A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Köszönet Nektek!
Kipróbáltam működik, átállítom és megy minden a régiben.
Hurrá!!!
Válasz idézéssel
Csak azt szerettem volna jelezni, hogy a belépéskor megjelenő üzenetet is le kellene venniük, mert megtévesztő.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Gyakran ismételt kérdésekben:
" Az E-ügyintézési törvény 108. § (6a) bekezdése értelmében 2018. december 31-ig adóügyekben a gazdálkodó szervezet ügyfél a gazdálkodó szervezet hivatalos elérhetősége helyett a gazdálkodó szervezet nevében az ügyben eljáró természetes személy azonosítása mellett a természetes személy a KÜNY-regisztrációhoz kapcsolódó tárhelyét (ügyfélkapu tárhelyét) is használhatja. A Cégkapu, valamint Hivatali tárhelyről történő dokumentumküldéshez arra van szükség, hogy az adott cég tárhelyéhez kapcsolattartói (cégkapumegbízotti/felhatalmazott képviselői) vagy ügykezelői (cégkapumegbízott által – a tarhely.gov.hu oldalon – beállított ügyintézői/további felhasználói) jogosultsággal rendelkezzen. "
Ha belépsz a beszámolók feltöltése menübe és ott legörgetsz A fedlap oldalon a 34-s ponthoz, akkor ott lesz a választási lehetőség. A Tájékoztató ablakot pedig be kell zárni.
Válasz idézéssel
Pedig belépéskor még mindig ezt írja ki:
"Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az OBR-en keresztül beadvány (beszámoló, illetve mérleg) alapértelmezetten olyan KAÜ által azonosított felhasználóval nyújtható be, aki az adott cég hivatalos elérhetőségéhez (Cégkapu tárhelyhez) kapcsolattartóként, vagy ügykezelőként hozzáféréssel rendelkezik."
Válasz idézéssel
"Az obr frissítése után a beszámoló kitöltési és beküldési útmutatójában frissítve lett a közzétételi rész. A beküldő saját felelősségi körében dönti el, hogy melyik felületet választja. Ezt a beszámoló benyújtóval kapcsolatos adatok résznél lehet választani 34. pontban."
A 34.-s pontban a KÜNY lehetőséget kell választani és minden úgy megy ahogy eddig.  Rolleyes
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Az lesz megcsinálom jön az ügyfél és elküldi.
Akinek meg tudom annak meg beküldöm a saját ügyfélkapujával.
Válasz idézéssel
Szia, én is tegnap szembesültem ezzel, belinkelek egy MKOE cikket róla. Nem igazán látok jó megoldást. Azon túl, hogy hogyan küldöm be, vagy pont hajlandó jönni az ügyfél és bepötyögi a kódját, ( én nem akarom tudni a kódjukat ) vagy ül ügyfél is a gépe előtt otthon, én is és elnavigálom, hogyan töltse fel, őrület. DE sok beszámoló már aláíráson / elfogadáson az ügyfélnél, ahol beküldőnek  könyvelőként én vagyok feltüntetve, de ha már csak az ő kódjával lehet beküldeni, akkor módosítom az aláírt beszámolót  a beküldő miatt??? 

http://mkoe.hu/CMNewsViewNews.php?cmnews...3328769baa
Válasz idézéssel
Szia,
tarhely.gov.hu -n belépve a beállítások menüben a cégkapuadminisztráció/ügykezelők/új hozzáadása

Csak az nem tiszta nekem, hogy hol lehet azt beállítani, hogy ki milyen ügyeket kezelhet, milyen felelősséggel jár, ha fölvesznek egy céghez ügykezelőként? 

Szerintem, ha nem adja meg a cégkapus belépéshez a saját ügyfélkapu azonosítóját és jelszavát (úgy gondolom jogosan), akkor amikor jön aláírni a beszámolót oda fogom ültetni a géphez és küldje be személyesen. Egyenlőre nincs jobb ötletem.
Válasz idézéssel
Sziasztok! 
Tegnaptól megváltozott a beszámolók beküldésére vonatkozó rendszer.
A saját ügyfélkapummal már nem tudom a cégek mérlegét beküldeni, van olyan cég aki viszont nem adja meg a saját cégkapus dolgait akkor mit lehet ilyenkor tenni?
Hol lehet változtatni, hogy megbíz engem, könyvelőként, hogy beküldhessem. 
Egy agyrém ez az egész.
Ti  hogy oldjátok meg?
Köszi
Válasz idézéssel
Nem irigyellek Judit. :-(
Kitartást.
Válasz idézéssel
Klárikám!
Nagyon jó ötlet ez az összevezetési számla.

Hááát már gondolkodtam, hogy hogy spóroljak munkát, mert ez rohadt sok. 
Azt gondoltam, hogy ahogy írtad a pár ezresekhez írok egy jegyzéket, azt leszedem még erről A vevő partnerről. Aztán van pár, akit már felszámoltak, töröltek...na azokat is kiszedem így. A maradékot nevesítem. 
A jó hír az, hogy ezek a vevő követelések nem nagyon mozogtak az elmúlt években....talán egynek vonják a béréből és kettő fizetett azzal, hogy elengedtük a követelése felét. 
És még azt is meg kell néznem, hogy a cégnél mi van, kit, mikor szólítottak fel stb....mert hát az ügyvéd sem áll a helyzet magaslatán. Komolyan sírok....

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Nem irigyellek, mert tapasztalatom szerint a nevesített vevő is tele szokott szeméttel lenni. Javaslom e 479-ben végy fel egy "összevezetés" számlát, oda lökd ki a felesleges dolgokat a nevesített vevőről, szállítótól.  Ilyenkor szokott előjönni, hogy pl 3 számlát egyösszegben egyenlített a partner és ott fityeg az egész. Lökd ki!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!

Akkor nekiesek, felviszem a a több száz vevőt a nyitóba, a maradék meg lesz az ismeretlen. 
A baj az, hogy vannak még nyalánkságok....vevői értékvesztés....természetesen szintén analitika nélkül, céltartalék még 2012 előttről megképezve....és mindjárt itt a május 31.
Válasz idézéssel
Szia Judit!
Ez szemét ügy. Én két éve voltam benne. Az ismerettlen vevőt egy vevőnek kezelem az analitikában úgy mint "ismeretlen". Teljesen úgy kezeltem mint egy normálisat. Fizetett, elévült, stb. Lassan, majd 6-7 év alatt kifut. 
Az 1-2 ezreket jegyzékbe foglalva el tudod engedni, ha a vezetés aláírja. Ha nagyon óvatos vagy megemeled az adóalapot.

Válasz idézéssel
Big Grin 
Sziasztok!
Átvett cégnél az alábbi problémát találtam és nem igazán tudom, hogy mit csináljak. 

A könyvelésben nyilvántartott 311 főkönyvi számla több millió forinttal eltér az analitikától. Szívesen kikutyulnám, de van kb. 400 db vevő és a könyvelésben nem vittek fel partnereket, csak A Vevő néven könyveltek.....természetesen van könyvelve értékvesztés is...ehhez semmi analitika nincs. 

Az analitikában szereplő követelések behajtása egyébként jelenleg folyamatban van. De vannak olyan 1-2 ezer forintos követelések, amelyeket a cég szeretne elengedni, mivel ezek behajtása nem nagyon lesz gazdaságos.  Ezekről szerintetek muszáj értesíteni őket? Vagy ezeket minősítsük behajthatatlannak? 
Illetve vannak olyanok, amik már elévültek, mivel nem lett rá semmi sem kiküldve. Ezek is behajthatatlanok. Ok lekönyvelem....de mit kezdjek az eltéréssel, ami a könyvelés és az analitika között van? 

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm, azt tudom. Csak az érdekelt, hogy egyszerűen beadom a beszámolót és kész? Mert valahol olvastam, hogy beszámolót módosítani nem lehetséges.
Válasz idézéssel
Szia ADBE!
Ha a beszámolóhoz hozzányúlsz (eredmény számlákí) akkor az illető év 29-ét meg kell önellenőrízned és vaószínű Tao fizetési kötelezettséged lesz + önelleőrzési pótlék

Válasz idézéssel
Shocked 
Sziasztok! Nem találtam neki megfelelő helyet, ezért itt is kérdezem. Van egy cég, aki hitelt akar felvenni, de a bank visszadobta, mert 2015, 2016-ban veszteséges volt. Kitalálta az ügyvezető, hogy módosítsuk meg, legyen nyereséges. Dodgy  Ha kiszedem belőle a kiküldetési díjat, akkor jó is lenne, és nem kell nagyon belenyúlnom. A kérdésem, hogy simán be lehet adni újra a 2015, 2016 évi mérleget? Vagy ilyenkor hogy kell csinálni? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Sziasztok,szerintem ők nem sztrájkoltak,csak az önkormányzati dolgozók a KKDSZ kezdeményezte.
Monik nézted a 33.táj.füzetet amiben vannak új dolgok is

pl.A telefonos ügyintéző rendszerben az adózók nem csak saját ügyükben,
hanem képviselőként más ügyében is eljárhatnak abban az esetben, ha az
ügyfélazonosító-szám igénylése mellett rendelkeznek a telefonos ügyintézéshez
szükséges meghatalmazással, melyet az Egységes Képviseleti Adatlap (EGYKE)
benyújtásával tehetnek meg. Az EGYKE adatlap a ’T180-as elnevezésű adatlapot
váltotta fel, melynek bevezetésével egyidejűleg az adózóknak elérhetővé vált a
meghatározott ügycsoportokra vonatkozó – nem csak a teljes körű – képviseleti
meghatalmazás megadása is a telefonos ügyintézés során. A 2015. július 17-e előtt
a ’T180-as nyomtatványon benyújtott meghatalmazások továbbra is feljogosítanak
a telefonos ügyintézésre, mint teljes körű meghatalmazás, azonban a már meglévő
meghatalmazások módosítására vagy az új meghatalmazás bejelentésére csak az
EGYKE adatlapon van lehetőség.
Az ügyintézés menete
1. A telefonáló egyedi beazonosítása az adóigazolványon feltüntetett 10 jegyű
adóazonosító jelének és az ügyfélazonosító-számának (PIN-kódjának)
megadásával történik.
2. Az azonosítást követően az ÜCC rendszer IVR menüjében lehetőség van az
ügyfélazonosító-szám módosítására. A módosítás során 4 számjegyű új PIN kód
megadása lehetséges (a régi 8 számjegyű PIN kódok módosítása is 4 számjegyre
történhet).
Ügyféltájékoztató és Ügyintéző Rendszer
Magyarországról: 06 (80) 20-21-22
külföldről: +36 (1) 441-9600
hétfőtől csütörtökig 8:30-16:00 óráig,
pénteken 8:30-13:30 óráig tart nyitva
Használata regisztráció (a TEL adatlap kitöltése és beküldése) után, ügyfél azonosító számmal lehetséges.

Hétfőn én is megpróbálom , mert nekem régi pin kódom van,már nagyon nehéz követni az egész kulimászt amit összegyúrtak,na meg ez az új telefonszám ide oda kapcsol nyomogassad a gombokat tiszta agyrém.

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.pdf   UCC_IVR_menu-1.pdf (Méret: 42.08 KB / Letöltések: 29)
.pdf   33._Az_adohatosag_telefonos_ugyintez__rendszere_20170112-1.pdf (Méret: 158.32 KB / Letöltések: 31)
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia,
Sztrájkolni én is szeretnék már, mert hiába jártam el a telefonon megbeszéltek szerint egy változás bejelentőnél, mégis visszadobták!
Végül is ötödjére sikerült beazonosítaniuk Undecided
Válasz idézéssel
Szia Monik! Nem valami munkaszünet, vagy sztrájk, vagy micsodájuk van? Én sem tudtam tegnap elérni a NAV-ot.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Változott valami a NAV ÜCC használatában?
13-án még elértem őket, ma azt mondja hogy nem vagyok jogosult a használatára.
Válasz idézéssel
Szia,
Ezt a tömböt már legalább 10 éve le kellett volna selejtezni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek létezik ilyen készpénzfizetési számla tömb, aminek a sorszáma BB és 7 db szám?

Még az van rajta, hogy Állami Nyomda Rt. (és nem Nyrt), meg az áthárított adónál is 25%-os értéknél 20%, 12%-osnál 10,71% a magyarázat lent.
Ez nem egy ősrégi tömb lehet, ami előkerült a pince mélyéről?

Az összes tömb hivatalos sorszáma úgy néz ki, hogy betű, betű, szám, betű, betű majd 7 szám, igaz?
Ha esetleg kötőjeles verziót találok, az is régi, ugye?

Ha a nyomtatvány ellenőrzőben nincs találalat egy számla sorszámra, ami szabályosnak tűnik, annak mi lehet az oka?

Köszönöm a segítséget!
Üdv.
eragka
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia !

Ha számlázol akkor a kifizetőt nem terheli semmi , ev. ktg.-ként elszámolja és 100 %-ban kifizeti.
Adószámos magánszemély esetén, szintén ktg.-ként elszámolja, amit kell levon, majd bevall és befizet, Neked pedig a netto összeget fizeti ki.
Megbízás esetén még egyéb körülmény is befolyásolja a kifizető terheit ( megbízási díj összege, időtartama, eléri-e a minimál bér 30 %-at ).

Utolsó kérdésedre csak a saját véleményemet tudom mondani, hogy jobb-e számlázni mint munkaviszonyban vagy megbízásiban dolgozni ? Erről általánosságban nem lehet véleményt mondani, mindegyiknek van előnye és hátránya is. A két félnek kell mérlegelnie, hogy neki mi a kedvező és úgy kell dönteni. Persze néha olyan is előfordul, hogy a suli kerek-perec számlát kér, akkor a másik fél mérlegel, hogy neki ez jó-e ? Aztán én már találkoztam olyannal is, hogy ideig óráig számlázott az illető, örült a több óradíjnak, majd később szembesült azzal, hogy ebből is kell adózni !   Szóval sok szempont van amit végig kell gondolni. Persze, ha csak így tud dolgozni és szeretne akkor nincs mit töprengeni.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég