A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Hello!
Nem fogsz találni pontos leírás mi a felújítás meg mi a karbantartás ezt adott helyzetben kell eldönteni,én ugy tudom ha van egy tök elhasznált üzemképtelen motor és azt kicserélik az felújítás de mondjuk ha csak egy még müködöképes motort kiecserélnek az karbantartás valahogy igy.
Válasz idézéssel
Próbáld meg ezt a cikket Csilla!

https://ado.hu/szamvitel/az-orok-tema-be...bantartas/

Megjegyzem, ilyen fődarab cser esetében el szoktam syámolni felújításként aktíválva écs elkezdésével.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tárgyi eszköz témakörben. Adott egy építőipari cég + "széthajtott" személygépkocsi, amivel a dolgozók jártak ki munkaterületre. Az autóban a motor használhatatlanná vált, cserélni kell. A cég tulajdonosa azt szeretné, ha a motorcserét értéknövelő beruházásra könyvelném, de én ezt másképp tanultam annak idején és még most is hallottam egy oktatáson, hogy ez javítás, karbantartási költségnek minősül. Még abban az esetben is így van ez, ha gépkocsi élettartama ezzel meghosszabbodik.
A tulajdonos most azt kéri tőlem, hogy mondjak neki egy paragrafust, vagy valami állásfoglalást, ami alátámasztja a véleményem. Sajnos nem tudok ilyet mutatni. Tudnátok segíteni? Vagy ha más a véleményetek azt is örömmel fogadom.

Előre is köszönöm a segítséget!

Csilla
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika. Így néz ki. Látsz valami olyat rajta, amin változtatni kellene?

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válasz idézéssel
Igen, a főkönyvi számlák paraméterezésénél nincs jó beállítva a főkönyvi szám, hogy a mérleg/eredménykimutatás melyik sorába hozza az adott főkönyvet. Be kell állítani a főkönyvi számot a mérleg/eredmény kimutatás megfelelő sorára. /jobb oldalon + - jel és mellette a kis nyíllal tudod megadni a helyét/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! RLB-ben ELÁBÉ-t szeretnék könyvelni T814-K26 Valamiért hibát ír ki, hogy nem egyezik a mérleg, amikor mérlegtervezetet hozok le, s nem tudom mit állítottam be rosszul. Tud valaki ebben segíteni?
Válasz idézéssel
Így kedvezőbb az előfizetés elméletileg.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Nem tudom Nándi miért kell eyt így, de ha már bonyolítják a cégek akkor:
1., Atovábbszámlázza B-nek
2. Meállapodást köt A-B és az eredeti teljezítő, arról, hogy az A-felé kiállított számlát B egyenlíti ki az eredetinek és ez egyuttal atovábbszámlázott kiegyenlítése is.

Válasz idézéssel
És akkor hogy lehet elszámolni. Át kell számlázni az "A" Kft-nek?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sajna nem!
A megrendelő és a teljecítés címzettje az A. Hiába fizet a B mert az csak egy engedményezés része.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elszámolható az a számla, ahol a vevő "A" Kft, a számla fizető "B" Kft, és a "B" Kft-nél lenne elszámolva?

Köszi szépen! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia!

Köszi, már mindent értek!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
Idén könyvelsz egyszer egy 891-461- et mint a 2017.12.31-es tétel sornoját, majd könyvelsz egy 891-461  - et mint a 2017 évi Tao előírását. Csinálsz hozzá egy jkv-t amiben rögzíted, hogy most észrevetted a hivát és most javítod. persze számokkal.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

A 29 az jó csak mikor az adófizetési kötelezettséget könyveltem rosszul
másoltam a a számított társaságit /felcseréltem két számot/
A beszámoló a hibás /Nem jelentős a hiba, pár tízezer Ft/

Bocs, hogy nem világosan kérdezek- 
de akkor most hová könyvelek  891-461 vagy egyéb kiadás -461.
Nagyon laikus a kérdés?
Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
A hibás tételt visszakönyveled, és lekönyveled jól a 89-re. Ha a Tao alap nem is változik a 7-es éa az A lap változik, eyért adj be egy 29-es önellenőrzést.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Nem "jelentős" a hiba, a kérdésem tulajdonképpen az
hogyan javíthatom , a társasági 8-ra könyvelem, avagy 
egyéb kiadás 8 -ra??

Köszi előre is !

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!
Mi van a beszámoóban? Ha jó a beszámoló mérlege és eredménykimutatása simán javítsd ki a 17-es záró tételt és ntiss újra. Ha a beszámoló mérlegében is követelésként szerpel akkor bizony önellenőrízned is kell.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most vettem észre, hogy a 18 évi nyitóban " T" 461 társasági befizetés van ami nem túlfizetés,
hanem rosszul lett a "891"-re könyvelve záráskor.
Hogyan tudom az javítani?? "Előírásszerűen"

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Kell az A1 a német minimálbért kap minimum ott adózik a jövedelméből de nálunk lesz biztositott a mi tb-ket kell vonni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni kiküldetés témában. Utána olvasgattam, de még nem tiszta Blush
Most alakuló kft a munkavállalóit kiviszi Németországba dolgozni, ott alvállalkozó. Hosszabb ideig lesznek kint.
Melyik minimálbér vonatkozik rájuk a német vagy a magyar? Mit fizet itthon és mit kint? Számfejtés ugyan úgy a 08-ason megy havonta, vagy van egyéb nyomtatvány? Azt tudom, hogy az A1-est ki kell kérni. Ha van valakinek ilyen tapasztalata megköszönném a segítségét.
Válasz idézéssel
Szia!
Én le szoktam egyszerűsíteni! A díjbekérőt lekönyvelema bankból számlaként, (hisz a fizetés napja lesz a teljesítés napja) a végszálánál csak a diff.-t könyvelem ha van. Ha nincs diff akkor a 0-ás végszámlkát hozzátűzöm az előzőekben lekönyvelt bekérőhöz. Tudom, hogy nem tökéletes, de az az út borszsztó bonyolultá válik amit Te is érzel, egyébként a szabályoknk megfelelően.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most találkoztam először pénztárkönyvbe könyvelendő
bankból utalt díjbekérővel és fogalmam sincs hogyan könyveljem.
Azt talán még jól gondolom, hogy a díjbekérő eredménybe nem számító kiadás ami a bankot csökkenti
de mi van, ha megjön hozzá a számla??

Harakiri
Válasz idézéssel
Marcsi,ezt olvastad?

Pénzügyi lízing esetében a lízingbe adó a lízingbe vevő helyett megvásárolja a kiszemelt eszközt. Két fajtája ismeretes, melyeket alapvetően az különböztet meg egymástól, hogy a futamidő végén a tulajdonjog kire száll át, vagy arról ki rendelkezhet. Mindkettőben közös azonban, hogy a futamidő alatt az eszköz jogilag a lízingbeadó tulajdonában marad, de a lízingbevevő könyveiben szerepel, és amortizációt is ő számol el utána.

Jelentős különbség, hogy zárt végű pénzügyi lízing esetén a teljes vételárról kiállított számla alapján az áfa egy összegben visszaigényelhető – kivéve a gépkocsilízing esetét –, míg a nyílt végű pénzügyi lízingnél az áfa a törlesztő részleteknek megfelelő mértékben igényelhető vissza. (Gépkocsi esetében csak akkor, ha azt operatív lízing, vagy nyílt végű pénzügyi lízing keretében vásárolják.)
A tulajdonjog zárt végű pénzügyi lízing esetében a lejáratkor automatikusan átszáll a lízingbe vevőre (a vagyonszerzési illetéket a futamidő kezdetén kell megfizetni), míg a nyílt végű pénzügyi lízing esetében a tulajdonjog a futamidő végén nem száll át automatikusan a lízingbe vevőre, csak akkor, ha azt a felek a lejáratkor külön adásvételi szerződésben rögzítik a maradványérték megfizetésének ellenében (a vagyonszerzési illetéket a futamidő végén kell megfizetni). Nyíltvégűlízing-szerződés esetében a lízingbevevő meg is nevezheti a vevőt, vagy a lízing tárgya visszaszállhat a lízingbeadóra. (A nyílt végű pénzügyi lízing egyfajta bérletnek tekinthető.)
Számviteli elszámolás:
Lízing szerződés/számviteli bizonylat:
T 16 Befejezetlen beruházások (nettó érték)
K 44 Pénzügyi lízing miatti kötelezettségek
Kapcsolódó tétel: a levonható áfa könyvelése, amennyiben az levonható (zárt végű lízing megfelelő feltételek esetén)
T 36  Különféle egyéb követelések
K 44 Pénzügyi lízing miatti kötelezettségek
Aktiválás:
T 1 Befektetett eszközök
K 161 Befejezetlen beruházások
Lízingdíj tőkerésze számla alapján:
T 44 Pénzügyi lízing miatti kötelezettségek
K 45 Szállítók
Nyílt végű lízingszerződésnél a bérleti díjnak minősülő részlet kapcsolódó áfája:
T 46 Előzetesen felszámított áfa
K 45 Szállítók
A külön számlázott kamat:
T 87 Fizetendő kamatok
K 45 Szállítók
Nyílt végű lízing esetében, ha a tulajdonjogot „nem tartjuk meg”, akkor a maradványértéken a könyvekből kivezetjük az eszközt, az ellenértéket tárgyieszköz-eladásként számoljuk el.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Hello!
Pár kérdés az autószalon számlája biztosan a cég nevére szól és nem a bankéra, a kaukcio miért áfás a szerződésben van valahol olyan hogy ez a kaukciot majd beszámitják a törlesztőbe bár most nem a banknak szól a számla,nálad van a lizingszerződésről is egy példány,van birtokba adási valami?
Kis kavar van mert nem a banknak szól a számla,áfa a törlesztőrészleteknél vonható arányosan utnyilnvántartás alapján de elsőnél még ugye nincs,meg van kamat amit a bank felszámit azt is könyvelni kell.
Válasz idézéssel
Szia Pmarcsi!
Elolvastam a cikket amit küldtél, köszönöm. Ott egész egyszerűen írja le a lízing elszámolását, de láthatod, hogy a leírt esetemben elégé megbonyolították az dolgokat, és az a baj, hogy nem értem a logikájukat, pedig nem most kezdtem a szakmát. Sokat olvastam utána, le is akasztófáztam, de még mindig nem érzem, hogy jól csinálom.... Ezért is írtam le a kontírozásokat, hátha egy nálam okosabb megerősít, vagy megírja, hogy hol hibáztam.
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég