A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az a biztos ha megkérdem
Őstermelő ÁFA ellenőrzésekor hívták fel a figyelmemet, hogy jelentsem be, hogy kapcsolt vállalkozás a Bt-vel, ahol tulajdonos.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Harakiri!

Én a cég oldaláról be szoktam jelenteni. EV-nél nem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ugye a kapcsolt vállalkozás csak cégek között lehet, cég és egyeni vállalkozó között nem??
Köszi!
Harakiri
Válasz idézéssel
köszönöm szépen Klári a megerősítést - úgy néz ki az eddigiek alapján, felszámolás lesz a vége...ha igaz, nyár elejéig eldől Smile
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel
Igen Harakiri!
A zárót add le most, a 2018-ast határidóben (05.31.).
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Tamás!

Vélhetőleg nem pontosan fogalmaztam,ez nem a múlt, hanem a jövő.
Most lett KATÁS február 1. dátummal ,ezért kell januárra /még átalányadózó/ záró iparűzésit beadnom és az a 
kérdés, a 19 januárra vonatkozó megelőzheti-e a 18 évit??A majdani KATÁS-ra nem kell, az világos volt!

Harakiri
Válasz idézéssel
Harakiri!

A 13-01 lapom, a "A" pontnál a 4. lehetőség az, ha valaki KATÁ-s és átalányadózó volt az évben. Az iparűzési adóbevallást meg szerintem 02.01-től számított 30 napon belül be kellett volna adnod! KATÁ-s időszakra nem kell bevallás, azért fizet fix összeget!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van egy átalánydíjas egyéni vállalkozóm aki febr. 1.-től KATÁS.
Januárban még ugye átalánydíjas és ez okozza a problémát.
Ha csinálom a 1853 bevallását, /még nem néztem van-e egyáltalán nyomtatvány/
 a 13-01 lapon nyilatkozni kell az átalányadózásról. Az egy hónap miatt nem tudom, hogy jelöljem 
hogy átalányadózást választ 2019 adóévre illetve azt jelöljem, hogy nem választ átalányadózást 2019 adóévre
vagy semmit???
Iparűzési zárót is kell csináljak januárra, mert aztán KATÁS "iparűzésileg" is.
Ezt a zárót megcsinálhatom a 18 évi iparűzési előtt is, avagy előbb azt és aztán a januárra vonatkozót??

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Jól emlékszel Enikő!
Azt azért nézd meg, hogy az EVA-s cég ha nincs bevétele mikor esik ki az EVA alól. Én életbe szoktam tartani némi bevétellel őket. A beszámoló készítés valóban független a az adózási formától meg kell csináni és közzé kell tenni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
sziasztok!
ilyennel még nem volt dolgom..."pihenő" evás bt - a 1908-ról és a 1843-ról - ugye jól tudom? - megy egy nyilatkozat , de beszámolót azért kell küldeni ugye? vagy van valami lehetőség ahhoz is?
(bocs, ha hülye a kérdés, de jópár évet kihagytam és most nem győzöm magam utolérni...inkább kérdezek, minthogy hülyeséget csináljak)
köszi a segítséget előre is Smile
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel
Placebo!

Köszönöm a segítséget. A kompkonzult linket én is megtaláltam. Most az a gondom, hogy magánszemélyként kell-e ÁFÁ-t fizetni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Találtam róla valamit igaz google play-en való eladás de használható.
Csak szja lesz az biztos járulék nem,na de mivan az áfával?
Ez ugye szolgáltatás magánszemélynek a lakó helye lesz a teljesítés helye bejön a MOSS,de mivan ha alanyi adómentes lesz...

https://www.kompkonzult.hu/adovilag/maga...ek-adozasa

http://nav.gov.hu/nav/ado/afa080101_hata...ektronikus
Válasz idézéssel
Egy magánszemély telefonra játékprogramot készít, amit  az Apple app store-jából lehet letölteni. A kapott pénz belföldi jövedelemnek minősül?! Magyar állampolgár, nincs más országban tartózkodási engedélye. Szerintem Magyarországon adózik, adóelőleget meg az Apple nem fog levonni, így negyedévente maga után fizet a költséggel csökkentett nyereség után. A 15% szja megfizetése után van más fizetési kötelezettsége? Mivel magánszemély, gondolom az ÁFA nem jó szóba, bár bizonyos nagyságrend után ez lehet gazdasági tevékenység, így ÁFA fizetési kötelezettség. Nem tudni a várható bevételt, pár ezer forinttól több millió forintig bármi lehet! Ezért gondolom, hogy több millió Ft-nál már az ÁFA fizetés is belép!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Akkor gondolom nálad bejövő és ezt most külön van számlázva modositó számlával?
Válasz idézéssel
Kedves Csoporttársak ! Könyvel valaki  gabona kereskedést ? Hogyan szerepeltetitek  a „bonifikációt”(minőségi felár )az   áfa bevallásban ? 29 sor fizetendő , 66 sor levonható , eddig érthető,  de a 101 sor ? valamint a 1865A-7, 1865-8 oldal ? nincs mennyiség ?  adó alap korrekció ?
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!
Nagyon szépen köszönöm  a segítségedet!
Válasz idézéssel
Hello!
Talán ez segit:

http://www.adonavigator.hu/letoltes/iran...017_08.pdf
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszod!

Lehet, hogy nem fogalmaztam elég pontosan, de azt szerettem volna kérdezni, hogy mondjuk 2018-ban az általad leírtak szerint  az ev. fejlesztési tartalékot képez. 2019-ben ennek felhasználásával tárgyi eszközöket vásárol. Ezekre écs-t nem lehet elszámolni, ha jól tudom.
A kérdésem, hogy ezekre az eszközökre a 49/B § (6)  d) szerinti kisvállalkozói kedvezményt igénybe lehet-e venni?
Még nem volt ev-nél ilyen fejlesztési tartalékos esetem, ezért "az a biztos ha megkérdem".
Válasz idézéssel
Szia!

Igen, igénybe lehet venni:

A leendő beruházásra fejlesztési tartalékot képezhet az egyéni vállalkozó. [Szja tv. 49/B. § (6) bekezdés f) pontja].

Bevételt csökkentő tételként a bevétel és költség különbségének 50 százalékát, de legfeljebb 500 millió forintot lehet figyelembe venni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó érvényesíthet kisvállalkozói kedvezményt a fejlesztési tartalék felhasználásával vásárolt tárgyi eszközre?
Én azt gondolom, hogy igen, de nem vagyok biztos benne.
Köszönöm előre is a segítséget!
Válasz idézéssel
Monik!

Nem mondom biztosra, de én úgy emlékszem május 20-ig adtam be a 53 bevallást. Igaz nullás volt mindig. Bár az utóbbi időben már megvártuk a NAV bevallás tervezetét. Csak azért gondolom, hogy május 20. a határidő, mert nálam az egyéni KATÁ-s bevételen kívül max. az alkalmazotti jogviszonyból volt bevétele. Ha más is lenne, akkor természetesen nem május 20. lenne a bevallás határideje. Az EV bevallás a KATÁ-s bevallás, a munkaviszony meg a 05.20-i 53-as. De ez már a múlt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!
Eddig, ha az ev KATÁ-s volt az szja bevallását is 02.25-ig kellett leadnia.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Harakiri!

Jól értelmezed, az EV 05.20-ig nyújt be bevallást, a KATÁ-nál meg marad a 02.25. Az nem változott, hogy a KATÁ-s egyéni vállalkozó a KATA bevallást 02.25-ig küldi be, a SZJA bevallását meg 05.20-ig, mint magánszemély.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jól értelmeztem, hogy a katások : BT egyéni vállalkozó, bevallási határideje 
február maradt, de egyébként az egyéni vállalkozóé máj. 20-ra változott??
Mintha úgy hallottam volna, ha az sz.j.a bevallásban érintett akkor máj.20  bevallási határidő!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
A 09-es sor meg a 50-es sor.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég