A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Munkaügy,bérszámfejtés
Közös megegyezéses munkaviszony megszüntetésekor csak a szabadsámegváltást kell kifizetni. A gyes első évére is megillette az éves szabadsága, melyet meg kell váltani. A Munka törvénykönyve rendelkezik a munkaviszony megszüntetésével kapcsolatos teendőkről. Nem értem a fogalmazásod, miért akarod " az orra alá dugni"? Szerintem minden ember joga, hogy bármikor felmondjon és oda menjen dolgozni, ahol több pénzt fizetnek neki.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni! :oops:

Egy munkavállalónk aki még gyesen van, szeretne közös megegyezéssel távozni a cégtől, mert új állást kapott. A kérdésem az lenne, hogy hány nap szabadságot kell neki kifizetni, illetve kell e neki fizetni valamit egyáltalán :?: :?: Még fél évig gyesen lesz, amellett dolgozna. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni. Illetve hogy hol lehet kinyomtatni az erre a speciális helyzetre vonatkozó szabályozást amit aztán az orra alá lehetne dugni!! Nagyon köszi előre is!!! Tongue
Válasz idézéssel
Köszi mindenkinek!
Válasz idézéssel
Bocs' ha tudod, de a rszj melletti munkaviszonyban foglalkoztatottaktól ugyanúgy kell az egyéni járulékokat vonni mint a többi munkaviszonyosoktól.
Csak azért írom, mert nemrég egyik dolgozónk nyugdíjazásánál derült ki hogy a TÁKISZ évekig nyugdíjasként kezelte, nem vont nyugdíjjárulékot.
Válasz idézéssel
Köszi!
Válasz idézéssel
Részmunkaidős munkaviszony
Válasz idézéssel
Köszi a válaszokat!
Értesítést kaptam, melyben értesítenek hogy megállapították a rendszeres szoc.járulékot. A jogviszony megnevezésénél mit kell megadni ?
Simán részmunkaidős munkaviszonyban, vagy mást ?
Köszi
Válasz idézéssel
A Cafetéria keretből ruhaát is lehet venni. Kérdésem, hogy működik ez?? Van-e valamilyen korlát? (összegben) Utalványt kell venni vagy számla elég róla?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Rendszeres szociális járadék az nem nyugdíj, csak nyugdíjszerü. Munkaviszonyt létesithetel vele, melyre a rokkantsági nyugdíj melleti munkavégzésre vonatkozók a szabályok vagyis:

A rokkantsági nyugdíjra való jogosultság további feltétele az, hogy a rokkant személy nem dolgozhat rendszeresen.

A jogosultság elbírálásakor nem rendszeresen dolgozónak az tekinthető, aki:

a munkakörére megállapított teljes munkaidőnél rövidebb munkaidőben dolgozik, vagy
ennél már korábban is rövidebb munkaidőben dolgozott és a megrokkanását követően a munkaideje tovább csökkent.
Válasz idézéssel
először kérd el a határozatot, hogy mit állapítottak meg
Katla
Válasz idézéssel
Tud valaki tanácsot adni?
Mi a teendőm azzal a dolgozóval aki leszámolt tőlem, megállapítottak számára rendszeres szociális járadékot (szerinte nyugdíjat) és most visszajött hozzám dolgozni. Van e valami korlátozás a munkaidőt, bért, járulékokat illetően illetve az új felvételkor mi a jogviszonya (simán főállásu munkaviszony v.valami más)?
Egyáltalán hol tudok ennek utána nézni?
Ráadásul bejelentettem nyugdíjas részmunkaidővel Sad
(ugyanis ezt mondta)
Köszi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég