A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
telephely bejelentése??!
Szia Móni,

én is úgy tudom ahogy te. Minden telephellyel kapcsolatos dolog cégbíróságon keresztül történik, ergo társasági szerződés módosítással.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Megerősítést szeretnék kérni, mert az ellenkezőjéről akarnak meggyőzni. Cég a telephelyét töröltetni szeretné, ugye ezt mindenképpen a cégbíróságnál kell kezdeményezni és én csak utána tudom a NAV-nál a változásbejelentőt beadni?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Csak az okmányirodai nyomtatványon kell.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó telephelyet létseítene, ezt csak az okmányirodába kell jelenteni, ugye? Vagy a NAV-hoz is a 101E-ne? De ezen a nyomin nem találok rá helyet. :oops:
Válasz idézéssel
sziasztok!

Az a kérdésem lenne, ha egy szövetkezetnél az önkormányzat önkényesen megváltoztatja a település nevét és a házszámot is, akkor azt az adóhivatal felé be kell-e jelenteni, vagy a cégbíróság, ha ott bejelentjük a változást "egyablakos" rendszerként továbbítja a változást, vagy nekünk kell az apeh felé benyújtani bevallást, majd ha a cégbíróságnál be van jelentve a cím? A földhivatalban nem kell intézkedni nekünk?
Válasz idézéssel
Marcsi!

Amelyik telephely nincs bejelentve,annak a nevére szóló számlák áfája nem vonható le.Ha a NAV-nál be van jelentve,már nem köthetnek bele.
Úgy látom az ügyvédek között is van ebben eltérés,ki mit mond.A törvény a lényeg,amit én nem tudok értelmezni jól. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Juditka igazad van a cb- re nem fordul át , de jó ez az egykapus rendszer!!! :mrgreen: :twisted:

Erzsó ,Mit értesz a számla áfa levonása alatt?
A telephelyre kért számlák áfája nem vonható le ?
A virágosok elmentek az ügyvédjükhöz és azt mondta elég ha a NAV felé jelentjük , most már elvesztem a sorok között.Küldhetem őket vissza az ügyvédhez , mert lassan egy hónapja jelentettem a NAV-hoz nehogy gond legyen belőle.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Na egyértelmű a dolog,ügyvédtől kérdeztem meg!
Költségtérítés nélkül lehet a telephelyet bejelenteni a cégbíróságnak./vagyis kell bejelenteni/véleménye szerint nem árt a T201T-n sem,mert mostanság nagy az átfutási idő és a számla áfa tartalma csak akkor vonható le ha be van jelentve.
Válasz idézéssel
Ha jól emlékszem 2010.12.31.-ig csak CB-n keresztül lehetett.
Majd 2011-ben ezen változtattak és elégséges volt az apeh-oz.
Utána 2012-től visszacsinálták, azaz ismét CB-n lehet csak.
Az, hogy a nyomtatványban még benne van, annak oka nem lehet a 2011-s év miatt felvett és később törölni kívánás miatt?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.jogiforum.hu/forum/40/33991">http://www.jogiforum.hu/forum/40/33991</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://illes-angela.blog.hu/2012/03/06/cegeljarassal_kapcsolatos_fontosabb_valtozasok_2012_marcius_1_tol">http://illes-angela.blog.hu/2012/03/06/ ... cius_1_tol</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt hiszem itt valami nagy félreértés lehet,mert nem hagyták volna benne a nyomtatványban a lehetőséget./cégbíróságon be nem jelentett telephely/...ez van most is ott.
Februárban amikor volt az a kötelező rémület,akkor mindenkinek igazolni kellett a bérleményét is./egy ügyvéd jó lenne,ha erre járna és tisztáznánk/
Én ma is töröltem egyet,mert átköltözött másik irodaházba. Confusedab: :oops: csak a számlájáról vettem észre,és kérdeztem rá.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
én tavaly ősszel szerettem volna 201T-n megszüntetni egy TH-t és akkor a Nav-tól felhívtak, hogy nem lesz így jó, minden esetben társasági szerződés módosítás kell és a Cégbíróság fogja átadni nekik az adatokat.
Válasz idézéssel
Marcsi!
És a cégadatokban is szerepel? Mert ha igen, akkor a probléma megoldódott: a nav átadja az adatokat a cb-nek.
Ha nem...akkor másképp nem fog bekerülni a cb-n az adatokba, mint a tsz-n keresztül. És mondjuk a T201-n jelentett telephely nem tudom, hogy fog megjelenni a tsz-ben, alapító okíratban:

(2)26 A cég telephelye a tevékenység gyakorlásának a cég társasági szerződésében, alapító okiratában, alapszabályában (a továbbiakban együtt: létesítő okiratában) foglalt olyan tartós, önállósult üzleti (üzemi) letelepedéssel járó helye, amely a cég székhelyétől eltérő helyen található, a cég fióktelepe pedig olyan telephely, amely más településen - magyar cég külföldön lévő fióktelepe esetén más országban - van, mint a cég székhelye. Ez a szabály irányadó a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe, illetve a külföldiek közvetlen kereskedelmi képviselete esetében is. Amennyiben a cég telephellyel vagy fiókteleppel rendelkezik, úgy azt a cégjegyzékben fel kell tüntetni.
Válasz idézéssel
Vica !

Most nyitottak ismerősömék virágboltot , csak a T201T jelentettem ahogyan Erzsó írta.
Árpis elején küldtem el a bejelentőt a törzsadatokban szerepel mint telephely.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Amennyiben a cég telephellyel vagy fiókteleppel rendelkezik, úgy azt a cégjegyzékben fel kell tüntetni.

És ez elvileg hatályos, tehát akkor csak a cb-n keresztül lehet.

Köszönöm, hogy ilyen sokan reagáltatok a kérdésemre, ezek szerint ez másoknál sem egészen világos most. Sad Sajnos az, hogy a cégjegyzékben fel kell tüntetni, számomra még nem jelenti azt, hogy a cégbíróságon keresztül is kell bejelenteni. A TEÁOR-t is fel kell tüntetni a cégjegyzékben, mégis a NAV-nál kell bejelenteni és ők adják át a CB-nek. Nyomozok még tovább, nem tudom elhinni, hogy egy ilyen klassz dolgot (nem kell ügyvéd, TSZ módosítás, illeték, stb) csak álmodtam.

Vica
Válasz idézéssel
Én is a bérelt helyiséget,csak a T201T lapon jelentettem. :oops:
Nem szólt senki,hogy nem elég.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Akkor mi célt szolgál a T201T-n a "a cégbíróságra be nem jelentett telephely" a B01 lapon?

Pl. én a székhelyen/telephelyeken túl most berendeztem egy irodát otthon.
Polcok, asztal, szék, nyomtató, számítógép stb. De a nagy társ.sz. módosítások közepette elfelejtettem telephelynek bejelenteni a lakásomat.
Most bejelentettem ezen a nyomtatványon. Hiszen ezeket az eszközöket itt tudom megmutatni, ha ellenőriznek.
Rezsi költséget nem számolok el, meg ilyenek, csak ezek az eszközök itt vannak, mert itthon is dolgozom...
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Figyu Vica, ezt találtam:
Ha a cégnek van telephelye és fióktelepe, akkor azt a cégjegyzékben fel kell tüntetni (Ctv. 7.§ (2) bek.). Telephely a továbbiakban is csak a székhelytől eltérő földrajzi cím lehet.

7. § (1)25 A cég székhelye a cég bejegyzett irodája. A bejegyzett iroda a cég levelezési címe, az a hely, ahol a cég üzleti és hivatalos iratainak átvétele, érkeztetése, őrzése, rendelkezésre tartása, valamint ahol a külön jogszabályban meghatározott, a székhellyel összefüggő kötelezettségek teljesítése történik. A cégnek a székhelyét cégtáblával kell megjelölnie. A cég létesítő okirata úgy is rendelkezhet, hogy a cég székhelye egyben a központi ügyintézés (döntéshozatal) helye. Amennyiben a cég székhelye nem azonos a központi ügyintézés helyével, a központi ügyintézés helyét a létesítő okiratában és a cégjegyzékben fel kell tüntetni. A cégeljárás szempontjából székhelynek minősül a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe, a külföldiek közvetlen kereskedelmi képviselete, valamint az európai gazdasági egyesülés telephelye is.

(2)26 A cég telephelye a tevékenység gyakorlásának a cég társasági szerződésében, alapító okiratában, alapszabályában (a továbbiakban együtt: létesítő okiratában) foglalt olyan tartós, önállósult üzleti (üzemi) letelepedéssel járó helye, amely a cég székhelyétől eltérő helyen található, a cég fióktelepe pedig olyan telephely, amely más településen - magyar cég külföldön lévő fióktelepe esetén más országban - van, mint a cég székhelye. Ez a szabály irányadó a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe, illetve a külföldiek közvetlen kereskedelmi képviselete esetében is. Amennyiben a cég telephellyel vagy fiókteleppel rendelkezik, úgy azt a cégjegyzékben fel kell tüntetni.

És ez elvileg hatályos, tehát akkor csak a cb-n keresztül lehet.
Válasz idézéssel
Szia Vica!
Hát januárba még kellett. Igaz, az nem 2-3 hónap, hanem inkább 3-4. Lehet én is átaludtam ezt a részt, meg az ügyvéd is?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kft. új telephelyet akar bejelenteni. Nem tudom, hogy csak álmodtam 1-2 hónapja, vagy valóban úgy van, hogy mostmár nem kell ügyvéden keresztül jelenteni a cégbíróságnak, hanem változásbejelentőn a NAV-nak. Teljesen úgy emlékszem, hogy ezt több helyen is olvastam, most viszont semmi konkrétat nem találok. NAV-os információ azt mondta, hogy ők semmit nem adnak át a cégbíróságnak, onnan kapnak adatot. Amikor rákérdeztem, hogy az új melléktevékenységgel akkor mi van, akkor az volt a válasz, hogy: Jaaa, hát azon kívül nem adunk át semmit, de egyébként nem tudok róla, hogy konkrétan hogy történik a telephely bejelentése.

Kell most ügyvéd és cégbíróság?

Vica
Válasz idézéssel
Én is ezt tettem. Adtak neki egy írást, és elküldték hozzám. Tündi
Válasz idézéssel
Tündi! Én ilyen esetben megkérem a leendő vállalkozót hogy sétáljon be az okmányirodába ott informálódjon. Nekik van olyan adatbázisuk ami leírja hogy milyen tevékenységhez kell engedély, milyen engedély...... máshol nem tudom hol lehetne utána nézni, régen volt az mkik-nak egy honlpja ott minden fennt volt de kb. 2 éve nem üzemel a portál. Eddig az okmányirodában korrektül felvilágosították az ügyfeleket.
Válasz idézéssel
Sziasztok. Mindig valami új amivel eddig még nem kellett foglalkoznom:
egyéni vállalkozás - hegesztés Teáor 25.6202
Bérhegesztést végezne, ami azt jelenti, hogy nem otthon hegesztene, hanem ahol a munkát kell végezni, oda elmegy. Felpakolja a hegesztéshez szükséges eszközöket, és a helyszínen végzi el a munkát.
Az a kérdés, hogy kell-e neki telephely. A telephely köteles tevékenységek között szerepel a fémmegmunkálás. ( 358/2008. ( XII.31 korm.rendelet. Ő csak tárolná egy elkülönített helyen.
Hol lehet pontosan utánanézni, hogy milyen hatóságokat kell megkeresni egy telephely-engedélyezéshez? ( pl. tűzoltóság? )

Mint könyvelőnek, nekünk ilyennel is muszály foglalkoznunk, nem lehetne, hogy csak " simán" könyveljünk?!!! Pláne, hogy még nem is vállalkozó, csak majd lesz. Ha mégsem váltja ki az engedélyt, akkor én most ezt is megtanultam?
Ez csak egy mellékzönge volt.
Köszönöm a leendő válaszokat. Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Talán nem a legrosszabb helyen teszem fel ezt kérdést :p

Egyéni vállalkozóként szeretnék ténykedni a jövőben.
Szeretném költségként elszámolni annak a lakásnak a rezsijét (villany, net, gáz), amelyben albérlőként fogok lakni és ahol dolgozni fogok egyéni vállalkozóként.

A lakcímbejelentő lapon már elakadtam Smile

Ha bejelentkezem erre a címre, akkor a "lakóhely változtatása" szükséges ehhez, vagy elég a "tartozkodási hely létesítése"?
Ha a fenti ingatlan telephelyként való szerepeltetéséhez a cégbejegyzési eljárásban mondjuk elég a "tartózkodási hely létesítése", akkor még kérdés, hogy a rezsivel összefüggő számlák az én nevemre szóljanak, ahhoz elég-e?

megj.: És mi a fene az a "lakóhely létesítése" ???
mármint ha mindenkinek van lakóhelye kötelezően, és csak egy lehet, akkor ez mi?
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Köszi
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia!
Art. 17.§. (4).
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég