A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
Atyaúristen! És ezek felelős emberek, akik elvileg egy ország gazdaságát igazgatják?! Confusedbn: Kiegyenesedett a hajam ettől a cikktől!
Amnesztia az adócsalóknak, akik persze becsszóra megigérik, hogy ezentúl jófiúk lesznek? És ilyen előzmények után hisznek nekik?!

Én vagyok a marha, hogy időre mindent bevallok, befizetek, néha félórát gógyizok egy 8000Ft-os számlán, hogy levonhatom-e az adóját vagy sem! Nekem is 0-ás jegyzőkönyveim vannak, és még büszke is vagyok rájuk! Confusedan:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elolvastam ezt a cikket. Ez valami vicc, ugye? Megkésett április 1-jei.
Válasz idézéssel
Erről a cikkről szabályosan az jutott eszembe, hogy teljesen olyan a szitu, mint amikor egy tanár nem tud rendet tartani az osztályában és mindenki azt csinál amit akar. Confusedan:
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Én úgy gondolom, hogy nem lesz itt semmiféla adóamnesztia. A mi adóhatóságunk a "vérbosszúra" Big Grin van kineve...
A "nulltoleranciát" (de rászoktunk mostanában erre a kifejezésre...)viszont simán elhiszem.
üdv
Marcsi

Több szem többet lát....
Válasz idézéssel
Te jó ég! Ezt komolyan gondolják?! Confusedbm: Confusedai:
Teljesen ellehetetlenítik a normális vállalkozók, és főleg a könyvelők életét. Hogyan fogjuk ezentúl rábeszélni az ügyfeleket, hogy rendesen fizessenek, ha ez megvalósul?

Polika, szerintem is legyél nyugodtan büszke a nullás jegyzőkönyveidre!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Polika!

Ezen túl is légy Te csak büszke a 0-ás jkv-idra! Én is az leszek!

Nem Te bolondultál meg, hanem a világ, és nem csak az adózás terén. Úgy gondolom, ezért a szüleink a hibásak. Ők neveltek minket a tisztességre az évezredes erkölcsi normák szerint. (Áldja meg a Jóisten ezért is Őket.) Persze ezt a hibát mi is elkövettük amikor a munkára stb neveltük gyermekeinket.
A világ viszont a csalókat, meg a 4 évig semmit sem tevőket ismeri el.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/adamn080828/">http://index.hu/gazdasag/magyar/adamn080828/</a><!-- m -->

És nem ezeknek a cégeknek van igazuk? Mi meg hadakozunk, hogy minél tisztességesebben mejne minden.
Ki járt jól a TEÁOR módosítással? Aki nem csinált semmit.

Mellesleg nem is értem ezt az amnesztiát. Utólag hogyan derül ki, hogy nem adott számlát, feketén foglalkoztatott dolgozót.
Tényleg be kellene jelenteni minden cégeme, hogy eddig lopott csalt hazudott, s ezután csak törtdék adót kell fizetni.
Én, hülye meg büszke vagyok a nullás jegyzőkönyvekre!
Válasz idézéssel
Enikő,kedves,Klárihoz csatlakozva mondom,elő az átadás-átvételi jkv.-t és ha az ügyvezetőt végképp nem éred el,Apechnek kedvesen mellékletben a másolatot megküldöd.Gondolom akkor Te valamilyen iratot készítettél a megbízatásod végéről,illetve van egy Ügyfélazonosítás című anyagunk,tudod,idén kellett januárban újból átvilágítani terrorista előélet miatt.Azaz régen ezt úgy hívták TÜK-os dosszié.Ezt is elő,ott is bevezetted,hiszen 10 évig a Pénzmosási tv.szerint az elment ügyfél azonosítólapját is meg kell őrizned!!!Arra pedig,amilyen alapos kislány vagy felvezetted a tisztelt ügyfél távozásának,azaz a megbízásod végének napját. 8)
Válasz idézéssel
Szia Enikő!

A határozatot ne fellebbezd, hanem visszavonását kérjed. Az Art. 7.§.új(5) bekezdése az adózó kötelezettségévé teszi a meghatalmazás visszavonásának bejelentését, és lehetővé teszi nekünk is a bejelentést a képviselet megszűnésérről.

Biztos van minimum egy átadás-átvételi jkv-d még 2005-ről, küld meg az Adóhatóságnak annak bizonyítékául, hogy már nem vagy meghatalmazott.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nem akarok új topikot nyitni hogy "Átadott cégek és az ott fellelhető érdekesség", tehát ide írok, mert dühöngök.
2005. 09. hó végével leadtam egy céget, mivel új tulaj lett, és már volt neki könyvelője, és az én szolgálataimra nem tartott igényt. Ezzel semmi baj nincs. Átadtam az anyagokat annak rendje, módja szerint. Most kaptam egy levelet az Apechtől hogy megbüntetnek X ezer forintra, mert nem adtam be nekik a 0729-es bevallást. Új ügyvezír persze nem veszi fel a telefont.
A vicc csak az hogy én írtam az adóhatóságnak egy tájékoztató levelet, hogy 2005-ben megszűnt a szerződésünk, és töröljenek a nyilvántartásból. Visszaírtak hogy erre csak az ügyvezetőnek van jogköre.
Beküldöm ezt a levelet, hátha törlik ezt a fránya bírságot, de már gyomorgörcsöm van ha postás csönget egy ajánlott levéllel.
Remélem ezzel nem sok újdonságot mondtam nektek, akinek meg mégis új, az gyorsan fedje le magát ilyen tájékoztató levéllel.
Válasz idézéssel
[quote="Cirmi"]:wink: Emlékszel a TEHO-ra? (Településfejlesztési hozzájárulás) - mi bájos egyszerűséggel tahónak hívtuk...

...meg a köfa, müfa meg a többi... :wink:
Válasz idézéssel
:wink: No, akkor Te már emlékszel a szocializmus első adójára,az előbb említett ebadón túl! Emlékszel a TEHO-ra? (Településfejlesztési hozzájárulás)Ezt annak kellett fizetni a70- 80-as években a,ki lakást akart kapni a tanácsi értékesítésű és építésű lakások közül.Ennek jön be felnőtt testvéreként januártól az ingatlanadó.
Rémísztő,bizonyos szövegrészek szinte szó szerint átemelteka '82-85-ös verzióból.Biztos ebben az országban volt 1989 és mi itt éltünk?
Válasz idézéssel
:wink: - Cirmikém pont ezért nem soroltam fel, mi minden jutott eszünkbe - de hidd el, ők is "gondolkodnak" ám...ugye ahogy azt egyszer megjegyezte valaki, ha egy adónak már nevet sem tudnak adni (ld. különadó), akkor ott már valami nagyon nem stimmel :roll:

nem kell itt senkinek elmagyarázni, hogy hányszorosan adózott pénzzel jár az ember a napi/heti bevásárlásaira... :twisted:

pár év eltéréssel létezünk egyébként - a nevemben a születésem, csak én jópár év kihagyással kezdtem újra ezt a csodás szakmát :x
Válasz idézéssel
:oops: Jaj,Enikő! Ne adj nekik ötletet! Még gondolatban sem!Tudom,ezen a fórumon nincs politika,de annyi belefér -nem tudom Te melyik korosztályt képviseled-én a Rákosi korban már bőven szobatiszta voltam.Így emlékszem olyan büntető perekre,ahol a gondolatot vélelmezték és azért még halálbüntetést is adtak.
Most maradjunk annyiban,hogy vezessék be az ebadót,nem lesz ennyi szerencsétlen kidobott állat és az valahol Eu konform is,hiszen mindenhol van csak nálunk nincs.
Ezzel az új adónemeknek vége is kéne lenni,mert még amikor alkottuk az adójogszabályokat,valahogy úgy kezdődött az Art,hogy ugyanazon vagyontárgyra többszörös adófizetés nem alkalmazható.No,most hol vagyunk? 8)
Válasz idézéssel
sziasztok!

ez az áramszolgáltató tényleg szuper - csak még azon gondolkodom, mégis miben 8)

ma reggel viszont jót nevettem...
olvasgattam az apeh honlapot, pontosabban elég volt a főoldal s az ott megjelent kis cikkecske a "magánszemély által bankszámlán elhelyezett összeg ingyenes megszerzése" című kis szösszenet
az egésztől kicsit megindult az agyam és itt vigyorogtam a hitesnek, hogy még vajon mi mindenről kell majd beszámolnunk a (kevéssé vagy egyáltalán nem) tisztelt apeh-nak Big Grin
persze az ő agya is megindult, s a végén egész szép listát kerekítettünk a mindennapi élet apró-cseprő dolgairól, amik még "bevallásra" érdemesek, de érthető módon inkább nem részletezném, mert még véletlenül ráharapnak illetékesek :roll:
Válasz idézéssel
Az volt az igazán szép, amikor két multi akadt össze. Az egyik multi a munkahelyem, a másik az áramszolgáltató cég volt. Mivel mi is multik vagyunk, nekünk is vannak berögződéseink, pl. amit nem tartunk jogosnak számla, nem fizetjük ki, na de az áramszolgáltatóba nekünk is beletört a bicskánk - néhány hónapos levelezés (volt már benne ügyvédi levél is) után, sőt már fenyegetés is volt, hogy kikapcsolják az áramot. Inkább kifizettük a számlát, ami tényleg nem volt jogos.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
A nagy áramszolgáltatókon senki ne csodálkozzon....
Én évek óta próbálok sikertelenül folyószámlát egyeztetni velük.
Egyszerű volt a kérdésem: szerintük XY cég mennyivel tartozik nekik.
Nem tudtak válaszolni. Nem cégenként, hanem fogyasztói számonként tartják nyilván a követelésüket. XY cégnek kb 20 fogyasztási száma van. Azt viszont nem tudják pontosan, hogy mennyi (15-öt felsorolt a hölgy akivel egyeztettem, de én még mondam neki párat. Válasz: "ja tényleg!".), mert az évek folyamán a cégnek többször változott a címe (amit mi be is jelentettünk nekik, viszont fütyültek a rendszerükben átírni).
Tavaly év végén egy nagy paksamétát (Lenin összes művei bőrkötésben laza vékony ponyvaregény volt ahhoz képest...) bevágtam a szemétbe, írtam nekik egy levelet, hogy semmilyen törvényt nem tartanak be és ezért toll a fülükbe...
Bocsánatot kértek és ebben maradtunk...
Hogy a folyószáma jó-e vagy nem azóta se tudjuk, néha felszólítanak, néha visszafizetnek, meg peresítenek, de azóta se tudják megmondani az egzakt számot... Mi meg mint a barmok szó nélkül utalunk...

Kitartás
Marcsi
(ja majdnem elfelejtettem, mi is kaptunk több száz pár forintos "helyesbítő" számlát kb két hónapja...)
Válasz idézéssel
Verocskám, a bankokat nem érdekli az erdő, meg sok egéb más, csak az ő profitjuk. A rengeteg papírt mi hülye ügyfelek úgy megfizetjük, mint a fene. Ugyanez vonatkozik a drága jó áramszolgáltatóra. Nahát az ő számláik aztán! Hogy a budi.....
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Nekem az egyik bankkal van ugyanilyen nemtetszésem. A nevét direk nem írom le, de az egyik legdrágább bank.
Szóval küld egy bankszámlakivonatot minden egyes mozgásról (eddig jó) majd ugyanezzel a lendülettel még mellé egy számlát és még mellé egy tájékoztató adatok lapot. Írtam is Nekik, hogy nem hiszem el, hogy pl ezt a két uccsó papírt nem lehet egy kétoldalasra nyomtatni. Mi lesz az erdőkkel? Terjedelemben a bankkivonat x oldal, ez a két sallang meg 2x. Ja, és a bankkivonat hátuljára is elférne a számla, mert ott sincs adat :evil: Fölösleges papírpocsékolás.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Kicsi50 Írta:Erzsókám !

Köszi az együttérzést, persze hogy nyugi, naná hogy nem húzom fel magam ilyen dolgokon, egyébként is én most egy jó darabig a "mennyekben " járok, a kisebbik kismamánknál már azt is tudjuk, hogy 2 legényke lesz a 2 kis poronty, gondolhatod, hogy mi a lényeges mostanság az én életemben. Csupán az észerütlenség, a felesleges munka és egyebek bosszantanak.

Puszi

Gratulálok!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Úgy látszik, az Elműnél most a sztornózás a divat.
Nekünk is küldtek 10 db sztornó számlát 2 millió értékben, amit én mind kifizettem. Helyette részszámla sehol, viszont számla jött 1,5 millió értékben. Gondoltam hát megérdeklődöm, hogy most mi lesz? Jön számla, vagy visszakapjuk a 2 két milkát, vagy addig ne utaljak, míg "le nem lakjuk".
Na igen, jól gondoljátok: válasz sehol. Pedig itt is kiharcoltam magunknak év elején egy személyes folyószámla egyeztetést, ahol a hölgy kérte, hogy bármi problámám van, küldjek neki mail-t, úgyis náluk csapódik le minden. E-mail ment, elolvasta a visszaigazolás szerint aug. 4-én és azóta semmi nem történt.
Persze mit is várok, megváltozott a nevünk, aminek az átírását január óta 3x kértük írásban, legalább ugyanennyiszer telefonon. Szerintetek?
Egyébként bármi problémás ügyünk van, addig nem foglalkoznak velünk, amíg nem az ügyvéd ír nekik levelet. Bár a UPC erre se volt hajlandó reagálni: van 6 db előfizetésünk, tehát minden hónapba jön 6 db számla, egyen mindig van 80-90 forint késedelmi kamat. 4 éve!!!! nem tudják megmondani, hogy mire van.
Aztán ez évben ez EON június közepén küldött kb. 20 db számlát 2006, 2007. évre 4 millió értékben. Felhívta a kolléganőm és megkérdezte, hogy eddig mit csináltak. A válasz: mi vagyunk a hibásak, mert miért nem kértük a számlát, látnunk kellett, hogy nem jött. Amikor a kolléganőm azt mondta neki, hogy ugye most viccel, nemes egyszerűséggel rárakta a telefont.
Vagy a Fővárosi Gyógyfűrdősök: tavaly elkészült az egyik táborunkba a medence felújítása, vízforgatós lett. Azonban az előző évekhez képest drasztikusan lecsökkent a vízfogyasztás. Megérdeklődtük, hogy tutira nem kell-e többet fizetnünk, létezik, hogy ennyi a számla. Igen. Ja, azt tudnotok kell, hogy a tábor júniustól augusztusig van nyitva. Szeptemberbe írtuk a levelet. Idén június elején jön a számla természetesen szövegbe benne, hogy 2007. évi fogyasztás, 1,5 millió.
De nem és nem vagyok hajlandó agyvérzést kapni azért, hogy a 2007. évi beszámolónk is egy nagy rakás szar emiatt.
Válasz idézéssel
Akkor megvan az öröm a családban! GRATULÁLOK!

Tudom milyen érzés,igaz még csak egyszer éltem át.
Mindenkinek jó egészséget és örömteli várakozást!
Puszi
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsókám !

Köszi az együttérzést, persze hogy nyugi, naná hogy nem húzom fel magam ilyen dolgokon, egyébként is én most egy jó darabig a "mennyekben " járok, a kisebbik kismamánknál már azt is tudjuk, hogy 2 legényke lesz a 2 kis poronty, gondolhatod, hogy mi a lényeges mostanság az én életemben. Csupán az észerütlenség, a felesleges munka és egyebek bosszantanak.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Drága Kicsi!

Ne húzd fel magad ilyenen!..../nem ér annyit/
Képzeld egész délelőtt ugyanilyen ELMÜ számlákkal kinlódok!
Még tetézi,hogy a folyószámlát is muszály egyeztetnem,mert ez az üf.nem a legjobb fizetők közé tartozik.Amikor már kikapcsolási jk.van,no akkor fizet!
Az Apeh inkasszókat is gyüjtöm egy szlán,és hó végén helyére rakom.
Most én is azon mérgelődöm kicsit,mert leemelték a bankból,de a folyószámlán nincs rajta./5.hó...azóta várok egy tétrelre,hátha az Apeh-os kelléganők bekönyvelik./már biztosan más fsz-án diszeleg./
Még az is lehet,hogy leveleznem kell velük.
No én is panaszkodtam!!!!
Azért Nyugi!
Puszika
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Egyedül vagyok most éppen és muszáj elmondanom.
Röviden:
Elmű számla ( hatalmas csomag, postaládából kilóg )

Kibontás után : 2008.01-06 hónap részszámlák stornója, majd 2008. 2008.01-07.hónap részszámlák, majd ugyanennyi csekk teljes oldalas gyönyörű merített vastag papíron. Hozzáteszem a storno számlákhoz tartozó egyoldalas csekkek " érvénytelen" felírattal, de szép sárga. Még amit hozzátennék 1990 óta egyetlen egyszer sem fizettünk csekken csak átutalással ( ELMŰ-nél lejelentve a részszámlák mindig is így jönnek csekk nélkül )

Amiért dühöngök, lehet, hogy az új ÁFA törvény előírásainak tökéletesen megfelel, lehet, hogy az ELMŰ hiper-szuper számlázó programja csak így tudja megoldani, de marad a gyerekeinknek fa ? De miért ilyen drága az áram ?

Ja a lényeget nem írtam a sztorno és az új számlák értékbeli hatása a következő a fogyasztó javára netto 2.574
ÁFA 535
bruttó 3.109

Bocsánat a kifakadásomért, de muszáj volt. ( Már jobb :roll: )
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég