A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alapítvány, társadalmi szervezet
Sziasztok!
Elküldtem egy bevallást a Bíróságnak már vagy 5 napja figyelemfelhívás jött elfogadó nyugta nem.
Mi a teendő adjam be papíron, vagy fog még jönni valami elfogadó/elutasító/.
Volt akinek már elfogadták az ügyfélkapun keresztül benyújtott bevallását?Semmiféle meghatalmazást nem csatoltam hozzá, lehet az a baj, de legalább értesítenének.
Köszi
Válasz idézéssel
Szia!

Már nem a 01-en kell nyilatkozni,hanem a TAONY nyomtatványon,de nézd meg a határidejét,arra nem emlékszem én leadtam februárban...Ha már nem lehet,akkor nullásan leszel kénytelen beadni a Taot. :!:KOZ még nincs!!!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok !
Csak én látom, vagy nincs még mindig 13 KOZ ?
A TAO bevallást kell beadni minden civilnek , akkor is, ha nem kell fizetnie? Most nincs lehetőség arra, hogy a 01-esen X-el lehessen nyilatkozni?
Tündi
Válasz idézéssel
Barlang! Monik!

Köszi,akkor megy papíron! :oops:
Válasz idézéssel
Jaj egyre hülyébb leszek persze ez még csak egy figyelem felhívás.
Küldenek üzenetet, hogy csatoljam a meghatalmazást, vagy nekem kell tudnom?
Lassan teljes bugyuta leszek már itt a bevallások közepette.
Tényleg fura, hogy ezt nem lehet beküldeni , mint a vállalkozókét, minek még az újabb macera vele.
Köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem olyan jött, hogy érkeztetés visszaigazolás.
Ez még nem jelent semmit?
Lehet visszadobják, mert a saját ügyfélkapus dolgaimmal küldtem be?
A képviselőnek nincs ügyfélkapuja akkor kell csatolnom a meghatalmazást?
Köszi
Válasz idézéssel
Arra azért figyeljetek, hogy közhasznút már nem lehet egyszeresben könyvelni.
Válasz idézéssel
monik Írta:Erzsó!
"3.5. Elektronikus beküldés esetén, ha nem a Névjegyzékben feltüntetett képviselő küldi be a beszámolót

A beszámoló elektronikus úton való megküldése esetén - mivel azt elektronikus aláírással nem kell ellátni -amennyiben beküldőként nem a szervezet képviseletére jogosult személy jár el, csatolni kell a képviselő részéről a beküldő személy részére adott teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazást is. Mindkét esetben az OBH kizárólag a megfelelő (egyszeres könyvvitel esetében: PK-141, illetve kettős könyvvitel esetében: PK-142) formátumú nyomtatványokat tudja befogadni! "

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.birosag.hu/allampolgaroknak/civil-szervezetek/civil-szervezetek-beszamoloival-kapcsolatos-tudnivalok/3-kitolteshez-formai-es-tartalmi-kovetelmenyek">http://www.birosag.hu/allampolgaroknak/ ... etelmenyek</a><!-- m -->

Emese!
köszönöm
kicsit vicces a szervezeti adatok pontossága, mert pl. a miénknél leírták a Bíróságon a kulturális szót hosszú ú-ra :lol:
Azt sem értem, hogy kuratóriumi tagként és regisztrált mérlegképes könyvelőként a NAV előtt nevemre vettem az Alapítványt, és nem küldhetem be a mérleget, csak a Tánya bevallást?
Válasz idézéssel
Köszi Monik!

Akkor megy papír alapún,mint eddig.Úgyis ez az utolsó évem,leadtam az egy szem egyesületemet! Smile
Válasz idézéssel
Erzsó!
"3.5. Elektronikus beküldés esetén, ha nem a Névjegyzékben feltüntetett képviselő küldi be a beszámolót

A beszámoló elektronikus úton való megküldése esetén - mivel azt elektronikus aláírással nem kell ellátni -amennyiben beküldőként nem a szervezet képviseletére jogosult személy jár el, csatolni kell a képviselő részéről a beküldő személy részére adott teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazást is. Mindkét esetben az OBH kizárólag a megfelelő (egyszeres könyvvitel esetében: PK-141, illetve kettős könyvvitel esetében: PK-142) formátumú nyomtatványokat tudja befogadni! "

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.birosag.hu/allampolgaroknak/civil-szervezetek/civil-szervezetek-beszamoloival-kapcsolatos-tudnivalok/3-kitolteshez-formai-es-tartalmi-kovetelmenyek">http://www.birosag.hu/allampolgaroknak/ ... etelmenyek</a><!-- m -->

Emese!
köszönöm
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
emese51 Írta:Megpróbálom felcsatolni!!

Felraktam a dokumentumokba!!
Válasz idézéssel
Akinek a neve alatt van a cég,vagy szervezet,az meghatalmazással bír! Vagy ez nem ugyanaz??? :oops:

A mérlegek is úgy mennek el.

Május 31-ig papír alapon vagy elektronikus úton beküldve kell letétbe helyezni a beszámolót az OBH-nál a megadott formában.

(Az OBH tájékoztatója a civil szervezeteket terhelő - beszámolóikkal kapcsolatos - letétbe helyezési és közzétételi kötelezettségről)

A beszámolót az OBH részére kell megküldeni (vagy a képviselő, vagy az adóhatóságnál bejelentett könyvelő, ügyvéd, stb. által), amivel a letétbe helyezési és a közzétételi kötelezettségnek is eleget teszünk.

A közzététel céljából beküldendő formanyomtatványok a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.civil.info.hu">www.civil.info.hu</a><!-- w --> internetes portálról, vagy a bírósági honlapról tölthetőek le.
Válasz idézéssel
Megpróbálom felcsatolni!!
Válasz idézéssel
"A beszámoló elektronikus úton való megküldése esetén - mivel azt elektronikus aláírással nem kell ellátni -amennyiben beküldőként nem a szervezet képviseletére jogosult személy jár el, csatolni kell a képviselő részéről a beküldő személy részére adott teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazást is."

Erre nincs valamilyen mintátok?

Köszönöm,
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Én is bekültem, ugyan az egyesület vezetőjének kódjával. Igazolás is jött, mint a rendes beszámolóknál. Csak azt nem tudom, hol lehet nézegetni, mint a rendes beszámolókat.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nyugtassatok meg,tényleg beküldhetem a PK 142-t... Azt olvastam,kell külön meghatalmazás!
Most akkor? Nem tudom merjem-e vagy postázzuk?
Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem nincs változás,de még nincs nyomtatvány! Május 31 a határidő! :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

13 KOZ nyomtatványt nem találom, lehet, hogy változott valami és más nyomtatványon
kell beadni? Ti tudtok ezzel kapcsolatban valamit?
Válasz idézéssel
Megjött az igazolás az OBH tól az ügyfélkapun. Tehát tényleg működik.
Válasz idézéssel
Megjött az igazolás az OBH tól az ügyfélkapun. Tehát tényleg működik.
Válasz idézéssel
Küldött már be valaki ügyfélkapun civil beszámolót az OBH-nak? Tegnap én küldtem, a visszaigazolás megjött, de az, hogy az OBH is megkapta-e az még nem. Nem tudom, hogy fog-e ez működni egyáltalán. Lehet, hogy csak a mai ügyfélkapus mizéria miatt van?
Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok. Ezt én megkérdeztem az OBH-tól. Ugyanez volt a válasz.
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszod!
Válasz idézéssel
Szia,

én azt az infót kaptam egy előadáson, hogy ezeket nem kell beküldeni, csak lehetőség, de nyilván a képviselő akkor írhatja alá a beszámolót nyugodtan, ha a kuratórium,/ közgyűlés azt elfogadta. ( ez eddig is így volt )
Viszont a Bíróság kér külön meghatalmazást, ha pl. könyvelő küldi be a nyomtatványt elektronikusan és nem az alapítvány/egyesület képviselője.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

PK-141 mellékleteként be kell küldeni a jegyzőkönyvet és a jelenléti ívet is?
Szöveges beszámoló is szerepel a mellékletek felsorolásában, ez is kell
szerintetek?

Köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég