A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iparűzési adó
Köszönöm, igy megnyugodtam mert csak vidékre adtam be. nincs más neki
Válasz idézéssel
A székhely és a telephely számít.
A lakcím ettől eltérő lehet.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki Budapesten dolgozik de vidéki cime van és vállalkozó lett, mivel itt az állandó lakcime vidéken, de a budapesti cime csak tartózkodási hely de a vállalkozás cime vidéki, akkor az ipa-ba hogyan jelentkezik be, vidékre csak állandóra? ráadásul Katás ev.

Szerintetek?
Válasz idézéssel
Köszönöm,
Majd a jövő héten próbálkozom. Ma nem szerettem volna dolgozni, de szünetelés végét is le kell jelentenem az ügysegéden keresztül. Na az sem az én barátom ma, mert már több mint egy órája ellenőríz, és még nem kaptam meg, hogy OK.
Ezért mondtam az ügyfelemnek, hogy ne egy nappal előtte szóljon, mert akármilyen probléma adódhat. Plusz a pénztárgép szünetelés végét is le kellene jelentenem, de gondoltam megvárom az ügysegéd visszajelzését, és utána küldöm a pénztárgépest a NAV-nak. Nem tudom, meddig kell várnom, tán ítéletnapig is .

Szép, munkamentes délutánt !

Tündi
Válasz idézéssel
Szia Tündi!
Péntek óta nem működik. :!: :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Nektek működik Budapest Főváros elektronikus iparűzési adó bevallási rendszere? Nekem be sem tölti a gép.
Tündi
Válasz idézéssel
És ha adott településen van az összes termőföld, értem hogy az a telephely. De ezt valahol jelezni kellett volna? Vagy automatikusan az a telephely?

Jól értem, hogy akkor eladott termék+támogatás is beleszámít akkor? Tehát a számokkal 4millió az adóalapja???
Válasz idézéssel
Hello!
Telephely:
a) az adóalany olyan állandó üzleti létesítménye - függetlenül a használat jogcímétől -, ahol részben vagy egészben iparűzési tevékenységet folytat, azzal, hogy a telephely kifejezés magában foglalja különösen a gyárat, az üzemet, a műhelyt, a raktárt, a bányát, a kőolaj- vagy földgázkutat, a vízkutat, a szélerőművet (szélkereket), az irodát, a fiókot, a képviseletet, a termőföldet, a hasznosított (bérbe vagy lízingbe adott) ingatlant

Bevétel:
g) a személyi jövedelemadóról szóló törvény hatálya alá tartozó, a 26. pont a) és b) alpontja szerinti vállalkozónál: a tevékenységvégzéssel (termékértékesítés, szolgáltatásnyújtás) közvetlen összefüggésben kapott - általános forgalmi adó nélküli - ellenérték, növelve a kompenzációs felárral és csökkentve az adóhatósággal elszámolt regisztrációs adó összegével, feltéve, hogy azt bevételként elszámolta, továbbá azon bevétellel, amelyet a számvitelről szóló törvény alapján egyéb bevételként kellene elszámolni,
Válasz idézéssel
Ha egy őstermelő egy adott (A) településen lakik, ott a székhelye, de egy másik település (B) közigazgatási körzetében lévő termőföldeken gazdálkodik, hova van bejelentési kötelezettsége, és hova kell iparűzési adót fizetni.

Egy fiktív bevétel alapján: éves bevétel eladott termékekből : 3 000 000 felvett támogatás 1 000 000 ft. Mennyi az iparűzési adó mértéke?
Válasz idézéssel
Szia!

Kell lenni olyannak,hogy adóköteles tevékenység megkezdése x,ott lehet választani,mire jelentkezel be.Én csak két vidékit látok,de mindegyiken van.
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Most alakult katas vidèki iparüzèsi bejelentkező nyomtatvànyt hogy kell kitölteni hova teszek x.et?
Válasz idézéssel
Erszó!

Látom, más is erre az eredményre jutott. A törvényben, a nyomtatványon sem találtam lehetőséget erre, de reménykedtem. Pár százezer adót spórolna az ügyfelem, ha lehetne leírni az előző évek veszteségeit. Köszönöm a segítséget!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!

Nem! Nekem is van ilyen. :oops:
Válasz idézéssel
Egyik ügyfelem 2014-ben nem fizetett iparűzési adót, mert a bevétele kevesebb volt mint az ip. adónál elszámolható költség. Ezt a negatív adóalapot a következő évben figyelembe lehet venni, mint a társasági adónál? Semmit nem találtam erről, gondolom nem, de azért megkérdezném. Elég nagy összegről lenne szó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Köszönöm szépen a válaszaitokat, én is a személyi jellegűre hajlottam, de így már nem morfondírozok tovább !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Tavaly nekem is volt, ahogy Mónika írta, záróbevallást kell beadni. Megosztásnál célszerűbb, ahogy Klári tanácsolta, a szem. jell. ráf. alapján, mert csak a megszűnésig volt a régi székhelyen bér. Ha a régi székhely telephelyként tovább megmaradt, akkor nincs változás!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Székhely áthelyezés volt év közben? Akkor záró bevallást kell adni a megszűnőnél. Nekem volt ilyen tavaly, ugyan törvényi hivatkozást nem tudok én az önkormányzatokkal egyeztettem ez ügyben.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Kicsim!
A trv. melléklete szerinti Személyi jell. ráf. szerinti megosztást ajánlom. Ezt szoktam használni a saját városom és a szomszédos falu között.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziaszok !

Kellene egy kis segítség. Hogyan kell megosztani az iparűzési adó alapját évközi székhelyváltozáskor ? Ha kérhetném akkor jogszabály hivatkozással. Egyszerűen nem találom a helyi adó tv.-ben.

Köszönöm előre is

Üdv
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megint szeretnék segítséget kérni!
Két kérdésem lenne:
-Adott egy bt,aki kezdetben hirdetés szervezéssel foglalkozott,majd az évek alatt ez a tevékenysége mellett saját időszaki lapkiadással is elkezdett foglalkozni, két újságot is elkezdett terjeszteni. Az egyik újság ingyenes szórólapszerű,saját hirdetések vannak benne(persze az újságban szereplő hirdetések ellenértéke le van számlázva),viszont ezen kívül ezzel az újsággal kapcsolatban más bevétele nincs.Költség a nyomdai szolgáltatás (a nyomdai számlán VTSZ:4902 szerepel és db-szám van leszámlázva 5% áfával,a cég rendelkezik ISSN számmal.Én ezt a számlát igénybe vett szolgáltatásra könyvelem(52)és nem áruként(814) kérdésem,jó csinálom?
- Másik kiadvány a postán is megjelenik ,a posta un.önszámát állít ki az értékesítésről,plusz az ebben megjelenő hirdetések is ki vannak számlázva.A nyomda itt is 5%-os ,számlát állít ki a fenti tartalommal.
A bt ügyvezetője azt, kérdezte,hogy miért nem lehet a nyomdai számlával csökkenteni az iparűzési adó alapját? Én úgy gondolom,hogy nem árut számláz ki ,tehát ahogay írtam,nem ELÁBÉ van,hanem igénybe vett szolgáltatás,amivel nem csökkenthetem az alapot.
Szerintetek?!
Még egy,a környezetvédelmi termékdíjat ugye a nyomda fizeti? Ezt látnom kellene a számlán?
Köszönöm: Szneniki
Válasz idézéssel
Eraga!

Főv. Önkormányzatnál, ha éves szinten nem éri el az adóalap az 1 millió Ft-t, akkor nem kell iparűzési adót fizetni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget!
A lenti linket lehet, hogy magamtól meg sem találtam volna.
Sikerült nullásan kitölteni, hogy sok macera ne legyen a 8M alatti árbevételt is x-eltem.
Végül is, ha itt az ellenőrzés hibátlan, csak akkor enged nyomtatni, tehát innen kinyomtatva akkor postázható is.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Hurrá, még nem töltöttem ilyet ki, de nincs is elektronikusra meghatalmazásunk, ebben az esetben csak egy pdf-ben lehet kitölteni, amiben nincs "ellenőrzés" és postán beküldeni?
Vagy legalább ellenőrzésként lehet használni ezt az elektronikus felületet, csak nem beküldeni rajta?
Még egyelőre a honlap útvesztőjében tekergek. És nem is találok meg sok dolgot :-(
Bejelentkezni nem szeretnék az elektronikus alá, mert "költözés" lesz innen.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia,

Nálam 129eFt volt az IPA alap és magától behozta, hogy adómentes önkormányzati döntés alapján.
Szerintem, ha 0 az árbevétele, akkor nincs adóalapja sem.
itt tudod kitölteni:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://ssl.budapest.hu/web_hair/ufo.do?_ID=2015-20">https://ssl.budapest.hu/web_hair/ufo.do?_ID=2015-20</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Régebben olvastam itt valahol, de lehet, hogy rosszul rémlik, hogy Budapestre nem lehet nullás iparűzési adót leadni?
Nem volt még fővárosi cégem - vidéki lévén - nem is szerettem volna, de most lett egy cég, akinek itt van a székhelye.
Máshol nincs telephelye, tehát csak ide kell vallania.
Ellenben nem volt egy Ft bevétele sem 2015-ben (induló vállalkozás, most még csak beruházott), tehát az iparűzési adóalapja erősen nulla, illetve mínuszos.
Le tudom ezt így adni az iparűzési adóbevallásában, vagy valami ügyvezetők alapján (2 ügyvezető van), lesz fizetendő adója?

Jól tudom, hogy Budapesten nincsen semmi kedvezmény, mentesség?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég