A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
08 as bevallások
Szia Mónika! Igen, mi is kaptunk.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Igen, nekem is mind a három esetben visszahívást igértek, várom! Az biztos hogy nálam egyikben sincs hiba leellenőriztem a biztonság kedvéért. Megint fejlesztettek egy kereső programot ami hibás, felborzolják az idegeinket, nekünk kell bizonygatni hogy a sok "sz....ságot" elküldük.....és az jó.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia,

igen, egy ügyfelem jött ma. Fel is hívtam őket azonnal.  Mondtam, hogy ennek az Ev-nek soha nem kellett 08-s mert soha nem volt alkalmazottja, nem is kellett volna de ennek ellenére minden évben beküldöm neki az NY-s nyomtatványt.
Azt is elmondtam, hogy az Ev pedig magára nem adhat le 08-st. :-)
A hölgy azt mondta, hogy köszöni a visszajelzést, valószínűleg rendszer hiba van.
Elkérte a telefonszámom és vissza fog hívni.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ti kapjátok a hibaüzeneteket, hogy vállalkozóknak /soha nem volt alkalmazott/ hiányolják a 1608,1708-as bevallásokat, helyette mentek az NY-esek? Nekem már a 3. ilyen levél érkezik, az utolsó olyan vállalkozóra aki 2015-től szünetel, rendesen jelentve lett a 1041-esen a szüneteltetés , és meg akar győzni az ügyintéző /bár nagyon bizonytalan volt a hangja, azt tünt ki, hogy azt sem tudja mi a 08-as bevallás mire szolgál/ hogy a 1041-esen zárjam le a jogviszonyt, pedig csak szünetel. /Látja ő is a rendszerben hogy a szüneteltetés kezdete be van jelentve/. Nektek is érkezett már hasonló?
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári és Kicsi az útmutatást.
Válasz idézéssel
Sziasztok Napsugaraim !

Akkor jó páran megkinlódtunk ezzel a 08-sal, én még írtam is nekik és muszály megosztani Veletek, 2 napon belül válaszoltak is ( igaz addigra már megtaláltuk azt a bizonyos 576 sort.)

Név: Salgó Vilmosné
E-mail címe: szlpakony@upcmail.hu
E-iktatószám: e-379538

Tisztelt Ügyfelünk!

Hivatalunkhoz érkezett elektronikus levelével kapcsolatban az alábbi tájékoztatást nyújtjuk.

Ha az alkalmazás minősége 8-sal kezdődik (öregségi nyugdíjkorhatár fölötti öregségi nyugdíjas), függetlenül attól, hogy a magánszemély pl. munkavállaló vagy társas vállalkozó, akkor az esetükben a nyugdíjjárulék alapját képező jövedelemnél (akkor is ha csak egy 0-át kell beírni), nem az 574. sort kell kitölteni, hanem az 576. sort (A Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatósága által folyósított ellátásban részesülő személy által fizetendő nyugdíjjárulék alapja). Így a nyomtatvány hibátlanul kitölthető.

Amennyiben a bevallással kapcsolatban további kérdése merülne fel kollégáink a 1819-es telefonszámon hétfőtől-csütörtökig 8:30-16:00-ig, pénteken: 8:30-13:30-ig készséggel állnak rendelkezésére.

Tisztelettel:
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Központi Irányítás
Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Főosztály

Remélem, hogy most már mindenki túl van ezen a gondon.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszönöm szépen!
Hogy meddig kínlódtam, csak  a  sorokat nem olvastam jól el!!!

Big Grin Big Grin
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Ezt saját magammal "szívtam" meg.
Ha a 8-s kódu nyugdijas társast nem vesz ki pénzt akkor az 576-577-be kell a 0-t írni. Meglátod Igcsi így nem fog pofázni. Az 54-55 az alkalmazottaké. Innen fogják nekünk a jövő évben a + 5% emelést számolni Smile ha el nem ugrunk.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Öregségi nyugdíjas társasvállalkozó 09- lapján elakadtam.
8-53  a jogcíme.  555. sorban   7320.-
Nos, ha írok nullát a 574. sorba azért nem jó, ha nem írok semmit, azért nem jó.
Mit nem látok, nektek   is hozza a hibát???

Bocsi , most látom hogy már válaszoltatok erre   korábban.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia !

A 8lap 520 sorát ki kell tölteni.A 9-es lap aki nem csinál  semmit  0.t kell irni  a megfelelő sorokba.
Ica.

Ezt fejből irtam , ha van még valami szolok.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Öregségi nyugdíjas, kiegészítő tevékenységű, Kft-ben az egyik tag. Ő az ügyvezető és személyesen csinál mindent a cégben, a másik tag semmit nem csinál. Évközben nem vesznek ki pénzt, csak majd osztalékot. 
A 1808M-09-es lapon: alkalmazás minősége: 8-53. A 7320,-Ft-ot a 1808M-09-es lapon beírom.
Kérdésem, hogy a 09-es lapon kívül kell másik lapot is kitölteni? Gondolok itt a 1808M-08-as lap 520-as sora: munkakör, FEOR
A cég webáruházat üzemeltet.
Az egyik Nav-os véleménye: a 08-as lapot is ki kell tölteni, az 520-as sorba keressek egy FEOR-t.
A másik Nav-os véleménye: kettő 08-as lapot kell kitölteni ugyanarra a személyre, egyet az ügyvezetésre, egy másikat a többi tevékenységre  
A harmadik Nav-os véleménye szerint 08-as lapot nem kell tölteni, mert azt a lapot csak a munkaviszonyban vagy megbízásiban levőkre kell kitölteni
Hab a tortán: a másik tagra (aki tényleg semmit nem csinál) is kell M09-es lapot kitölteni nullásan, mert jelenteni kell hogy többes jogviszonyban 36 órás munka mellett tag.

TI HOGY CSINÁLJÁTOK?   Confused Confused
Válasz idézéssel
Ivettke!
Köszönöm!
Hát épp csak a szemem nem ütötte ki :SmileSmile Smile
Válasz idézéssel
574. sor üres, az alapot az 576. sorba kell írni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
1808-as 09-es lapjával küzdök kiegészítő tev. társas vállalkozónak. 555. sor ok, de utána izélget a nullákkal, sehogy se jó Sad 
Kérlek írjátok már meg, hogy melyik sort töltitek!
Köszönöm!
Válasz idézéssel
A decemberi bevallásban az éves fizetendő járulékot és az éves visszaigényelhető járulékot valljuk, ezért a létszámnál is az éves létszámot írjuk (írom) be. Az éves elszámolás és a 01-11. havi előlegek különbözete lesz a fizetendő vagy visszaigényelhető járulék, a létszám különbsége is a decemberi létszámot mutatja.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Sziasztok  !   Az éves szakképzési elszámolásnál ahol voltak egész évben tanulók, a létszámadathoz a decemberi főt kell irni, vagy a teljes év létszámlát   ?   Köszönöm a segitséget. üdv.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a Mi-mennyi-2018 -at!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Jajj, ez nagyon jó, köszi, hogy feltöltötted, ezt nagyon szeretem használni.
Válasz idézéssel
Biztos nem ide kellene raknom ,nem találtam meg a helyét.

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.pdf   Mi_mennyi_2018.pdf (Méret: 106.12 KB / Letöltések: 80)
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Megerősítem MÓnikát, igen kellenek a nullás 08-s bevallások. Kivéve a civil szervezetek,mert ott elfogadják az Ny nyilatkozatot.
Válasz idézéssel
Igen, sajnos be kell adni.
Válasz idézéssel
Sziasztok! A 1608 as 1708 bevallást abban az esetben is be kell küldeni a tisztségviselőkről ha máshol van a munkahelye illetve ha küldtem be Ny bevallást, mert sorra kapom a felszólításokat hiány pótlásra.
Köszi a választ
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég