A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dühöngő
Csak egy kis habcsók így év végére!

"Webes ügysegéd alkalmazás
Tisztelt Ügyfeleink!

Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy Hivatalunk informatikai rendszereinek szükségszerű technikai karbantartása miatt 2015. december 31. (csütörtök) 08:00 óra és 24:00 óra között a szolgáltatás működésében fennakadások várhatóak.
Az esetleges kellemetlenségekért szíves megértésüket és türelmüket köszönjük !"

Nehogy gyorsan le tudjam adni a szünetelést és mehessek a dolgomra! Cry

Igaz éjfélig még van idő!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most felrobbanok! Komolyan mondom szívem szerint valamit szétütnék.
Tele van a bugyrom az új EV belelentés és adatváltozás módival. Október 2 és 14 között sikerülta az új rendszer minden hibáját megtapasztalni, de szívósságom eredményeként EV lett fiam egyik barátja. Ezen közben az informatikusokkal napi telefoni kapcsolat okán "bensőséges" viszonyba kerültem és azzal váltunk el hogy nincs más hátra, mint hogy örökbe fogadom Őket. Más hatóságok illetékes ügyintézőivel, mint a Dél-pesti Apeh adóalany ü.i-je meg a IX. ker Okmánytiroda tisztviselője kollegális sőt baráti kapcsolatot építettem ki. Magyrul egyetértően hallgatták amikor én igen indulatosan szídtam a kidolgozatlan rendszer fennen emlegetve a budi rogyást.
Azóta minden másban profi lettem. A helyi okmányirodai barátnőm ha valaki odamegy ügyfélkapuért, mert EV akar lenni, vagy valamit módosítani szándékozik. Átküldi hozzám, mert neki egyszerűbb ez mint az irodai "ügysegéd" használata.
Ma reggel felhív ez egyik EV akitnek a vállakozását a úgy két hete alapítottuk pár per alatt tök simán, hogy sem számla tömböt nem adnak neki a boltban, sem bélyegzőt nem tud csináltatni, mert a boltos szerint nem hiteles a KEKKH éltal adott értesítés. Gondoltam húzok már egy lapot a nyilvántató.hu-ról, no az meg nem működik. Igaz először okt 15-ig mondták, 16-án meg 31-et mondtak, na mot meg csak technikára hívatkoznak. Esküszöm az a bizonyos állatorvostudományi ló egészségesebb mint ennek a bevazetése!
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Én is ezen düküngök. Egyszerűen nem értem, hogy mit kell x-elnem ezen gyönyörön EGYKESZ-nek becéznek.
Nyitok egy fejezetet ahol ki tudjuk dumálnia teendőket.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti is kaptatok ilyen értesítést?
"Képviselő értesítése egységes"

......
- Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a 2016. januártól elérheto, a NAV által vezetett egységes
folyószámla adatok elektronikus lekérésére és megtekintésére csak akkor lesz jogosult, ha
a NAV-hoz jelenleg bejelentett, folyószámla kivonat lekérdezésére kapott meghatalmazását a
meghatalmazója e tekintetben módosítja/kiterjeszti, azaz mind az adó-, mind a vámszámla
lekérésére és megtekintésére feljogosítja.
A meghatalmazás módosításának tényét az erre a célra szolgáló EGYKESZ adatlapon kell
bejelentenie az adóhatóságnak.
- Abban az esetben is be kell nyújtania az EGYKESZ adatlapot, ha korábbi meghatalmazása
eredetileg is kiterjedt mind az adó, mind a vámszámla lekérésére és megtekintésére, azonban
képviseleti jogosultságát korábban csak az egyik típusú folyószámla tekintetében jelentette be a
NAV-hoz."

És jön egy lista, amit nem értek.
Nincs benne felsorolva minden meghatalmazottam, főleg adóazonosítóra vonatkozik, holott a 180-asokat adószámra ÉS adóazonosítóra töltöttem ki. Sőt egy már megszűnt/visszavont meghatalmazást is tartalmaz.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csak leírom, amivel most találkoztam!
1950-ben született férfi, egyéni vállalkozó rokkant nyugdijas volt, 2011-től egyéni vállalkozó. Ugye 2012-től változott a kieg.tevékenység fogalma, őt szüneteltette a könyvelő 2012.01-02 hónapban. 2012.02-ban betöltötte a rá vonatkozó öregségi nyugdijkorhatárt. Igy azt gondolták, hogy 2012.márc.tól maradhat tovább mint kieg.tev. E.V. Most szembesültek azzal, hogy tévesen. Mivel akkor nem kérte az öregségi nyugdijra való átminősítést, továbbra is a rokkansági ellátást néven kapta a járandóságát, így bizony neki fizetni kellett volna legalább a min.bér utáni járulékokat.
A tévedést arra alapult, hogy 2012.01.10.-én megjelent egy NAV téjékoztató erről, abban azt írják hogy idézem:
"Természetesen amennyiben a fent említett ellátásban részesülő személy eléri az öregségi nyugdíjkorhatárt, és öregségi nyugdíjra válik jogosulttá, társadalombiztosíási szempontból újból saját jogú nyugdijassá válik."
Szóval csak azért dühöngök, nem lehetett volna leírni hogy ezt igényelni is kell, miért csak azt írták, hogy jogosultá válik....???
Nagyon sokat jelent egy-két szó hiánya???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

7. Kötelező szakmai továbbképzés

9. Kötelező felelősségbiztosítás

Ebben pénz van, gyerekek! Fizetsz a minősítésért, azért, hogy bennmaradj az adatbázisban, stb...stb...stb...

És hogy képzelik, kell ajánlólevél valakitől? Megyek vizsgázni? Csak nehogy úgy legyen, mint az IFRS mérlegképesen volt, ahol az öt tagú vizsgabizottságból egy ember tudta, hogy miről magyarázom éppen, a többi meg kukkolt ki a fejéből...
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szia Klári,

írod: "Többször volt módom a témát gondozó úrral találkozni ". Arról nem kaptál tőle infot, hogy mi lesz azokkal akik nem megfelelnek meg a minősítésnek vagy nem az előírt pontok egy részét nem akarják vállalni, ezért nem lesznek minőségi könyvelők? Ők azért továbbra is könyvelhetnek, mehet a könyvelő irodájuk, készíthetnek mérleget....?
Válasz idézéssel
Barátaim!
Ez mind szép és jó! Talán a helyszini szemlét, meg leltárt kivéve nálunk így van, de ezzel a zugkönyvelők nincsenek kiszűrve. Ezentúl is harmadáron gányolnak mindent össze és adják be a megbízó neve alatt amit muszáj.
Ez csak arra megy, hogy minket a tisztességeseket maceráljanak, és további lóvét akasszanak le rólunk + képzés meg regi miatt. Többször volt módom a témát gondozó úrral találkozni különböző fórumokon. Süt belőle a könyvelők gyűlölete. Amikor vagy 300 ősi előtt kijelentette, hogy majd a könyvelők intézik az EKAER-t a számítógéphez nem értő gazdák helyett, mert a bevallásokat úgyis ők gyártják felálltam és megkérdezem, hogy úgy komolyan gondolja, ezentúl kötelességem este 10-kor a Nagybanira indulók bejelentését elkészíteni a válasza: ezért fizetnek jól meg.
Nincs mit hozzátenni ehhez a mentalitáshoz.

Válasz idézéssel
CSAK EGY-KÉT GONDOLAT:
1. Kötelező írásos szerződés / TERMÉSZETESEN. DE KÖTELEZŐ PONTOS FIZETÉS A MEGBÍZÓ RÉSZÉRŐL
2. Az ügyfél kötelező meglátogatása (évente) / TÉRÍTÉSI DÍJ ELLENÉBEN, KISZÁLLÁSI KÖLTSÉG, GÉPKOCSI KÖLTSÉG...
3. Az ügyfél leltározásán való kötelező részvétel / NEM A KÖNYVELŐ A MEGBÍZÓ VÁLLALKOZÁSÁNAK VEZETŐJE! HA MUSZÁJ, ÓRADÍJ ELLENÉBEN.
4. Etikai szabályok kötelező alkalmazása / VISZONT MINDENKIRE VONATKOZZON. (A HATÓSÁGOKRA IS.)
5. Kötelező irat-archiválás / TANULJA MEG VEZETNI A SAJÁT PÉNZTÁRÁT, ADJON ÁT NORMÁLISAN ÖSSZERAKOTT ANYAGOT...
6. Könyvelőváltás esetén az előző könyvelő egyeztet az újjal / HA A KORREKT ELSZÁMOLÁS MEGTÖRTÉNT AZ ELŐZŐ KÖNYVELŐVEL, KIFIZETTE , STB.
7. Kötelező szakmai továbbképzés / A VÁLLALKOZÓKNAK SZINTÉN, HOGY KÜLÖNBSÉGET TEGYEN KÖLTSÉG ÉS KIADÁS KÖZÖTT...
8. Legalább 1 könyvelőprogram üzemeltetése / EHHEZ NEM IS TUDOK HOZZÁSZÓLNI...
9. Kötelező felelősségbiztosítás / DE MINDENKINEK LEGYEN
10. Arányos díjszabás az ügyfél komplexitásával / MIHEZ KÉPEST? MEGÁLLAPODÁSOS ÁR VAN - EGYELŐRE
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Minőségi könyvelőkkel kapcsolatos elvárások ( 07.27.-i egyeztetés):
1. Kötelező írásos szerződés
2. Az ügyfél kötelező meglátogatása (évente)
3. Az ügyfél leltározásán való kötelező részvétel
4. Etikai szabályok kötelező alkalmazása
5. Kötelező irat-archiválás
6. Könyvelőváltás esetén az előző könyvelő egyeztet az újjal
7. Kötelező szakmai továbbképzés
8. Legalább 1 könyvelőprogram üzemeltetése
9. Kötelező felelősségbiztosítás
10. Arányos díjszabás az ügyfél komplexitásával
Válasz idézéssel
Mónika!
Egyetértek Veled.
Csak arra leszek kíváncsi, hogy milyen módszerrel szűrnek át bennünket és ez mibe fog nekünk kerülni.
Nehogy még mi is kiessünk azon a rostán!
Válasz idézéssel
A módszerre én is kíváncsi vagyok, DE /és e miatt lehet, hogy mérgesek lesztek rám/ az elmúlt pár évben átvett vállalkozásokból, /megszámoltam 18 db/ cégekből csak egy, azaz egy darab volt akinek a munkájára azt mondtam, hogy igen, ez szép munka /nyugdíjba vonult a hölgyike ezért vált meg a cégektől/, a többibe borzalmas hibák voltak, egyszerűen bicskanyitogató munkát végeztek az előző könyvelők. Trehányság, nem hozzá értés ez volt mindegyikről a véleményem, sőt néhányat le is nyomoztam a regisztrált mérlegképes könyvelők nyilvántartásában, hírük nem volt. Szóval igenis kell, hogy ezektől megszabadítsanak. Sajnálom, de én ezt gondolom, mert a sok hiba amit én találtam, és hála istennek nem volt NAV ellenőrzése egyiknek sem, rengetek fejtörést okozott.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Én is olvastam és kiakadtam rajta! Nem tudom, mi fog történni. Annyi mindent befektetünk, hogy a szakmában dolgozhassunk - kötelező továbbképzés, önképzés, minden évben adótörvényt tanulni -, mégis úgy tűnik, ki akarnak bennünket csinálni.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Még is milyen módon szeretnék megállapítani, hogy ki a minőségi könyvelő? És ha valaki nem esik át a rostán, azzal mi lesz? Attól még továbbra is könyvelhet, meg marad a mérlegképes regisztrációja? Ugye továbbra is végezheti az a munkáját aki nem lesz minőségi könyvelő, de 18-20 éve a szakmában van, az ügyfelek bevallásai időben és pontosan vannak elküldve? Kötelező mindenkinek, hogy ebben a regiszterben szerepeljen?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.hirado.hu/2015/08/03/osszeirjak-a-konyveloket/?source=hirkereso">http://www.hirado.hu/2015/08/03/osszeir ... =hirkereso</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Na ez az, ezért mérgelődtem, hisz az áfát bevette mindenfajta frissitések előtt.
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Várj egy kicsit! Tök abnormálisan működik az egész :twisted: . Jó ha a tegnapi 65-öken, meg a 01-eket bevette.

Válasz idézéssel
Nem akarom elkiabálni, de befogadja a bevallásokat a rendszer, kivéve a 1429-est..... még jó hogy nem az utolsó pillanatra hagyom Sad Visszadobta egy elutasító nyugtával, hogy ellenőrizzem a verziószámot. Megtettem, frissitettem a keretprogramot, egyezik az apeh honlapon lévő verziószámmal. Frissitettem már akkor a JAVA-t is... bár folyamatosan szoktam, de frissitettem a nyomtatványokat, ha volt.... és tegnap ismét visszadobta, hogy nem a legfrissebb a verziószámom, frissitsem, és aztán ismét küldjem be.... Mi nem friss még neki? Járt már valaki igy?
Válasz idézéssel
biztos karbantartás van
Válasz idézéssel
Én még igy nem jártam, igy érdeklődöm mi a teendő....
09-én beküldve a 1508-as. Visszajön a hibaüzenet, hogy jogosulatlan akarta benyujtani. Megnéztem a jogosultságot, minden oké, teljes jogkör minden elektronikus benyújtásra. Ma ismétlés hatszor. Mindig változtatva, vagy mentés másként, vagy újra irva az egész 08-as..... próbáltam feltölteni az ügyfélkapun keresztül, de ott meg hiába van kijelölve küldésre a nyomtatvány, kr fájlt nem talál....

Ilyenkor mi van? Járulékok befizetve, csak a bevallást nem lehet jogosultság miatt beküldeni. Ebből az értesitésből és próbálkozásból már van egy halom. És két héttel ezelőttig még semmi gond nem volt. Ja és más bevallások bemennek a gépről...
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Tapasztaltátok már az ÜCC újítását ?
Felhívom, azonosítás, kb 6 lépcsőben válasszam ki, hogy miért telefonálok, sikerül ügyintézőnek elmondani a gondomat,
majd közli, hogy adjam meg a telefonszámomat és majd a szakos kolléganő visszahív !
Akkor miért kellett ennyi gombot nyomogatni, választani milyen ügyet akarok intézni, ha úgy se az veszi fel, aki erre illetékes ?
(Egyébként volt amikor visszahívtak, elsőre nem is tudott válaszolni ígérte, hogy újrahív, és azóta sehol semmi !) :evil:
Móni
Válasz idézéssel
Az a baj, hogy a nagy könyvvizsgáló cégek felveszik és a kuli munkára kiküldik a frissen végzett emberkéket, akik jönnek a kis laptopjaikkal és csak egyfajta séma alapján képesek bepötyögni az adatokat. Ennek akkor lenne értelme, ha azért jönnének ide, hogy megnézzék, hogy valóban jól meg helyesen dolgozunk, könyvelünk. Én örülnék neki, mert több szem többet lát, inkább ő vegye észre, ha hibázom, aki elvileg mellettem van, mint amikor ez már büntibe kerül.

Egyszer összeírom az eddig kapott kérdéseket és a "Könyvelők pihenjetek és mosolyogjatok" topicba berakom. Csak valahogy nem találom viccesnek, amikor iskolát végzett könyvvizsgáló megkérdezi, hogy 122 Földterület számla egyenlege miért nem változik évek óta? Na?

Hol az a kalapács?

Kriszta

PS: köszönöm, hogy kimoroghattam magamat-
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hát Kriszta sok mindent láttam eddig, de ilyet még nem. Az Szt alkalmazásáról devizás esetben felhomályosítottad, vagy még mindig tudatlan?

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha arról fantáziálok, hogy fogok egy kis gumikalapácsot és úgy homlokon koppintom a könyvvizsgálót, hogy kismadarak röpködnek a feje körül, mint a rajzfilmekben, akkor rossz ember vagyok? :oops:

Itt kérek elnézést minden munkáját becsülettel és hozzáértéssel végző könyvvizsgáló kollégától, de amilyen kérdéseket én ma kaptam, attól már berágtam.

Pl. egyeztetjük egy osztrák céggel az éves forgalmat euróban, stimmel, pecsét, aláírás. Hív a könyvvizsgáló, hogy nem egyezik a főkönyvemmel ez a forgalom. Mire én, ne hülyéskedjen, egyezik. Összeadom azért még egyszer, Ft-ra kijön. Nála van 60 millió eltérés. Kérdem, honnan jött ki az eredménye? Válasz: fogta az eurós forgalmat és az év végi MNB árfolyammal beszorozta, majd kereste az árbevételt. Confusedan:
Vagy az olasz szállító november 30-i egyenlegét visszaosztotta a november 30-i árfolyammal és miért nem egyezik? Mondjuk mert csak év végén szoktuk a devizás követeléseket és kötelezettségeket átértékelni, azért.

Elnézést a kifakadásért, de kemény pénzeket fizetünk a könyvvizsgáló cégeknek, és akkor nem elég, hogy feltart, de még ilyen bődületes h...kkel borzolja az idegemet.

Kriszta

Kriszta
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Oh! Értem!
Én is inkább összedobok egy 53-ast.

(Ui.: Egyébként boldog szülinapot! Confusedax: A 8 napban benne vagyok!)
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég