A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alapítvány, társadalmi szervezet
Sziasztok!

Ha esetleg valaki jártas  non-profit bérszámfejtésben, örülnék ha tudna valaki segíteni

Szociális szektorban működő alapítványnál:
Szociális bérpótlék számfejtésével kapcsolatban nem tudom, hogy betegszabadság és táppénz idejére jár-e a pótlék

Helyes-e hogy naptári napra és nem munkanapra van számolva az új belépő időarányos ágazati pótléka?

Köszönettel:

rozsa
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Segítene valaki?
Válasz idézéssel
Igen, nagyon lassan jönnek a visszaigazolások. :-(
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Nekünk is csöpögtetve jönnek!Még mindig hiányzik a fele!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Lányok lehetséges, hogy még nem jönnek a visszaigazolások a beszámoló letétbe helyezéséről? Kuratórium elnöke már nagyon türelmetlen rajtunk élezi a körmét.
szerintetek tudok valahol érdeklődni,hogy mi a helyzet?

Köszönöm,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szeretnék segítséget kérni valakitől. Nagyon megkértek, hogy vállaljak el egy alapítványt könyvelni (utólag a 2015-re) Csak az 1%-ból van bevétele. A KOZ14 és TAONY már be van adva, csak az éves beszámolót kellene 2015.évre beadni (kaptak haladékot). Megköszönném, ha segítene valaki az indulásban, már kiestem a kettősből. Záró főkönyvet és beszámolót elküldte a régi könyvelő a 2014.évit.
Ezt látom benne:
T 384 70.104.-
K 413 82.060.-
K 419 222.674.- a többi nem kell (ktg és bevétel)
A beszámolóban a tárgyévi eredmény -234e .
És nem tudom kell-e, hogy a beszámoló D/I. Induló tőke összege 100e, D/II. Tőkeváltozás összege 205e.
A könyvelés nyitásához kérnék segítséget.
Válasz idézéssel
Szívesen!
Válasz idézéssel
Kedves Tercsi!

Köszönöm,egy nagy kő zuhant le a szívemről ma egész nap sántikálni fogok. Tongue Tongue Tongue

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!

A pénz elszámolás is jó lesz így.

Üdv.: Tercsi
Válasz idézéssel
Igen vállalkozási bevételnek minősül!
Ha meghaladja a 10 mFt.-ot akkor adózik.
Válasz idézéssel
Csökkenteni a készlet nyilvántartást, elég az átvételi elismervény.[/quote]

Köszönöm a segítséged,a pénzdíj elszámolását jól gondolom,ez az első esetem a NAV üf-től nem kaptam rá konkrét választ mondták kérjek állás foglalást.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
PMarcsi Írta:Segítséget szeretnék kérni,

Alapítvány díjat ad át 2 főnek,kisplasztika értéke 63.500.-ft és netto 250.000.-ft.
A 250.000.-ft -ot felszorzom 15%szja -val megfizetem a 27% EHO-t utána és ezt mind egyéb jövedelemként számolom el a 08-son bevallom és az szja és ehot megfizetem utána.
Mi legyen a kisplasztikával?elég ha csak átvételi elismervényen átvettetik velük és ezzel csökkentem a készlet nyilvántartást,vagy a plasztika után is adózni kell és hogyan.
Köszönöm a segítséget.

Szép Napot kívánok mindenkinek!

Pmarcsi
Csökkenteni a készlet nyilvántartást, elég az átvételi elismervény.
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni,

Alapítvány díjat ad át 2 főnek,kisplasztika értéke 63.500.-ft és netto 250.000.-ft.
A 250.000.-ft -ot felszorzom 15%szja -val megfizetem a 27% EHO-t utána és ezt mind egyéb jövedelemként számolom el a 08-son bevallom és az szja és ehot megfizetem utána.
Mi legyen a kisplasztikával?elég ha csak átvételi elismervényen átvettetik velük és ezzel csökkentem a készlet nyilvántartást,vagy a plasztika után is adózni kell és hogyan.
Köszönöm a segítséget.

Szép Napot kívánok mindenkinek!

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Van aki mostanában foglalkozik a Függetlenségi Nyilatkozatok, Vérszerződés, stb. (kinek milyen alapítóija van) újrafogalmazásával?
Kuratórium is beadhatja, ha az alapító többszáz km-re van?
és ugye ügyvéd nem kötelező hozzá?
Válasz idézéssel
Szia,

én is úgy tudom, lehet még.
Válasz idézéssel
Idén lehet még papíron küldeni a nem közhasznú egyesület beszámolóját?
A bíróság honlapján amit írnak, aszerint még úgy értem, hogy lehet.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
kissne ildiko Írta:Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Az alapítványunk 2014 évben az egyszeres könyvvitelről áttért a kettős könyvvitelre,így a PK-142 nyomtatványt kell kitölteni. Kérdésem ilyen esetben az eredménykimutatásának előző év adatait a beszámolóban ki kell-e tölteni? Szabály szerint úgy tudom üresen kell hagyni, viszont a közhasznúsági mutatók kiszámításához a programnak a két év adata szükséges. Előre is köszi Ildi

Åttéréskor átfordító mérleget kell csinálni. Úgy gondolom ha ez meg van nincs akadálya a PK-142-es elkészitésének, úgy meg tudod csinålni.
Válasz idézéssel
Bényiné Írta:Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy ha egy alapítvány 2015-ben kapott támogatást akkor erről kell adatot szolgáltatni a NAV-nak?
Régebben volt erre a K51nyomtatvány, most nem találtam a nyomtatványok között, lehet, hogy már nem kell? Ha jan.31. a határidő
akkor már lennie kellene a nyomtatványnak szerintem.

Nem kell már ėvek ôta küldeni! Csak a nem magànszemély támogató részére kell igazolást kiadni január 31. ig.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy ha egy alapítvány 2015-ben kapott támogatást akkor erről kell adatot szolgáltatni a NAV-nak?
Régebben volt erre a K51nyomtatvány, most nem találtam a nyomtatványok között, lehet, hogy már nem kell? Ha jan.31. a határidő
akkor már lennie kellene a nyomtatványnak szerintem.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Az alapítványunk 2014 évben az egyszeres könyvvitelről áttért a kettős könyvvitelre,így a PK-142 nyomtatványt kell kitölteni. Kérdésem ilyen esetben az eredménykimutatásának előző év adatait a beszámolóban ki kell-e tölteni? Szabály szerint úgy tudom üresen kell hagyni, viszont a közhasznúsági mutatók kiszámításához a programnak a két év adata szükséges. Előre is köszi Ildi
Válasz idézéssel
Alapítvány kapott tőketartalékba könyvelendő támogatást.
A beszámolóban ezt hol mutassam ki? Lekötött tartalék? Értékelési tatalék?
Máshova nem igen tudnám elképzelni.
Volt már ilyenetek?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Eddig még nem könyveltem alapítványt, ezért egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabb kollégáktól...
Előző könyvelő felmondott és átvetem egy alapítvány könyvelését. Most záráskor a következő problémával szembesülök:
Az alapítvány néhány eszközt vásárol (köztük egy Plazma tv-t is), amelyeket iskolának adományoz. A vásárlásról van számla, az előző könyvelő egy részét áruként (261-re), más részét térítés nélküli eszközátadásként (8891-re) könyvelte. Az ügyvezető szerint átadták az eszközöket az iskolának, azonban az iskola részéről nincs átvételi elismervény, vagy egyéb bizonylat.
Az év végi főkönyvi rendezéskor hogyan kezeljem ezeket?
Bocsi, ha együgyű a kérdésem, de még nem volt dolgom alapítvánnyal és most a zárási időszakban nem nagyon jut időm alaposabban elmélyülni ezek tanulmányozásában.
Ha lenne Valaki olyan kedves, segíteni, hálásan köszönném.
Válasz idézéssel
DE JÓÓÓÓÓÓ!

Örülök Anita! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó,

írtam múlt héten: " Én nem töltöttem ki a PK-142-s minden lapját, csak az első oldalt, mert mellékletben csatoltam a beszámoló program által elkészített pdf-s beszámolót. ( úgy ahogy a normál vállalkozások esetében is tesszük)."

Képzeld, FELDOLGOZTÁK. :-) Nem kell újra pötyögni. Hogy én ennek mennyire örülök. Köszönöm nekik, hogy így is jó.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég