A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szcho kedvezmény
Köszönöm
Válasz idézéssel
Hello!
Csak a munkaviszonyosnak jár...
Válasz idézéssel
Segítsetek Nekem abban, hogy van egy egyéni vállalkozó, aki főállású anya Gyet-et kapott de már nem kap, ezért főállású ev-ként fizeti a járulékait. Ő is igénybe veheti a szocho kedvezményt? Vagy csak munkavállalók után lehet érvényesíteni?
Válasz idézéssel
Sziasztok

Az alábbi kérdésem lenne. Adott egy egyszemélyes Kft (tag és az ügyvezető ugyanaz a személy), melynek az ügyvezetője munkaviszonyban látja el a teendőit. A cég alakulásakor, az akkori könyvelő 1328-as feor kódra jelentette be az ügyvezetőt. Én idén áprilisban vettem át a könyvelést. Az első bevallás beadásakor láttam a márciusi 08-as bevalláson, hogy az M-es lap 08-as oldalán már nem 1328-as feor kódot használ, hanem 9233-at. Ezzel egyidejüleg igénybe veszi a szakképzettséget nem igénylő munkavállaló után a szocho kedvezményt. Én azt gondolom, hogy ez így nem helyes, főleg, hogy a feor kód nem is lett módosítva 9233-ra. Egyáltalán az ügyvezetőt lehet 9-es feor kóddal bejelenteni?

Segtséget előre is köszönöm
üdv
Zsolt
Válasz idézéssel
ZsoZsuzsa Írta:moniszil!

Szerintem valami nem stimmel, szerintem arra az egész hóra még jár a kedvezmény, legalábbis abból indulok ki, hogy a pályakezdőknél ez a helyzet.

Szia !

Megkapta az 55 év felettiek kedvezményét, sőt lehet, hogy többet is annál mint, amit lehet. Heti 30 órás munkavállalóról van szó.
Szept 01-19-ig (nyugdíj előtti időszakra) kapott 10.875 Ft kedvezményt, szept. 20-30.-ig (ekkor már nyugdíjasként)
kapott 6.367 Ft kedvezményt. Külön kellett a 2 időszakát számfejteni, mert mások a levonások amikor már nyugdíjas.
De így 9.hóban összesen 17.242 Ft a szocho kedvezmény, a maximum 14.500 Ft-tal szemben.

Viszont a CLVI. törvény. 462/B §. (4) bekezdése szerint lehet, hogy mégis jó a 17.242 Ft ?

"Az adókedvezmény összegét a kifizető havonta az adott hónapban fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező munkaviszonyonként külön-külön kiszámított részkedvezmények összegeként állapítja meg."
Móni
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm kedves Monik!
Válasz idézéssel
Nem kell, csak 9-es kezdetű FEOR kód.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A szakképzettséget nem igénylő munkakör esetén, a szocho kedvezmény (max 100.000,- Ft 14,5 %-a) igénybevételéhez ugye nem kell igazolás.
Köszönöm
Válasz idézéssel
moniszil!

Szerintem valami nem stimmel, szerintem arra az egész hóra még jár a kedvezmény, legalábbis abból indulok ki, hogy a pályakezdőknél ez a helyzet.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok !

55 év feletti munkavállaló után érvényesíthető szocho kedvezmény a kérdésem tárgya.
A CLVI. törvény. 462/B §. (4) bekezdése szerint:
"Az adókedvezmény összegét a kifizető havonta az adott hónapban fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező munkaviszonyonként külön-külön kiszámított részkedvezmények összegeként állapítja meg."

A konkrét esetben a munkavállaló 55 év feletti és hóközben lett nyugdíjas, utána is munkaviszonyban dolgozott.
A bérprogram a nyugdíj előtti és nyugdíj utáni napokra külön-külön megadta a szocho kedvezményt, amely így együttesen meghaladja a 14500 Ft-ot (max. 100 ezer Ft után 14,5 %).

Az idézett bekezdés alapján ez a számítás így jó lehet szerintetek ?
Móni
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Kacifántos a gyed extra a vállalkozó kismamáknak

<!-- m --><a class="postlink" href="http://fn.hir24.hu/penzugy/2014/01/22/kacifantos-a-gyed-extra-a-vallalkozo-kismamaknak/?beuszo">http://fn.hir24.hu/penzugy/2014/01/22/k ... ak/?beuszo</a><!-- m -->

Gyes alatt fizetni kell, a cikkben olvasható (a cikk helytálló, egy OEP előadáson ugyanezeket elmondták)
Válasz idézéssel
Ugye, ha egyéni vállalkozó gyes-en van akkor nem lehet a szocho kedvezményt érvényesíteni? Csak munkaviszony esetén lehetséges :oops: Hiába van gyes-en mindent fizetni kell utána??
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Szia !
Nem kell vizsgálni,igénybe veheti mindegyik munkáltató igazolás birtokában.

Köszönöm szépen, Éva!
Válasz idézéssel
Szia !
Nem kell vizsgálni,igénybe veheti mindegyik munkáltató igazolás birtokában.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A gyed, gyes folyósítása alatt és után adható szocho kedvezmény esetén a munkáltatónak vizsgálni kell, hogy a munkavállaló másik munkahelyén igénybe veszik-e utána a kedvezményt vagy munkáltatónként igénybe lehet venni?
Köszönöm a segítséget,
Kata
Válasz idézéssel
Szuper! Köszi Éva.
Válasz idézéssel
Igen,lehet Smile
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni hogy az 55 év feletti munkavállalóra vonatkozó szocho kedvezmény nyugdíjasra is jár, öregségi nyugdíjas és 65 éves. Erre lehet? :oops:
Válasz idézéssel
Kedves Mónika!
Köszönöm a választ!
Válasz idézéssel
Szia,
Minden 55 év felettire figyelembe lehet venni.
Másik kérdésedre a tv-ben a válasz:
"(5) Azon hónapra vonatkozóan, amelyben a munkavállaló a 25. vagy 55. évét betölti, vagy amelyben a (2) bekezdés szerinti 2 éves időtartam véget ér, a részkedvezmény az egész hónap tekintetében megilleti a kifizetőt."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az 55 év feletti munkavállalóra járó szocho kedvezmény csak új belépőre jár, vagy egy régi dolgozónál is figyelembe lehet venni, ha elérte a 55. életévet?
Ha májusban tölti be, akkor júniustól, vagy hogy van ez?
Válasz idézéssel
Szia!
Szerencsére ő munkaviszonyos lett és így figyelembe tudom venni nála
a kedvezményt. Viszont van már azóta megbízásos is aki 55 év alatti, nála az van, hogy
10 % költséget veszünk figyelembe és az azzal csökkentett alap után fizetjük
a szochót értelemszerűen.Ha 55 év feletti lenne akkor nem járna a megbízási jogviszonyban:

Idézet:az adókedvezményt a kifizető kizárólag az adófizetési kötelezettséget
eredményező munkaviszonyban foglalkoztatott személyek után
érvényesítheti,

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
contador Írta:Sziasztok!

Segítsen már valaki legyen szíves, hogy nyugdíjas munkavállalóra jár e az
55 év felettiek kedvezménye ha munkaviszonyos. Illetve ha megbízási
szerződése van.
Egyszerűen nem tudom a törvényből kihámozni akárhogy olvasom, vagy csak
fáradt vagyok már..... :roll:

Úgy értelmezem, hogy ha betöltötte az öregségi korhatárt és nyugdíjas, akkor
nem jár. (pedig 55 év feletti! :lol: )
De akkor tuti nem jár a megbízásnál sem.

Jól gondolom vagy valamit félrenézek....?

Üdv.
Csöre
Kedves Csöre! A munkaviszonynál biztosan jár, de a megbízási díjnál szerintem nem. Az nem számít mukaviszonynak.Mire jutottál?
Válasz idézéssel
skorpyo19 Írta:Sziasztok!
Elnézést,de én mint magán ember fordulok hozzátok.
tavaly tartós munka nélküli voltam, és novemberben ki kértem az igazolást a munka ügytől,a szociális kedvezményhez- mert a régi munka adóm fel vett 4 órába / de csak 4 be/.
Most úgy néz ki, hogy márciustól egy másik munkaadó lehet fel venne 8 órába, de csak ha 28,5 % -os járulék támogatott vagyok.
Kérdésem az lenne, hogy a tavalyi igazolással másik munkáltatóhoz el mehetek e?
/nincs ráírva az igazolásra a munkáltató neve/
vagy csak ez az tartós munka nélküliség után az első munka helyen lehet érvényesíteni?
Hívtam a 40/ 424242-es NAV számot, ahol nem adtak egyértelmű választ és a munka ügyön sem.
Köszönöm ha tudtok segíteni.
Üdv: Erzsi

Kedves Erzsi! Szerintem tartósan álláskereső az, akit az állami foglalkoztatási szerv a kedvezményezett foglalkoztatást megelőző 9 hónapon belül legalább 6 hónapig álláskeresőként nyilvántartott. Vagyis ha ez rád igaz szerintem menj be a Munkaügyibe , és kérj a cégnek igazolást. Ott úgyis minden kiderül.
Gondolom elkéstem a válasszal, de érdekelne, hogy mi lett a vége.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég