A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Szia Ágica!
Sajna arányosítani kell a 9 millát!

Bocs! Elszállt a kezem és melléklimpíroztam. Természtesen 8 milláról van szó!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok  kicsit fura ez a felület.

Kérdésem ha 2017.01.01.-én szünetelő alanyi mentes ev októberben újra aktivá teszi a vállalkozását az ÁFA, hogy alakul arányosítani kell vagy mehet 8 M-ig tovább alanyi mentesen?
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Szia !

Ha átvihető adód keletkezett és ezt az időszakot önellenőrizned kell, akkor sajnos utána minden olyan bevallást le kell ellenőrizned, ahol ez az átvitel szerepel, mivel az előző időszakról áthozott áfa összege változik.

Lara
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Életemben először áfa önellenőrzést kellene végeznem 2016. február hónapra. Azt tudni kell, ahogy az akkori bevallásban a fizetendő és levonható előzetesen felszámított adó különbözete negatív volt, tehát visszaigényelhettünk volna adót, de nem igényeltük, hanem a későbbi hónapokra göngyölődött.

"egyébként megszerzett visszaigénylési jogosultsággal az adózó az adott bevallási időszakban nem kíván élni, akkor a bevallásban nem kell elszámolnia visszaigényelhető adóként a negatív áfakülönbözetet, hanem azt a következő időszakra átvihető követelésként kell szerepeltetnie."

Most ha önellenőrzöm a februárt, amikor is fizetendő adó keletkezik, akkor most mi van ezzel a mínusszal? Vagy most akkor önellenőriznem kell minden hónapot vagy nem értem.
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni, ha egy cég szállodától szállás szolgáltatást vásárol a saját nevére (ÁFA 18%), majd azt magánszemély részére továbbszámlázza, akkor az ÁFA kulcsa marad 18%, vagy mint utazásszervező árrés alapján fizeti meg a 27% ÁFÁ-t? A szálláshely-szolgáltatást csak szállodák, panziók, stb. végezhetnek, vagy azok is, akik ezt tovább értékesítik?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszi a gyors választ!
Amit írtál az mind így van. Mind a két fél áfa alany. Jeleztem az ügyfélnek, hogy nem jó így és azt mondta, hogy ha nem éri el az 1.000.- forint nettó értéket akkor így van (ezt a számla kiállítója mondta Neki). Nos, én erről még nem hallottam.
Válasz idézéssel
Nem, ha fordított adózású termékről van szó /búza, kukorica....... vasáru...../ nincs továbbhárított adó, pontosabban az áfa megfizetésére a vevő kötelezett, amennyiben jogosult levonásba helyezheti, de ez csak áfa alanyok között van. Amennyiben nem áfa alanynak értékesít ilyen terméket, pl. magánszemélynek, vagy alanyi mentesnek ebben az esetben helyes ha áfá-t hárít tovább. Szóval itt a kérdés, hogy a vevő és az eladó mindketten áfa alanyok-e??
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mindenki!

Egy segítséget kérnék: fordított adózás alá eső termék lett vásárolva nettó 600.- forint összegben. A számla áfásan lett kiállítva, a számlára ráírva Fordított adózás. Ilyennel még nem találkoztam... Jó így?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Munkaaerő-kölcsönzésről kaptunk számlát. A cég a munkaerő-kölcsönzést fordított ÁFA-val számlázta, a hozzá kapcsolódó szállás költséget meg ÁFA-san. Jó ez így?

Van valahol valami anyag, ami összefoglalja, hogy kölcsönbevevő cég mire figyeljen adózási szempontból?

Előre is köszönöm!

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hello!
Nem teljesen értem a kérdést,tehát te állitasz ki forditott adózású számlát ha jól értem ilyenkor nics a számlán áfa és az a kérdés hogy levonható áfa lesz e ehhez...?
Válasz idézéssel
sZIASZTOK

Az lenne a kérdésem, ha valakinek van forditott áfa-s bevétele akkor a költségeiból egyáltalán nem vonható áfa, vagy ezt kell arányositani, de hogyan?
Válasz idézéssel
Hello!
Ezt nem kell nálunk szerepeltetni mert lengyelben van a teljesitési hely ott rátették az áfát igy ez nem közösségi beszerzés ami után itthon kellene felszámitani az áfát és az A60-ba sem kell az lengyel áfát meg az ELEK nyomin vissza lehet kérni ha a feltételek teljesülnek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Éppen az a kérdés, ha rajta van a számlán a lengyel Áfa akkor az is
felkerül az összesítő nyilatkozatra, avagy csak az Áfa nélküli???

Harakiri
Kicsit bonyolítom a saját kérdésemet, mert az A60-on biztosan szerepelnie, de a
nettó értéken??
/Mert az Áfát visszakérem a lengyelektől/
Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Nem az a kérdés hogy ha áfásan a számlán rajta van a lengyel áfa akkor szerepel-e a mi bevallásunkban de aztán lehet hogy nem ez a kérdés hanem csak egy sima közösségi beszerzés....
Válasz idézéssel
Uniós áfa ,A 60-as is kell.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A lengyelből Áfásan beszerzett áru szerepel a magyar
ÁFA bevallásban???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!

Ha a Katás cég áfás,akkor áfásan,hisz ez egy szolgáltatás.Ha alanyi mentes lenne /6 milla alatt/ akkor áfa mentesen bruttóban.
Adószáma 1-es vagy 2-es? :oops:
Nem annyira egyértelmű ....
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Üdvözlet!
Szeretnék segítséget kérni. Eddig 3 könyvelőből 1 igennel,1 nemmel, 1 pedig tartózkodott az alábbi kérdésben.
A kérdés: áfa-val, vagy áfa nélküli számlát kell-e kiállítanom az alábbiak mellett:

- KATA kisadózó
- sofőrködés tevékenység
- ÁFÁS
- övtj: 493906 ( idegen tulajdonú autóbusz vezetése, azaz nem az én tulajdonomban lévő buszon sofőrködés)
- az autóbusz tulajdonosa, azaz a megbízó magyar,
szerződésben foglalt ügylet : autóbusz vezetése (autóbusz a megbízó tulajdonában) magyarországi indulás, Romániában 2 nap, magyarországi végállomás. (arányok: 150km- Magyarország, 1000km-Románia)
Válasz idézéssel
Hello!
Ekkor áfa mentes az értékesítés:

87. § Mentes az adó alól a termék értékesítése abban az esetben, ha
a) az értékesítést megelőzően a terméket kizárólag a 85. § (1) bekezdése vagy a 86. § (1) bekezdése szerint adómentes termékértékesítéshez és szolgáltatásnyújtáshoz használták, egyéb módon hasznosították, és a termékhez adólevonási jog nem kapcsolódott;
b) az értékesítést megelőzően a termékhez kapcsolódó előzetesen felszámított adó a 124. és 125. § szerint nem vonható le;
c)129 az értékesítést megelőzően a termékhez előzetesen felszámított adó kapcsolódott volna, az a 124. § (1) bekezdés d) pontja szerint nem lenne levonható
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika!
Válasz idézéssel
Igen, belföldön csakis áfá-san teheti ezt meg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! Vállalkozás (közösségi adószámmal rendelkező, áfa körös) 3 éve vásárolt egy nagy értékű munkagépet közösségen belülről, áfa mentesen.
Most értékesíteni szeretné belföldön. Áfásan teheti ezt meg?
Válasz idézéssel
Hello!
Lett vámkezelve vagy a cég őnadózásra jog.engedélyel rendelkezik?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.eu-tax.hu/afa-a-szoftverek-eseteben/">http://www.eu-tax.hu/afa-a-szoftverek-eseteben/</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.posta.hu/vam">https://www.posta.hu/vam</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Egyik ügyfelünk HongKong-ból rendelt szoftvert 10ezer Eur értékben. Borítékban küldték meg Mo.-ra. Ha jól tudom, vámmentes, kérdésem, h az áfa bevallás mely sorában kell szerepeltetnem?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most vettem észre, hogy egy számlát, amelyet márciusban adtam ki a vevőnél rossz várost tüntettem fel. A számlázó programban megpróbáltam meghelyesbíteni, de, amikor rámegyek a kijelölt számla helyesbítésére, akkor hál istennek mindent enged helyesbíteni, csak a vevő címét nem....

Olvastam a neten a számlával egy tekintet alá eső okiratról, erre tud valaki valami mintát adni? Megtaláltam milyen kötelező elemei vannak, de egy sima word-be is meg lehet írni vagy milyen formában kell, mert arra nem találtam semmi infót.

Köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég