A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
import áfa
Sziasztok!

Én i,porttal kapcsolatban azt kérdezném, hogy ha ügyfelem Taipeiben vett kp-ra árut és semmi másom nincs róla csak az ottani számla mit kell csinálni vele és az áfa-bevallás 29 sorában kell-e szerepeltetni. Műszaki cikkről van szó. Köszi Gabi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Időközben telefonváltás történt, és elmondták, hogy a számok tájékoztató jellegűek és közben változnak súlyok pontok árfolyamok stb.ami be lett fizetve azt kellett befizetni.
hát azért nem nyugodtam meg.
Válasz idézéssel
speditőr hozta az árut, ők intézték az ügyfél vpid számát,és adták meg mennyit kell fizetni, az összeg átutalásra került csak így vitték ki azárut. a papíron, ami jött később, azon már szerepel a vám is és a termékdíj is pluszban.
Ami még pirosan villog itt nálam az az, hogy az általam saccolt áfa nem egyezik kicsit sem a befizetettel!
Válasz idézéssel
Szia!

Normál esetben a vám és a termékdíj egyszerre kerül megfizetésre az áfával. Érthetetlen, hogy ez esetben hogyan maradt le. Ugyanugy a VPOP letéti számlájára kell megfizetni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az előző hozzászólásommal kapcsolatban senki nem tud segíteni???
import áfa adózó által megfizetésre került, úgy gondolom, hogy áfabevallás 65. sor+04 részletező:
A vám és termékdíj megfizetetlensége még mindig nem tiszta, majd később értesítenek fizetésről, vagy már rég el kellett volna utalni?
Ha valaki erre járna megköszönném nagyon a segítségét!!!!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem volt még dolgom importtal, ezért szeretnék kérdezni!
Kínából beszerzett árut Csomagküldő hozta, ők intézték a vámolást is. Jöttek a papírok is később, amin rajta van a /valahogyan kiszámított/ áfa, amit előre kellett fizetni,/ ki lett fizetve/ csak utána hozták az árut. A papíron még szerepel vám is kb. 1.500 Ft, ami nem lett kifizetve. Ezt ki kell fizetni vagy nem?Az árut nem szállítják ki addig, míg nincs minden kifizetve, de a csomagküldő csak az áfa összegét kérte átutalni.
Másik kérdésem, Hogy ezt a tételt az áfa bevallásban hogyan kell szerepeltetni?
Köszönöm előre is!!
Válasz idézéssel
Szia!

Igen, ez még mindig így van.
Válasz idézéssel
blondi Írta:Egyik tagtársunk kérdezte aki nem tud valami relytélyes okból hozzászólást küldeni:

Idézet:Örülnék ha valaki tudna segíteni, egyszerű a kérdésem, ,mert nem értem az alapsémáját a közösségi árubeszerzés áfa elszámolásnak.
Ha jól értettem akkor ha közösségből szerzek be árut akkor pl 100 nettó egység beszerzésnél a számlában nincs áfa , emiatt 25% ot nekem be kell vallanom fizetendő adóként az áfa bevallásban, és rögtön egy lendülettel ugyanazt a 25% ot levonhatom az előzetesen levonható áfánál.
És ha ebből az áruból teszem azt értékesítek 20-at akkor ugyanúgy fizetek, 5ft ot a 25% os áfaként, fizetendő áfa bevallási sorba beírva.
Ez mintha nem ugyanazt az értékeket hozná ki végeredményben mint egy belföldi ügylet.

Sziasztok!

Ez még mindig így van, ahogy korábban blondi írta!?
Válasz idézéssel
Szia Lilla!

Én is pont most találtam rá, okt 2-vel tudom betenni. Köszönöm a segítséget és jó munkát. :wink:
Válasz idézéssel
Verocs!
Az adólevonási jog keletkezése az áfa tv. 36§ 1/ba) szerint a határozat alapján az áfa jogcímen teljesített befizetés időpontja, vagy ha az adó befizetése készpénzben nyújtott vámbiztosíték elszámolásából teljesül, akkor a határozat közlésének napja.
Egyébként, ha később teszed be a könyvelésbe, akkor sem hinném, hogy probléma lenne belőle, mivel adófizetési kötelezettség nem keletkezik.
Lilla
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az egyik importos cégemnek van egy olyan VPOP-s határozata aminek szeptember 29 a dátuma, az áfa és vám megfizetése október 2-án történt meg. Ebben az esetben betehetem még a III. negyedéves bevallásba, vagy már csak a következőbe?
Ha nem mehet már bele, nem olyan nagy probléma, mert enélkül is továbbvihetője van.
Egy határozatot betehetek az áfa bevallásba később is, ugyanúgy mintha egy elkésett számla lenne? Mi a véleményetek?
Válasz idézéssel
kb 1-2 éve elég sok exp-imp-EU-s ügyfelem volt, de most már csak importosom van, ezért az EU-s kereskedelemből egyre jobban kezdek kimaradni. Az viszont tagadhatatlan előnye, hogy nem kell az intrastat-al foglalkozni.
Válasz idézéssel
Szia Verocs!

Sajnos az ex-imp-ban nem vagyok otthon, de nagyon szeretném megtanulni. Csendes olvasója leszek ennek az oldalnak, a sok-sok kérdés és válasz jó alap a jogszabályok kiegészítéséhez!

Üdv: Tünde
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hallottam mostanában arról, hogy megoldható az, hogy az importálónak nem kell megfizetnie a VPOP felé az áfát vámoláskor. Van valakinek ilyen esete a gyakorlatban? Bonyolult az ügy elszámolása, vagy inkább megéri?
Elméletben már elolvastam a törvényt, de nem tudom, hogy a gyakorlatban hogy működik ez. Úgy tudom, hogy egy EU-s partner is "beékelődik" az ügyletbe.
Válasz idézéssel
belföldi ügyletnél csak az "árrés" áfája fizetendő
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
hát pontosan jól látod

önbevallás esetén az értékesítésed áfája teljes egészében fizetndő áfaként jelentkezik
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Egyik tagtársunk kérdezte aki nem tud valami relytélyes okból hozzászólást küldeni:

Idézet:Örülnék ha valaki tudna segíteni, egyszerű a kérdésem, ,mert nem értem az alapsémáját a közösségi árubeszerzés áfa elszámolásnak.
Ha jól értettem akkor ha közösségből szerzek be árut akkor pl 100 nettó egység beszerzésnél a számlában nincs áfa , emiatt 25% ot nekem be kell vallanom fizetendő adóként az áfa bevallásban, és rögtön egy lendülettel ugyanazt a 25% ot levonhatom az előzetesen levonható áfánál.
És ha ebből az áruból teszem azt értékesítek 20-at akkor ugyanúgy fizetek, 5ft ot a 25% os áfaként, fizetendő áfa bevallási sorba beírva.
Ez mintha nem ugyanazt az értékeket hozná ki végeredményben mint egy belföldi ügylet.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég