A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Köszönöm Ibcsi!

Igen ez az eladási ára,azért gondoltam így a könyvelési tételeket,ha mégis sikerülne munkahelyet váltanom ,akkor az utódom ne agyaljon vele úgy mint én csak nézze meg az előzményeket.Ibcsi amit én látok előzményben az nyomdafestéket sem tűr.

Ibcsi,könyvelsz Ezsébet ill.Szépkártyát ezzel is van egy kis gondom.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia!
Még nekem nem volt ilyen ügyletem. Csak végig gondolva amit írtál, kérdés hogy a forgalom 27.796.- , az lenne az eladási ára is az újságnak?
Ha a pénztárgépben ez az eladási ár van, akkor    a  bizományosi díjjal csökkentett összeg mehetne a  814-re , minek azt külön tételben.
Így a különbség ( 814-en és a 91-en) adja a bizományosi díját az eladónak.
Csak egy gondolat..... volt.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Lányok senki nem tud segíteni???? Huh
Válasz idézéssel
Lányok !

Kova-Press-Ker számlával találkoztatok már,belföldi lapok elszámolása a hivatkozás gondolom a közértben kapható újság eladás számlája .Ti hogy könyveltek,vagy szerintetek jó a ha így csinálom.
Forgalom:T814 /466-K4541 27 796.-Ft
Bizományosi díjConfusedzámlában mínusszal ,T814/466-K4541 -1804.-Ft
Fizetendő a számla alapján : 23 965.-Ft
Azért gondoltam így ,mert hisz a pt -ba beütik az újságok árát így már a bizományosi díj is bent van mint bevétel Blush 
Nem tetszik nekem ez az elszámolási mód Angry

Biztos lesz még kérdésem ,kaptam egy nagy közértet most könyvelem a dec.hót,de állítólag vissza menőleg rendbe kell rakni  ezt is mindig más könyvelte (aki kapta megnyerte)márc.végéig,boldog vagyok Dodgy

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Drága Ágikám!

Ugye a szomorú jel csak tévedés a leveled végén? Mert igen, persze, hogy segítettél, tehát ne szomorkodj, hanem mosolyogj! :-)

Minden ötlenek mindig nagy hasznát veszem, igazán hálás vagyok Nektek, örülök, hogy Rátok találtam. :-)

Neked is további jó munkát, és csodaszép vasárnap délutánt kívánok! :-) Bár ahogy elfigyelem, Te is dolgozol... :wink:

Puszi, Kitty
Válasz idézéssel
Szia Kitty!
Tényleg csak kiegészítő ötletként. Olyan esetben, mikor nem tudom azonosítani a befolyó tételt, addig is amíg lehetőség lesz ennek kiderítésére, az összes tudható infóval egy átvezetési számlára teszem, hogy tudjak haladni a bankkal és a folyószámlák egyeztetésekor "teszem rendbe".
Ennek a technikának előnye, hogyha mégis megvan a helye, onnan egyszerűbb rendezni.
Az átvezetési számlát csak erre használom, hogy ne legyen túl zűrös.

Talán segítettem valamicskét...... Cry

Ági
Válasz idézéssel
Drága Klárikám!
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! :-)

További jó munkát, és szép napot kívánok Neked, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Szia Kitty!

Bízz a saját számviteli érzékedbe! Igen bankköltség amit a közvetítő bankok még devizában lenyúlnak!

Amiokor a vevő "csak úgy" hivatkozás nélkül utal, mi megpróbáljuk beazonosítani a vele szemben lévő kötelezettségek közül az oda illőt, ha nem megy, akkor a legrégebbi követelés javára számloljuk el. Megjegyzem, ezért is nagyon fontos az egyenlegközlések kibocsátása. Halk megjegyzésem, hogy a nem könyvvizsgálós cégeknél pont itt az ideje.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
Ismét a segítségeteket szeretném kérni. :-)
Adva van egy cég, ahol a vevőszámákat devizában állították ki, az akkori árfolyamnak megfelelő Ft összeggel bekerült a könyvelésbe. A vevő kiegyenlíti a bankban X napon ezeket a számlákat, egy másik árfolyammal, jelezve, hogy mennyi bankköltséget számoltak el a résztvevő bankok ezen ügylet kapcsán.
Hogyan kell helyesen könyvelnem? Gondolom, azon az összegen, amelyik a bankban szerepel, hogy a banki egyenlegem jó legyen. (Ja, Ft-os számlán történik a tranzakció).
A két összeg nyilván nem egyezik, mármint a számla teljesítési ideje, és a fizetés tényleges időpontja szerinti összeg. A két összeg közötti differenciát árfolyam különbözetként könyelem. De mit csináljak a banki költséggel? Lekönyvelhetem, mint bankköltséget? Ebben nem vagyok biztos. :-) :oops:

Hogyan kezelitek azokat a kiegyenlítéseket, amikor nincs számlaszámra történő hivatkozás, csak utalás? A vevőnek meg mondjuk van több kiegyenlítetlen számlája. :-( Már beleőszülök ezekbe a banki dolgokba, mikor ez alapból annyira egyszerű! :-)

Köszi előre is a segítségeteket, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Kicsi50 Írta:Ancsa !

Most szépen megyünk pihenni aztán holnap neki látunk, ne izgulj fog menni, csak még egy fórumost kellene találni aki ezt a programot használja, az sokat könnyítene. De megoldjuk :wink:

Jó éjt !
Válasz idézéssel
Ancsa !

Most szépen megyünk pihenni aztán holnap neki látunk, ne izgulj fog menni, csak még egy fórumost kellene találni aki ezt a programot használja, az sokat könnyítene. De megoldjuk :wink:

Jó éjt !
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Ancsa !

Jó éjt !

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!

Köszönöm biztató szavaid! A cég ahol könyvelek negyedéves ÁFA bevalló, pénztárgéppel rendelkezik. A bevallásokat az első három hónapban a külső könyvelő végezte, a bérszámfejtést is . Az első negyedéves ÁFÁ-t én csináltam már ,kézzel ugyanis akkor még nem kaptam könyvelő szoftvert.Az áprilisi bérszámfejtést és a bevallást már én készitettem el.De könyvelni még mivel ? Május 31. után kaptam kézhez a 2006.évi mérleget és a 2006.12.havi főkönyvi kivonatot. Az árubeszerzés nagyrésze készpénzes a pénztárbizonylatokat eddig kézzel irtam , nemrég házipénztár szoftver segitségével.Már meg van a teljesen új Kulcs-Soft könyvelő szoftver de hogyan induljak neki? Teljesen leblokkoltam!

Segitséget előre is köszönöm!

Ancsa
Válasz idézéssel
Látod annyira akarlak bíztatni, hogy kétszer is elküldtem ugyanazt :roll:

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Ancsa !

Én sem ismerem a Kulcs-soft könyvelő programját, de ne ijedj meg, aki gyerköcöt / gyerköcöket ?/ remekül el tud látni annak a könyvelés sem lehet probléma, főleg, ha nem most kezded, elő jönnek ezek a "fiókból" ne félj, s ahogy Klári is modja itt vagyunk mi is.

Előzetesen talán annyi segítség

azon túl amit a Klári mondott, gondold végig az analitikákat / vevő, szállító/ hogyan kerül be a nyitásba, ha van akkor a devizás tételeket, hogyan alakítod ki a főkönyvi törzset, Neked kell- e bevinned, vagy esetleg már van valamilyen és Te aktualizálod ?

A bevallásokat is Te csinálod ? Milyen gyakori bevalló ÁFA-ban, egyéb adókban, van-e alkalmazott, eddig hogyan zajlott a dolog, hiszen már 01.-05. hó-ig azért csak kellett valamit csinálni, ha kiskereskedés akkor gondolom, hogy esetleg pénztárgép is van?

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de a lényeg bízzál magadban fog ez menni !

Üdvözlettel

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Ancsa !

Én sem ismerem a Kulcs-soft könyvelő programját, de ne ijedj meg, aki gyerköcöt / gyerköcöket ?/ remekül el tud látni annak a könyvelés sem lehet probléma, főleg, ha nem most kezded, elő jönnek ezek a "fiókból" ne félj, s ahogy Klári is modja itt vagyunk mi is.

Előzetesen talán annyi segítség

azon túl amit a Klári mondott, gondold végig az analitikákat / vevő, szállító/ hogyan kerül be a nyitásba, ha van akkor a devizás tételeket, hogyan alakítod ki a főkönyvi törzset, Neked kell- e bevinned, vagy esetleg már van valamilyen és Te aktualizálod ?

A bevallásokat is Te csinálod ? Milyen gyakori bevalló ÁFA-ban, egyéb adókban, van-e alkalmazott, eddig hogyan zajlott a dolog, hiszen már 01.-05. hó-ig azért csak kellett valamit csinálni, ha kiskereskedés akkor gondolom, hogy esetleg pénztárgép is van?

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de a lényeg bízzál magadban fog ez menni !

Üdvözlettel

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Ancsa!

Sajnos én nem ezt használom, de biztos van olyan fóromozó aki használja ezt a fajtát és ötleteket tud adni.
Ha megakadsz segítünk.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Köszönöm segitségedet a szoftvert a Kulcs-Soft gyártotta.

Ancsa
Válasz idézéssel
Szia Ancsa!
Üdv a Fórumon!

Ki gyártotta a szoftvet? Mi a neve? Ha ezt megírod az általános számviteli tanácson túl - biztos - a használóktól fogsz kapni ötletet.

A főkönyvi kivonatból egyszerűen úgy tudsz nyitni, hogy ugyanazokat a számlákat amik benne szerelenek - jellegükkel (T,K)azonosan - megnyitod és az ellenszámla mindig a 491. Pl T381-K491, T491-K411.

Klári
Válasz idézéssel
Üdv Mindenkinek!
Gyesről 8 év után visszatérve a régi cégemhez rámbizták a könyvelést.
Teljesen új, most vásárolt kettős könyviteli szoftverrel, rendelkezésemre áll egy 2006.évi mérleg és egy 2006.12.havi főkönyvi kivonat, és a 2007.év első félévi számlái . A cég kiskereskedelmi tevékenységet végez az eddigi könyvelője külsős. Teljesen bénának érzem magam! Egy kis segitséget szeretnék kérni ! Mi lenne az első lépés , hogyan kezdjem el?Ha kérhetném részletesen. Előre is nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég