A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Szia Mindenki!

Egy segítséget kérnék: fordított adózás alá eső termék lett vásárolva nettó 600.- forint összegben. A számla áfásan lett kiállítva, a számlára ráírva Fordított adózás. Ilyennel még nem találkoztam... Jó így?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Munkaaerő-kölcsönzésről kaptunk számlát. A cég a munkaerő-kölcsönzést fordított ÁFA-val számlázta, a hozzá kapcsolódó szállás költséget meg ÁFA-san. Jó ez így?

Van valahol valami anyag, ami összefoglalja, hogy kölcsönbevevő cég mire figyeljen adózási szempontból?

Előre is köszönöm!

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hello!
Nem teljesen értem a kérdést,tehát te állitasz ki forditott adózású számlát ha jól értem ilyenkor nics a számlán áfa és az a kérdés hogy levonható áfa lesz e ehhez...?
Válasz idézéssel
sZIASZTOK

Az lenne a kérdésem, ha valakinek van forditott áfa-s bevétele akkor a költségeiból egyáltalán nem vonható áfa, vagy ezt kell arányositani, de hogyan?
Válasz idézéssel
Hello!
Ezt nem kell nálunk szerepeltetni mert lengyelben van a teljesitési hely ott rátették az áfát igy ez nem közösségi beszerzés ami után itthon kellene felszámitani az áfát és az A60-ba sem kell az lengyel áfát meg az ELEK nyomin vissza lehet kérni ha a feltételek teljesülnek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Éppen az a kérdés, ha rajta van a számlán a lengyel Áfa akkor az is
felkerül az összesítő nyilatkozatra, avagy csak az Áfa nélküli???

Harakiri
Kicsit bonyolítom a saját kérdésemet, mert az A60-on biztosan szerepelnie, de a
nettó értéken??
/Mert az Áfát visszakérem a lengyelektől/
Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Nem az a kérdés hogy ha áfásan a számlán rajta van a lengyel áfa akkor szerepel-e a mi bevallásunkban de aztán lehet hogy nem ez a kérdés hanem csak egy sima közösségi beszerzés....
Válasz idézéssel
Uniós áfa ,A 60-as is kell.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A lengyelből Áfásan beszerzett áru szerepel a magyar
ÁFA bevallásban???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!

Ha a Katás cég áfás,akkor áfásan,hisz ez egy szolgáltatás.Ha alanyi mentes lenne /6 milla alatt/ akkor áfa mentesen bruttóban.
Adószáma 1-es vagy 2-es? :oops:
Nem annyira egyértelmű ....
Válasz idézéssel
Üdvözlet!
Szeretnék segítséget kérni. Eddig 3 könyvelőből 1 igennel,1 nemmel, 1 pedig tartózkodott az alábbi kérdésben.
A kérdés: áfa-val, vagy áfa nélküli számlát kell-e kiállítanom az alábbiak mellett:

- KATA kisadózó
- sofőrködés tevékenység
- ÁFÁS
- övtj: 493906 ( idegen tulajdonú autóbusz vezetése, azaz nem az én tulajdonomban lévő buszon sofőrködés)
- az autóbusz tulajdonosa, azaz a megbízó magyar,
szerződésben foglalt ügylet : autóbusz vezetése (autóbusz a megbízó tulajdonában) magyarországi indulás, Romániában 2 nap, magyarországi végállomás. (arányok: 150km- Magyarország, 1000km-Románia)
Válasz idézéssel
Hello!
Ekkor áfa mentes az értékesítés:

87. § Mentes az adó alól a termék értékesítése abban az esetben, ha
a) az értékesítést megelőzően a terméket kizárólag a 85. § (1) bekezdése vagy a 86. § (1) bekezdése szerint adómentes termékértékesítéshez és szolgáltatásnyújtáshoz használták, egyéb módon hasznosították, és a termékhez adólevonási jog nem kapcsolódott;
b) az értékesítést megelőzően a termékhez kapcsolódó előzetesen felszámított adó a 124. és 125. § szerint nem vonható le;
c)129 az értékesítést megelőzően a termékhez előzetesen felszámított adó kapcsolódott volna, az a 124. § (1) bekezdés d) pontja szerint nem lenne levonható
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika!
Válasz idézéssel
Igen, belföldön csakis áfá-san teheti ezt meg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! Vállalkozás (közösségi adószámmal rendelkező, áfa körös) 3 éve vásárolt egy nagy értékű munkagépet közösségen belülről, áfa mentesen.
Most értékesíteni szeretné belföldön. Áfásan teheti ezt meg?
Válasz idézéssel
Hello!
Lett vámkezelve vagy a cég őnadózásra jog.engedélyel rendelkezik?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.eu-tax.hu/afa-a-szoftverek-eseteben/">http://www.eu-tax.hu/afa-a-szoftverek-eseteben/</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.posta.hu/vam">https://www.posta.hu/vam</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Egyik ügyfelünk HongKong-ból rendelt szoftvert 10ezer Eur értékben. Borítékban küldték meg Mo.-ra. Ha jól tudom, vámmentes, kérdésem, h az áfa bevallás mely sorában kell szerepeltetnem?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most vettem észre, hogy egy számlát, amelyet márciusban adtam ki a vevőnél rossz várost tüntettem fel. A számlázó programban megpróbáltam meghelyesbíteni, de, amikor rámegyek a kijelölt számla helyesbítésére, akkor hál istennek mindent enged helyesbíteni, csak a vevő címét nem....

Olvastam a neten a számlával egy tekintet alá eső okiratról, erre tud valaki valami mintát adni? Megtaláltam milyen kötelező elemei vannak, de egy sima word-be is meg lehet írni vagy milyen formában kell, mert arra nem találtam semmi infót.

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszi!!!
Válasz idézéssel
Hello!
Nem új az ingatlan áfa mentes lesz a eladás.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy cégemnek van a tulajdonában 2 évnél régebbi ingatlan amit bérbe adott /a bérbeadásra nem jelentkezett be áfára , így annak nincs áfája/.
Most ezt az ingatlant eladná egy magánszemélynek, maga a cég áfa körben van az általános szabályok szerint a kérdésem az, hogy kell-e ezután az eladás után áfát fizetni, mikor vette magánszemélytől évekkel korábban akkor nem igényelt vissza áfát és nem is volt rá áfa felszámolva.
Az ingatlanra a szükséges dolgokon/ néhány berendezés/ kívül nem volt sem felújítás sem karbantartás elszámolva költségként sem.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Áfa teljesítési időpontjára szeretnék megerősítést. Ügyfelem tagjainak kedvezményes utazást közvetít a tagdíj ellenében. A tagdíj első része a foglaló (telj. ideje a megfizetés napja, foglaló összegéről számla készül), a többit egy vagy több részletben fizetik meg. Akkor jogosult a kedvezményre, ha mindent kifizetett. Ez benne van a szerződésben. A számla is a teljes összeg befizetésének napján készül el. Telj. időpontja a teljes összeg befizetésének napja. A részletek megfizetésénél nincs kiállítva bizonylat. Ez így jó?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Igazatok van, sajnos csak a következő bevalláskor lehet visszakérni! ( Bár nagyon nem értek vele egyet )
József ! Elnézést a félre tájékoztatásért ! Még jó, hogy a többiek ilyen figyelmesek, köszi Nektek !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Moniknak igaza van,ha a következő időszakra viszed tovább,nincs lehetőség a 17-re sem,mivel nem kerül fel a folyószámlára.
Válasz idézéssel
Kedves József!

Kicsi félre értette a kérdésedet.
Nincs mód rá hogy visszakérd, majd csak a következő negyedévben tudod figyelembe venni ezt az összeget.
Az ANYK egyébként már ellenőrzéskor kiabál is hogy nem felejtetted-e el bejelölni a visszaigénylést.
Egyszer én is benéztem egy ilyet, pár havi könyvelési díjam bánta, mert a kamatot megtérítettem a vállalkozónak.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég