A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iparűzési adó
#76
Ne hozd rám a szívbajt!
Most vállaltunk be egyet. Na akkor lesz mit tanítsál nekem Tongue !
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#77
Nekem is az egyetlen Szoc. Szöv.,el sem akartam vállalni,de a Kft is itt van!
Igy kénytelen vagyok tanulni.... :oops: :!: De szivesen átadnám!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
#78
Értem! Csak vállalkozásokat könyvelek, így azt nem ismerem, félreértettem a kérdésedet!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#79
Köszönöm Klárika!

Tamás,azért nem képez nálam,mert Szociális Szövetkezet!Minimumadóra sem kötelezett!Ráadásul veszteséges.
Előző években nekem is volt olyan támogatásom ami adóköteles volt.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
#80
Tánya alapot miért nem képez a támogatás? Nálam az egyik ügyfél bérhez kapott több millió Ft-t, annál szerintem a pályázati pénz TAO alap! 96-ra könyveltem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#81
Jól gondolod Erzsó!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#82
gugu7 Írta:Szia Andi!
Az Egyéb bevételek nem képeznek IPAD alapot.

Sziasztok!

Kis megerősítést kérek,Pályazati támogatás/TÁMOP/nem kevés,szinte csak ez volt egész évben,/rendben,elfogadva,befolyt./
IPA alapot nem képez,jól gondolom? már semmiben sem vagyok biztos.
Tánya alapot sem képez,gondolom ezt sem! :oops:/ Szoc. Szövetkezet/ Minimumadóra sem kötelezett!!! :oops: Mégis dilemmázok!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
#83
Szia!

365 napra (január 1-december 31) lehet: 8.000.000.- Ft a bevétel
január 1-április 23-ig 113 nap.
Április 24-december 31-ig 252 nap.
Ha 365 napra 8.000.000 a bevétel, akkor 252 napra 252/365*8.000.000= 5.523.288.- lehet max az "éves" bevételed arányosan.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
#84
Sziasztok!
Egy egyéni vállalkozónál a tevékenység kezdete 2014.ápr.24.-től
Árbevétel : dec.31.-ig 8.800 eFt
Hogyan kell kiszámolni az időarányos árbevételt? :oops:
Szerintetek élhetek a 8o %-os iparűzési adó fizetéssel?

Az iparűzési adóalap egyszerűsített meghatározása:
1. pont alá nem tartozó más vállalkozók, amennyiben nettó árbevételük az
adóévet megelőző adóévben – az adóévet megelőző 12 hónapnál rövidebb adóév
esetén napi arányosítással számítva időarányosan – nem haladta meg a 8 millió
forintot ( a tevékenységét adóévben kezdő vállalkozó esetén az adóévben
időarányosan – a 8 millió forintot várhatóan nem haladja meg)


Ma szóltak a hivataltól, hogy mivel 8.800 M Ft az árbevétel, nem lehet az egyszerűsített ipa-t alkalmaznom.
De akkor hogy kell értelmezni az arányosítást?
Üdv.:Mariann
Válasz idézéssel
#85
Az igazi lényeg az, hogy az önkormányzat mit fogad el külföldi telephelynek :lol: :? :wink:
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
#86
Hello!
Az a lényeg van e külföldön telephelye ha nincs az összes bevétel a székhely szerinti település ipa alapja,ha van külföldön több is az is csak egynek számit a megosztásnál én igy olvasom.
Válasz idézéssel
#87
Sziasztok!

Az Önkormányzat állásfoglalása szerint az export bevétel is Magyarországon adózik, mindaddig, amíg nem tudom bizonyítani, hogy külföldön van telephelyem. A külföldre való számlázás nem bizonyíték Sad vizsont a telephely elég tág fogalom nekik.
Ha tudom bizonyítani, és el is hiszik, akkor lehet megosztani, és leginkább a komplex megosztást támogatják.
Ezt az infot kaptam.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
#88
Klári!
Köszönjük a cikket! Így már teljesen egyértelmű, és így már én is másképp gondolom!
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
#89
Változatlanul Tamással értek egyet!

Ezt találtam ADÓ online-n

A helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (Htv.) 39. § (2) bekezdése alapján, ha a vállalkozó több önkormányzat illetékességi területén – így a Htv. 52. § 62. pontjára figyelemmel külföldi településen is – végez állandó jellegű iparűzési tevékenységet, akkor az adó alapját meg kell osztania a székhely, illetve a telephely(ek) szerinti települési önkormányzatok között. (A külföld az adóalap-megosztás szempontjából egy „telephelynek” számít akkor is, ha a tevékenységvégzés több állam területén vagy/és egy állam több településén folyt.) Az adóalap megosztásának kötelezettsége akkor is fennáll, ha a vállalkozó magyarországi székhelyén kívül csak külföldön rendelkezik Htv. szerinti telephellyel.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#90
Szilvafa!

Ha tőlem kértél bocsánatot, akkor nincs miért. Nem bosszantottál fel!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#91
Bocsánat, nem akartalak felbosszantani :lol:
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
#92
Szilvafa!

Valószínűleg igen, de szerintem a magyar szabályok szerint kell a külföldi telephelyet elbírálni a megosztásnál! Hogy külföldön kellett volna az magyar IPA-hoz hasonlót fizetni, azt nem tudom, de nem ártana megnézni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#93
Én is ezt tenném. Az építkezős telephely nem csak Magyarországon belül érvényes? 8O
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
#94
Csak hangosan gondolkodom. Az építkezésnél az épület helye nem ideiglenes telephely? 6 hónap után? Valami ilyesmi rémlik! Egyébként én visszamenőleg nem önellenőriznék, mert az más időszaka. Papíron jelezném az ügyvezetőnek, majd a saját időszakomban rendesen megosztanám, már ha kell! Az ügyvezető meg eldönti, hogy a régi könyvelővel önellenőrizteti. Ha meg megkér erre, ahogy sajnos lenni szokott, akkor a régi könyvelőnek levelet írok, hogy mit szeretnék csinálni, és a hozzájárulását kérem. Általában nem válaszolnak, de akkor is van a kezemben egy levél, hogy szóltam!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#95
A törvény szerint: Mentes az adóalapnak az a része, amely a külföldön létesített telephelyen végzett tevékenységből származik.
De szerintem ezt a telephelyet hivatalosan bejegyzett telephelynek gondolták. Az, hogy ő Ausztriába, vagy Németországba állít ki számlát, attól még nem lesz ott telephelye.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
#96
Jól gondolod!
Nekem is van cégem aki a tengeren túlra is dolgozik,sőt leginkább oda,de az IPA itt 100%. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
#97
gugu7 Írta:A trv. melléklete mást mond ahogy Tamás is emlékszik!


Csak arra gondoltam, hogy függetlenül attól, hogy külföldre dolgozott, szerintem a bevétel 100%-a Magyarországon adóköteles. Így nincs hol megosztani. Ha lenne külföldön telephelye akkor lenne lényeges a megosztás, de mivel nincs, szerintem így 100%-ban a székhely bevétele. De lehet, hogy rosszul gondolom.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
#98
A trv. melléklete mást mond ahogy Tamás is emlékszik!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#99
De szerintem itt nincs is megosztás.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Nem a TE felelősséged. Én beszélnék az Önkormányzattal, aztán a tulajdonossal. Elmondanám neki, hogy mi a helyzet, a többi az ő döntése, ő felelőssége. Másik könyvelőért nem vállalhatsz felelősséget.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég