A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szcho kedvezmény
Idéntől nem kell arányosítani a kedvezményt részmunkaidőnél, havi 100 e forintig érvényesítheted.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
De csak a részmunkaidő arányában tudod igénybevenni a kedvezményt erre figyelj..

Igen 10 órára van bejelentve így csak a 10 órára jutó bér 27 % -át veszem figyelembe. remélem így jó
Válasz idézéssel
Hello!
De csak a részmunkaidő arányában tudod igénybevenni a kedvezményt erre figyelj..
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Igen, csak az igazolás birtokában veheted igénybe a kedvezményt.

köszönöm
Válasz idézéssel
Igen, csak az igazolás birtokában veheted igénybe a kedvezményt.
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat, ez jó hir Big Grin, akkor ehhez igazolás szükséges az államkincstártól ugye?
Válasz idézéssel
Szia, nem gondolod jól,jár a saját régi dolgozó után is,ha gyes-gyed mellet dolgozik.
Válasz idézéssel
hocipo Írta:Sziasztok!

a A gyed, gyes folyósítása alatt és után adható szocho kedvezmény, csak új belépő alkalmazottnak jár ugye? ha valaki már több éve ott dolgozik, csak most visszajönne részmunkaidőbe akkor nem lehet érvényesíteni a kedvezményt. Jól gondolom?
Szia !

Tudtommal nincs a kedvezmény feltételei között, hogy új belépőnek kell lennie....
Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

a A gyed, gyes folyósítása alatt és után adható szocho kedvezmény, csak új belépő alkalmazottnak jár ugye? ha valaki már több éve ott dolgozik, csak most visszajönne részmunkaidőbe akkor nem lehet érvényesíteni a kedvezményt. Jól gondolom?
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Amikor belép, attól a naptól.

Köszönöm
Válasz idézéssel
Amikor belép, attól a naptól.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszönöm aválaszokat

Még annyi lenne hogy a szochokedvezményt pl a szakképzettséget ne igénylőknél, mikortól vehete figyelembe, attól a naptól mikor belép vagy csak a következő hónaptól?
Válasz idézéssel
Hali!

A 2 éves periódus a magasabb összegű, 27%-os kedvezményekre vonatkozik. Pl.: pályakezdő, tartósan munkanélküli. Ezekhez igazolásokat is be kell szerezni.
Az általánosabb jellegű, 14,5%-os részkedvezmények (max. 100.000.- forintig) a 9-es FEOR, 25 év alatti, 55 év feletti időkorlátozás nélkül igénybe vehető.
Először attól a hónaptól amiben betölti az 55-öt.

Vonatkozó jogszabály: <!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100156.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 1100156.TV</a><!-- m -->
SZOCHO kedvezmények a 460§-tól.
Válasz idézéssel
A kedvezmény mikortól vehető igénybe amikor belép attól a naptól v. a következő hónaptól?
Az 55 év feletti is 2 évre jár?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok,

A szakképzettséget nem igénylő munkakörnél a kedvezményt 2 évre lehet beállitani? Illetve hogyan tudom ezt igénybe venni, mert van egy átvett cég, de nem látom még a törzsadatokat, ezért mi alapján vihetem fel mint átvett emberek attól a naptól amióta én számfejtem, vagy amikor ők beléptek és úgy 2 év, pl aki 2013-ban lépett be, vagy ez a kedvezmény mikortól van?

Köszönm
Válasz idézéssel
Köszönöm
Válasz idézéssel
Hello!
Csak a munkaviszonyosnak jár...
Válasz idézéssel
Segítsetek Nekem abban, hogy van egy egyéni vállalkozó, aki főállású anya Gyet-et kapott de már nem kap, ezért főállású ev-ként fizeti a járulékait. Ő is igénybe veheti a szocho kedvezményt? Vagy csak munkavállalók után lehet érvényesíteni?
Válasz idézéssel
Sziasztok

Az alábbi kérdésem lenne. Adott egy egyszemélyes Kft (tag és az ügyvezető ugyanaz a személy), melynek az ügyvezetője munkaviszonyban látja el a teendőit. A cég alakulásakor, az akkori könyvelő 1328-as feor kódra jelentette be az ügyvezetőt. Én idén áprilisban vettem át a könyvelést. Az első bevallás beadásakor láttam a márciusi 08-as bevalláson, hogy az M-es lap 08-as oldalán már nem 1328-as feor kódot használ, hanem 9233-at. Ezzel egyidejüleg igénybe veszi a szakképzettséget nem igénylő munkavállaló után a szocho kedvezményt. Én azt gondolom, hogy ez így nem helyes, főleg, hogy a feor kód nem is lett módosítva 9233-ra. Egyáltalán az ügyvezetőt lehet 9-es feor kóddal bejelenteni?

Segtséget előre is köszönöm
üdv
Zsolt
Válasz idézéssel
ZsoZsuzsa Írta:moniszil!

Szerintem valami nem stimmel, szerintem arra az egész hóra még jár a kedvezmény, legalábbis abból indulok ki, hogy a pályakezdőknél ez a helyzet.

Szia !

Megkapta az 55 év felettiek kedvezményét, sőt lehet, hogy többet is annál mint, amit lehet. Heti 30 órás munkavállalóról van szó.
Szept 01-19-ig (nyugdíj előtti időszakra) kapott 10.875 Ft kedvezményt, szept. 20-30.-ig (ekkor már nyugdíjasként)
kapott 6.367 Ft kedvezményt. Külön kellett a 2 időszakát számfejteni, mert mások a levonások amikor már nyugdíjas.
De így 9.hóban összesen 17.242 Ft a szocho kedvezmény, a maximum 14.500 Ft-tal szemben.

Viszont a CLVI. törvény. 462/B §. (4) bekezdése szerint lehet, hogy mégis jó a 17.242 Ft ?

"Az adókedvezmény összegét a kifizető havonta az adott hónapban fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező munkaviszonyonként külön-külön kiszámított részkedvezmények összegeként állapítja meg."
Móni
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm kedves Monik!
Válasz idézéssel
Nem kell, csak 9-es kezdetű FEOR kód.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A szakképzettséget nem igénylő munkakör esetén, a szocho kedvezmény (max 100.000,- Ft 14,5 %-a) igénybevételéhez ugye nem kell igazolás.
Köszönöm
Válasz idézéssel
moniszil!

Szerintem valami nem stimmel, szerintem arra az egész hóra még jár a kedvezmény, legalábbis abból indulok ki, hogy a pályakezdőknél ez a helyzet.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok !

55 év feletti munkavállaló után érvényesíthető szocho kedvezmény a kérdésem tárgya.
A CLVI. törvény. 462/B §. (4) bekezdése szerint:
"Az adókedvezmény összegét a kifizető havonta az adott hónapban fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező munkaviszonyonként külön-külön kiszámított részkedvezmények összegeként állapítja meg."

A konkrét esetben a munkavállaló 55 év feletti és hóközben lett nyugdíjas, utána is munkaviszonyban dolgozott.
A bérprogram a nyugdíj előtti és nyugdíj utáni napokra külön-külön megadta a szocho kedvezményt, amely így együttesen meghaladja a 14500 Ft-ot (max. 100 ezer Ft után 14,5 %).

Az idézett bekezdés alapján ez a számítás így jó lehet szerintetek ?
Móni
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég