A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
társasági szerződés módosítása
gugu7 Írta:Szia!

Teljesen új alapító okiratra van szükség!

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!

Teljesen új alapító okiratra van szükség!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Segítsetek!
Az önkormányzat egyszemélyes tulajdona a nonprofit kht. A tulajdonos úgy döntött, hogy a továbbiakban nonprofit kft lesz belőle. A jogszabály alapján kedvezményezett átalakulás, nincs szükség átalakulási vagyonmérleg-tervezetre, stb, csak a társasági szerződést kell módosítani. Az is tény, hogy a cégbírósághoz be kell nyújtani a nonprofit kft bejegyzését kérő okiratot. Most akkor mit is kell készíteni?
A régi alapító okiratot kell módosítani (kht), vagy új okiratot kell készíteni, és benyújtás előtt elfogadni?
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Köszi a megnyugtató választ, ezek szerint tényleg semmi dolgom az ügyvéden kívül.
A link amit adtál nem jó, de kikerestem, hátha van még ilyen sükebóka mint én, aki nem tudja mi az egyablakos rendszer:
"Az ''egyablakos’ rendszer alatt azt az ügyviteli eljárási rendet értjük, mely az állampolgár számára biztosítja, hogy több közigazgatási szervezetet, vagy szervezeti egységet érintő ügyeinek intézése egyetlen helyen keresztül, egyszeri kezdeményezéssel történhessen."

Lina
Válasz idézéssel
Lina Írta:Teáor változik és megszűnik a telephely, ennyi. Az mit takar, hogy egyablakban?
Lina

Szia Lina!

A TEAOR-t is és a telephelyet is cégbiróságon keresztűl intézik.
Majd látod a módositott T.szerz-ben./törölve/
Ilyenkor elintéződik,mert amit a CB lejelent,az ott diszeleg az APEH-ban.
Ez egyablakos rendszer:
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.origo.hu/uzletinegyed/magyargazdasag/">www.origo.hu/uzletinegyed/magyargazdasag/</a><!-- w -->
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kedves Erzsó, Éva!
Köszönöm a válaszokat!

Idézet:Az majd attól függ mi változik benne.Lehet,hogy neked semmit nem kell jelenteni.Ha tag változás nincs,stb akkor egyablakban mindent elintéznek.

Teáor változik és megszűnik a telephely, ennyi. Az mit takar, hogy egyablakban?
Lina
Válasz idézéssel
[quote="kissjozsefne"]Sziasztok

Tag a kkt-ban, SZEMÉLYES KÖZREMÜKÖDÉSRE NEM KÖTELEZETT a

társasági szerződés szerint, Most elkészült az új társasági

Helló

Megoldottam

Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok

Van egy társaság, ahol az egyik tag " már régen nyugdijas" 1989.től

Tag a kkt-ban, SZEMÉLYES KÖZREMÜKÖDÉSRE NEM KÖTELEZETT a

társasági szerződés szerint, Most elkészült az új társasági szerződés

és törölték ezt a tagot. Milyen dátummal létessem ki ??? a Társasági szerz. jogerőre emelkedésének napjával??

Mivel nem kellett utána fizetni semmit -csak úgy ott volt a szerződésben-
én a szerződés módositás napjával léptetném ki??

Köszi Ica
Válasz idézéssel
Lina Írta:Sziasztok!
Az utolsó pillanatban elkezdtem intézni a tsz módosítást, ügyvéd lefoglalva, most légyszi abban segítsetek, hogy nekem mi lesz a teendőm, ha az ügyvéd elkészítette a módosított tsz-t? Hova kell bejelentenem, és mit?
Lina

Az majd attól függ mi változik benne.Lehet,hogy neked semmit nem kell jelenteni.Ha tag változás nincs,stb akkor egyablakban mindent elintéznek.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Lina Írta:Másik kérdésem, hogy ha az egyik munkavállalónak szem. ig. csere miatt megváltozott a sz.ig. száma, akkor ezt hova kell bejelenteni és milyen paperen.

Remélem nem megyek az agyatokra a sok kérdéssel...
Köszi;
Lina
Szia!
Dehogy mész az agyunkra,de én csak erre válaszolok.Jegyezd fel magadnak,vagy fénymásold le ,nincs vele egyéb teendőd.Ill gondolom a nyilvántartásában/munkaügyi törzsadatok/javitsd át.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az utolsó pillanatban elkezdtem intézni a tsz módosítást, ügyvéd lefoglalva, most légyszi abban segítsetek, hogy nekem mi lesz a teendőm, ha az ügyvéd elkészítette a módosított tsz-t? Hova kell bejelentenem, és mit?

Másik kérdésem, hogy ha az egyik munkavállalónak szem. ig. csere miatt megváltozott a sz.ig. száma, akkor ezt hova kell bejelenteni és milyen paperen.

Remélem nem megyek az agyatokra a sok kérdéssel...
Köszi;
Lina
Válasz idézéssel
Szia Zsabonap!
Igen, attól tartottam, amit írtál. Végül is üv szempontból ex lex állapotban voltak.
Talán szerencse, hogy már 1-2 éve semmi tevékenységet nem végzett a cég. És ha szerncséjük van el tudják most adni. De a módosítással akkor is kell valamit tenni. Na majd az ügyvédek. /Ez egyébként is az ő asztaluk, nem?/
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Berzsu Írta:Sziasztok!
Egy kft társasági szerződésében ez áll: "Az ügyvezető kinevezése 2006. dec. 31-én lejár."
Mit kell ilyenkor tenni? Elég taggyűlés és jkv. a hosszabbításról? Vagy ezt is be kellett volna nyújtani?
Lehet ennek valami következménye?

szió zsabónap vagyok :wink:

amit írtál, az azt jelenti, hogy a társaságod olyan ügyvezető képviselte, akinek alapjában nem volt semmihez joga Cry :?
azaz tárgyidőszakig, ha pályázat, bank-nál kölcsön stb szükséges lett volna, biztos kiszürték volna, hogy érvénytelen az aláírás címpéldány, képviselet, ügyvezető stb-je. Reméljük, hogy az Apeh nem olvassa ezt az oldalt - mert még ezt is külön célellenőrzésben fogja vizsgálni, hogy melyik cégnek nem volt jogokkal ellátott vezetője Cry Cry

Bizakodjál, hogy a TEAOR szám változáskor az ügyvéd tegye bele a taggyülési jkv alapján a megbizatást - (uj dolog mult évtől: hogy nem csak öt évre szólhat a megbizatás, hanem határozatlan ideig, visszavonásig) - igy ki lehet kerülni, hogy fentiek előforduljanak.

Minden képpen át kell futtatni cégbiróságon keresztül a változást.

psz zsabónap
Válasz idézéssel
Lányok, köszi szépen. Megnyugtathatom a tulajt.
Válasz idézéssel
Nálunk az ügyvéd lerendezte az utolsó taggyűléssel, hogy a tagok elfogadják visszamenőleg az ügyvezetőt és a döntéseit. Az újonnan beadott tsz. módosításnál pedig megválasztottuk az ügyvezetőt már határozatlan időre. Ez egy éve volt, tehát rendben midnen.
Válasz idézéssel
Ezt TSZ módosítással tudják rendezni, hisz cégjegyzéki adat, hogy ki mettől meddig ügyvezető. Nem igen szoktak ezért bírságolni. Most egyébként is módosítani kell a TEÁOR miatt és a GT mód miatt és be lehet csatolni egy korábban kelt jegyzőkönyvet, amiben ezt a kérdést rendezték. Biztos fellelhető a sok papíros között, amit sajnos elfelejtettek becsatolni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy kft társasági szerződésében ez áll: "Az ügyvezető kinevezése 2006. dec. 31-én lejár."
Mit kell ilyenkor tenni? Elég taggyűlés és jkv. a hosszabbításról? Vagy ezt is be kellett volna nyújtani?
Lehet ennek valami következménye?
Válasz idézéssel
Szia Lina!

Én tudok bp-it, megírom Neked priviben az elérhetőségeit.
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok,
tudtok ügyvédet ajánlani társasági szerződés módosításhoz? Nem akarok találomra kiszúrni valakit, segítsetek légyszi!
Köszi;
Lina
Válasz idézéssel
Köszi Klári!

Köszönöm a megerősítést.
Abban voltam bizonytalan, hogy mikortól lehet alkalmazni.

Köszönöm :oops:
Válasz idézéssel
Szia Éva!

Csak a 202 kell semmi más!

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni,hogy Bt szeptembertől új tevékenységi kört venne fel,(nem főtevékenység) ehhez kell a társasági szerződést módosítani, vagy elég az Apeh felé változásbejelentőn közölni?

Köszi :oops:
Éva
Válasz idézéssel
Ha 500 e törzstőkével lehet alapítani Kft-t, akkor a 3 milliós törzstőkével rendelkező Kft-k a társ. szerződés módosításával kivonhatnak 2500 e ft törzstőkét a vállalkozásból? Ha nincs ennyi pénze a Kft-nek, akkor határozhat úgy, hogy 1 éven belül a tagoknak kifizet 2.500 e ft-ot?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Kata!
Köszi a válaszodat, de amit írtál az a Gt.336.§-át módosítja, én meg a Ctv.129.és 24-25.§-ait kérdeztem.
Ennek a módosítását viszont én nem láttam sehol.
Válasz idézéssel
A 2007. évi LXI. Törvény 35§ (15) bekezdésében elfogadásra kerül egy olyan szabály, mely már nem köti az első taggyűléshez a módosítást, csak egy végső dátumot határoz meg, ami 2008. július 1.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég