A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Lett egy új ügyfelem aki Csepelről költözött vidéki városunkba. Át kell jelentenem a székhely változást az önkományzatokhoz. Mivel több éve nem volt budapesti érdekeltségű ügyfelem, így nem tudom hogy a csepeli önkormányzathoz az iparűzési változás bejelentést hogyan kell leadni. Itt vidéken általában a település önkormányzat honlapján van a változásbejelentő, de a csepeli önkorm. honlapján nem találok ilyet, gondolom ezek közös budapestit használnak. Tudna nekem segíteni valaki honnan tudom letölteni, hogy megcsináljam a kijelentést?
Előre is köszönöm.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Olyan régen használtam a fórumot, hogy lehet, nem jó helyre írok. Segítséget szeretnék kérni árufuvarozáshoz használt kereskedelmi gázolaj jövedéki adó visszaigényléssel kapcsolatban. Saját üzemanyagtartályból tankolóautomatával töltik fel a kamionokat.
Töltöm a BEV_J02 bevallást. 2017. I. negyedévben számlák alapján 64000 litert vásároltak, ez kerül a P1 pótlapra. Nyilvántartásuk alapján ugyanebben az időszakban 89000 litert tankoltak a kamionok összesen, ez kerül(?) a P3 pótlapra. Melyik mennyiség alapján igényelhetjük vissza a jövedéki adót, mi kerül a D-02 lapra?
Előre is köszönöm a segítséget.
Johanna
Válasz idézéssel
Köszönöm ibcsi2  Smile
Teljesen tiszta lett minden  Big Grin.
Válasz idézéssel
Nyílt végű lízing esetében is,  a számvitelben állományba kell venni a tárgyi eszközök között,  elvileg  adnak róla egy számlát áfa nélkül.
Havonta a részletfizetések  a számvitelben kötelezettség csökkenés. Áfa szerint szolgáltatás, az áfa levonható v. nem , az dönti el mi a tárgya, mire használja stb.
Számvitelben ez után az eszköz után is értékcsökkenést számolunk, ez jelentkezik költségként.
Ha megveszi maradványértéken, azt ráaktiváljuk.
Ha eladja kivezetjük, és áfás értékesítés lesz.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia Mindenki!
Cégautóval kapcsolatban kérnék segítséget: nyílt végű lízinges egyéni vállalkozás (lesz Bt-nek is Sad ).
Az megvan, hogy szolgáltatás, de mi történik a végén, amikor a tulajdonba kerül? Most annyit gondolok, hogy szolgáltatás költségbe könyvelem a törlesztők alapján. Vagy totál homályba kerültem?
Az áfa: arányosítom a céges használathoz, ez OK. Amikor értékesítem az áfás lesz?
Válasz idézéssel
Kedves Guru és Placebo! Köszönöm a választ. Big Grin  ÁFA alanyok még, valószínű januárban megszüntetik a céget. Én is úgy tudom, hogy ha a 100% ot kifizeti előlegbe, akkor nem kell végszámla. Az ügylet egyébként létre jött. Akkor csak vezessem át a 911-re?
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget!  Smile
Válasz idézéssel
Szerintem kell nem engedélyköteles de bejelteni be kell az önkormányzatnál ha meg nem ott megmondják ha tudják...
Válasz idézéssel
Az megvan, köszönöm. Kereskedelmi tevékenység bejelentésre vagy valami hatósági engedélyezésre gondoltam volna, hogy kell-e?
Válasz idézéssel
Szia!

Lehet,hogy kell pénztárgépet is kell használnia.
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy apró segítséget kérnék: kozmetikus egyéni vállalkozó szolit is üzemeltet, ha szoli krémet is árul arra kell valami engedélyt kérni, vagy jelenteni valamit...?
Válasz idézéssel
Wink 
Ja most hogy igy elolvasva biztos eltart egy darabig feldolgozni annyit információt toltam a hozzászolásba Wink ,ahogy írtad vissza a lové ha nem történt meg a biznisz...
Válasz idézéssel
Szia Placebó!
Kreatív volt! Smile
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ugy tudom a 100% előlegnél nem kötelező a végszámla,az a kérdés abban az évben amikor ez az ügylet megvalosult lett-e ebből bevétel gondolom nem ha az előleg kötelezettség ottvan a könyvelésben...
Válasz idézéssel
Szia Lili!
Gondolom, mivel nem működik, nem Áfa alany. Nem tudsz mást csinálni mint kiszámláztatod. Ha még Áfa alany, akkor 18-tól nem legyen az. A nem működés is költséggel jár, legalább lesz bevétel fedezete. Ha ey nem jó akkor sajnos vissza kell adni a pénzt.
Klári
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni: nullás cég (2 éve nincs bevétele, forgalma) könyvében szerepel még egy vevő előleg, amiről nem készült végszámla. Az előleg 100% volt, tehát a végszámla is ennyiről szólt volna. Hogy tudom kivezetni, így több évre visszamenőleg? Huh

Köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy közért mindennel foglalkozik többek között mobil telefonok feltöltésével is.A számla a Lapker Zrt-től jön.a feltöltések árát nem ütik a pénztárgépbe állítólag erre van külön terminál.
Én így csinálnám a könyvelését.T4731-K4541 5000.-Ft,majd a jutalék ami kb2% T4731-K4541 -126.-Ft így meg van a fizetendő 4874.-Ft amit a Lapkernek fizetnek én itt áfát nem pipálnék , mert szerintem nem áfás dolog a részükről.Majd az önszámlázással ehhez a elszámoláshoz tűzött számla alapján könyvelném a jutalékot áfásanT311-K914-467 1126.-Ft fizetés módja kompenzáció lenne.majd vegyesen(RLB) összevezetném, mert ennyivel kevesebbet fizet(utal) a Lapkernek.

Ami a bajom, hogy eddig ,ebben a könyvelőirodában ahol nyár közepétől vagyok ezt a céget mindig más csinálta tehát nem tudom eldönteni mi a helyes pl.az elszámolást úgy rögzíteték a szállítóba, hogy mentes vagy 0% az áfánál állítva és 5299 rakták és itta jutalékot mínusszal levették a következő soron.

Lányok van itt még Erzsébet-utalvány forgalmazó által küldött számla is OTP cafetéria ,Lapker újság,papíralapú Erzsébet -utalvány bankkártyás fizetés és fel nem tudom sorolni mennyi minden, most hogy nekem jutott a könyvelése valahogyan ez év elejétől rendbe kellene raknom ,hogy lehessen zárni.Ráadásul vidéken van ez a közért kommunikálni szinte lehetetlen csak a tulaj okoskodik mindig és mindent megígér minden ügyfelének.Na jól kipanaszkodtam magam.
várom segítségeteket és tanácsaitokat.
Köszönöm.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia, csődeljárást kell kezdeményeznie a cége ellen, az ügyvéd benyújtja a papírokat a cégbíróságnak, majd ott megállapítják, hogy van tartozása és átfordítják határozattal felszámolássá. Kijelölnek egy felszámoló biztost és onnan már övé az ügy. Mindent át kell neki adni mikor jelentkezik a képviselőnél. Pénztárban lévő készpénzt is. De az is meglehet, hogy az 500.e ft törzstőke miatt kényszertörlik.
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Van egy cég ( jegyzett tőke 500.000,-FT ) aki nem működik már évek óta .Van egy kevés NAV tartózása ezért nem tudja felszámolni  a céget , nincs pénze a tőke emelésre.  Most kapott a Cégbíróságtól egy levelet miszerint ha nem intézkedik a törzstőke emeléséről 100.000,-Ft a büntetés.    Kérem segítsetek  ha valakinek van hasonló ügy vagy  van ötlete mit lehet tenni. 

Köszönettel : Ildikó
Válasz idézéssel
Szia Harakiri !
Általában csak a munkaviszonyosok szerepelnek benne. A nav oldalon lévő adatbázisban is csak azok szerepelnek akik munkaviszonyosok és ezek az adatbázisok általában abból dolgoznak.

Lara
Válasz idézéssel
Hello!
A Nav-tól jönnek az adatok a biztositottakról a T1041 nyomtatványról ha a társas biztositott akkor arról is ment 1041-es.
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Sziasztok!

Azt kellene tudnom, hogy azon céges adatbázisba ahol azt is meg lehet tudni hányan dolgoznak
a cégben hogyan kerülnek be az adatok /honnan/???
Lehetséges az, hogy csak a munkaviszonyosak számítódnak oda a főfoglalkozású társasok nem??

Köszi előre is!

Harakiri
Még egyszer megpróbálom hátha valaki....
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a válaszodat!
Mariann
Válasz idézéssel
Szia!
16T201, Szerintem nem, pláne új aláírási címpéldány van.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Vezető tisztségviselő lakcímváltozását a navnál melyik nyomtatványon kell bejelenteni?
Ha a cégbíróságnál megtörténik a módosítás onnan automatikusan nem kerül át a navhoz a változás?
Köszi előre is: Mariann
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég