A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Köszönöm Barátaim!
Ne tudjátok meg, hogy hányszor olvastam el a 14-es meg a 29-es tájékoztatót. Hiába, ha feldúlja az ember magát jobb a barátokhoz fordulni!
Köszi még egyszer.
Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári,

alanyi adómentes közösségi termékértékesítési bevételei nem számítandók bele az éves 6M Ft-s áfahatár értékbe. ( nav tájékoztató füzet). Csak szolgáltatásnál van havi 65-s és A60.
Válasz idézéssel
Hello!
Nem kell:
2. § E törvény alapján adót kell fizetni:
a) adóalany által - ilyen minőségében - belföldön és ellenérték fejében teljesített termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása,
188. § (1) Alanyi adómentesség abban az esetben választható, ha az adóalany 2. § a) pontja szerinti összes termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása

Havonta a 65-ös az A60-as
Az alanyi adómentességet választó adóalany, kizárólag adólevonásra nem jogosító, tevékenységet folytató adóalany, valamint a kizárólag mezőgazdasági tevékenységet folytató különleges jogállású adóalany az általános forgalmi adó bevallási kötelezettségének minden esetben havi gyakorisággal tesz eleget.
Válasz idézéssel
Barátaim!
Annyira mérges vagyok, hogy nem tudok gondolkodni.
KATA-s ügyfél elhozta 15-ös anyagát. 15 júniusban kezdett alanyi mentes. Mondta, hogy kicsit úllépte az arányos határt. Mondom majd fizetünk 40%-ot.
Ma átnéztem és most csak pörgök mont a búgócsiga.
A bevétel 7.5 millió, ebből 5,5 milla közösségi szolgáltatás ami mint tudjuk "Áfa tv. területi hatályán kívüli" értékesítés.

Ugye (sajnos) jól gondolom, hogy az alanyi mentes küszöbérték számításba be kell számítani ezt a területi hatályon kívüli bevétel részt?
Azt is jól gondolom, hogy az alanyi mentes időszalban havi gyakorisággal kell benyújtanom a A60-ast és a 65-t?

Segítsetek, mert most beborultam!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Sziasztok!

Egyéni vállalkozónak a saját "Elakáfás " képviseletére vonat-
kozóan kell EGYKÉT beküldeni???

- Kft tulajdonos ügyvezetőjének kell EGYKE hogy ELEKÁFA
ügyben eljárjon???? /
Mindkettőnek van ügyfélkapuja!
Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozónak a saját "Elakáfás " képviseletére vonat-
kozóan kell EGYKÉT beküldeni???

- Kft tulajdonos ügyvezetőjének kell EGYKE hogy ELEKÁFA
ügyben eljárjon???? /
Mindkettőnek van ügyfélkapuja!
Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Ma NAV oldálára tettek fel tájékoztatást ez is benne van a garázs, és röviden 27%-al megy a garázs meg kell osztani....
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az Áfa tv. 259.§.12.p. a lakóingatlan értelmezése, itt kiemeli hogy nem minősül lakóingatlannak a lakás rendeltetésszerű használatához nem szükséges helyiség, még akkor sem ha az egybeépült , és meg is nevezi: a garázs, a műhely, az üzlet , a gazdasági épület.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Hello!
Az biztos ha külön lenne 27%-os áfa lenne mivel nem a lakoingatlan része de igy szerintem felveszi az épűlet áfáját mint járulékos költség.
Válasz idézéssel
én így indulnék el (nekem nincs ilyenem):
ÁFA-tv értelmező rendelkezések között találsz olyan: hogy lakás, ..
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítség kellene, előre is köszönöm!!
Azon már túl vagyunk hogy építőipari vállalkozás fővállalkozóként épít családi házat, megfelel a kedvezményes kulcsnak, így ez is 5 %-áfa lesz.
Ami miatt megálltunk, nem egyértelmű számunkra, hogy ha a családi házzal egybeépitve ( földszinten) garázs is van, azt ki kell e venni az 5 %-os adómérték alól??? Egyesek szerint csak a terület megállapításánál, mások szerint az áfa kulcsa is marad 27 %-os ???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Harakiri!

Sajnos ez így nem fog működni, vissza kell majd a NAV-tól kérni az ÁFÁ-t!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A következőt kérdezték tőlem:
Példa: Fordítot ÁFÁ-s kivitelezésben tűzjelző rendszer szerelünk. Ha egy
villanyszerelési boltban vásárolok hozzá kábelt, aminek értelem szerűen
vásárláskor kifizetjük az ÁFÁ tartalmát is. Probléma: egy Fordított
adózású projektben használom fel, akkor nem tudom "továbbadni" az ÁFÁ-t
a kábelekre, hiszen nem fizetnek nekem ÁFÁ-t. (Ha sok ilyen projekt van
akkor ugye a végén a NAV-tól kellene visszakérni a kábel ÁFÁ-ját ami az
álomskönyvek szerint nem jelent jót.)
Kérdés: van-e arra lehetőség, hogy a kábelt szállító kft. ez esetben
fordított ÁFA szabályai szerint állítja ki a számlát, természetesen
lenyilatkozzuk hogy ezen kábel egy fordított adózású projektben lesz
felhasználva.
Szerintetek???? Mit válaszolhatok?
Harakiri
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia!
Építőipari szolgáltatás és 5%.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni ingatlanáfa témában. Van egy kivitelező egyéni vállalkozó, aki egy 300 négyzetméternél kisebb családi házat fog felépíteni a megrendelő kérésére (a telek a megrendelő tulajdonában van), kérdésem, hogy ez építőipari szolgáltatásnak minősül, vagy az ÁFA-törvény 10 paragrafusa alapján termékértékesítésnek, mivel kulcsra készen adja át a megrendelőnek. Tehát az egyéni vállalkozó 27%-os vagy 5%-os áfakulcsot kell alkalmaznia?

Előre is köszönöm.

András
Válasz idézéssel
Tamás!
Ok! A fizetendő és levonható különbsége....,ez a tényleges bevallás. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó!

Szerintem egyáltalán nem számít az önellenőrzés, akár tárgyévi, akár valamelyik előző évre szól. Csak a fő bevallások összegeit kell összeadni, havinál 12 db-t, negyedévesnél 4 db, stb.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!

Igy értelmezem én is,a tárgyévit nem változtatja az önellenőrzés,ha korábbi évre vonatkozik. :oops:
Nekem volt 2015-ben önell. nem kis összegről,de ha nem számolnám bele,akkor nem lenne jó az éves kerekítésem. :!:
Válasz idézéssel
Erszó!

Ezt találtam a neten:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adko.hu/01_files/informaciok/2015/afa_bevallas%20gyakorisaga.pdf">http://adko.hu/01_files/informaciok/201 ... risaga.pdf</a><!-- m -->

Az utolsó sor a lap alján a lényeg. Persze tévedhetnek, nem NAV tájékotató!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Erzsó!

Mindegy melyik évben lett az önellenőrzés beadva, az a lényeg, hogy szerintem nem számít bele, abba az összegbe, ami alapján megállapítják, ki milyen bevalló. Sajnos a törvényben így nevesítve nem sehol találom!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!

Azt nem írtad,hogy előző évi az önellenőrzés.Persze az nem! Kimondottan a tárgyévre gondolok! Jól elbeszélgetünk egymás mellett! Azért írtam + -. A 2014 évi önellenőrzés a 2014-be számít bele.
Gondolj bele,most beadsz 2014-re egy fizetendő önellenőrzést,az megváltoztatja azt évi áfa összeget. :oops:
Küszöbérték miatt is változik év közben. A.M. is eléri áfás lesz... miért ne változhatna?
Válasz idézéssel
Erzsó!
Közben nekem is leesett, hogy 2016-ra a 2014. évi bevallásokat kell nézni. Ettől függetlenül szerintem az önellenőrzés nem számít bele, mert pl. 2016-ban önellenőrzöm a 2014-t, akkor változna a ÁFA bevallás gyakorisága év közben?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Jajj! Bocsi nem írtam,hogy a tárgyévet megelőző év a bázis.Ez már úgy belénk rögződött,hogy nem is gondoltam rá.
Január 5.-e óta lehet látni a törzsadatokban.
De ha tudni szeretnéd már most a 2017-et,akkor mindent össze kell adnod + -,az önellenőrzéseket is!
Egyébként logikus,hogy a 2015 nem lehet,mert még a mérlegig mennyi minden változhat.
Válasz idézéssel
A 2016-os gyakoriságot a 2014-es összeg határozza meg, tehát Erzsó jól mondja már látod hogy milyen a gyakoriság 2016-ban. A 2017-est határozza meg a 2015-ös összeg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég