A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szcho kedvezmény
Csak munkaviszonyos jogviszony esetén jár.
Válasz idézéssel
Szia!
Én is úgy tudom, hogy csak munkaviszony keretében érvényesíthető.
Válasz idézéssel
Ügyvezető, aki nem munkaviszonyos, betöltötte az 55 évet, utána nem lehet érvényesíteni szocho kedvezményt, ugye, csak a munkaviszony keretében foglalkoztatott után?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Az utolsó honap mikor kapta gyest utánna lehet:
A kedvezményt a kifizető az anyasági ellátások folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 45. hónap, a (3) bekezdés alapján 69. hónap végéig, de legfeljebb 3 évig, a (3) bekezdés alapján 5 évig érvényesítheti.
Válasz idézéssel
Szeretném kérdezni, ha gyes után az anyuka elment munkanélkülire, azonban július 15-től jogviszonyt létesített. A szocho kedvezményt ami 2 évig jár azt mely időponttól kell figyelembe venni, pontosabban mi a 2. év lejárati dátuma, az a nap amikor a kicsi betöltötte a 3 évet +2 év, /2016 április 12. +2 év/ vagy a jogviszony kezdetétől +2 év kell számítani?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Június 6-én lejár egy 90 napos munkaügyi központos támogatás. Erre az időszakra határozott munkaidejű szerződést kellett kötni.
Most számfejtem erre a pár napra a bért. Az egész hónapra jutó maximális szociális hozzájárulási adó kedvezmény jár az alkalmazottnak tört hónap esetén is.
(tartósan álláskereső).

Mivel 4 órás alkalmazott, maximum havi 50e Ft alap után 13.500,-Ft a kedvezmény havonta.
A bruttó bére nem éri el az 50e Ft-ot most, így nincs szoc.ho fizetési kötelezettség.

De mi a helyzet akkor, ha most pár nap múlva újra indul a munkaviszony (további m.ügyi központos támogatással) ugyanannál a munkáltatónál ugyanarra a munkavállalóra.
Akkor a június másik felére számfejtett bérnél is újból jár a max. 50e Ft bruttóig a kedvezmény?

Ez akkor úgy néz ki, hogy egy hónapban mintha 2x kapott volna a munkáltató ugyanarra a munkavállalóra 13.500,-Ft kedvezményt.
Ilyet lehet?
Ha újra felveszem, akkor is tartósan álláskereső lesz (foglalkoztatást megelőző 275 napon belül 183 napig nyilvántartott álláskereső).

Köszönöm a segítséget!

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Jó reggelt!
köszönöm a segítségeteket. Big Grin
Válasz idézéssel
Idéntől nem kell arányosítani a kedvezményt részmunkaidőnél, havi 100 e forintig érvényesítheted.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
De csak a részmunkaidő arányában tudod igénybevenni a kedvezményt erre figyelj..

Igen 10 órára van bejelentve így csak a 10 órára jutó bér 27 % -át veszem figyelembe. remélem így jó
Válasz idézéssel
Hello!
De csak a részmunkaidő arányában tudod igénybevenni a kedvezményt erre figyelj..
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Igen, csak az igazolás birtokában veheted igénybe a kedvezményt.

köszönöm
Válasz idézéssel
Igen, csak az igazolás birtokában veheted igénybe a kedvezményt.
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat, ez jó hir Big Grin, akkor ehhez igazolás szükséges az államkincstártól ugye?
Válasz idézéssel
Szia, nem gondolod jól,jár a saját régi dolgozó után is,ha gyes-gyed mellet dolgozik.
Válasz idézéssel
hocipo Írta:Sziasztok!

a A gyed, gyes folyósítása alatt és után adható szocho kedvezmény, csak új belépő alkalmazottnak jár ugye? ha valaki már több éve ott dolgozik, csak most visszajönne részmunkaidőbe akkor nem lehet érvényesíteni a kedvezményt. Jól gondolom?
Szia !

Tudtommal nincs a kedvezmény feltételei között, hogy új belépőnek kell lennie....
Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

a A gyed, gyes folyósítása alatt és után adható szocho kedvezmény, csak új belépő alkalmazottnak jár ugye? ha valaki már több éve ott dolgozik, csak most visszajönne részmunkaidőbe akkor nem lehet érvényesíteni a kedvezményt. Jól gondolom?
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Amikor belép, attól a naptól.

Köszönöm
Válasz idézéssel
Amikor belép, attól a naptól.
Válasz idézéssel
Köszönöm aválaszokat

Még annyi lenne hogy a szochokedvezményt pl a szakképzettséget ne igénylőknél, mikortól vehete figyelembe, attól a naptól mikor belép vagy csak a következő hónaptól?
Válasz idézéssel
Hali!

A 2 éves periódus a magasabb összegű, 27%-os kedvezményekre vonatkozik. Pl.: pályakezdő, tartósan munkanélküli. Ezekhez igazolásokat is be kell szerezni.
Az általánosabb jellegű, 14,5%-os részkedvezmények (max. 100.000.- forintig) a 9-es FEOR, 25 év alatti, 55 év feletti időkorlátozás nélkül igénybe vehető.
Először attól a hónaptól amiben betölti az 55-öt.

Vonatkozó jogszabály: <!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100156.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 1100156.TV</a><!-- m -->
SZOCHO kedvezmények a 460§-tól.
Válasz idézéssel
A kedvezmény mikortól vehető igénybe amikor belép attól a naptól v. a következő hónaptól?
Az 55 év feletti is 2 évre jár?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok,

A szakképzettséget nem igénylő munkakörnél a kedvezményt 2 évre lehet beállitani? Illetve hogyan tudom ezt igénybe venni, mert van egy átvett cég, de nem látom még a törzsadatokat, ezért mi alapján vihetem fel mint átvett emberek attól a naptól amióta én számfejtem, vagy amikor ők beléptek és úgy 2 év, pl aki 2013-ban lépett be, vagy ez a kedvezmény mikortól van?

Köszönm
Válasz idézéssel
Köszönöm
Válasz idézéssel
Hello!
Csak a munkaviszonyosnak jár...
Válasz idézéssel
Segítsetek Nekem abban, hogy van egy egyéni vállalkozó, aki főállású anya Gyet-et kapott de már nem kap, ezért főállású ev-ként fizeti a járulékait. Ő is igénybe veheti a szocho kedvezményt? Vagy csak munkavállalók után lehet érvényesíteni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég