A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KATA törvény
Így van ahogy Ivettke írta. 
Áfa határba a tavalyi évre kell figyelembe venni, mert egyéni vállalkozó, 45 napos figyelési határ.....
Katás bevételi határba pedig idén számítandó amikor megkapja.
Válasz idézéssel
Azt már a múltkor megbeszéltük, hogy az áfa alanyi mentes határt másképp kell számolni. Kiszámoltuk , hogy ennél a vállalkozónál az alanyi mentesen 5.610.959 Ft-ot számlázhat, az évközi kezdést figyelembe véve. No mármost ő 2017-ben 5.729.900 Ft-ot számlázott. Ez már nem fér bele az alanyi mentes határba (ebben az esetben nem a pénz megérkezését kell nézni.) Amit Placebo írt, az a katás bevételre vonatkozik, (a 40 %-os adó vonatkozásában). Ezt a kettőt külön kell kezelni.
Válasz idézéssel
2017.évi bevétele az 5.729.900.-eFt nem lépte át az áfa határt ,csak a kata határ átlépése izgat,mert az arányában több a megengedettnél (118.941.-Ft)kérdésem azért irányult az utolsó számla fizetési határidejére,mert az január 9.
Ivettke04 ,amit Placebo írt azt megtaláltam a NAV inf.füzetében én is úgy értelmezem, hogy  azt majd a 2018-ba kell figyelembe venni.rosszul értelmezem az információt Huh 

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
A katás bevétele 9 millió lehet (csak efölött lenne a 40 %), viszont a kiszámlázott bevétele túllépte az ÁFA alanyi mentes határt - itt nem számít, hogy kifizették, vagy sem - , emiatt az utolsó számlájával be kellett volna lépnie az áfába.
Válasz idézéssel
Hello!
Jól gondolod:
bevétel megszerzésének időpontja: a kisadózó vállalkozás vonatkozásában

a) pénz, dolog, értékpapír, váltó, csekk és más hasonló okirat esetében az átvétel vagy a számlán való jóváírás napja;
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni,már beszéltünk az ominózus KATÁs ügyfélről aki megkeresett.Végre papír alapon is megkaptam a számláit.
Úgy néz ki , hogy a 2017.évi bevétele az 5.729.900.-eFt,segítségetekkel akkor ezt beszéltük meg (8.000.000 / 365 nap) x 256 = 5.610.959.-eFf KATÁS bevétele lehet arányosítva.Érvényes lesz rá a 40% bünti,vagy lehet e a decemberi kiszámlázott bevételét januárra tenni ,mert fiz.hat idő 2018.jan.09. ez csak egy kósza gondolatom Exclamationvagy az április hónapra megfizetett adó is lefedi a túllépését(118.941.-Ft április 20-án kezdett).

Köszönöm segítségeteket( Angel Angel Angel Angel ) angyalok!!!

Pmarcsi Smile
Válasz idézéssel
Csak egyetérteni lehet a véleményeddel Klári. :-)
Válasz idézéssel
Klárikám !

Heart
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Vagyok, vagyok, csak még nekem is szokni kell az új formát, viszont annak örülök, hogy a régi barátok visszataláltak ide, mert most még jobb tudom, látom tapasztalom, hogy milyen hangnem utalkodik másutt, akát a "facés" forumokon. Mindig elszörnyűködöm amikor kollégák (vagy csak annak mondják) egymást fikázzák.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Jó ,hogy itt vagy!!!!
Katla
Válasz idézéssel
Szia Katla!
Beregállomány ill. tartós betegség esetén szünetelés. Ez viszyont évente kétszer csak.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha ez a KATA-s vállalkozó  nem tud dolgozni, mert az iker gyerekei betegek,
akkor mit kell csinálnia, hogy a katát ne kelljen fizetni-e????

köszi
Katla
Válasz idézéssel
köszi
Katla
Válasz idézéssel
Jól gondolja az ügyfél. Rendelkezik ugyan heti 36 órás munkaviszonnyal, de ott fizetés nélküli szabadságon van, azaz a foglalkoztatása szünetel, az  50 ezer Ft-ot kell fizetnie.
Válasz idézéssel
köszitek!

abban nem vagyok biztos, hogy 50 vagy 25 ezer
én is a 25 ezret gondoltam, de az ügyfél szerint 50 ezer, mert
máshol nem fizeti meg a járulékokat..
szerintetek?
Katla
Válasz idézéssel
Pontosabban utána olvastam: igazad van Mónika, fizetni kell a KATÁ-t. Arra az időszakra nem kell, amikor nem tevékenykedik.
Bocsi a rossz válaszért Confused Blush
Válasz idézéssel
Szerintem pedig ha van heti 36 órás munkaviszony, Gyes-en van és számlázni akar mint kata-s akkor meg kell fizetnie a 25.000.- Ft/hó .
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia!
A Gyes melletti KATA adómentes, feltéve, hogy nem fogja elérni az árbevétele a mentességi határt, ami 2017-ben 8.000e volt, úgy tudom 2018-tól 12.000e.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az a KATA-s vállalkozó aki munkaviszony alatt GYES-en van és dolgozni akar, mint  vállalkozó
mennyi ' katát' fizet?
Köszi
Katla
Válasz idézéssel
Hello!
Másodállású ha van legalább 36 órás munkaviszonya,bérbeadás mellett nem lehet másodállású.Ha EV lehet katás a tevékenységei között lehet a bérbeadás is csak nem gyakorolhatja nem lehet bevétele belőle ez kizáró ok akkor megszünik katásnak lenni.Csinálja mint magánszemély a bérbeadást aztán mellette lehetegyéni vállalkozó más tevékenységre de csak főállású kisadozó.
https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c...1200147.TV
Válasz idézéssel
Sziasztok,

megerősítést szeretnék kérni.
Magánszemélyként bérbeadó (magánszemélynek, nyugta alapján, nincs adószáma), lehet másodállású katás egyéni vállalkozó? (a kata törvény írja, hogy nem lehet bérbeadási tevékenység). A két dolog nem üti egymást? Olvastam olyan nav állásfoglalást, hogy lehet ilyen csinálni.Smile Szerintetek is?
Köszönöm előre is!!!
Válasz idézéssel
Köszönök mindet,

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Marcsi azt írta, hogy nem szeretne áfás lenni.
Az áfa határ és a kata határ figyelés két különböző dolog, nem szabad a kettőt keverni.
Alanyi mentesen arányosan csak 5.610.959 Ft.t számlázhat ki, míg a kata határ 40%-s büntetés nélkül 9M Ft. Tehát ha ő kiszámláz 9M Ft-t mert a kata határba belefér akkor már biza áfásan kell számláznia!
Válasz idézéssel
A katás bevétele 9 millió lehet, viszont az áfa alanyi mentességet év közben kezdő vállalkozónál napi arányosítással kell számolni:
(8.000.000 / 365 nap) x 256 = 5.610.959 Ft.
Válasz idézéssel
A katásnak 12Milla lett 17-ben a bevételi korlát felette van a 40% ez havonta 1Milla és ha áprilisban már befizette a katát 9hónap igy 9Milla leht,8Milláig alanyi menetes áfás gondolom ugyhogy még bőven kiszámlázhatja...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég