfogó ellenőrzésre, hogy valóban túlfizetés történt-e.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég