A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NY NYILATKOZAT 2018 év
Igen, kellett "volna" küldeni, de én mindig rátettem a NY-es nyilatkozatra még akkor is ha visszaüzent sárgával. Megkapta a vállalkozó a 0-s igazolást. Teljesen értelmetlen küldeni a 0-t, vajon miért nem lehet ezt továbbra is kiváltani egyszeri nemleges nyilatkozattal????? Jó lenne ha ezt az illetékesek átgondolnák és nem tennének plusz terhet a vállalkozásokra minden hónapban a 0 miatt.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Eddig csak akkor kellett a 36 óra mellettinek, ha igazolást kért. Addig nem csípte a szemüket. Azért találták ki az NY-es nyilatkozatot, hogy csökkentsék az adminisztrációs terheket.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Igen így van, hogy szakadjon rájuk a budi.
Egyedül a nyugdíjasoknak em kell, de az összes 36 óra mellettinek akkor is kell küldeni, ha a büdös életben nem vesz ki járulékköteles jövedelmet.
Uff. Angry
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ez már így van néhány éve.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem tudom ki találkozott vele, de idéntől az egyszerűsítés jegyében az egyéni vállalkozóknak  mindenképpen kell 0858-ast küldeni.
HAJRÁ!!!!!  Angry Angry Angry
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia Ildi!
Két Ny-et küldj. Egyet a 1701-re 2017.01.01-2017.1231 időszakra, és egy másikat amiben elintézed a 1801-et előre, meg amid még van és lehet. Pld 1808.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha egy vállalkozónak nincs kötelezettsége a 01-en és éves bevalló, akkor a mostani NY-en jelölöm a 1701-et és a 1801-et is,
vagy csak a 1701-et és a 1801-et majd jövőre? Eddig minden évben jelöltem mindkettőt a biztonság kedvéért, de most hibát küldött és nem fogadják el. Mi a helyes jelölés?
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

a bevallással vannak gondok, akik eddig elküldték mind hibaüzenetet kaptak.
Válasz idézéssel
Köszi Alba

Megnéztem .Jól van csinálva 1801 éves 1808 havi.A bevallás gyakorisága.
Válasz idézéssel
Kedves Ica! A bevalláshoz (a cég törzsadatának megfelelő gyakorisággal) jól rendelted hozzá, hogy havi vagy éves kötelezett? Én ezt ellenőrizném.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elküldtem egy Ny-et 2018 évre.Úgy csináltam mint eddig
Most jött az üzenet " HIBÁS AZ ÉRTÉK AZ ÉRTÉKMEZŐBEN
Vajon ez Mit jelent
Válaszotokat előre is köszönöm

Ica
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég