A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
kissjozsefne Írta:
Caranita Írta:
paso-paso Írta:Ahogy Ica írta senki nem él a másik bőrében,.

Ezzel én is tökéletesen egyetértek.

Azt én nem irtam, hogy mindenkinek a maga baja a legnagyobb

iCA

Azt már én írtam Big Grin
Válasz idézéssel
Caranita Írta:
paso-paso Írta:Ahogy Ica írta senki nem él a másik bőrében,.

Azt én nem irtam, hogy mindenkinek a maga baja a legnagyobb

iCA
Válasz idézéssel
paso-paso Írta:Ahogy Ica írta senki nem él a másik bőrében, mindenkinek a maga baja a legnagyobb, de szerintem nem baj, ha elmondjuk egymásnak a véleményünket....Persze lehet licitálni, hogy kinek a legsz...abb, de sztem aki ma tisztességesen akar élni és dolgozni, annak semmi képpen nem fenékig tejföl....

Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
paso-paso Írta:Ez bíz Budapesten belüli utat jelent (bármilyen furcsa) és a havi bérlet ára 8.250,- a tarifa.

Nekem úgy jön össze, hogy kb. 30km-re Komáromtól lakom egy kis faluban, ez napi 60 km, és ha hússzal megszorzom, nekem is 1.200 km jön ki. Busz minkdét irányba 1-2 megy naponta, természetesen nem a jó időpontban, sőt a munkahelyem nem is a városban van, hanem attól még jó 3km, ezért kocsival járok, nekem ez havi 20-25ezer FT-omba kerül benzinártól függően. (És hozzáteszem 800 köbcentis az autóm, tehát nem eszik sokat.) De legalább nincs problémám az átszállással, a késő tömegközlekedési eszközökkel, a sztrájkokkal stb. Dugó azért néha itt is van.
Apropó, még egy információ: kb. 5 évvel ezelőtt még busszal jártam dolgozni, a bérlet már akkor 15ezer Ft/hó volt (pedig két település között a busz is kevesebbet fogyaszt, mint bent a városban araszolgatva)...
Hát ennyit a különbségekről.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Balázs! Rátapintottál a lényegre!
Mi a pitlit akarunk, mikor mindenhol ez megy.....
Ahogy Ica írta senki nem él a másik bőrében, mindenkinek a maga baja a legnagyobb, de szerintem nem baj, ha elmondjuk egymásnak a véleményünket....Persze lehet licitálni, hogy kinek a legsz...abb, de sztem aki ma tisztességesen akar élni és dolgozni, annak semmi képpen nem fenékig tejföl....
De én azért bízom benne, hogy egyszer csak jobb lesz :roll: vagy nem?
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Marcsi, nem téged akarlak bántani, de ez a havi 1.200 km megütötte a fülem, mert én is pont annyit utazok.
Ha nem túl indiszkrét a kérdés, mennyibe kerül ez neked havonta?
(Csak hogy ebben is lássuk a különbséget, ami szerintem is van vidék és főváros között.)
Egyébként pedig feljárhatnék én is Bp-re dolgozni, de amit nem irigylek tőletek (tömeg, zaj, szmog) amiatt nem teszem.

Szia Caranita, :lol: :lol: :lol:
Ez bíz Budapesten belüli utat jelent (bármilyen furcsa) és a havi bérlet ára 8.250,- a tarifa. Buda legkívül esőbb helyéről Pest tőlem számított szinte legtávolabbi helyére "ingázok"(ez már szerintem annak minősül), de főleg nyáron inkább fizetném a dupláját. Így utazom: busz-hév-metro-másik metro-villamos-busz (és persze vissza ugyanez). A várakozás és az összepréselődött embertömeg...fújjjjjjj. Kocsival viszont lassú (reggel a városon keresztüljutni az katasztrófa) és kb 5x drágább.
Én nagyon szeretnék vidékre menni pont a "tömeg,zaj,szmog" miatt. Sajnos elég beszari vagyok váltani, meg aztán sokminden ideköt. És nem elsősorban a munka, hanem idős beteg szüleim, barátaim...
Jó ez a kis topic....itt aztán lehet sirdogálni :?
üdv
Marcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok

Legyünk végre boldogok , hogy végre vége a nagy hajrának.A maga problémáit megbeszélni meglehetne? de szerintem senki nem él
a másik börében.
Előbb szerintem pár évet élni kellene mindenkinek az ország valamely részén , hogy igazi véleményt tudjon mondani.

/ a havonkénti 600 km-t úgy értsd , hogy reggel 3-kor indul a vonat, jön bp.keketi. vársz 2 órat utazol ujabb 3 ,5 órát és du. 4-re a gyerekednél vagy
Én is sokat utaztam régenébe Rákospalotárol - be -azért ez nem ugyanaz

Ica
Válasz idézéssel
Persze az nem változtat a szomorú tényen, hogy nagyon sokunkat kiszolgáló személyzetnek tekintenek az ügyfelek, akiket reggel, este, ünnepnap stb lehet ugráltatni. A szemük kikerekedik, ha egyszer az ember nem áll inspekciót és azt találja mondani, hogy most éppen nem tud utánanézni, mert nincs a gép előtt...
Persze vannak kivételek...
De egyre kevesebb...az ilyen figurák is mint akiről Te írtál, nagy hanggal (felsőbbségük teljes tudatában), mást is "megfertőznek" a hülyeséggel...
És azt ugye tudjuk, hogy a pofátlanságnak nincs határa és a hülyeség ragadós... :evil:[/quote]

Tudod Marcsi, Neked tökéletesen igazad van! Ezek úgy terjednek, mint a fertőzés. Csak sajnos az élet minden területén ilyenek. Mindig és mindenkit kihasználnak, mert azt hiszik, csak a pénz számít az életbe. Ezek azok, akiknek a szuper autójukkal meg lehet állni az út közepén, amíg a beszaladnak a közértbe egy kis Red Bull-ért, ez az, aki 80-nal, üvöltő zenével húzott el mellettem, meg a gyerekkocsi mellett (ugyanakkor azért el kell mondjam, hogy az autósok többsége lelassít, sőt a motorosok, még a gázról is lelépnek!!!). Ez az, aki parfümtől bűzölögve, minimum 3 rágóval a szájába megy ügyet intézni és tesz a sorszámokra, tutira bepofátlankodik 30 ember elé is. És ez az, akinek akkora az arca, hogy ilyenkor mindig szeretném, ha legalább 46-os lábam lenne. Ugye értitek...

Visszatérve az eredeti témához: nem vagyunk megbecsülve. Se anyagilag, se erkölcsileg. Már nagyon sokat gondolkodtam, hogy mit lehetne csinálni, sajnos megváltó ötletem nem akadt, csak annyi, amit már többszőr írtam, hogy nekünk kell összefognunk. Úgy, ahogy itt ezen az oldalon történik.
Én most annyit teszek, hogy megválok a rentens, mindent jobban tudó, nem fizető, az anyagot utolsó pillanatban hozó ügyfelektől. És szívem szerint írnék 1 levelet a következő könyvelőnek, hogy mire vigyázzon ezekkel....
Persze ezeknél én már jól el vagyok áztatva.
Válasz idézéssel
Marcsi én is a "tisztelt" ügyfélre gondoltam Smile

főváros-vidék ellentétről csak annyit, hogy ha nem a mi munkánkat veszed, hanem egy átlag munkavállalót, sajnos akkor is igaz, hogy nem mindenütt egyformák a fizetések
talán meséltem már, hogy a sógornőm az egészségügyben dolgozott - egyik alkalommal egy esemény kapcsán Bp-re ment néhány kollegával; elbeszélgettek az ottani kollegákkal, kolleganőkkel, s meglepve hallgatták, hogy a fővárosban dolgozók annyi pénzért, amiért itt a sógornőmék dolgoznak ők ott a lábukat nem tennék ki a házból...pedig a beteg mindenütt egyforma beteg
no mindegy, ezen nem veszünk össze, mindkét oldalnak van valószínűleg előnye, hátránya egyaránt
egyébként vannak rokonok a nagy faluban, s egyszer megkérdeztem őket, tényleg olyan rossz és nehéz ott az élet? mire majdnem szó szerint kiröhögtek...
csak egy apróság: tavasz vége-nyár eleje, jönnek a rokonok és felháborodnak az itteni piaci árakon - hát ez Pesten a felébe kerül 8O
oké, de itt csak egy piac van, nem mondhatjom, hogy ha nem adod olcsóbban, megyek a másikra

na miután jól kidühöngtük magunkat, térjünk vissza hőn szeretett munkánkhoz
Válasz idézéssel
Marcsi, nem téged akarlak bántani, de ez a havi 1.200 km megütötte a fülem, mert én is pont annyit utazok.
Ha nem túl indiszkrét a kérdés, mennyibe kerül ez neked havonta?
(Csak hogy ebben is lássuk a különbséget, ami szerintem is van vidék és főváros között.)
Egyébként pedig feljárhatnék én is Bp-re dolgozni, de amit nem irigylek tőletek (tömeg, zaj, szmog) amiatt nem teszem.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Cry
eniko61 Írta:
paso-paso Írta:
eniko61 Írta:"fizetek a vénasszonynak ötezret havonta, hát ugráljon, szaladgáljon"
....

És azt ugye tudjuk, hogy a pofátlanságnak nincs határa és a hülyeség ragadós... :evil:

hát ez az, hogy az ilyen terjed, mint az influenza, s egymást hergelik, hogy miért fizet annyit, amennyit, mikor a másik feléért/negyedéért megcsinálja? :twisted:
és nem vesznek semmibe szinte... Sad

Ugye nem értettük félre egymást? A kiragadott szövegből úgy tűnik, mintha a kollégát marasztalnám el...
Nem ez volt a célom!!!!
...hanem: hogy egy vállalkozó akinek valaki ötezer forintért mindent megcsinál (változatlanul állítom, hogy hacsak nem minimális a forgalma nem értem!) és ennyire kihasználja az pofátlan, és ha ezzel még dicsekszik is, akkor a "hasonszőrűek" is ugyanígy fognak beszélni a saját könyvelőjükről (már ha hagyják...)

Egyébként ennek a vidék-bp dilemmának is két oldala van....Budapesten sem fonják kolbászból...márha értitek mire gondolok...

Én a kis lyukért amit irodának csúfolok 57e forintot fizetek havonta (ez csak 12 "ötezres cég"). Ha számítástechnikust hívok a géphez az is budapesti árakért jön, ugyanúgy ahogy a többi szolgáltó...én a munkahelyemig havonta 1200 km-t utazok (bár ez naponta oszlik el) tömegközlekedve...
Erre mondom azt, hogy: "állítsátok meg a Földet ki akarok szállni!!!!!!"
Marcsi
Válasz idézéssel
látod Ica én meg zavarom őket, mert tudom, hiába lesz diplomája, vagy akármilyen végzettséget igazoló papírja, ha itt marad, a hideg vízre való se nagyon lesz meg - ugyanazért a munkáért már 100 km-rel távolabb is jóval több a pénz
néha már azon gondolkodom, egyáltalán még ide tartozik a megye ehhez az országhoz? véletlenül nem az ukrán rendeleteket kellene figyelnünk? Sad
Válasz idézéssel
eniko61 Írta:Icám nem kell mondanod - eljutottam oda (mondjuk már nem most, jóval korábban), hogy mindhárom gyerekemnek azt próbálom a fejébe verni, hogy még a megyébe se jöjjenek vissza... Sad

ENIKŐ

akkor úgy látom hogy nagyon egyforma a sorsunk. Nekem a négy leányom van az ország négy részében. Igaz, nem akartam , hogy elmenjenek, de az egyetemek elvégzése után itt nem volt szükség rájuk.

Igy a munka ha engedi ,van ugy , hogy havonta 600 km-t is vonatozok

Ica
Válasz idézéssel
paso-paso Írta:
eniko61 Írta:"fizetek a vénasszonynak ötezret havonta, hát ugráljon, szaladgáljon"
....

És azt ugye tudjuk, hogy a pofátlanságnak nincs határa és a hülyeség ragadós... :evil:

hát ez az, hogy az ilyen terjed, mint az influenza, s egymást hergelik, hogy miért fizet annyit, amennyit, mikor a másik feléért/negyedéért megcsinálja? :twisted:
és nem vesznek semmibe szinte... Sad
Válasz idézéssel
Icám nem kell mondanod - eljutottam oda (mondjuk már nem most, jóval korábban), hogy mindhárom gyerekemnek azt próbálom a fejébe verni, hogy még a megyébe se jöjjenek vissza... Sad
Válasz idézéssel
.
Hát a fizetése Pesten -jobb ha az itteniek nem álmodnak róla.
Ica[/quote]

AZ ITTENIEK ALATT kELET M-OT ÉRTEM

iCA
Válasz idézéssel
Enikő

Ne dühöngj. Hiába a sok tanulás munka, hiába teszel meg mindent legjobb tudásod szerint. EZ VAN.MAGYARORSZÁGON VAN kELET-ÉSZAK -
NYUGAT-DÉL. Régi világban is ez a helyzet volt, -szerintem már irtam róla

a kollektv szerződésben meghatározták, hogy egy Bp- egy Zalaegerszegi,

és egy kelet mo-i bér.sztk, munkaügyes csop.vez fizetése mennyi.

A bp.i 4x-e volt.

A közgazdász leányom két nyelvet beszél , itt munkát nem tudtak adni.
Hát a fizetése Pesten -jobb ha az itteniek nem álmodnak róla.
Ica
Válasz idézéssel
....

Végén csattan az ostor...majd, ha az "ötezres vénasszony" vmit elkummant az apeh nem lesz ilyen olcsó jános....
Persze az nem változtat a szomorú tényen, hogy nagyon sokunkat kiszolgáló személyzetnek tekintenek az ügyfelek, akiket reggel, este, ünnepnap stb lehet ugráltatni. A szemük kikerekedik, ha egyszer az ember nem áll inspekciót és azt találja mondani, hogy most éppen nem tud utánanézni, mert nincs a gép előtt...
Persze vannak kivételek...
De egyre kevesebb...az ilyen figurák is mint akiről Te írtál, nagy hanggal (felsőbbségük teljes tudatában), mást is "megfertőznek" a hülyeséggel...
Válasz idézéssel
sziasztok!
itt holnap kezdődik a fejtágítás - de őszintén megmondva nem sok értelmét látom Sad
többször szóba került már, hogy amit nekünk jan. 01-től kell alkalmazni, arról ilyentájt már hiába tartanak előadást - megette a fene, ha nem követjük a változásokat naprakészen, ekkorra már jópár bevallást, adatszolgáltatást sikerül eltolni
a másik, amit én nem értek: ez az egész munka már régen nem a könyvelésről szól - főleg ha valaki egyedül csinálja ezt a "könyvelősdit
még egy csapatban hagyján, mert azért ott lehet "szakosodni", ki erre, ki arra a témára
de aki egyedül csinálja, annak bizony a klasszikus könyvelés - T/K - kb. a tizedrészét teszi ki a munkájának, a többi adó, munkajog meg hasonló nyalánkságok

s még egy dolog, ami mostanában kicsit megint felháborított - a munkánk ára
egyszerűen nem veszik észre (vagy nem akarják észrevenni) a pár ezer Ft-os "könyvelők", hogy mindannyiunkat leminősítenek ezzel az összeggel
múltkorában mesélte egy ismerős papírboltos (szintén könyvel) egy vevője "kedves" megjegyzését: "fizetek a vénasszonynak ötezret havonta, hát ugráljon, szaladgáljon"
s akkor ehhez hadd ne fűzzek megjegyzést, mert azt már nem is engedné át a gépem se....
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!

Voltatok már kötelező továbbképzésen? Na én ma kezdtem el. (Szerintem nagyfokú perverzió részemről az időpont,

Ahogy mondod Big Grin Big Grin

Tudjátok mit veszek észre? Hogy leadták a kezdő "nagy tanfolyamokat" és lassan kezdenek kifogyni a témákból.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Én májusban voltam, hát az adótól se várj túl sokat. Még az előadó is nevetségesnek tartotta a felhozott példákat. Ő is azt mondta, hogy az, aki ezeket a példákat összeállította, az tuti a gyakorlatban még nem csinálta.
Erika
Válasz idézéssel
Klárikám,
szép kilátások, én holnap megyek. Amikor elolvastam a tematikát, csodálkoztam, hogy jé, volt valami nagyobb változás a SZT-ben, csak nekem valahogy kimaradt? Na, ezek szerint megint nem én vagyok a hülye... :roll:
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Voltatok már kötelező továbbképzésen? Na én ma kezdtem el. (Szerintem nagyfokú perverzió részemről az időpont, de így alakult.)

Aki a PM-ben kitalálta az idei témát nem hogy nem volt a büdös életben könyvelő, de élő könyvelővel nem is találkozott.

Na az első 4 óra az Szt 2008-as módosítása. Gondolhatjátok arról a kb. 10 módosításról 4 óra. A legérdekfeszítőbb pontja az volt, amikor az előadó kb 20 percig taglalta, hogy ezentúl a halasztott bevételek feloldhatók Egyéb bevételekkel szemben is, igaz - ezt már én teszem hozzá -ha megtesszük a kieg. mell-ben jól ki kell részletezni az összemérés elvéből eredően.

Ez semmi, de jött a következő 4 óra. Az eredménykimutatás. Soronként, könyvelési tételenként elidőzve. Na nem olyan szinten mint amiket ti fel szoktatok vetni itt, á dehogy. Mi módon könyveljük az anyagköltségeket pl., meg mi tartozik oda. Esküszöm nem mérlegképes, hanem képesített szint alatt.

Nem az előadót hibáztatom, mert nem Ő találta ki hogy ezt kell oktatni és ilyen szinten, hanem azt aki a PM-ben ezt kiagyalta.

Ha eddig nem tudtam volna, hogy az egész csak arra meg, hogy sok embernek legyen "dolga" meg tanfolyamszervezőket tartsunk el, akkor most csodálkoznék és nem dühöngenék.

Komolyan várom a holnapi napot. Kíváncsi vagyok, mi újat tudnak adó témában júniusban mondani nekünk akik becsukhattuk volna a boltunkat, ha év elején - sok drága pénzt ráköltve - nem tanuljuk ki az őrült módosításaikat. Az meg külön vicces, hogy még decemberben is ugyanazt a tematikát nyomják amikor már mi mindenen túl vagyunk.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nálunk visszaszedte a CB-től az APEH a végrehajtást, amik nem is voltak jogosak( május elején dühöngtem itt erről), mert addigra be lettek fizetve. Még így is örültünk mert az azonnali intézkedésük csak 10 napot vett igénybe.
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Barátaim!

Muszáj megosztanom veletek mérgemet, mert megfulladok!

Következtetés: nekünk minden jogszabályt be kell tartani, a hatóság pedig nyugodt szívvel tehet a saját eljárási szabályairól szóló törvényre.

Na ugye, ezt mondtam: mindenki minket izélget!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég