A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iparűzési adó
Ne hozd rám a szívbajt!
Most vállaltunk be egyet. Na akkor lesz mit tanítsál nekem Tongue !
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nekem is az egyetlen Szoc. Szöv.,el sem akartam vállalni,de a Kft is itt van!
Igy kénytelen vagyok tanulni.... :oops: :!: De szivesen átadnám!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Értem! Csak vállalkozásokat könyvelek, így azt nem ismerem, félreértettem a kérdésedet!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm Klárika!

Tamás,azért nem képez nálam,mert Szociális Szövetkezet!Minimumadóra sem kötelezett!Ráadásul veszteséges.
Előző években nekem is volt olyan támogatásom ami adóköteles volt.
Válasz idézéssel
Tánya alapot miért nem képez a támogatás? Nálam az egyik ügyfél bérhez kapott több millió Ft-t, annál szerintem a pályázati pénz TAO alap! 96-ra könyveltem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Jól gondolod Erzsó!

Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Andi!
Az Egyéb bevételek nem képeznek IPAD alapot.

Sziasztok!

Kis megerősítést kérek,Pályazati támogatás/TÁMOP/nem kevés,szinte csak ez volt egész évben,/rendben,elfogadva,befolyt./
IPA alapot nem képez,jól gondolom? már semmiben sem vagyok biztos.
Tánya alapot sem képez,gondolom ezt sem! :oops:/ Szoc. Szövetkezet/ Minimumadóra sem kötelezett!!! :oops: Mégis dilemmázok!
Válasz idézéssel
Szia!

365 napra (január 1-december 31) lehet: 8.000.000.- Ft a bevétel
január 1-április 23-ig 113 nap.
Április 24-december 31-ig 252 nap.
Ha 365 napra 8.000.000 a bevétel, akkor 252 napra 252/365*8.000.000= 5.523.288.- lehet max az "éves" bevételed arányosan.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy egyéni vállalkozónál a tevékenység kezdete 2014.ápr.24.-től
Árbevétel : dec.31.-ig 8.800 eFt
Hogyan kell kiszámolni az időarányos árbevételt? :oops:
Szerintetek élhetek a 8o %-os iparűzési adó fizetéssel?

Az iparűzési adóalap egyszerűsített meghatározása:
1. pont alá nem tartozó más vállalkozók, amennyiben nettó árbevételük az
adóévet megelőző adóévben – az adóévet megelőző 12 hónapnál rövidebb adóév
esetén napi arányosítással számítva időarányosan – nem haladta meg a 8 millió
forintot ( a tevékenységét adóévben kezdő vállalkozó esetén az adóévben
időarányosan – a 8 millió forintot várhatóan nem haladja meg)

Ma szóltak a hivataltól, hogy mivel 8.800 M Ft az árbevétel, nem lehet az egyszerűsített ipa-t alkalmaznom.
De akkor hogy kell értelmezni az arányosítást?
Üdv.:Mariann
Válasz idézéssel
Az igazi lényeg az, hogy az önkormányzat mit fogad el külföldi telephelynek :lol: :? :wink:
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Hello!
Az a lényeg van e külföldön telephelye ha nincs az összes bevétel a székhely szerinti település ipa alapja,ha van külföldön több is az is csak egynek számit a megosztásnál én igy olvasom.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az Önkormányzat állásfoglalása szerint az export bevétel is Magyarországon adózik, mindaddig, amíg nem tudom bizonyítani, hogy külföldön van telephelyem. A külföldre való számlázás nem bizonyíték Sad vizsont a telephely elég tág fogalom nekik.
Ha tudom bizonyítani, és el is hiszik, akkor lehet megosztani, és leginkább a komplex megosztást támogatják.
Ezt az infot kaptam.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Klári!
Köszönjük a cikket! Így már teljesen egyértelmű, és így már én is másképp gondolom!
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Változatlanul Tamással értek egyet!

Ezt találtam ADÓ online-n

A helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (Htv.) 39. § (2) bekezdése alapján, ha a vállalkozó több önkormányzat illetékességi területén – így a Htv. 52. § 62. pontjára figyelemmel külföldi településen is – végez állandó jellegű iparűzési tevékenységet, akkor az adó alapját meg kell osztania a székhely, illetve a telephely(ek) szerinti települési önkormányzatok között. (A külföld az adóalap-megosztás szempontjából egy „telephelynek” számít akkor is, ha a tevékenységvégzés több állam területén vagy/és egy állam több településén folyt.) Az adóalap megosztásának kötelezettsége akkor is fennáll, ha a vállalkozó magyarországi székhelyén kívül csak külföldön rendelkezik Htv. szerinti telephellyel.

Válasz idézéssel
Szilvafa!

Ha tőlem kértél bocsánatot, akkor nincs miért. Nem bosszantottál fel!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bocsánat, nem akartalak felbosszantani :lol:
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Szilvafa!

Valószínűleg igen, de szerintem a magyar szabályok szerint kell a külföldi telephelyet elbírálni a megosztásnál! Hogy külföldön kellett volna az magyar IPA-hoz hasonlót fizetni, azt nem tudom, de nem ártana megnézni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Én is ezt tenném. Az építkezős telephely nem csak Magyarországon belül érvényes? 8O
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Csak hangosan gondolkodom. Az építkezésnél az épület helye nem ideiglenes telephely? 6 hónap után? Valami ilyesmi rémlik! Egyébként én visszamenőleg nem önellenőriznék, mert az más időszaka. Papíron jelezném az ügyvezetőnek, majd a saját időszakomban rendesen megosztanám, már ha kell! Az ügyvezető meg eldönti, hogy a régi könyvelővel önellenőrizteti. Ha meg megkér erre, ahogy sajnos lenni szokott, akkor a régi könyvelőnek levelet írok, hogy mit szeretnék csinálni, és a hozzájárulását kérem. Általában nem válaszolnak, de akkor is van a kezemben egy levél, hogy szóltam!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
A törvény szerint: Mentes az adóalapnak az a része, amely a külföldön létesített telephelyen végzett tevékenységből származik.
De szerintem ezt a telephelyet hivatalosan bejegyzett telephelynek gondolták. Az, hogy ő Ausztriába, vagy Németországba állít ki számlát, attól még nem lesz ott telephelye.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Jól gondolod!
Nekem is van cégem aki a tengeren túlra is dolgozik,sőt leginkább oda,de az IPA itt 100%. :oops:
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:A trv. melléklete mást mond ahogy Tamás is emlékszik!

Csak arra gondoltam, hogy függetlenül attól, hogy külföldre dolgozott, szerintem a bevétel 100%-a Magyarországon adóköteles. Így nincs hol megosztani. Ha lenne külföldön telephelye akkor lenne lényeges a megosztás, de mivel nincs, szerintem így 100%-ban a székhely bevétele. De lehet, hogy rosszul gondolom.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
A trv. melléklete mást mond ahogy Tamás is emlékszik!

Válasz idézéssel
De szerintem itt nincs is megosztás.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Nem a TE felelősséged. Én beszélnék az Önkormányzattal, aztán a tulajdonossal. Elmondanám neki, hogy mi a helyzet, a többi az ő döntése, ő felelőssége. Másik könyvelőért nem vállalhatsz felelősséget.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég