A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pénztárgép használata
Köszönöm Kati! Tehát nincs sehol sem leírva, hogy ezt kell vezetni, egyszerűen célszerű. Ha a szabályzat azt tartalmazza, akkor viszont vezetni kell, a cég büntethetővé válik ennek hiányában. Betti
Válasz idézéssel
Szia Betti!

Ennek az lenne a lényege, hogy a pénzkezelési szabályzatban rögzitett napi zárókészletet bármikor ki tudd mutatni. Szerintem ha más módon eleget tudsz tenni e követelménynek és a pénzkezelési szabályzatodban azt írod, hogy időszaki és nem napi pénztárjelentést vezetel, minden további nélkül megteheted. Egyébként az SZT. nem ír elő ilyen követelményt.

Üdv: Kati
Válasz idézéssel
Hol van előírva, hogy a pénztárgép mellett napi pénztárjelentést kell/kötelező alkalmazni? Állítólag a Számviteli tv. tartalmazza 2007. január 01-től, de én nem találok erre utaló sorokat.

Egyáltalán: ismét zűrössé vált, hogy kötelező-e a kiadási és bevételi pb vezetése (legutóbb még nem volt) vagy csak annyiban kötelező, amennyiben a Pénzkezelési Szabályzatunk azt tartalmazza?
Válasz idézéssel
Köszike Klári
Vicus
Válasz idézéssel
Szia Vicus!

A pénztárgép szerintem kell. Nem igen fogják nyugtaadásra használni, csak a kp-s számlákat fogják beütni.
A zsúrizett alkotást, ugyanis igazíolással együtt az alkotás címének megjelölésével szokták leszámlázni.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném, ha segítenétek.
Egy BT. galériát üzmeltett. ahol a művész az egyik tag. Ezeket a képeket értékesítik is. Pénztárgépet kell használniuk, vagy elég a nyugta ill. a számla?
Köszönöm Vicus
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég