A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
telephely bejelentése??!
Sziasztok!
Telephely működési engedélyének bejelentési kötelezettségét az APEH felé melyik törvény/rendelet írja elő?
:oops:
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!

A székhely a társaságok (EV-k is) fő kellékei közé tartozik. A székhely változásához Tsz-t kell módosítani és a CB-on bejelenteni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Egy cég székhelye megváltozott kell-e ehhez társasági szerződés módosítás. /telephely maradt az nem változott/. üdv. Ildikó
Válasz idézéssel
Sajnos eddig kellett!! az valami kóbor cikk lehetett.A bejelentőn sem volt rá hely...

2011. január 25., kedd
Telephely bejelentése
Sokakat érinthet az a kérdés, melyről most információt adok. Változott ugyanis 2011-től a törvényi előírás a telephely bejelentésével kapcsolatban.
Mindenki emlékszik még a sok bosszúságra, amikor minden telephely-, vagy tevékenységváltozáskor módosítanunk kellett az alapító okiratot, mely költségvonzata egyáltalán nem volt érdektelen számunkra.
Több jogszabályi előírást kell megnéznünk e kérdéskörben, hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy el tudunk-e számolni költségeket adott telephellyel kapcsolatban.
A cégtörvény szerint a cég telephelye a tevékenység gyakorlásának a cég létesítő okiratában foglalt olyan tartós, önállósult üzleti letelepedéssel járó helye, amely a cég székhelyétől eltérő helyen található.
A cégeknek azonban a gazdasági társaságokról szóló törvény alapján a társasági szerződésben nem kötelező a telephelyet feltüntetniük, így azokat a cégjegyzék nem feltétlenül tartalmazza. A társaság telephelyeire vonatkozó információt a cégbíróság megküldi az adóhatóságnak, de nyilván csak azokat, amelyek a cégjegyzékben szerepelnek. Ez azt eredményezi, hogy azok a telephelyek, melyeket a létesítő okiratban nem jelöltek meg, nem kerül az adóhatóság tudtára. Azonban egyrészt az adózók telephely adatára az adóhatóságnak szüksége van ellenőrzéskor, másrészt így nem teljesülne a működési engedélyek bejelentési kötelezettségének betartása, ezért módosításra került az adózás rendjéről szóló törvény.
Az új, január 1-jétől érvényes szabályozás szerint az adóhatósághoz a cégbejegyzési kérelem benyújtását követő 15 napon belül be kell jelenteni az adózó értelmező rendelkezések szerinti telephelyét, illetve a változásbejelentési kötelezettségnek is eleget kell tenni. Az ART értelmező rendelkezése szerint telephely az a hely, azol az adóköteles tevékenységet folytatják, ideértve különösen a vállalkozó állandó üzleti (üzemi), termelő- szolgáltatótevékenységének helyét függetlenül attól, hogy a telephely a vállalkozás székhelyétől különböző közigazgatási területen található.
Erre már lehetőséget is találunk a 2011-es változásbejelentő nyomtatványon. Tehát nem kell feltétlenül a létesítő okiratot módosítani, és megjelölni az új telephelyet, de az adóhatóság felé a bejelentés és változásbejelentés kötelező. Ellenkező esetben probléma adódhat költségelszámoláskor is.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha még aktuális, én ezt olvastam egy adós magazinban: "Az Art. kötelezi a céget arra, hogy telephelyét az állami adóhatósághoz bejelentse. 2007. augusztus 31-ig ezen kötelezettségének a gazdasági társaság a cégbíróságon keresztül tehetett eleget. A Ctv. 2007. szeptember 1-től nem teszi kötelezővé a telephely cégbíróság felé történő bejelentését, így ettől az időponttól kezdve a társaságok közvetlenül az adóhatóság felé is bejelenthetik telephelyüket."
Talán T201T bevallás...
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Igen, ilyen telep-fiók-székhely módosításhoz kell sajnos.
Szia!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Bizonytalan vagyok, BT telephelye megszünt a 10T201T-n szeretném töröltetni, kell ehhez társasági szerződést is módosíttani vagy nem??
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Zsabónap! az engedélyek, önkorm.bejelentés stb rendben csak a telephely (társ.szerz,.) nem lett rendezve.
köszönöm szépen neked is a segítséget!
Andrea
Andicsek
Válasz idézéssel
andicsek Írta:Sziasztok! Szeretném,ha valaki segítene!
Kereskedelmi tevékenységet végez (vegyesbolt) az egyik kft. most egy másik kis faluban is szeretne boltot nyitni.
ezt be kell e jelenteni az apeh hoz? A 201T n az engedélyhez kötött telephelyet kell a kitöltési szerint.
vagy esetleg társasági szerződést kell e emiatt módosítani. 2008 évvégén alakult. a társ.szerz. az első bolt sincs benne mint telephely.
tudna valaki segíteni ezügyben?
köszönöm előre is
A.
szióka itt zsabónapSmile igen! társ.szerződés módosítás kell ügyvédnél - aki cégbiróságon átfuttatja a telephelyeket. közzétételi díj köteles. Csak így tudod bejelenteni, nem ártana a másikat is rendezni amig lehet.(ügyvédnek vinni a bérleti szerződést, vagy ha tulajdonos az azt bizonyitó okiratokat)

A bolt, tevékenységével kapcsolatos engedélyeket is igyekezzetek beszerezni. Tudomásom szerint mult év október hótól meg lehet nyitni a boltot a szakhatósági engedélyek nélkül, azaz bejelentési kötelezettség van, hogy nyitottunk.
Ez viszont nem jelenti azt, hogy az engedélyeket ne szerezzétek be, azaz azokat is folyamatosan intézni kell. (értem itt: müködési engedély, arutól függően vám, és pü bejelentés , munk.véd.felügyelőség hogy léteztek, Hapci HCCPSmile))))
kockázatbecslés, stb. Ha van foglalkoztatott, akkor annak feltétlen kell a fogl.eü orv.igazolás a munk.szerződéshez csatolni kell. tehát: nyitás - bejelentési kötelezettség, de siessetek az engedélyeket is megszerezni. A be nem jelentett boltot is igyekezzetek bejelenteni, mert abból nagy baj lehet. - továbbá az OEP-FELÉ is mivel kft-ről van szó, változás bejelentőn be kell ám jelenteni az uj telephelyeket. - önkormányzat felé is! psz zsabónap
zsabónap
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Köszönöm, hogy ennyien foglalkoztatok a témámmal, nagyon rendesek vagytok Smile
Anita, igazad van! Ez így sokkal jobb lenne.
Már csak azt nem tudom, hogy aki bérbe adja a tárolót, annak van-e ilyen tevékenysége.
Mert ha jól tudom, valami ingatlanhasznosítóé a tároló Sad
Ha tárolás van, akkor annak vannak gépei, emberei (még ha ajtót kell is csak nyitogatni), aki valójában tárol (ez tapasztalat, mert valaki kifejezetten tárolást fizet).
Az esetemben pedig a mezőgazdasági terményt tároltató gépei, emberei végzik a ki-be tárolás munkafázisát.
1-2 évben lett csak sláger szerintem a mg-ban tárolni, előtte a földről el lett adva minden.
Alighanem Klári tanácsát is megfogadom, és állásfoglalást kérek.

Még egyszer köszönöm a segítségeteket!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Johanna! Örülök, hogy te is jónak találod. Remélem segít Eragkának.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Anita, ez egy nagyon jó ötlet.
A gyakorlatban én is inkább ezzel találkoztam, hogy a tulajdonos nem a tárolóját adja bérbe, hanem tárolási díjat számol fel
a tárolt terményért.
Johanna
Válasz idézéssel
eragka Írta:(tehát nem tárolásért fizetek, hanem egy tárolót bérelek
És ha mégis inkább tárolást számlázna a partnere, nem bérleti díjat? Az egy is egy igénybe vett szolgáltatás, és szerintem ebben az esetben meg lehetne úszni a telephelykénti bejelentést. Legalábbis én már találkoztam olyannal, hogy raktározási szolgáltatás számla volt, de bejelentve nem volt telephelyként, és átment ellenőrzésen (mondjuk azt nem tudom, hogy konkrétan ezt nézték-e, vagy elkerülte a figyelmüket).
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Era!

Kérj állásfoglalást az APEH-tól. Akár neten keresztül. Azzal nem tud mit kezdeni a revízió.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Era!
Ez komoly. Én fennakadtam vele áfa ellenőrzésen. És mi is kiborultunk.
Nem tudom, mit tanácsoljak, hogy mihez kezdj ezzel az infóval, hogy kitől tudnál érdeklődni, hogy mit csinálj.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Alba, ez most komoly, hogy ha valahol bérelek egy raktárat, akkor azt be kell jelenteni telephelynek, ahhoz, hogy a raktár bérleti díj áfáját visszaigényeljem?
Mert most felmerült bennem, hogy mezőgazdasági cég vagyok. Kibérelek 1-2 tárolót, a földek közelében (tehát nem tárolásért fizetek, hanem egy tárolót bérelek kompletten pl. 3-4 hónapra, mert oda minden terményem befér), ahol a terményt tárolom eladásig. Ekkor ez a falu-város, ahol a raktár van, az nekem telephely?
Majd a bérleti díj révén eszközarányos megosztással még IPA-t is fizetek?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Igen, tényleg kell a telephely változás miatt társasági szerződést módosítani, a kétkedők nyugodtan higyjék el.
Igazuk van azoknak (Albának, Tündének, Sumamának, Erzsónak, Balázsnak, Endzsikének), akik már előttem leírták, hogy nem lehet rá költséget sem elszámolni, ha nem bejelentett telephely.
Mivel a változásbejelentőn nincs rá mód, ezért csak cégbíróság útján kerül az APEH-hoz.
Gondolom nem feltételezik azt, hogy egyes vállalkozások sűrűn váltogatják a telephelyeket, pedig sajnos a
gyakorlatban gyakran előfordul.
Vegyük csak példának azt a vállalkozót, aki több kis faluban megpróbálkozik azzal, hogy boltot nyit, aztán sajnos
be kell zárnia nagy részüket, mert nincs forgalom.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok! Csak akkor lehet elszámolni a telephelyekhez, stb. költséget, rezsit, ha az bejelentésre került.
(Tapasztalatból mondom, hogy a bérleti díj áfáját addig visszatartották áfa ellenőrzéskor, amíg a raktárt(!) bejelentettük, és megvárták, amíg bemutatom a társasági szerződés módosítást. Utána zárták le az áfa ellenőrzést.)
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csatlakozom Andicsekhez, nekem sem világos ez, minden bélésnél társasági szerződést kell módosítani?
Üdv.Csocsó
andicsek Írta:Sziasztok! Még mindig én nyűglődöm ezen a témán, ne haragudjatok érte.

abból, amit írtok az következik a gyakorlatban,hogy pd..bérel egy boltot a cég, majd 1-2 hó múlva bezárja,mert mo.nem jött be.majd másikat bérel.vagy akár megy de még újabbat nyit.. tehát ennyiszer módosítja a társ.szerz.t???
Még egy dolog. a számlák a ktg, áru azok mind a társaság székhelyére szólnak
És egyáltalán ez telephely illetve fióktelep e,ha csak bérli a helyiséget. kiszámlázzák neki a rezsiket is...

Segítsetek újra átgondolni vagy esetleg akinek boltjai vannak a gyakorlatában van ilyen kérem segítsen.esetleg van állásfoglalása, törvényhivatkozás bármi anyag.
Köszönöm szépen
és elnézést,hogy ennyiszer visszahozom,de nem tiszta
A.
Válasz idézéssel
Szia Csocsó! Még egyszer a fióktelepről: Ha más településen nyit valaki boltot, iparűzési adót ott is kell fizetni.
Az önkormányzatnál be kell jelenteni a tevékenység megkezdését, ha engedélyköteles, engedély kérés bolt nyitáshoz, stb.
De ezeket biztosan tudod.
Üdvözlettel. Ili
Válasz idézéssel
Sziasztok! Még mindig én nyűglődöm ezen a témán, ne haragudjatok érte.

abból, amit írtok az következik a gyakorlatban,hogy pd..bérel egy boltot a cég, majd 1-2 hó múlva bezárja,mert mo.nem jött be.majd másikat bérel.vagy akár megy de még újabbat nyit.. tehát ennyiszer módosítja a társ.szerz.t???
Még egy dolog. a számlák a ktg, áru azok mind a társaság székhelyére szólnak
És egyáltalán ez telephely illetve fióktelep e,ha csak bérli a helyiséget. kiszámlázzák neki a rezsiket is...

Segítsetek újra átgondolni vagy esetleg akinek boltjai vannak a gyakorlatában van ilyen kérem segítsen.esetleg van állásfoglalása, törvényhivatkozás bármi anyag.
Köszönöm szépen
és elnézést,hogy ennyiszer visszahozom,de nem tiszta
A.
Andicsek
Válasz idézéssel
Köszi
Válasz idézéssel
Szia Csocsó!

Szerintem is kell Társ.Szerz.módosítás.
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Csocsó! Szerintem igen, mert csak akkor számolhatsz el költségeket, és igényelhetsz vissza áfa-t
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítsetek.
Ugyanabban a városban, két utcával arrébb bérel garázst és raktárat. Be kell-e jelenteni telephelyként a cégnek a bérleményt, illetve társasági szerződést módosítani emiatt?
Üdv: Csocsó
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég