A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szcho kedvezmény
Placebo!

Köszönöm, ezt tudom. Egyébként is a bérszámfejtő program számolja! Én csak az első hónapban leellenőrzöm a beállításokat!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Még változás hogy részmunkaidőnél nem kell arányositani az alapot a kedvezménynél.
Válasz idézéssel
Hát én sem találtam semmi ilyet a törvényben, azért kérdeztem rá! Tavaly másként volt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Én ugy tudom ha két különálló cég/kifizető igénybeveheti a kedvezményt nem számiít ha máshol már egy másik cég alkalmazza a kedvezményt.
Válasz idézéssel
Van két cégem, ahol ugyanazt a dolgozót foglalkoztatják részmunkában, szakképzettséget nem igénylő munkakörben. Tavalyi évhez hasonlóan idén is csak az egyik munkáltatónál vehetem igénybe a szocho  kedvezményt?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Heart Köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Szerintem is igénybe lehet venni és nekem is a 9,75%-os sorba teszi a program.
Válasz idézéssel
Autómosóban 9119 feorral 18-as kódú szochó kedvezményt (szakkézettséget nem igénylő) ugye igénybe lehet venni? Mert eddig aki nem érte el az öregségi nyugdíjat, de 55 év feletti volt, annak az 55 év feletti kedvezményt számoltuk el, ami megszünt.
A 1908-as nyomtatványon ezt a 9,75 %-os kedvezménybe tettem, teljes minimál bérrel (mert ennyit kap) Jó ez igy?
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ, én is így gondolom, csak vitában álltam és megerősítésre volt szükségem.
Válasz idézéssel
Hello!
Persze korhatár nélkül jár, a 25/55 éves kedvezmény megszünt.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintetek a mezőgazdasági munkakörben foglalkoztatottak szochó kedvezménye korhatár nélkül vonatkozik mindenkire, vagy csak a 25 év  és 55 év közöttiekre?
Válasz idézéssel
Hello!
Aki 2018-ban kapta a kedvezmény neki megy tovább 19-ben amig le nem jár a kismamáknál de például a 25 meg 55 évesek kedvezménye megszünik azt nem lehet tovább vinni és a 18 szabályt KELL alkalmazni tehát nem lehet az újra váltani de aki 19-ben jön vissza a kismama neki már az új szerint jár a kedvezmény.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Amit még én találtam:
Három vagy több gyermeket nevelő munkaerőpiacra lépő nők után érvényesíthető adókedvezmény

A bruttó munkabér, de legfeljebb a minimálbér (azaz maximum bruttó 149 000 Ft) után nem kell megfizetni a 19,5 százalék szochót a foglalkoztatás első három évében, míg a foglalkoztatás negyedik és ötödik évében e kedvezmény fele érvényesíthető.*

11. § (1) A munkaerőpiacra lépő személyt munkaviszonyban foglalkoztató kifizető az őt a munkaviszonyra tekintettel terhelő adóból adókedvezményt vehet igénybe.

(2)[12] E § alkalmazásában munkaerőpiacra lépő az, aki az állami adó- és vámhatóság rendelkezésére álló adatok szerint a kedvezményezett foglalkoztatás kezdetének hónapját megelőző 275 napon belül legfeljebb 92 napig rendelkezett a Tbj. szerint biztosítási kötelezettséggel járó munkaviszonnyal, egyéni-, társas vállalkozói jogviszonnyal. E szabály alkalmazása szempontjából a biztosítási kötelezettséggel járó munkaviszonyba, egyéni-, társas vállalkozói jogviszonyba a csecsemőgondozási díj, a gyermekgondozási díj, a gyermekgondozást segítő ellátás vagy a gyermeknevelési támogatás (e § alkalmazásában a továbbiakban együtt: anyasági ellátás) folyósításának időszakát, valamint a közfoglalkoztatásban történő részvétel időtartamát nem kell beszámítani. A kedvezményezett foglalkoztatás kezdetének minősül az anyasági ellátásban részesült, illetve részesülő természetes személynek a korábbi kifizetőjénél történő ismételt munkába állásának kezdete is.

Ezek szerint akkor jár a 2019-ben belépő után,ha még nem volt  92 nap biztosítása????
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia!
Ide másolom amit találtam. Új nem keletkezik, de ha már van akkor marad mig ki nem fut.

A korábbi rendelkezések alapján 2019. január 1-je előtt keletkezett adó, illetve hozzájárulási kötelezettségeket az e törvények 2018. december 31-éig hatályos rendelkezései alapján kell teljesíteni [Socho tv. 36. § (1)].
2018. december 31-én érvényesített kedvezmények az érvényesítésre nyitva álló időtartamig vehetők igénybe az alábbi kedvezmények esetében [Szocho tv. 36. § (2)].
 25 é alatti páyakezdő
 tartóan álákeresőszeméy
 gyermekgondozái díban, gyermekgondozát segíőelláában vagy gyermekneveléi táogatában rézesüőmunkaválaló
 szabad válalkozái zóában műöőválalkozáok
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
2019-ben még most írok először ide, tehát  B.Ú.É.K  Mindenkinek!!!!

Aki most gyet-en van és munkaviszonyt létesít, az után jár továbbra is a szocho kedvezmény???
Azt olvastam, hogy a 3 gyereket nevelő (családi pótlékban részesülő) után  jár  2019-ben is.
De a gyed,gyes,gyet.en lévők után talán megszűnt??
Tudnátok  segíteni ???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Kedves Placebo!

Nagyon szépen köszönöm!
Annyit kiderítettem én is, hogy célszerűbb a szakképzést nem igénylőt választani, mert a 25 év alattit  NAV igazolás nélkül nem lehet igénybe venni, másrészt "időkorlátja" is van.

Köszönöm még egyszer!
Válasz idézéssel
Hello!
Bármelyiket válaszhatod de csak az egyiket,jövőre nagy változás a szocho tv-ben sokminden változik....
Válasz idézéssel
Sziasztok Kedves Fórumtársak!

25 év alatti munkavállaló szakképzettséget nem igénylő munkakörben történő alkalmazása esetén melyik szocho kedvezményt vehetem igénybe ?  Van erre valami szabály, vagy  szabadon választani lehet ?

Előre is köszönöm, ha segít valaki!
Válasz idézéssel
Csak munkaviszonyos jogviszony esetén jár.
Válasz idézéssel
Szia!
Én is úgy tudom, hogy csak munkaviszony keretében érvényesíthető.
Válasz idézéssel
Ügyvezető, aki nem munkaviszonyos, betöltötte az 55 évet, utána nem lehet érvényesíteni szocho kedvezményt, ugye, csak a munkaviszony keretében foglalkoztatott után?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Az utolsó honap mikor kapta gyest utánna lehet:
A kedvezményt a kifizető az anyasági ellátások folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 45. hónap, a (3) bekezdés alapján 69. hónap végéig, de legfeljebb 3 évig, a (3) bekezdés alapján 5 évig érvényesítheti.
Válasz idézéssel
Szeretném kérdezni, ha gyes után az anyuka elment munkanélkülire, azonban július 15-től jogviszonyt létesített. A szocho kedvezményt ami 2 évig jár azt mely időponttól kell figyelembe venni, pontosabban mi a 2. év lejárati dátuma, az a nap amikor a kicsi betöltötte a 3 évet +2 év, /2016 április 12. +2 év/ vagy a jogviszony kezdetétől +2 év kell számítani?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Június 6-én lejár egy 90 napos munkaügyi központos támogatás. Erre az időszakra határozott munkaidejű szerződést kellett kötni.
Most számfejtem erre a pár napra a bért. Az egész hónapra jutó maximális szociális hozzájárulási adó kedvezmény jár az alkalmazottnak tört hónap esetén is.
(tartósan álláskereső).

Mivel 4 órás alkalmazott, maximum havi 50e Ft alap után 13.500,-Ft a kedvezmény havonta.
A bruttó bére nem éri el az 50e Ft-ot most, így nincs szoc.ho fizetési kötelezettség.

De mi a helyzet akkor, ha most pár nap múlva újra indul a munkaviszony (további m.ügyi központos támogatással) ugyanannál a munkáltatónál ugyanarra a munkavállalóra.
Akkor a június másik felére számfejtett bérnél is újból jár a max. 50e Ft bruttóig a kedvezmény?

Ez akkor úgy néz ki, hogy egy hónapban mintha 2x kapott volna a munkáltató ugyanarra a munkavállalóra 13.500,-Ft kedvezményt.
Ilyet lehet?
Ha újra felveszem, akkor is tartósan álláskereső lesz (foglalkoztatást megelőző 275 napon belül 183 napig nyilvántartott álláskereső).

Köszönöm a segítséget!

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Jó reggelt!
köszönöm a segítségeteket. Big Grin
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég