A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Valaki esetleg?

Segítséget szertenék kérni,előadóművészeti tevékenység(színésznő),most jelenkezett a könyvelőirodába ahol dolgozom.
Előző könyvelője mindent levont amiről számlát hozott(pl.virág ,gyógyszertár, fodrász,ruha stb)szerintem nem helyesen.
Szerintetek van valami előírás erre miket lehet levonásba helyezni?Elgondolodtató a voltkönyvelője szerint minden levonható,mert a náluk a test és a lélek karbantartásába minden költség bele fér,hát sajnos én nem így gondolom nem szeretném ezen a vonalon könyvelni,vitám van a főnökömmel ez miatt.Megakarja nagyon tartani, mert az egész család könyvelését ide hoznák.

Nagyon köszönöm a segítséget.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Kedves Marcsi ! Köszönöm szépen a választ.
Legyen szép napod Wink 
Ildikó
Válasz idézéssel
Ildikó,sajnos még nem csináltam kényszertörlési eljárást,de megpróbálok veled gondolkodni.
A kényszertörlési eljárásban nem jelentenek be követelést, a cégbíróság osztja fel a vagyont a tagok között, és törli a céget,ezért záró beszámolót  tennék közzé,e papíron elküldeném a cégbíróság felé az iratok őrzéséről szóló nyilatkozatot,nics munkavállaló nyilatkozat ,minden bevallás teljesítve a nav felé nyilatkozat ,van az üv-nek cégkapuja vagy üf kapuja ezen küldeném.
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia ! Köszönöm a választ de  a felsorolt intézkedéseket már teljesítettem ( adó bevallások... tevékenységet záró mérleg... stb ) csak azt nem tudom milyen adatokat kell a cégbíróságnak elküldeni.
A cég kényszertörlés alatt van mert nem emelte meg a jegyzet tőkét.
Válasz idézéssel
Segítséget szertenék kérni,előadóművészeti tevékenység(színésznő),most jelenkezett a könyvelőirodába ahol dolgozom.
Előző könyvelője mindent levont amiről számlát hozott(pl.virág ,gyógyszertár, fodrász,ruha stb)szerintem nem helyesen.
Szerintetek van valami előírás erre miket lehet levonásba helyezni?Elgondolodtató a voltkönyvelője szerint minden levonható,mert a náluk a test és a lélek karbantartásába minden költség bele fér,hát sajnos én nem így gondolom nem szeretném ezen a vonalon könyvelni,vitám van a főnökömmel ez miatt.Megakarja nagyon tartani, mert az egész család könyvelését ide hoznák.

Nagyon köszönöm a segítséget.

Pmarcsi

Szia Ildikó!

Tudható miért kényszertörlik?

Pmarcsi

Ezt olvastad?

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.pdf   Tegnap, 12:10">63._sz._fuzet_A_kenyszertorlesi_eljaras_vegleges_2014.01.27.pdf (Méret: 171.71 KB / Letöltések: 1)
Válasz idézéssel
Segítséget kérnék kényszertörléssel kapcsolatosan  :  szüksége ügyvédi irodát felkeresni  vagy az  ügyvezető elküldheti a cégbíróságnak a szükséges adathatókat ?   Tudja valaki mit kell a cégbíróságnak küldeni ?
Válasz idézéssel
Hát akkor marad az ügyvéd ill az ügyvezető. Veled nem áll szóba a CB.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Beszéltem már velük és csak széttárták a kezüket, hogy a CB-tól kapták az adatot, nem tudnak mit tenni.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Egyedi eset Monika!
Tapasztalatom viszont az, hogy egy vonással rugalmasabb az ü.i-k nagy része. Próbáld felhívni az "adóalanyt" kérdezd meg, hogy mit küldjél be mondjuk a 201T csatolmányaként. Eddig nekem segítettek ha valami baj volt.

Válasz idézéssel
Akkor ez csak nekünk egyértelmű.
A NAV-nak és a Cégbíróságnak nem.
És most futhatom a köröket miattuk. Vagy csak én nyúlok bele mindig...

Kíváncsi lettem volna, hogy másnak is volt-e ilyen problémája? Vagy ez csak egyedi eset?
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem elég egyértelmüen írja a közzététel napját és az elötti nap a fordulónap.

117. § *  (1) A kényszertörlési eljárás megindításáról szóló jogerős végzést a cégbíróság a Cégközlönyben közzéteszi. A közzétételre a Cégközlöny honlapján napi feltöltéssel kerül sor. A kényszertörlés kezdő időpontja a közzététel napja.

Korm. rendelet. 6. § (4) bekezdés
illetve a felszámolás, a kényszertörlési eljárás kezdő időpontját megelőző napot - mint mérlegfordulónapot - követő 30 napon belül
Válasz idézéssel
Köszönöm, Klári!
Akkor nem a
Cégtv. "117. §(1) A kényszertörlési eljárás megindításáról szóló jogerős végzést a cégbíróság a Cégközlönyben közzéteszi. A közzétételre a Cégközlöny honlapján napi feltöltéssel kerül sor. A kényszertörlés kezdő időpontja a közzététel napja."
szerint kell beadni a bevallásokat?
A 63. füzetet már többször átolvastam, de nem tudtam eldönteni melyik dátum a jó.
Egyébként persze, hogy nincs ügyvédje, ha lenne nem került volna kényszertörlés alá.
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Igen a jogerő-1 nap a tev. zárása. A 63-as Info. füyet besyl róla. Nincs a cégnek ügyvédje? Nem kéne Neked lkevelezni velük. Bocs, ey csak ahlk megjegyzés volt.

Válasz idézéssel
Kérdésem lenne kényszertörlés témában.
Nem tudom, hogy egyedül vagyok a kérdésemmel, vagy teljesen félreértettem valamit?

A Cégtörvény szerint a kényszertörlés kezdő dátuma a Végzés közzétételének a napja.
Ugye van 3 db dátum: az eljárás megindításának a dátuma, ennek jogerőre emelkedése és a közzétételének napja.

A NAV-nál a törzsadatokban a jogerőre emelkedés dátuma szerepel.
Most ott tartok az ügyintézéssel, hogy a CB-ra kell levelet írnom, mert rossz adatokat adtak át.
(Egyébként a kényszertörlés alá kerülő cégnél ez a levelezés egyébként is nehézkesen megy, hol van ügyvezető, hol nincs. Angry )

Veletek is előfordult? Vagy hagyjam és én is a jogerőre emelkedés-1 nap dátumával adjam le a bevallásokat?
Válasz idézéssel
Mónika, évek óta ez megy . Vélelmezett tagdíjat állapítanak meg akkor, ha bevallás nem történt. 

A tagdíjjal kapcsolatos kérdések részletes szabályozását a Kamara Alapszabálya (II. fejezet, G. cím) útján rendezi
https://www.nak.hu/kamara/dokumentumok/alapszabaly
A kamarai tagság létrejön a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról szóló 2012. évi CXXVI. törvény erejénél fogva,
a törvény 1. sz. (ÖVTJ) és 2. sz. (TEÁOR) melléklete alá sorolt tevékenység esetén.

Alábbi linken található sok praktikus tudnivaló , rákattintasz a kérdésre, megjelenik a válasz:

http://www.nak.hu/m/szolgaltatasok/tagok...kerdesek-2
,
A tevékenység törléséről küldeni kell dokumentumot a NAK részére, s kérni kell, hogy a továbbiakban ne legyen tagdíjra kötelezett a vállalkozás (jelszóval beléphetsz elektronikus felületre >nak.hu > e-iroda)
Korábbi esetek:

https://24.hu/fn/uzleti-tippek/2018/05/1...rarkamara/

http://adozona.hu/altalanos/Ket_kamara_i...ula_N3BSNG

http://24.hu/fn/gazdasag/2017/05/19/elke...grarkamara
Válasz idézéssel
Viszont tagdíj bevallás sem ment nekik. Na mindegy, ráhagyom az ügyfélre, "bírkózza" le ő az Agrárkamarával.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Nem tudom csak annyi boztos hogy a nav a tagdíjakat mint egy adót behajtja.
https://www.agroinform.hu/gazdasag/vissz...-30618-001

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról szóló 2012. évi CXXVI. törvény 11. § (2) bekezdése alapján a meg nem fizetett kamarai tagdíj köztartozásnak minősül. A tagdíj meg nem fizetése esetén azt az állami adóhatóság adók módjára hajthatja be. Felhívjuk szíves figyelmét arra a lehetőségre, ha nehézséget okoz a díj egy összegben történő kiegyenlítése, halasztást, illetve részletfizetést kérhet.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Biztos volt már ez téma, de nekem most futott bele az egyik vállalkozó: főtevékenysége villanyszerelés, több más tevékenysége is van de elbújt közte egy 013004 egyéb kertészeti szaporítóanyag termesztése /arra sem emlékszik ez mikor és miért vetette fel, az én figyelmem is elkerület/ soha nem volt belőle bevétele. Rendesen fizeti a kamarának az évi 5.000.- Ft-ot, most viszont ez a "fantasztikus" Agrákamara 6 évre visszamenőlegesen tartja a markát a kamarai tagdíjra /természetesen soha nem tünt fel hogy fizetni kellett volna, soha semmilyen értesítést az Agrárkamarától nem kapott csak ma./ Most gyorsan kivettem ezt a tevékenységet. Szerintetek hogy lehet ettől a dologtól mentesülni? Van valakinek tapasztalata?
Válasz idézéssel
A határozat végrehajthatóvá válásától (jogerőre emelkedésétől) kezdve 2 évig fenn lesz, már az első "ballépés" után.
A listát hónapot követő kb. 12-ig frissítik.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ha a céget rajta kapták hogy be nem jelentett alkalmazottat foglakoztatott, mennyi ideig kerül fel a "fekete listára", valamint mennyi idő után fog megjelenni ezen a listán 1-2 hónap? Már az első ilyen alkalom után is felrakják, vagy csak ha újabb ismétlődő alkalom van?
Válasz idézéssel
Szia,
Igen, lehet.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet valakinek több számlázó programja?
Van erre vonatkozó előírás??

Harakiri
Válasz idézéssel
Kedves Klári!
1.
Jól értem, hogy a kényszertörlés esetén a tevékenységet lezáró beszámolót úgy kell elkészíteni mint pl. a 2017-est?
"A záróleltár és a tevékenységet lezáró beszámoló mérlege értékhelyesbítést és értékelési tartalékot, valamint időbeli elhatárolást - a halasztott bevételnek a számviteli törvény 45. §-a alapján elhatárolt és még meg nem szüntetett elhatárolás összege kivételével - nem tartalmazhat."
Ez a felszámolás esetén alkalmazandó csak?
2.
A kényszertörlési eljárással összefüggésben 100 000,- Ft bírósági eljárási illetéket állapítottak meg. A NAV már elő is írta az adófolyószámlán (május 9) a cégbíróság véglegessé vált határozata alapján.
Ezt le kell könyvelni a tevékenységet lezáró beszámolóban (2018.01.01-2018.05.23) ugye?

Nagyon köszönöm a segítségedet!
Sata 
Válasz idézéssel
Szia Sata!
Igen-igen.
Lehet elhatárolás, hiszen a tevékenység zárás ilyenkor is azonos a végelszámolással és a beszámolókszítés szabályai azobosak a folyamatos működés melletti besz. készítés szabályaival.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Két kérdésben segítenétek?

1.
A kényszertörlés kezdő időpontja 2018. 05 24.
Ebben az esetben 2018.01.01.-2018.05.23-ig tevékenységet lezáró beszámolót kell készíteni?
Ha igen, az időbeli elhatárolásokat meg kell szüntetni? Passzív időbeli elhatárolásról van szó, ha megszüntetjük, jelentős TA kötelezettség keletkezik. 
Ha majd a kényszertörlési eljárás során készülő beszámolóban kellene az elhatárolásokat megszüntetni, akkor már TA alany , ezért nem lenne TA kötelezettség. 

2.
A kényszertörlési eljárás ideje alatt, 2018. 05.24-től ha nyugdíjas kiegészítő tevékenységű tag az ügyvezető, továbbra is be kell vallani havonta az egészségügyi szolgáltatási járulékot? 

Köszi
Sata
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég