A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
telephely bejelentése??!
Sziasztok! Mi most nyitottunk egy másik településen lerakatot, társasági szerződés módosítás kell hozzá, és nem telephely, hanem fióktelepként jegyzik be.
Ez azért fontos, mert mi is telephely bejegyzést kértünk és a cégbíróság nem fogadta el.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni, ha egy cég bérel egy gazdasági épületet garázs és raktár céljából, akkor be kell-e jelenteni telephelyként is?
Előre is köszönettel: Csocsó
Válasz idézéssel
Andicsek!
Azt nem tudom, hogy az ügyvéd jót mondott-e, mert telephelyet tényleg csak a társ. szerződésben lehet módosítani, és a változásbejelentőn csak a cégbíróságon bejelentett, működési engedélyes telephelyet tudod módosítani, jelenteni. Az egyik üf-met ezért büntették meg 2008. nyarán. Hogy az ügyvéd hajtotta-e el, vagy ő nem ment el az ügyvédhez....olcsón megúszta: húszezer forintjába került.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni, ha egy cég bérel egy gazdasági épületet garázs és raktár céljából, akkor be kell-e jelenteni telephelyként is?
Előre is köszönettel: Csocsó
Válasz idézéssel
Megnéztem a 201T-t sajnos oda van írva a "Cégbíróságon bejelentett telephely " működési engedélyéhez köthető változást tudsz jelenteni.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszönöm neked is a hozzászólást!
igen van bérleti szerződés és számla és a rezsik is átszámlázva.
az engedélyt a kft kapta az üzemeltetésre. esetleg ezt bejelentem a 201T. én erre gondoltam.
sajnos még mindig nem teljes a kép.
Andicsek
Válasz idézéssel
Az tiszta, hogy az ART előírja, hogy be kell jelenteni a telephelyeket. s mivel az APEH-os változásbejelentőkön ennek nincs helye, hát csak a cégbíróságon keresztül tud bejelentődni, aki meg csak a társasági szerződésből tud ehhez adathoz jutni, amit továbbít... , így APEH-hoz be nem jelentett további telephelyen folytatott tevékenységek bevételei, költségei e miatt nem számolhatóak el..

Úgy gondolom,mivel bérelt helyiség,talán nem kell külön bejelenteni .A bérleti szerződés alapján gondolom van számla. A közüzemi számlák is továbbszámlázásra kerültek.Akkor igy szerintem rendben van.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Amennyiben kötelező lett volna a társ.szerz.be bejegyeznia az új bolt nyitását illetve a telephelyét és

ez novemberben nem történt meg,akkor most mit lehet tenni?

Még egy dolog, ez egy bérelt bolt,ahová az engedélyt az önkormányzat rendben megadta.
Én még mindig úgy gondolom,hogy az engedély számát és dátumát kellene a 201T jelenteni.(illetve kellett volna már...sajnos)
most kaptam meg az ügyvédünk email levelét,hogy nem kötelező tartalmi kellék a telephely a társ.szerz.ben.
hát már tényleg nem tudom mi merre hány lépés :O(((
Andicsek
Válasz idézéssel
Biztos hogy kell társasági szerződést módositani. Ők jelentik az apeh felé.
Válasz idézéssel
Szia Andicsek!
Leírom, én hogy tudom, majd a többiek kijavítanak.
A társasági szerződésnek tartalmaznia kell a székhelyet és a telephelyet is, azt nem lehet változásbejelentőn
bejelenteni. (Volt egyszer egy kft-m, aki használt ruhákat árult a kis boltjában. Mikor az önkormányzattól megkapták a
működési engedélyt, azt kellett a vált. bejelentőn.)
Még az egyéni vállalkozónak is be kellett eddig iratni a telephelyet a váll. igazolványba.
Egyedül az őstermelőnek lehet ezt megtenni változásbejelentőn.
Mindhárom esetem volt, ezért merek hozzászólni.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok! Szeretném,ha valaki segítene!
Kereskedelmi tevékenységet végez (vegyesbolt) az egyik kft. most egy másik kis faluban is szeretne boltot nyitni.
ezt be kell e jelenteni az apeh hoz? A 201T n az engedélyhez kötött telephelyet kell a kitöltési szerint.
vagy esetleg társasági szerződést kell e emiatt módosítani. 2008 évvégén alakult. a társ.szerz. az első bolt sincs benne mint telephely.
tudna valaki segíteni ezügyben?
köszönöm előre is
A.
Andicsek
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég