A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1553
Hello!

Az anyasági támogatással kapcsolatban azt olvastam, hogy nem kell bevallást készíteni, ha más jövedelem nem volt. Arról már nem találtam infót, hogy hol kell feltüntetni, ha volt más adóköteles jövedelem is.

Más: 2015 decembertől kapott a feleségem gyedet. A határozat februári és a pénz is februárban érkezett. A 2015 decemberi időszakot szerintem kéne szerepeltetni a 1553-asban, de nem kaptunk igazolást. Mit csináljak? Kérjek igazolást, számoljam ki vagy majd a 2016-os év bevallásába írjam bele teljes gyedet?
Előre is köszönöm.
Üdv.: Csaba
Válasz idézéssel
Igazad van jár Neki, de nem tudjuk, nem-e a másik szülő veszi igénybe.

Most csináltam egy 53-ast, ahol a megzatit az anyuka, a gyermek utánit már az apuka vette igénybe. Megj. Ők tudják. Big Grin Big Grin
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
A magzati kedvezményt ki ne hagyjátok,jár neki az is...
a magzat a várandósság időszakában (fogantatásának 91. napjától megszületéséig),
Válasz idézéssel
Szia
Lakás támogatás Nem!
Az 53-as 3-as mellékletében kitöltöd a gyermek adatait és jan-tól júniusig 0-t júliustól 1-et írsz, és az 1-es koxkába írsz x-et. Ettől az A oldal 22-es sorában megjelenik a 375000 beírod a B oszlopba, meg a 26. sorba. Remélen nem hagytam ki semmit.

Válasz idézéssel
A lakhatasi tàmogatàs adòmentes ugye? Ezt az szja-ban nem kell bevallani ugye?
Válasz idézéssel
Sziasztok

Csalàdi kedvezmènyt vesz igenybe egy gyerek utàn aki 2015 augba született, munkahel tb kifizetőhely, hogyan irom be a bevallàsba a 62500*6 havi csalàdi kedvezmènyt, es a rèszletezőbe melyik hónapokhoz mit irok? 1es vagy nulla?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Köszönöm! Én is erre hajlottam.
Válasz idézéssel
Szia Juditka!
Ha a dolgozónak meg van a 6 havi hivatalos fizetési bzonylata annak alapján nyugodtan csinálj 53-ast. Ha hiányos akkor ne.

Válasz idézéssel
Sad
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszönöm Placebo!
De szerintem soha nem fogunk igazolást kapni.
Válasz idézéssel
Hello!
Van ilyen hogy ha nincs igazolás lehet csusztatni:

Ha Ön az adóbevallása benyújtásában akadályozott, az akadályoztatás megszűnését követő 15 napon belül köteles az adóbevallását igazolási kérelemmel egyidejűleg benyújtani.

Amennyiben Ön nem egyéni vállalkozó vagy általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemély, és a bevallását előreláthatólag nem tudja határidőben benyújtani, mert önhibáján kívül nem állnak rendelkezésére az elkészítéshez szükséges iratok, igazolások, a bevallási késedelemről 2016. május 20-áig bejelentést tehet az állami adóhatósághoz. Ebben az esetben a bevallási késedelem miatt mulasztási bírságot az állami adóhatóság 2016. november 21-éig nem szab ki [10], azonban a bevallás benyújtásával egyidejűleg – az akadályoztatás megszűnését követő 15 napon belül - szükséges a késedelem igazolására vonatkozó kérelmet (igazolási kérelmet) előterjesztenie
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Olyanba futottam bele, hogy húúúúú....
2015. szeptemberébe alakult egy cég, a munkavállalók szja bevallását kellene megcsinálnom.
Előtte egy olyan cégben voltak, amelyiknek törölték az adószámát. A járulék bevallások nem lettek beadva, miközben számfejtés történt 06. hóig. Asszem.... Persze igazolások, semmi nincs. Arról se, hogy melyik nappal lettek kijelentve, de mondjuk ez most nem is érdekel.

De hogy csináljam meg a bevallásukat? Mert ha nem teszem bele az 1-6 havi bérüket, akkor lehet, hogy behívják őket. De M30 nélkül a bérpapírból beírhatom? Mert annak, hogy a dolgozó megőrizte nagyobb az esélye, mint hogy a könyvelőtől bármit is kapjanak.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Igen ez a megosztás ha házasok lennének de nem vérszerinti gyerek után a közös érvényesités.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ado.hu/rovatok/ado/mikent-oszthato-meg-a-csaladi-adokedvezmeny">http://ado.hu/rovatok/ado/mikent-osztha ... kedvezmeny</a><!-- m -->

Bocs, hogy beleszólok, nem pont fordítva?
Én úgy értem, ha közös a gyermek, akkor közös érvényesítés (mindketten jogosultak lennének családi pótlékra) és a megosztás, ha a közös háztartásban lévő élettárs gyermeke után veszi igénybe a kedvezményt (jogosult az őt megillető kedvezményt jogosultnak nem minősülő más magánszeméllyel együtt érvényesíti).
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm Placebo!!!
Válasz idézéssel
Hello!
Igen ez a megosztás ha házasok lennének de nem vérszerinti gyerek után a közös érvényesités.
Anyának ki kell adni csak a 1,5 munkaerőpiacit fizesse ha vontak tőle a többit mind visszakapja és amit nem tudott érvényesiteni a családi meg a járulékkedvezményből azt az élettárs igénybeveheti.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ado.hu/rovatok/ado/mikent-oszthato-meg-a-csaladi-adokedvezmeny">http://ado.hu/rovatok/ado/mikent-osztha ... kedvezmeny</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Köszönöm Placebo!
De hogy? Bocs, ha csak nekem nem egyértelmű :oops:
Az anyának jár gyerekenként 2.475.000,- ő a nem közös gyerek után igénybe veszi (sőt még sok is) és az apa az anyánál megmaradó 2x2.475.000,- veheti igénybe az ő 2x750.000,- felett?
Válasz idézéssel
Hello!
Ha élettársak az anya amit nem tudott kedvezményt felhasználni megoszthatja az apával a bevallásban év közben ezt nem lehetett érvényesiteni az előleg levonásnál de itt igénybeveheti.
Válasz idézéssel
Na igen, csak a lényeget nem írtam le: nem házasok.
Lehet kicsit le kellene kattannom az szja bevallásokról és át kellene lépnem egy-két beszámolóra Cry
Köszönöm előre is Placebo!
Válasz idézéssel
Hello!
Házasok mert ha igen a nem vérszerinti gyerek után is igénybeveheti az apa is?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Meggyűlt a bajom a családi kedvezménnyel :oops:
Három gyerek, de csak kettő közös.
Anyuka: neki van 1+2 gyereke. Jövedelme 864.295,- szja-t vontak tőle 11.746,- forintot és nyj-t 86.343,- Ez még nem okozott gondot, hogy ő ezt mind visszakapja. A három gyerek után 7.425.000,- a keretösszeg, de neki "elég" 1.404.040,-

Na de jön apuka. Ugye ő csak 2 gyerek után igényelheti a családi kedvezményt. A jövedelme: 1.886.886,-
A két gyerek után a keret összeg 1.500.000,- forint. De beírhatom ezt az összeget?

Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!

Oda írjál nullát. Ezer alatt van! :oops:
Válasz idézéssel
Szia Erzsó !

Igen. Csak a nyugdíj önell.-re akarom küldeni. A 16-01-es lapon kéri az önellenőrzési pótlék összegét a program.
Iza
Válasz idézéssel
Szia Iza!

Szerintem az SZJA nem változott csak a magánnyugdíj.Az meg nem azonos,mert csak 20 %. Biztos ki kell tölteni a 16-01-es lapot?
Te csak a magánnyugdíjat önellenörzöd,vagy nem? :oops:
Válasz idézéssel
Még egy kérdésem lenne. A 16-01 lap Szja sor kötelezettség alapjának különbözetére 31.962 Ft-ot írtam, kötelezettség változás 7.990 Ft.- Önell.pótlék 100 Ft.
Jó ez így?
Iza
Válasz idézéssel
Szia !

Köszönöm válaszod. Így töltöttem ki:

1553-16-02 Lap
29. sor a: szerződés azonosító száma
29. sor b: eredeti adat 39.952.-
29. sor c: módosított adatok 7.990.-
29. sor d: adózó terhére mutatkozó különbözet: 31.962.-

16-01 lap
Önellenőrzési pótlék 100 Ft.-

Megnéztem a folyószámláját is, a NAV könyvelte - 39.952 Ft.- Nybizt.nyil.- utalás biztosítónak. Gondolom akkor itt elő fogják írni a + 31.962 Ft-ot, ami megy az önellenőrzéssel.
Iza
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég