A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KATA törvény
Köszönöm Könyvelés72!

Ettől tartottam,most kezdődik a vállalkozók felvilágosítása kezébe nyomom papíron , hogy júl.1-ig felfogja, így lesz rá elég idő.
Nekem ne mondják , hogy miért nem szóltam időben,minden hónapban mantrázni fogom ,hogy felfogják.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia,

a törvény nem tesz különbséget katás és nem katás áfaalany között, így természetesen őket is érinti.
Válasz idézéssel
Szerintetek ez a KATÁS áfásokat is fogja érinteni?

A jelenlegi tervek szerint tehát 2018. július 1-jétől azokat a számlákat, amelyek adóalanyok közötti, belföldi áfás ügyletekről szólnak, valamint amelyekben az áthárított áfa eléri vagy meghaladja a 100 ezer forintot, tételesen és valós időben be kell majd jelenteni az adóhatóságnak a számlázó programok segítségével, manuális beavatkozás nélkül. Fontos tudni azonban – hiszen eleinte éppen ezen a téren érte sok kritika az eredeti terveket –, hogy a nyomtatvány használatával kiállított, azaz a „kézi számlák” sem maradnak ki az adatszolgáltatásból. Esetükben a 100-500 ezer forint közötti áfatartalmú számlákról 5 munkanapon belül, az 500 ezer forint felettiekről pedig 1 munkanapon belül kell jelentést küldeni.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Köszitek!!!

leadok mindent majd kiválogatják...!!!

üdv
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A 101E-t ki kell tölteni szünetelés kezdetetekor! B02 14. (Sajna már megszítam egyszer). Ne kérdezzétek miért, de kérték az 58-at, utólag beadtam
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kata-snak nem kell az 58-ast. A 101E-t is csak a szüneteltetés utáni hónapra 1x hogy a következő hónaptól miért nem kell kata-t fizetni, különben előírják az 50.000/25.000 ez nagyon fontos.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Katla!
Én az ügysegéd után le szoktam adni:  101E, 58, és 01, 08 függetlenül attól, hogy küldtem NY-t és bekjelentés az önkorinak. Ha Áfás persze 65 is.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

KATA-s ev. szüneteltet.( 03.01-től) Kell valamilyen bevallást beadnia?

köszi
Katla
Válasz idézéssel
Így van ahogy Ivettke írta. 
Áfa határba a tavalyi évre kell figyelembe venni, mert egyéni vállalkozó, 45 napos figyelési határ.....
Katás bevételi határba pedig idén számítandó amikor megkapja.
Válasz idézéssel
Azt már a múltkor megbeszéltük, hogy az áfa alanyi mentes határt másképp kell számolni. Kiszámoltuk , hogy ennél a vállalkozónál az alanyi mentesen 5.610.959 Ft-ot számlázhat, az évközi kezdést figyelembe véve. No mármost ő 2017-ben 5.729.900 Ft-ot számlázott. Ez már nem fér bele az alanyi mentes határba (ebben az esetben nem a pénz megérkezését kell nézni.) Amit Placebo írt, az a katás bevételre vonatkozik, (a 40 %-os adó vonatkozásában). Ezt a kettőt külön kell kezelni.
Válasz idézéssel
2017.évi bevétele az 5.729.900.-eFt nem lépte át az áfa határt ,csak a kata határ átlépése izgat,mert az arányában több a megengedettnél (118.941.-Ft)kérdésem azért irányult az utolsó számla fizetési határidejére,mert az január 9.
Ivettke04 ,amit Placebo írt azt megtaláltam a NAV inf.füzetében én is úgy értelmezem, hogy  azt majd a 2018-ba kell figyelembe venni.rosszul értelmezem az információt Huh 

Pmarcsi
Válasz idézéssel
A katás bevétele 9 millió lehet (csak efölött lenne a 40 %), viszont a kiszámlázott bevétele túllépte az ÁFA alanyi mentes határt - itt nem számít, hogy kifizették, vagy sem - , emiatt az utolsó számlájával be kellett volna lépnie az áfába.
Válasz idézéssel
Hello!
Jól gondolod:
bevétel megszerzésének időpontja: a kisadózó vállalkozás vonatkozásában

a) pénz, dolog, értékpapír, váltó, csekk és más hasonló okirat esetében az átvétel vagy a számlán való jóváírás napja;
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni,már beszéltünk az ominózus KATÁs ügyfélről aki megkeresett.Végre papír alapon is megkaptam a számláit.
Úgy néz ki , hogy a 2017.évi bevétele az 5.729.900.-eFt,segítségetekkel akkor ezt beszéltük meg (8.000.000 / 365 nap) x 256 = 5.610.959.-eFf KATÁS bevétele lehet arányosítva.Érvényes lesz rá a 40% bünti,vagy lehet e a decemberi kiszámlázott bevételét januárra tenni ,mert fiz.hat idő 2018.jan.09. ez csak egy kósza gondolatom Exclamationvagy az április hónapra megfizetett adó is lefedi a túllépését(118.941.-Ft április 20-án kezdett).

Köszönöm segítségeteket( Angel Angel Angel Angel ) angyalok!!!

Pmarcsi Smile
Válasz idézéssel
Csak egyetérteni lehet a véleményeddel Klári. :-)
Válasz idézéssel
Klárikám !

Heart
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Vagyok, vagyok, csak még nekem is szokni kell az új formát, viszont annak örülök, hogy a régi barátok visszataláltak ide, mert most még jobb tudom, látom tapasztalom, hogy milyen hangnem utalkodik másutt, akát a "facés" forumokon. Mindig elszörnyűködöm amikor kollégák (vagy csak annak mondják) egymást fikázzák.

Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Jó ,hogy itt vagy!!!!
Katla
Válasz idézéssel
Szia Katla!
Beregállomány ill. tartós betegség esetén szünetelés. Ez viszyont évente kétszer csak.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha ez a KATA-s vállalkozó  nem tud dolgozni, mert az iker gyerekei betegek,
akkor mit kell csinálnia, hogy a katát ne kelljen fizetni-e????

köszi
Katla
Válasz idézéssel
köszi
Katla
Válasz idézéssel
Jól gondolja az ügyfél. Rendelkezik ugyan heti 36 órás munkaviszonnyal, de ott fizetés nélküli szabadságon van, azaz a foglalkoztatása szünetel, az  50 ezer Ft-ot kell fizetnie.
Válasz idézéssel
köszitek!

abban nem vagyok biztos, hogy 50 vagy 25 ezer
én is a 25 ezret gondoltam, de az ügyfél szerint 50 ezer, mert
máshol nem fizeti meg a járulékokat..
szerintetek?
Katla
Válasz idézéssel
Pontosabban utána olvastam: igazad van Mónika, fizetni kell a KATÁ-t. Arra az időszakra nem kell, amikor nem tevékenykedik.
Bocsi a rossz válaszért Confused Blush
Válasz idézéssel
Szerintem pedig ha van heti 36 órás munkaviszony, Gyes-en van és számlázni akar mint kata-s akkor meg kell fizetnie a 25.000.- Ft/hó .
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég