A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Céges telefon használat, elszámolás
Szia Alba!
Lényegében nem változott, de ha adóalap, akkor az adó (alapx1,19)x0,16, és 27 % EHO-t kell fizetni utána.
SZJA tv. 69.§ (2), 70.§ (1) b) és (5) c)
EHO tv. 3.§ (1) ba)
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
A céges telefonnal kapcsolatban minden maradt a szokásosban? Többek között a 20% továbbszámlázás lehetősége, vagy 20% utáni adózás?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kössz a tippet, erre nem is gondoltam, de talán igy a legjobb és legegyszerűbb!
Válasz idézéssel
Én ehhez a bértörzsben felvittem egy "cégtelefon" nevű dolgozót és ott számfejtem a cégtelefon magánhasználatot, így már át is emeli a 08-ba. Próbáld meg Te is!
Erika
Válasz idézéssel
Kösz a válaszokat, a személyhez kötésnek kizárólag technikai oka van, sajna a könyvelési-bérszámfejtő programmal csak akkor tudom automatikusan beemelni a 08-as bevallásba az adatokat, ha személyhez kötve állítom be azokat és a bérfeladásból igy kerül be automatikusan vegyesnaplón keresztül a könyvelésbe.Ha nem ezt teszem akkor minden egyes tétel külön kézzel kell felvinnem a 08-asba és külön vegyesnaplón könyvelni és külön még a kerekitéseket is lejátszani- azaz rengeteg felesleges időt töltök el vele-ugyanazért a végeredményért. A 08-as bevalláson nem az M lapon jelenik meg nekem igy sem, hanem a 08-as 1-es lapján, ahogy irtátok. Azt még megtehetném, hogy a számviteli politikában leirom ennek a megoldásnak az okát és a hatását- igy jó lenne?
Válasz idézéssel
Szia! Ha személyhez kötöd, akkor a magánhasználatot ki kell neki számlázni, és meg kell vele fizettetni. Ha természetbenit számolsz akkor azt nem kell személyhez kötni, nem kell a 08M lapján feltüntetni, csak a cég, v. ev. 08-as bevallás A 01-es lapján ahogyan Anita is írta.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Az egy hónapos csúszásba esetleg beleköthetnek. Én viszont azt nem értem, hogy miért kötöd személyhez. Ez olyan természetbeni, amit nem kell személyhez kötni, azaz a 08-as bevallás 1-es lapján kell bevallani.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Véleményetek szerint a cégtelefon elszámolásánál beleköthetnek az alábbi módszerbe?
A számla áfa része 70-30% ban rendezve van , a 20% magánhasználatot pedig ugy oldom meg, hogy a tulajdonos részére aki személyesen közreműködik, a következő hónapra "természetbeni juttatásként " számfejtem az összeget (azért a következő hónapban mert általában 12-e után kerül hozzám a tel.szla.) és igy a 1008-as bevalláson a bérfeladás alapján minden vonzata bevallásra kerül. Nem csak annak a telefonnak a számláját rendezem igy amit a tulajdonos használ, hanem a cég összes telefonköltségének a 20%-át az egyszerűség kedvéért nála számoljuk el.
Kössz a válaszokat.
Válasz idézéssel
Szia Éva!

Jól tetted. Big Grin A számlából egyértelmű, hogy nincs beszélgetés, márpedig, csak arra van magánhasználat, már,ha van. Így aztán járulékfizetés sincs.
Ági
Válasz idézéssel
Szia Ági, köszi..
Igen egyről beszélünk én is e szerint csinálom. Nem is ezzel van gondom hanem megerősítést szerettem volna kérni arra nézve hogy ha csak az előfizetés t kell fizetni hűség nyilatkozat miatt ,de nincs kezdeményezett hívás akkor kell-e járulékot fizetni...
Végül már beadtam a 08-ast és nem állítottam be járulékot..
Remélem nem kötnek majd bele

Szia
Éva
Válasz idézéssel
Szia Dugo!
Valószínűleg ugyanarra gondolunk. Ha az szj szám engedi 100%-ban levonni, akkor le kell vonni.
Ha a törvény szerint 30-70%-ozni kell, akkor meg úgy kell eljárni. Én is mindig bogarászom a számát. Sokszor előfordul, hogy internetet, vagy ADSL-t vagy más olyan tételt tartalmaz, melynek áfa tartalmát vissza lehet igényelni.

Én az előző hozzászólásokra erősítve gondoltam írni az előző írásomat, magyarán, figyelni kell az szj számot, és úgy 70-30%, de én is visszaolvastam, félreérhető volt az írásom, elnézést kérek.
Így már egyezik a véleményünk?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Éva Írta:....Sziasztok, köszi a segítséget. Azóta is forgatom a fejemben a dolgot.
Továbbra is úgy gondolom nem kellene fizetni, bár az is felmerült bennem, hogy mi van ha azt mondja az APEH, hogy igaz hogy nem telefonált de kívülről hívható, elérhető; ezáltal nem kell magán telefont venni így már megvalósul a természetbeni juttatás. ( De lehet hogy már paranoiás vagyok....) ...
Szerintem kicsit paranoiás a gondolat. Smile
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
.na jó ez nem megy! Inkább leírom:

Szóval,

Az áfa tv. 124§ (3) bek szt nem vonható le,

-a távbesz.szolg. /SZJ 64.20.11és 64.20.12/
-mobil szolg/ SZJ64.20.13/
-interprotokollt alkalmazó, beszédcélú adatátviteli szolg./SZJ 64.20.16/

előzetes áfa 30%-a

100%-ban levonható: SZJ 64.20.14,15,17-től

Ági
Válasz idézéssel
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Válasz idézéssel
...........lehet.hogy így nem nyitja meg........ ? :evil:
Válasz idézéssel
Szia Éva és Alba!

Tényleg nem kötözködés.Csatolok egy szj szerinti megkülönböztetést, szerintem ez jó mankó a kérdés eldöntétéhez.[ATTACHMENT NOT FOUND]

....hát én eszerint dolgozom........

Ági
Válasz idézéssel
Szia Éva!

Áfa szempontjából 70-30% szerintem a helyes.
Természetbenizés szempontjából, mivel nem volt rajta magánhívás, szerintem nem kell fizetni szja-t és társait. Ha nincs adókötelezettség, akkor nincs. Írjatok egy feljegyzést, hogy nem volt hívás.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok, köszi a segítséget. Azóta is forgatom a fejemben a dolgot.
Továbbra is úgy gondolom nem kellene fizetni, bár az is felmerült bennem, hogy mi van ha azt mondja az APEH, hogy igaz hogy nem telefonált de kívülről hívható, elérhető; ezáltal nem kell magán telefont venni így már megvalósul a természetbeni juttatás. ( De lehet hogy már paranoiás vagyok....)
Elővettem számlát és az előfizetési díj 64.20.13 SZJ számmal szerepel rajta, tehát ÁFA szempontjából 70-30. Én csak a parkolást, autópálya díjat szoktam kivenni belőle, azok más SZJ számolk alatt futnak..

Sziasztok
Éva
Válasz idézéssel
Ó, az SZJ számokról én teljesen el is feledkeztem. Dugó, biztos igazad lehet, mert valóban több SZJ szám is szokott szerepelni a telefonszámlákon (bár őszintén bevallom, hogy én nem gyűjtögetem, hanem az egész számlát osztom 20-80 illetve 30-70%-os részrekre).
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Évi!

Szerintem nem kell, mert a járulékozás SZJ számokhoz kapcsolódik és az alapdíj egyértelmüen nem tartozik ezek közé. Sőt az áfa is visszaigényélhető teljes mértékben.
Ha, változott volna, kérlek javítsatok ki.
Válasz idézéssel
Éva, szerintem egy rövid feljegyzéssel védhető, amiben leírjátok, hogy a magáncélú használat tételes elszámolását választjátok, és nyilvánvalóan nincs magáncélú használat, ha egyáltalán nincs használat, csak alapdíj.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok, van egy cég ahol létszámleépítés volt; visszavették a céges telefonokat, amikre két éves hűségnyilatkozat miatt fizetni kell az előfizetéseket, de nincsenek kezdeményezett hívások.
Ilyen esetben szerintetek el lehet tekinteni a járulékok megfizetésétől? A számla egyértelműen csak az aslapdíjakat tartalmazza, rá is van írva " nincsenek számlázandó díjak".
Azt gondolom nem kellene utána járulékot fizetni, de jó lenne ha megerősítenétek ebben.

Sziasztok
Éva
Válasz idézéssel
Mónika, sajnos az apehosok rákaptak arra, hogy természetbeni juttatásnak minősítsék az olyanokat, amiket mi "csak" adóalap növelőbe teszünk vissza. Szóval járulék hiányt állapít meg. Mondjuk ez is faramuci kicsit, mert ha már megjárulékozom (de szép szó!) akkor már elszámolhatom költségként (ugye?).
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Anita!
A gondod engem is foglakoztat, ugyan ami nem elszámolható azt én sem teszem be a könvelésbe..... Viszont már régóta töröm a fejem, sőt olvastam is ezzel kapcsolatban hogy tulajdonképpen pl. házipénztár csökkentésére, a cég pénzének elköltése miatt valóban valahogyan be kellene tenni a könyvelésbe, a gondolatot továbbvíve esetleg év végén adóalap növelő tételként megjelentetni. Tehát ezzel csökkenne a hp. a cég elköltött pénze pl. étteremre, bőrkabátra.... meg lenne hogy hová tette a nagyvezír, viszont az állam nem lenne károsult mert költségként nem lenne elszámolva. Én erre gondolok, bár még gyakorlatban ezt nem tettem meg. Esetleg a könnyebb követkehetés végett külön főkönyvi számra könyvelni ezeket, és év végén is könnyebb lenne ezeknek a tételeknek a kiemelése. Vélemény??

Era! Nekem is van hasonlóm, de itt az egyszemélyes kft tagja egyértelműen kijelentette, hogy Ő ezt a telefont csak céges ügyek intézésre használja, ezért én lenyilatkoztattam, hogy ezért Ő vállal mindent én a tv. előírásait ismertettem vele.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
a telefonnál mi is 30-70 megbontással dolgozunk, de a többi számla, amit említettél... hát, én is kiveszem! ha nem kapcsolódik, akkor inkább nem számolom el, ahogy Anita is mondta, ezért nem büntethetnek Smile
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég