A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
import áfa
#26
Sziasztok!

Én i,porttal kapcsolatban azt kérdezném, hogy ha ügyfelem Taipeiben vett kp-ra árut és semmi másom nincs róla csak az ottani számla mit kell csinálni vele és az áfa-bevallás 29 sorában kell-e szerepeltetni. Műszaki cikkről van szó. Köszi Gabi
Válasz idézéssel
#27
Sziasztok!
Időközben telefonváltás történt, és elmondták, hogy a számok tájékoztató jellegűek és közben változnak súlyok pontok árfolyamok stb.ami be lett fizetve azt kellett befizetni.
hát azért nem nyugodtam meg.
Válasz idézéssel
#28
speditőr hozta az árut, ők intézték az ügyfél vpid számát,és adták meg mennyit kell fizetni, az összeg átutalásra került csak így vitték ki azárut. a papíron, ami jött később, azon már szerepel a vám is és a termékdíj is pluszban.
Ami még pirosan villog itt nálam az az, hogy az általam saccolt áfa nem egyezik kicsit sem a befizetettel!
Válasz idézéssel
#29
Szia!

Normál esetben a vám és a termékdíj egyszerre kerül megfizetésre az áfával. Érthetetlen, hogy ez esetben hogyan maradt le. Ugyanugy a VPOP letéti számlájára kell megfizetni.
Válasz idézéssel
#30
Sziasztok!
Az előző hozzászólásommal kapcsolatban senki nem tud segíteni???
import áfa adózó által megfizetésre került, úgy gondolom, hogy áfabevallás 65. sor+04 részletező:
A vám és termékdíj megfizetetlensége még mindig nem tiszta, majd később értesítenek fizetésről, vagy már rég el kellett volna utalni?
Ha valaki erre járna megköszönném nagyon a segítségét!!!!
Válasz idézéssel
#31
Sziasztok!
Nem volt még dolgom importtal, ezért szeretnék kérdezni!
Kínából beszerzett árut Csomagküldő hozta, ők intézték a vámolást is. Jöttek a papírok is később, amin rajta van a /valahogyan kiszámított/ áfa, amit előre kellett fizetni,/ ki lett fizetve/ csak utána hozták az árut. A papíron még szerepel vám is kb. 1.500 Ft, ami nem lett kifizetve. Ezt ki kell fizetni vagy nem?Az árut nem szállítják ki addig, míg nincs minden kifizetve, de a csomagküldő csak az áfa összegét kérte átutalni.
Másik kérdésem, Hogy ezt a tételt az áfa bevallásban hogyan kell szerepeltetni?
Köszönöm előre is!!
Válasz idézéssel
#32
Szia!


Igen, ez még mindig így van.
Válasz idézéssel
#33
blondi Írta:Egyik tagtársunk kérdezte aki nem tud valami relytélyes okból hozzászólást küldeni:


Idézet:Örülnék ha valaki tudna segíteni, egyszerű a kérdésem, ,mert nem értem az alapsémáját a közösségi árubeszerzés áfa elszámolásnak.
Ha jól értettem akkor ha közösségből szerzek be árut akkor pl 100 nettó egység beszerzésnél a számlában nincs áfa , emiatt 25% ot nekem be kell vallanom fizetendő adóként az áfa bevallásban, és rögtön egy lendülettel ugyanazt a 25% ot levonhatom az előzetesen levonható áfánál.
És ha ebből az áruból teszem azt értékesítek 20-at akkor ugyanúgy fizetek, 5ft ot a 25% os áfaként, fizetendő áfa bevallási sorba beírva.
Ez mintha nem ugyanazt az értékeket hozná ki végeredményben mint egy belföldi ügylet.

Sziasztok!

Ez még mindig így van, ahogy korábban blondi írta!?
Válasz idézéssel
#34
Szia Lilla!

Én is pont most találtam rá, okt 2-vel tudom betenni. Köszönöm a segítséget és jó munkát. :wink:
Válasz idézéssel
#35
Verocs!
Az adólevonási jog keletkezése az áfa tv. 36§ 1/ba) szerint a határozat alapján az áfa jogcímen teljesített befizetés időpontja, vagy ha az adó befizetése készpénzben nyújtott vámbiztosíték elszámolásából teljesül, akkor a határozat közlésének napja.
Egyébként, ha később teszed be a könyvelésbe, akkor sem hinném, hogy probléma lenne belőle, mivel adófizetési kötelezettség nem keletkezik.
Lilla
Erika
Válasz idézéssel
#36
Sziasztok!

Az egyik importos cégemnek van egy olyan VPOP-s határozata aminek szeptember 29 a dátuma, az áfa és vám megfizetése október 2-án történt meg. Ebben az esetben betehetem még a III. negyedéves bevallásba, vagy már csak a következőbe?
Ha nem mehet már bele, nem olyan nagy probléma, mert enélkül is továbbvihetője van.
Egy határozatot betehetek az áfa bevallásba később is, ugyanúgy mintha egy elkésett számla lenne? Mi a véleményetek?
Válasz idézéssel
#37
kb 1-2 éve elég sok exp-imp-EU-s ügyfelem volt, de most már csak importosom van, ezért az EU-s kereskedelemből egyre jobban kezdek kimaradni. Az viszont tagadhatatlan előnye, hogy nem kell az intrastat-al foglalkozni.
Válasz idézéssel
#38
Szia Verocs!

Sajnos az ex-imp-ban nem vagyok otthon, de nagyon szeretném megtanulni. Csendes olvasója leszek ennek az oldalnak, a sok-sok kérdés és válasz jó alap a jogszabályok kiegészítéséhez!

Üdv: Tünde
Tünde
Válasz idézéssel
#39
Sziasztok!

Hallottam mostanában arról, hogy megoldható az, hogy az importálónak nem kell megfizetnie a VPOP felé az áfát vámoláskor. Van valakinek ilyen esete a gyakorlatban? Bonyolult az ügy elszámolása, vagy inkább megéri?
Elméletben már elolvastam a törvényt, de nem tudom, hogy a gyakorlatban hogy működik ez. Úgy tudom, hogy egy EU-s partner is "beékelődik" az ügyletbe.
Válasz idézéssel
#40
belföldi ügyletnél csak az "árrés" áfája fizetendő
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
#41
hát pontosan jól látod

önbevallás esetén az értékesítésed áfája teljes egészében fizetndő áfaként jelentkezik
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
#42
Egyik tagtársunk kérdezte aki nem tud valami relytélyes okból hozzászólást küldeni:


Idézet:Örülnék ha valaki tudna segíteni, egyszerű a kérdésem, ,mert nem értem az alapsémáját a közösségi árubeszerzés áfa elszámolásnak.
Ha jól értettem akkor ha közösségből szerzek be árut akkor pl 100 nettó egység beszerzésnél a számlában nincs áfa , emiatt 25% ot nekem be kell vallanom fizetendő adóként az áfa bevallásban, és rögtön egy lendülettel ugyanazt a 25% ot levonhatom az előzetesen levonható áfánál.
És ha ebből az áruból teszem azt értékesítek 20-at akkor ugyanúgy fizetek, 5ft ot a 25% os áfaként, fizetendő áfa bevallási sorba beírva.
Ez mintha nem ugyanazt az értékeket hozná ki végeredményben mint egy belföldi ügylet.
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég