A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Kedves Verocs és Klári!
Köszönöm a megerősítést!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok! Egy kis megerősítést kérnék, vagy kijavítást. Fuvarozó ev. belföldi fuvaroztató céggel kötött szerződést nemzetközi fuvarozásra. Első fuvarja Lengyelországba, most számláznánk. Áfá-san kell számlázni (ha jól gondolom). A számlát EUR-ban készítjük, és ugye az ÁFA összegét forintban is fel kell tüntetni? És milyen árfolyamon? MNB-t nem jelentettünk, akkor a számlavezető pénzintézet (BBRt) deviza eladási árfolyamán a teljesítési napon?

Üdv Jolcsi
Válasz idézéssel
Anita!

Megerősítelek, jól csinálod. Nekem x évvel ezelőtt azért szóltak, hogy mi az hogy tao számításnál forintozunk???!!Na, azóta nem forintozok.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szia Anita!

Jól csinálod! A főnököd egy öntöttvas! Ha a Tao-t Ft-ban írod elő az eredményfelosztásban a kerekítés másik lába úgy becsavarodik a ST-be mint a pinty. Amikor a mérleget gyártja kapargathatja a fejét, hogy hoy a bánatban teremti meg az előző időszak MSZE+ET= tárgyidőszak Et-t. Vagy az nem fontosabb neki? Ha akkor írja tele a kieg. mell-t hogy miért tér el 1-el.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm, Kicsi! Én is erre alapozva nem szenvedek a forintokkal. A főnökömnek úgy látszik, nem szimpi az arcom, ezért tolt le annyira, hogy majdnem kételkedtem magamban.
Igen, főállásban egy multinál végzek könyvelésnek nevezett tevékenységet, habár szerintem nem az.
Maszekban néhány kicsike ügyfelem van, ott tényleg könyvelek.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Kedves Anita !

Egy percig ne foglalkozz azzal, hogy letoltak érte, szerintem nincs leírva sehol, de hol vezetem le hivatalosan a társasági adó kötelezettséget ? és ott hogyan ? csakis eft-ban a tása bevalláson, akkor tiszta sor, hogy eft-ban írom elő, persze csak az igazi szakembernek tiszta sor.
Te nem emlékezhetsz rá, még az I./b nyereségfelosztás idejében is így volt kb. "100 évvel ezelőtt " amikor még én tanultam.
Én még a kalkulációmban is eft-ban vezetem le, úgyhogy próbáld magad túl tenni rajta, akkor ezek szerint Te főállásban könyvelsz ?

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Bocs, az iparűzésit én sem, azt itt is 100 Ft-ra kell fizetni, azt "csak" 100-ra kerekítem én is.

(És most vettem észre, hogy a korábbi években tényleg forintra pontosan írták elő, de persze kerekíteni elfelejtették, na azért ennél csak jobb az én megoldásom...)
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
A Tányát és az adójellegűeket mi is mindig kerekitve,az IPA-t már nem,mert itt nálunk 100 ft-ra kell fizetni is!
A bérjellegűeket pedig év végén kerekitjük.Azért sok eltérés is lehetne, ha havonta kerekitenénk.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Hát ezeket az adókat én is mindig kerekítve írom elő.

Akkor jó, legalább már ketten vagyunk.
Kisit rosszul esett, hogy ezért le lettem teremtve, igazságtalannak érzem.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Hát ezeket az adókat én is mindig kerekítve írom elő.
Erika
Válasz idézéssel
Amitóa könyvelek, azokat az adókötelezettségeket, amiket nem a dolgozóktól vonok le és ezer forintra kell fizetni (pl. társasági adó, iparűzési adó, szakképzési hozzájárulás, rehab. stb), mindig is ezer forintra kerekítve írtam elő.
És képzeljétek, most le lett ordibálva a fejem, hogy miért úgy csinálom, ez így nem jó, forintra pontosan kell könyvelni, és év végén kerekíteni. Kérdem én, nem ugyanaz a végeredménye, és nem egyszerűbb így, ahogy én csinálom? Szerintetek valahol le van ez írva, hogy nem szabad kerekíteni vagy az, hogy szabad, vagy kell?
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Buxa Írta:Köszönöm mindenkinek. Rájuk bízom, mit döntenek. Ha bedobom a börtönös témát, tuti találnak valakit. :-)

Úgy érzed? Big Grin Big Grin Big Grin
Válasz idézéssel
Köszönöm mindenkinek. Rájuk bízom, mit döntenek. Ha bedobom a börtönös témát, tuti találnak valakit. :-)
Válasz idézéssel
Alba Írta:
verocs Írta:számviteli fegyelem megsértése=>2 év börtön.

Miért nem rögtön életfogytiglan??? Confusedbm:
(Bocsánat, nem lehetet kihagyni!)

A valódi bűnözők pedig természetesen csak 6 hónapot kapnak... :S
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Hát igen... Big Grin Azért ez a cikk végén nekem is sok volt egy kicsit. Ezt inkább nevetségesnek tartottam. Egyébként én mindig azt szoktam mondani annak, aki nem akar választani kv-t hogy ha nem választ, akkor kijelölnek egyet és lehet hogy sokkal drágább lesz, idegen és bármibe beleköthet. Jobb az ismerőssel. Általában mindig "találnak" inkább ismerőst.
Válasz idézéssel
verocs Írta:számviteli fegyelem megsértése=>2 év börtön.

Miért nem rögtön életfogytiglan??? Confusedbm:
(Bocsánat, nem lehetet kihagyni!)
Válasz idézéssel
Szia!

Múltkor olvastam pont ezzel kapcsolatosan egy cikket, hogy mi van akkor ha valaki könyvvizsgálatra kötelezett, de mégsem teljesíti kötelezettségét. Elviekben levezette, még igaza is van logikailag, de nem hiszem hogy a valóságban is előfordult volna akárcsakegy ilyen.
Az volt a lényege, hogy ha nem választ, és a könyvvizsgálói kamaránál kiszúrják, akkor hivatalból kijelölnek egyet (lehet 5x annyiért mint amennyiért tudott volna az üf valakit) illetve számviteli fegyelem megsértése=>2 év börtön.
Hát ez volt a lényege.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

szerintetek, ha most először és talán utoljára 2007 évre kellett volna könyvvizsgálat egy cégnél (2008-tól már nem szükséges a 100 M ft árbevétel határ miatt), s nagyon nem akarta a kedves ügyfél a magas könyvvizsgálói díjak miatt, milyen következményekkel járhat? Engem viszont nem hagy nyugodni: Ha így utólag keresek rá mégis valaki olcsóbbat, nyugtassatok meg nem túl késő még?
Válasz idézéssel
Nem! Egyébként meg az elhatároláshoz kell bizonyos helyzetekben és nem a felhasználáshoz.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

A cég: alakulásának első 5 évében összegyűlt veszteséget elszámolhatja a későbbi nyereséges évekkel szemben? Ehhez még nem kell az apeh engedélye, ugye?
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ugye a jövedelemminimum szerinti adózás feltételeit, egyéni vállalkozó ,éves bevalló esetén csak év végén kell figyelembe venni, előlegnnél ha éppen még nincs adóalap akkor nem fizetek?!
Köszi előre is ! harakiri
Válasz idézéssel
Minden nem lehet tökéletes Tongue

Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Igen!

TSz.módosítás kell hozzá. A CB egy ablakos rendszerben jelenti a fióktelephelyet.

Sziasztok!

Jó dolog ez az egy ablakos rendszer, csak azt nem értem miért nem működik ez a CB és Önkormányzatok között! Oda még jelentgetni kell a változásokat

Novill, a HIPA megosztásos lesz.
Tünde
Válasz idézéssel
Köszönöm, Klári!
Válasz idézéssel
Igen!

TSz.módosítás kell hozzá. A CB egy ablakos rendszerben jelenti a fióktelephelyet.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég