A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA bevallás
Judithh Írta:Ok, köszi a választ nektek.
Akkor még ma beküldöm.

Beadhatod 250eFt-al, febr. 25-ig és néhány nap múlva önellenőrzöd a ténylegesre.
Igy biztos nincs mulasztási birság csak önellenőrzési...
Én is jártam már így.

Sanyi
Válasz idézéssel
Ok, köszi a választ nektek.
Akkor még ma beküldöm.
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
Szia Judith!

Igaza van Bodzának, január 20-ig kellett volna beadnod az éves bevallást, ha túllépted az értékhatárt.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Judith! Nagyon sietned kell az ÁFA bevallással, mert nálad az éves bevallás leadási határideje jan.20. volt, mivel dec.végén meghaladtad a 250eFt-ot.
Sürgősen add be. A gyakoriságot 2010-re már megállapították, a törzsben megnézheted, nem a 2009, hanem a 2008.évi adatok alapján. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kicsit összezavarodtam.
Most, ahogy csinálom az éves áfát, látom, hogy az egyik Társaságnak a fizetendő áfája 290.000 Ft lesz. Ezt az összeget decemberben érte el. Vagyis 01.01-11.30-ig 143000 fizetendő áfája van, decemberre lett 290.000 Ft.
Akkor most lemaradtam valami bevallásról, vagy most beadom az éveset és majd 2011-re megállapítják, hogy negyedéves bevalló lesz?
Vagy most 2010-ben már negyedéves bevalló lesz?

Köszönöm a segítséget
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
Köszi Lányok!
Akkor belepakolom ezeket is... igaz, a továbbvihetőm csak 1-gyel csökkenne, ezekkel a levonhatókkal meg csak nőni fog.
Remélem ez nem fogja bántani az Apeh szemét.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Így kevesebb lesz az önellenőrzési pótlék alapja is, meg a fizetendő áfa is. Ezért mindenképp beletenném. No meg nem utolsó sorban, így lesz teljes a tavalyi éved.
Válasz idézéssel
Eragka! Egész nyugodtan.
Marcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha 2009. 4. negyedévre csinálok áfa önellenőrzést, mert kimaradt kimenő számla, akkor belepakolhatok kimaradt bejövő számlákat is?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Tehát akkor összefoglalva:
0101-0930-ig az áfája -210.000.- /mivel 250 ezer alatt van ezért a IV. negyedévre még nem kell beadni negyedéves bevallást/

0101-1231-ig a visszaigényelendő áfája -67.000.- tehát így még minden rendben van éves áfa bevallást adok neki, és nem vagyok köteles figyelembe venni a decemberben kifizetett számláit a III. negyedévi áfá-ba ha a teljesítési idejük III. negyedév, tehát nem kell 1-3 hóig beadnom bevallást aztán 4. negyedévre negyedévest, hanem mehet az éves bevallás.
Remélem értitek /kizárólag szállítói számlákról van szó, tehát nincs bevételi számlával kulimász/
Erősíts meg kérlek, tiszta káosz van a fejembe!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Ezt tudom, és nem teljesen ezt kérdeztem, hanem a harmadik negyedév végéig tehát 0101-0930-ig az ÁFA -210.000.- Tehát még jó volt, aztán decemberbe hozott vagy 5 db számlát amelyet decemberbe utalt át a bankból viszont ezeknek a teljesítési dátuma szeptember 20-a volt de csak decemberbe fizette ki mert nem volt pénze. Aztán így ugyan év végén is 67.000.- Ft visszaigényelendő áfája lett viszont elgondolkodtam pont a múltkori téma kapcsán hogy ez esetben ezeket a decemberben kifizetett áfá-s számlákat is melyknek a teljesítése III. negyedév vajon nem a III. negyedévben kellene figyelembe venni, mert akkor 0101-0930-ig a visszaigényelendő áfája -350.000.- Ft lenne. Tehát a kérdés: kiegyenlítéskor veszem figyelembe ezt a levonható áfá-t vagy teljesítéskor mint a kettősbe?
Mónika!
Az egyéni vállalkozóknál is a teljesítés napján kell figyelembe venni a levonható áfát, azonban ha visszaigénylésed keletkezik, akkor a pénzügyileg nem rendezett számlák áfáját nem lehet visszakérni. Lehetőség van arra, hogy a beszerzésekhez kapcsolódó áfát az - elévülési időn belül - később vedd figyelembe, ez nem vonatkozik a bevételeket érintő fizetendő áfára, azt mindenképpen önreviziózni kell.
Válasz idézéssel
Ezt tudom, és nem teljesen ezt kérdeztem, hanem a harmadik negyedév végéig tehát 0101-0930-ig az ÁFA -210.000.- Tehát még jó volt, aztán decemberbe hozott vagy 5 db számlát amelyet decemberbe utalt át a bankból viszont ezeknek a teljesítési dátuma szeptember 20-a volt de csak decemberbe fizette ki mert nem volt pénze. Aztán így ugyan év végén is 67.000.- Ft visszaigényelendő áfája lett viszont elgondolkodtam pont a múltkori téma kapcsán hogy ez esetben ezeket a decemberben kifizetett áfá-s számlákat is melyknek a teljesítése III. negyedév vajon nem a III. negyedévben kellene figyelembe venni, mert akkor 0101-0930-ig a visszaigényelendő áfája -350.000.- Ft lenne. Tehát a kérdés: kiegyenlítéskor veszem figyelembe ezt a levonható áfá-t vagy teljesítéskor mint a kettősbe?
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Az éves bevallónál nem külön-külön vizsgáljuk a negyedéveket, hogy a fizetendő és a levonható adó meghaladja-e
a 250.000.- Ft-ot.
Az 1. negyedévben ha az elszámolandó adó az értékhatár alatt van, akkor a 2. negyedévben már úgy kell nézni, hogy
az év elejétől számít a fizetendő és a levonható adó különbözete. Ha az első félévre ez a különbözet meghaladja a
250.000.- Ft-ot, akkor 3. negyedévtől át kell térnie negyedévesre.
Ha nem jó értettem a kérdésedet, akkor bocsánat.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Múltkor egyéni vállalkozás ki nem egyenlített szállítói számláinak áfa összegéről amelyik csak 2010-ben lesz kiegyenlítve az egyik fórumozónak rossz választ adtam, mert szerintem nem lehet levonásba helyezni, aztán kiderült hogy következő időszakiként levonásba lehet helyezni, ez már tisztázódott bennem.
Namost a következő a helyzet az egyik áfá-s éves bevallású egyéni vállalkozómmal:

Minden negyedévben a + - ÁFA 250.000.- alatt van, tehát az éves bevallás feltételei adottak...
CSak: a IV. negyedévben kiegyenlített egy csomó szállítói számlát amelyeknek a teljesítési ideje még III. negyedév.
Namost: mivel a IV. negyedévben egyenlítette ki szerintem ebbe a negyedévbe tartozik áfa szempontjából, viszont ha ezt is rosszul tudom akkor a III. negyedévben átlépte az értékhatárt és bevallást kellett volna adnia.
Segítsetek kérelek ez esetben mi a helyes.
Abban az időszakban kell figyelembe venni az áfát amelyik negyedévben kiegyenlítették, vagy amelyik negyedévre szól a teljesítés, mert kettősbe ezt csípőből tudom de egyszeresben bizonytalan vagyok. /Remélem IV. negyedévet írtok/
Válasz idézéssel
köszi! Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segitséget kérnék, hátha valaki könyvel mezőgazdasági őstermelőnek.
Áfa körös őstermelő, kb. 5 éve választotta ezt mert gépeket vásárolt, most visszalépett az általános áfából, kompenzációs felárrral törétnő értékesitésre.
Ez miatt változás bejelentőt küldött be, majd megcsinálta a 2009. IV. negyedévi áfa bevallását. Mivel visszaigényelhető áfája lenne, de a küszöbértéket nem éri el, hogy ezt megkapja, még bejelölte, hogy jogutód nélkül megszűnt, és mivel más lehetőséget nem talált, azt is, hogy egyéni vállalkozását megszüntette. Természetesen visszajött, hogy hibás a bevallás, mert nem szüntette meg az egyéni vállalkozását. Igazán én sem tudtam tanácsot adni neki, hogyan kell a bevallást javitani.

Ha valaki, tudna segiteni, mi ilyen esetben a helyes eljárás nagyon szépen megköszönnénk!

Icus
Válasz idézéssel
Szia lysglimt!
Igen-nem kell! A 60-as árúmozgásról szól.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy vállalkozás beépít egy tetőteret de 2009.12.31 el még nem aktiválta be kell e rakni valahova az ÁFA bevallásba azt a beruházást nem saját rezsis mert annak megtaláltam vagy ezt is a 67 sorba kell jelenteni?

köcce előre is
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Segitséget szeretnék kérni ismét.
Görög cégtől hoztunk be oliva szappant 4. negyedévben.
A gyártó azt irta, hogy a görögországi adótörvények alapján nem számlázhatnak áfát.

Jövendőbeli könyvelőnk áprilistól lesz.
Megkérdeztem, azt tanácsolta kérjünk elvi állásfoglalást irásban.
Alanyi adómentesek vagyunk, ezért nem számolhatunk fel forgalmi adót a számlán, nem értük el a 5mFt-os bevételt.
Véleménye szerint fizessük be az itthoni 25%-os forgalmi adót, majd igényeljük vissza.

Most töltöm ki a közösségi behozatal bevallását, utána az áfát.
Megköszönöm a véleményt. Mindenképpen befizetem az összeget, kb. 15eFt, visszaigényeljem, vagy előbb kérjek írásban APEH állásfoglalást.
Válasz idézéssel
sziasztok!

építőipari cég szárazépítési munkákat végzett 2009-ben Szlovákiában( a számlán nem számított fel áfát, mert úgy gondoljuk ez ingatlanon végzett munkának számít, így a teljesítés helye, a tényleges hely). erről ugye nem kell összesítő nyilatkozat? melyik sorba kell beállítani? köszönöm!

üdv! Smile
Válasz idézéssel
Igen, ilyenkor a Ft-ot szoktam figyelembe venni.
Erika
Válasz idézéssel
Van egy szlovák számlám. mindkét félnek van uniós adószáma. Mi vagyunk a vevők A számla végösszege Forint, de az 0 %-os áfánál az Euró is fel van tüntetve.
áfa bevallásnál és az összesítőnél is használhatom a forint összeget.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szia Juli!
Az esetek 90%-ban eljelejtem beirni, áfa ellenőrzésen sem tették szóvá, pedig mindig volt te. áfa is.
Az analiktikában benne van , csak egy felsleges adm, mint még annyi minden.
Válasz idézéssel
Köszönöm Lányok!

Megvallom őszintén nekem is ez volt az első gondolatom. Remélem nem ellenőriznek mert ezek képesek megbüntetni akkor is ha nincs pénzvonzata, "csak" tartalmi. Hagyom ahogy van :lol:
Puszi nektek. Juli
Üdv. Juli
Válasz idézéssel
Szia Juli !

Én is csak súgom (én sem görcsölnék rajta, hagynám ahogy van )

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég